Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Vianoce: výzdoba interiéru

Prežite nezabudnuteľné a krásne Vianoce aj tento rok! Blížia sa sviatky pokoja a mieru a každý ich má rád. K sviatkom patrí aj teplý čaj, deka a rozprávka. K čarovnej atmosfére prispeje nielen vôňa ihličia, punču a medovníkov, ale aj  vianočná výzdoba interiéru. Veď kto by sa nerád pokochal pohľadom na vysvietený vianočný stromček alebo milými dekoráciami na oknách z dielne našich ratolestí. Ak chcete mať Vianoce 2021 trendy, poďte si po nádherné vianočné inšpirácie k nám! Máme pre vás rady a nápady na pekné Vianoce.

Vianočná výzdoba interiéru: kde začať?

Láka vás nová a trendy vianočná výzdoba, ale neviete, kde začať? Nevadí, my vám s radosťou pomôžeme vybrať pre vás skutočne to pravé. Už dávno nie je vianočná výzdoba interiéru len strohé kombinovanie červenej so zlatou alebo striebornou. Preč sú tiež časy, kedy vládli viacfarebné dekorácie, keď dominovali kaleidoskopické svetlá, ozdoby a pozlátko. Teraz môžete zvoliť na vyzdobenie vášho domu sofistikované a vkusné riešenia.

Vaše nápady na vianočné dekorácie by nemali byť príliš ďaleko od štýlu bývania, ktorý ste si vybrali pre zvyšok domácnosti. Ak by boli príliš odlišné, okamžite by bolo cítiť stratu synchronizácie, harmónie a výzdobou by ste nikoho nenadchli. To je zlaté pravidlo – zostaňte verní vášmu vkusu, pokiaľ ide aj o štýl vášho slávnostného interiéru.

Vianočná výzdoba interiéru: základné pravidlá

Ako sa hovorí, nezabudnite, že pokiaľ ide o farebné schémy, je tu väčšia variabilita. Ak má váš domov veľa farieb, nebojte sa, že by vaše nápady na slávnostné dekorácie museli byť také isté. V skutočnosti môže byť vhodnejší výber tlmenejších farieb alebo sa rozhodnite len pre jeden odtieň v celom rozsahu, od svetiel až po vianočné girlandy

Zabráňte tomu, aby boli všetky veci príliš nápadné. Podobne si predstavte domov s paletou sýtych šedých a ostrých bielych farieb. Pomôcť vám môže aj farba Vianoc 2021. Tu stromček zdobený bielou farbou bude nepochybne pôsobiť dobre, ale aj napríklad výrazná popová farba bude vítaným prekvapením. Predstavte si, ako úchvatne bude vyzerať starožitná zlatá a fľaškovo zelená vianočná výzdoba interiéru.

8 spôsobov ako vyzdobiť váš interiér vianočnou výzdobou

Vaša vianočná výzdoba interiéru môže mať rôzne podoby a štýly. Niekto má rád menej dekorácií, iný zas dáva pozlátko do každého rohu. Je na vás, ktorým smerom sa vydáte. Podstatné je, aby vám vianočná výzdoba vniesla do domova príjemnú sviatočnú atmosféru. Keď hovoríme o výzdobe, môže sa dať zrealizovať hneď na niekoľko spôsobov. Tu je 8 z nich!

Osvetlite domov

O Vianociach sa hovorí, že sú sviatkami svetla. A preto by ste nemali zabudnúť na vianočné osvetlenie, ktoré si môžete dopriať v každej jednej miestnosti. Či už sa rozhodnete pre ambientné osvetlenie kvôli romantickej nálade, pre svetelné reťaze, malé lampášiky alebo aromatické sviečky, vaša voľba bude určite úžasná.

Skúste to po svojom

Niet nad krajšie chvíle, ako keď rodina spolu tvorí. Môže ísť o spoločné pečenie, varenie, spoločenské hry, ale aj vianočné dekorácie vyrobené doma, ktorými si vyzdobíte domácnosť. Možno máte všetky potrebné komponenty doma, možno bude treba navštíviť obchod s kreatívnymi potrebami. Vianočné ozdoby si môžete upiecť, vyrezať z dreva, aj vypáliť v peci. Neveríte? Skúste to!

Vianočné gule z papiera

Trúfnite si na vianočné dekorácie z papiera! Skvelo budú vyzerať napríklad gule na stromček. 

Budete potrebovať: 

  • tvrdý papier rôznej farby,
  • tavnú pištoľ s lepidlom,
  • nožnice,
  • stužku,
  • ľanové šnúrky,
  • pravítko.

Postup výroby je veľmi jednoduchý. Z papiera vystrihnite požadovaný počet prúžkov. Z každého si poskladajte harmoniku. Potom prilepíte kraje harmoniky k sebe. Potom zložte horné hrany harmoniky smerom do stredu, kde ich zlepte tavnou pištoľou. To isté zopakujte so všetkými. Potom prilepte k sebe. Lepte v rovnakom poradí, v ktorom sú uvedené pri prvom kroku. Na záver prilepte ozdobnú stužku a špagát na zavesenie.

Nech kvitnú aj Vianoce

Jeden z tradičných symbolov Vianoc, živý a voňavý, ktorý vás poteší viac ako rôzne umelé dekorácie, je vianočná ruža. Môžete ju poznať aj pod názvom vianočná hviezda alebo Prýštec najkrajší. Vianočná ruža síce zdobí interiéry najmä počas vianočných sviatkov, no pre mnohých to nie je iba vianočný kvet. Tento obľúbený kvet sa o sviatočnú atmosféru môže starať celý rok. Vyskúšajte to!

Vianočná výzdoba interiéru: girlandy

Ak si chcete vyzdobiť schodisko, dvere, stromček alebo vianočný stôl, zídu sa vám nápady na vianočné girlandy. Zobrať to môžete technicky a zvoliť LED svietiace girlandy. Potom môžete zvoliť vianočnú girlandu s textom a figúrkami. Čečinové girlandy sú elegantným a vkusným doplnkom, ktorý by na Vianoce v dome nemal chýbať. S girlandami vám pomôžu aj najmenší. Vyrobte si papierové reťaze z farebných prúžkov papiera, ktoré len prevlečiete a konce zalepíte. 

Nezabudnite na stoly

A čo tak vianočné dekorácie na stôl? Ako perfektná dekorácia na slávnostný stôl pri večeri môže poslúžiť adventný veniec s typickými štyrmi sviečkami. Na stred stola môžete umiestniť aj vázu s čečinou, dobový svietnik zo striebra, ale aj dekoratívnu misu s ovocím. Vyrobiť si môžete aj vianočnú ikebanu alebo adventný kalendár

Aby aj susedia videli

Či už sa rozhodnete pre papierovú vločku, vystrihnutú z papiera, lampášik s malou žiarovkou alebo samolepky so Santa Klausom, vianočná výzdoba na okná jednoducho patrí k sviatkom. Hovorí sa, že ak sú vyzdobené okná, je vyzdobená celá domácnosť. Do okien si môžete nainštalovať už stálu svetelnú dekoráciu, ktorú nie je potrebné ozdobovať, pretože sama o sebe je dekoráciou. Môžete sa rozhodnúť pre svetelné závesy, reťaze, aj menšie retiazky.

Vianoce hneď pri vstupe

Vianoce sú pred dverami a to platí doslovne! Doprajte si vianočné dekorácie pred dvere a budete sa tešiť domov nielen vy, ale aj vaši susedia, priatelia, či rodina. Zvoliť môžete nielen klasický malý stromček ale napríklad aj vianočnú rohožku alebo papierového snehuliaka. Na dverách krásne vynikne aj vianočný veniec, ktorý bude pýchou v širokom okolí. 

Vianočná výzdoba interiéru 2021: trendy a nápady

Napriek tomu, že biela je jednou z najpopulárnejších a nadčasových farieb zo všetkých, pokiaľ ide o nápady na vianočné dekorácie, je to menej zaujímavá voľba. Pridajte trend interiérov v severskom štýle, ktorý miluje úplne biele vianočné dekorácie. Takáto vianočná výzdoba interiéru sa vždy približuje súčasnému, minimalistickému dizajnu. Skombinujte biele dekorácie s rozprávkovými svetlami a sviečkami, aby ste zvýšili atraktivitu bielej.

A čo tak vianočné dekorácie v skle? Do sklenenej nádoby môžete dať sušené ovocie, lupienky alebo listy. Do skleneného svietnika môžete naaranžovať čajovú sviečku, perličky, korálky alebo ihličie. Vyrobiť si môžete aj dekoráciu zo sklenenej vázy, lampáša alebo servírovacej misy, ktorú naplníte malými žiarovkami. 

Už zopár sezón sa nenosia viacfarebné stromčeky. V kurze sú teraz moderné vianočné ozdoby na stromček, doma vyrobené drevené figúrky, ale aj háčkované vianočné ozdoby. Ak nemáte šikovné ruky ako vaše staré mamy, pokojne si ich môžete zadovážiť aj v obchode. Na výber máte množstvo rôznych tvarov aj farieb. Už od pradávna sa zdobia domy pred Vianocami. Veriaci aj ateisti dávajú svoje príbytky do poriadku, aby si pripomenuli najkrajšie dni v roku. Doprajte si výnimočnú výzdobu aj vy alebo sa inšpirujte troma rôznymi štýlmi vianočnej dekorácie v našom videu.

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!