Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
rôzne vianočné dekorácie z papiera

Keď sa povie slovo Vianoce, každý si predstaví niečo iné. Pre niektorých ide o obdobie pokoja, relaxu a voľna, pre iných zas o dni, kedy sa môžu dobre najesť a pozrieť si obľúbené rozprávky a filmy. To, čo sa však v mysli objaví väčšine, je vianočná výzdoba, ktorá je základom každej jednej domácnosti. Nesmie chýbať v obývačke, spálni, kuchyni ani v kúpeľni, je výrazná a priťahuje pozornosť. Chceli by ste tento rok vyrobiť niečo vlastné? Vyskúšajte jednoduché vianočné dekorácie z papiera známe minimalistickým, no pritom veľmi pekným výzorom.

Papierové vianočné dekorácie: nápady od Westwing

Najväčšou výhodou vianočných dekorácií z papiera je to, že sú ľahké a zvládne ich vyrobiť aj ten najmladší člen vašej rodiny. Deti majú už v nízkom veku výtvarnú výchovu, kde pravidelne niečo vystrihujú, kreslia a lepia. Využite to vo svoj prospech a spravte si so svojimi ratolesťami tvorivý víkend či týždeň. Vyberte niektoré šablóny, prekleslite ich a začnite podľa nich vystrihovať.

Dekorácií z papiera je veľké množstvo, a preto si v rámci nich príde na svoje úplne každý. A ak sa náhodou stane, že by ste nevedeli, po čom siahnuť, pozrite si vianočné inšpirácie na sociálnych sieťach. Uvidíte, už po chvíľke bude vaša fantázia pracovať na plné obrátky a vytvoríte pomocou nej veľmi zaujímavý výsledok.

 • K papierovým ozdobám sa skvelo hodí kvetinová výzdoba, napríklad vo forme sušených kvetov. Tie vyzerajú dobre vo váze spolu s vianočnými guľami, šiškami a gaštanmi, prípadne ich položte na moderný podnos spolu so sviečkami.
 • Na Vianoce je ako stvorená vianočná ruža s nádhernými červenými kvetmi a tmavozelenými listami. Tradičným vianočným vzhľadom vás bude tešiť už od začiatku novembra až do konca decembra.
 • Vianočným dekoráciám z papiera nájdete miesto v každom kúte domu či bytu. Najlepšie vyzerajú na miestach, kde sa dajú zavesiť, napríklad na okná, na dvere alebo ako moderné vianočné ozdoby na stromček.

VIANOČNÉ OZDOBY NA STROMČEK SI MÔŽETE ZAKÚPIŤ AJ U NÁS VO WESTWING

Čo budete potrebovať na výrobu papierových ozdôb?

Na vytvorenie štýlových papierových dekorácií nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie. Preto ich môžu robiť nielen dospelí, ale aj deti, ktoré sa počas celého procesu budú dobre zabávať. Pustite si obľúbené pesničky alebo rozprávky a vystrihujte v dobrej nálade počas celého poobedia.

 • Keď chcete byť pripravení, nezabudnite si nakúpiť kvalitný biely a farebný papier.
 • Ak by ste chceli výzdoby sami vyfarbovať, siahnite len po bielom papieri a kúpte si kvalitné vodové alebo temperové farby.
 • Vybrať si môžete aj klasické farebné ceruzky, tie sú stávkou na istotu.
 • Najlepším typom papiera je výkres, pretože je tvrdý a vie odolať aj vyššej vlhkosti. To sa vám zíde hlavne vtedy, keď budú ozdoby nalepené na oknách alebo súčasťou venca vonku.
 • Na vytvorenie dekorácií sú dôležité ešte kvalitné a nabrúsené nožnice. Papier dobre prestrihnú, nebudú ho krčiť a výsledok bude viac ako skvelý.
 • Ďalej si pripravte priesvitnú lepiacu pásku, farebné stuhy na zavesenie a lepidlo. Niektoré ozdoby si budú vyžadovať trblietky, korálky a rôzne iné príslušenstvo. Vytvoriť ich viete aj bez neho, no keď chcete, aby bola dekorácia štýlová a vyzerala dobre, pripravte si úplne všetko.

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!

DIY jednouché vianočné ozdoby z papiera

Keď máte papier, nožnice, lepidlo, pásku a ďalšie príslušenstvo, môžete sa pustiť do práce. Westwing si pre vás pripravil niekoľko praktických, ľahších i ťažších DIY návodov. Poďme sa na jednotlivé rady a nápady spoločne pozrieť.

1. Papierová farebná reťaz

Reťaz z rôznych farebných papierov je obľúbená už roky a hodí sa na Vianoce aj Nový rok. Vyzerá štýlovo a viete ju doplniť trblietkami a zaujímavými lesklým papiermi. Platí, že čím viac farieb bude obsahovať, tým výraznejší a zaujímavejší efekt získate, preto sa nebojte viacerých kombinácií. Milovníci klasiky môžu zostať pri ladení červenej a zelenej, takáto výzdoba sa skvelo kombinuje so svetielkami. Vyberte jednofarebné vianočné osvetlenie a zlaďte ho s papierovou dekoráciou.

2. Vianočná výzdoba na okná z papiera

Ak do okna nechcete vianočné girlandy, vyskúšajte jednoduché papierové ozdoby vystrihnuté z výkresu. Najlepšie vyzerá biele prevedenie, no pokojne skúšajte kombináciu viacerých odtieňov. Vystrihovať môžete čokoľvek, čo sa vám páči, napríklad vločky, Santa Clausa, snehuliakov, darčeky či sobov, je to na vás.

3. Vianočné ozdoby z papiera: šablóny na vytlačenie

Pripravili sme pre vás 6 šablón, z ktorých si môžete vyrobiť krásne vianočné ozdoby na okná. Stačí si obrázky stiahnuť a vytlačiť každý zo vzorov, potom zložiť vytlačený hárok papiera podľa obrázka nižšie a vystrihnúť z neho tvar. Po rozložení je možné dekoráciu prilepiť na stenu alebo okno priehľadnou lepiacou páskou. Ozdoby sa dajú použiť aj ako vianočné dekorácie na stôl, môžete z nich vyrobiť aj girlandu alebo originálnu guľu na vianočný stromček.

4. Závesné ozdoby

Závesné vianočné ozdoby vyzerajú veľmi pekne hlavne v oknách, kde dokážu vyniknúť. Musia byť ale dostatočne veľké, aby ich bolo vidno aj zvonka. Okrem bielej preto siahnite aj po výraznejších farbách, ako tmavomodrá, čierna farba a červená. Navzájom ich kombinujte a laďte s ďalšími dekoráciami v interiéri. Miesto im môžete nájsť aj v iných častiach domácnosti, napríklad v detskej izbe nad posteľ alebo do tmavého rohu v obývačke. Ten osvetlite menšou lampou alebo svetelnou girlandou.

5. Jednoduché vianočné ozdoby z papiera: 3D-postavičky

Vianočné dekorácie vyrobené doma nemusia byť len visiace alebo určené na nalepenie do okien. Ak máte viac času, začnite pracovať na 3D-postavičkách, ktoré umiestnite napríklad na poličku, stôl, do vitríny či na nočný stolík. Ich výhodou je to, že môžu byť akokoľvek veľké, a tak sa dajú prispôsobiť vašim potrebám. Ak budú postavy väčšie, nezabudnite na niečo, čo ich udrží na mieste a zaistí, že nespadnú ani vtedy, keď budete okolo nich predchádzať. Najčastejšie sa používajú špajdle, no niekedy aj menšie a ľahšie drievka.

6. Papierový vianočný stromček v 10 krokoch

Jeden z našich DIY alebo “urob si sám” obľúbených projektov: skladanie vianočného stromčeka. Nie je to vôbec ťažké a pri tom nebudete potrebovať veľa materiálu:

 • Nožnice
 • Skladacie listy
 • Voliteľné: zábavné dekorácie, ako sú korálky, hviezdy a trblietky

Ak si chcete zakúpiť umelý vianočný stromček, pozrite sa na našu ponuku vo Westwing

7. Vianočné gule na stromček

Vianočné ozdoby z papiera viete využiť na množstvo rôznych vecí, vrátane vianočného stromčeka. Či už chcete ušetriť, alebo by ste chceli zaujímavú dekoráciu vytvorenú vlastnými rukami, papier je pre vás ako stvorený. Urobte 2D alebo 3D guľu, ozdobte ju korálkami, trblietkami alebo ju nafarbite metalickými farbami. Pridajte peknú stužku, prípadne lanko, zaveste ju na stromček a máte moderné vianočné ozdoby na stromček hotové. Keď chcete, aby bola guľa pevnejšia, papierom obaľte polystyrén, ktorý však predtým nezabudnite vytvarovať do požadovaného tvaru. Polystyrén je ľahký, vie sa prispôsobiť a keď ho obalíte, nikto o ňom nebude vedieť.

Vo Westwing máme pre vás pripravenú širokú ponuku vianočných gúľ. Kliknite si na naše produkty dole!

8. Papierové kartičky na stôl

Vianočné dekorácie na stôl sú omnoho dôležitejšie, ako si myslíte. Stôl v jedálni alebo v kuchyni, ktorý využijete na večeru počas Štedrého dňa, by mal byť správne ozdobený. To znamená, nielen pekné taniere a príbory, ale aj niečo navyše, ako vianočné servítky či menovky. Papierové kartičky vedia spĺňať rovno niekoľko úloh, môžete na ne napísať mená jednotlivých členov rodiny, pekný vianočný vinš či blahoželanie. Papier zlaďte spolu s ďalšími dekoráciami na stole a v miestnosti.