Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Vianočné gule v skle

Vedeli by ste si predstaviť Vianoce bez vianočného stromčeka alebo bez toho, že by vám adventný veniec skrášloval stôl? Pravdepodobne nie, tak ako väčšina z nás. Vianočná výzdoba vytvára pravú atmosféru celého tohto obdobia, ktoré sa často nazýva tým najkrajším v roku. Ak premýšľate, ako by ste si tento rok zladili svoju obývačku, kuchyňu alebo spálňu, myslite na vianočné dekorácie v skle charakteristické jemnosťou, strohosťou a luxusom.

Vianočné dekorácie v skle inak

Vianočné dekorácie na stôl, poličku, skrinku či do vitríny môžu mať akýkoľvek tvar, veľkosť či celkové prevedenie. Vianočných trendov je veľké množstvo, a preto si ich viete upraviť podľa svojich predstáv. Niektorí nedajú dopustiť na tradície a každý rok vyťahujú rovnaké dekorácie, iní zas experimentujú a skúšajú niečo nové. Ak patríte do druhej skupiny, rozhodne by ste mali staviť na sklo. To je síce známe svojou chladnosťou a strohosťou, no netreba sa ho báť. Ak ho správne skombinujete s inými, teplými materiálmi, o úspech máte postarané.

Chceli by ste skombinovať sklo s najnovšími trendmi na rok 2021? Máme pre vás zopár praktických tipov, pozrite sa čo patrí medzi vianoce 2021 trendy.

Prírodné interiérové farby

Najväčším trendom tohto roka budú prírodné interiérové farby, ako hnedá, tmavozelená či béžová farba. Ich výhodou je to, že signalizujú pokoj, teplo domova a akúsi pohodu. Práve vďaka tomu sa do týchto priestorov skvelo hodí chladné sklo. To celú miestnosť rozžiari, skrášli a pridá trochu šmrncu.

Tradičné Vianoce

Máte skôr tradičný štýl bývania, alebo sa vám páčia klasické vianočné dekorácie? V tom prípade by ste mali staviť na kombináciu zelenej, červenej a béžovej, ktorá vie vytvoriť príjemný celok a teplo domova. Ak sa rozhodnete, že do miestnosti pridáte sklenenú výzdobu, nič tým nepokazíte, práve naopak. Rovnako ako v prvej možnosti, sklo celý dizajn osvieži a prinesie niečo nové.

Krémové odtiene

Krémové odtiene, ako napríklad béžová farba, pastelová ružová farba, žltá či karamelová, sú príjemné a charakteristické tým, že z nich sála teplo. Sklenené dekorácie do bytu sú pekným kúskom, ktorý obývačku či spálňu doplní, no pritom nijakým spôsobom nerozbije. Výsledok je štýlový a nadčasový, takže všetky doplnky môžete využiť niekoľko rokov po sebe.

Vianočné dekorácie v skle: nápady na nezvyčajnú dekoráciu na Vianoce

Vianočná výydoba a dekorácie sú samé o sebe výrazné, a preto pri zdobení miestností stačí len zopár kúskov. Netreba to s nimi preháňať, aby ste zbytočne nevytvorili chaos, v ktorom sa nebudete cítiť dobre. Niekedy sa však môže zdať, akoby v interiéri niečo chýbalo a neviete, čo by to mohlo byť. Odpoveďou sú nezvyčajné vianočné dekorácie pred dvere, na dvere, vianočné dekorácie na stôl či vianočná výzdoba na okná.

Zaujímavé kúsky vedia pritiahnuť pozornosť, zaujať a zmeniť miestnosť na nepoznanie. Ak niečo takéto chcete, mali by ste siahnuť po vianočných dekoráciách v skle. Môžu to byť napríklad pekné sklenené gule na stromček alebo váza plná svetielok, šišiek a gaštanov. Svetlo znásobí efekt skla a zvýrazní aj tmavý roh v domácnosti. Výhodou tohto typu dekorácií je to, že si ich viete vytvoriť sami, bez toho, aby ste kupovali niečo špeciálne. Napríklad, zoberte si masívnu vázu, naplňte ju metalickými guľami na stromček, pridajte trochu pozlátok a svetielka.

Druhou možnosťou je dekorácia zo zaváraninového pohára. Na vrchnák nalepte nejakú postavičku, prípadne stromčeky vystrihnuté z papiera. Pridajte trochu kokosu, ktorý bude znázorňovať sneh, a celú scenériu zakryte pohárom. Takýmto spôsobom si viete urobiť aj obľúbené snehové gule.

Vianočné dekorácie v skle pre váš interiér aj exteriér

Keď si pozriete viaceré vianočné inšpirácie zistíte, že pri dekorovaní domu máte na výber množstvo štýlov a doplnkov. Dôležité je, aby ste si vybrali jeden hlavný, dominujúci trend a podľa neho sa riadili. Vyberte si interiérové farby a materiály, a spravte si plán, ktorý zjednoduší celý proces.

Do exteriéru vyberajte masívnejšie a väčšie ozdoby pri dvere, okná alebo na bránu. Dekorácie musia pritiahnuť pozornosť a zaujať aj z diaľky. Nebojte sa ani pekného osvetlenia na streche, plote či dokonca po dĺžke príjazdovej cesty. Svetielok nie je nikdy dosť, a preto sa nemusíte báť, že by ste to s nimi prehnali. Na Vianoce sa hodia oba typy, farebné aj bezfarebné, takže ich kombinujte navzájom, prípadne si vyberte len jednu možnosť. Svetelné reťaze vyzerajú skvelo nielen na príjazdovej ceste a streche domu, ale tiež na stromoch. Vyzdobte si jeden vianočný stromček aj vonku, zavestne naň rôzne ozdoby a skombinujte ho s ďalšími dekoráciami. Fantázii sa medze nekladú.

Pri zdobení interiéru existuje viacero pravidiel, a to hlavne preto, lebo miestnosti majú svoje určité limity, ako výška, šírka či dĺžka. Množstvo rôznych dekorácií by vytvorilo neporiadok a doma by ste sa cítili nepríjemne, čo rozhodne nechcete. Držte sa jedného štýlu, kombinujte tón v tóne a vyhýbajte sa kontrastu. Vianočné ozdoby sú samé o sebe dostatočne výrazné, a preto to netreba preháňať.

Okrem klasiky, ako napríklad moderné vianočné ozdoby na stromček či adventný veniec, nezabúdajte ešte na jednu dôležitú vec. Je ňou kvetinová výzdoba zo sušených, živých či umelých kvetov. V obývačke by vám nemala chýbať aspoň jedna vianočná ruža a štýlové vianočné girlandy.

Dôležité pravidlá pre vianočnú výzdobu

Pri zdobení domu na Vianoce platí niekoľko pravidiel, ktoré by ste mali dodržiavať. Vďaka nim dosiahnete presne ten výsledok, po akom túžite:

  • nekombinujte viac ako tri farby – tri farby sú v interiéri maximum. Zabránite, aby sa v miestnosti vytvoril chaos a zaistíte si, že bude vyzerať čisto a pritom štýlovo. Skvelá je napríklad tradičná červená, zelená farba a béžová farba, alebo aj fialová farba a strieborná.
  • sklo kombinujte s teplými materiálmi – sklo je známe tým, že je studené a strohé, čo môže naznačovať, že sa na Vianoce vôbec nehodí. Opak je však pravdou, a počas tohto obdobia by vám rozhodne nemalo chýbať. Ak sa ale chcete vyhnúť studenej a neosobnej atmosfére, kombinujte ho s teplejšími materiálmi, ako je rôzne druhy dreva, imitácia dreva, keramika, satén či zamat.
  • nebojte sa nových trendov – tradičné vianočné ozdoby vyzerajú síce dobre, no netreba sa báť ani niečoho nového. Prezrite si najnovšie trendy a nechajte si poradiť odborníkmi
  • dbajte na rozmery miestnosti – pri vyberaní dekorácií myslite hlavne na miestnosť, kde sa budú nachádzať. Dôvod je ten, že príliš veľké kúsky by mohli zabrať potrebné miesto a opticky celú izbu zmenšiť. V konečnom výsledku by ste sa v spálni, obývačke alebo kuchyni cítili stiesnene a veľmi nepríjemne.
Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!