Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
nápady ako zariadiť malú predsieň

Máte menšiu domácnosť s malou predsieňou? Alebo vchodové dvere vedú priamo do príbytku bez vstupnej chodby? Aj v takýchto prípadoch existujú skvelé nápady pre zariadenie priestoru tak, aby bol váš príchod domov spolu s prípravami na odchod z domu čo najpríjemnejší a najpraktickejší. Poďte sa s nami pozrieť ako zariadiť malú predsieň a ako efektívne využiť každučký jej kúsok. Taktiež sme pre vás pripravili spôsoby ako sa vyhnúť najčastejším chybám pri jej zariaďovaní – stačí naozaj málo a aj menej priestranná predsieň sa môže stať štýlovou časťou domácnosti! 

5 tipov na usporiadanie malej predsiene

Ako toto všetko zmestím do našej malej chodby? S podobnými otázkami si vôbec nebudete musieť robiť starosti, pokiaľ sa budete držať niekoľkých základných tipov pre zariadenie predsiene. Sú veľmi jednoduché!

 1. Zvoľte svetlé interiérové farby na steny a dobré osvetlenie – aby menší priestor nepôsobil utlačene, svetlé farby mu dodajú potrebný jas a chodba bude ihneď pôsobiť väčšie. Myslite aj na svetlá, ich rozmiestnenie a nočné osvetlenie chodby.
 2. Uprednostnite nábytok so zásuvkami a policami – pre menšiu predsieň zvoľte nábytok užších rozmerov, aby príliš nezasahoval do priestoru a dalo sa ľahko prechádzať. Komody, regály či konzolové stolíky dodajú dostatok úschovných možností. Ak na ne nie je priestor, úložné koše a boxy budú veľmi originálnou náhradou.
 3. Využite plochu stien – nástenné vešiaky na oblečenie a police na odloženie drobností sa tu skvele zíde! Nezabudnite ani na rozmiestnenie jednotlivých vešiakov po stenách, na ktoré budete môcť zavesiť napríklad menší úschovný kôš na drobné kusy oblečenia, dáždniky či kľúče alebo závesný organizér na topánky.
 4. Myslite na zrkadlá – okrem toho, že rozjasnia celý priestor, spravia ho aj opticky väčším a v neposlednom rade budete mať možnosť skontrolovať svoj vzhľad pred odchodom z domu!
 5. Základom je poriadok – či už je to malá chodba v dome alebo úzka chodba v byte, tento priestor bude pôsobiť oveľa krajšie a hlavne dostatočne priestranne, keď v ňom bude poriadok.

TIP: Vo Westwing nájdete skvelé konzolové stolíky, ktoré sa vám budú hodiť do malej predsieni.


Inšpirácie ako zariadiť malú predsieň udržateľnými materiálmi

Predsiene navrhnuté z udržateľných materiálov uprednostňujú ekologické riešenia, zahŕňajúce prvky, ako sú recyklované drevené podlahy a energeticky účinné LED osvetlenie. Tento uvedomelý výber materiálov nielen zvyšuje estetickú príťažlivosť, ale prispieva aj k zníženiu ekologickej stopy priestoru.

Krásne drevo v predsieni

Ak vášmu príbytku chýba predsieň, môžete si ju vkusne vytvoriť sami! Postačí na to stojan na kabáty umiestnený blízko pri vchodových dverách, štýlová drevená lavica či taburetka, ktorá poslúži na posedenie, obutie a aj na odloženie vecí, a menší stojan či regál na topánky. Úložný kôš pri stene môže poslúžiť na odkladanie dáždnikov. Bude to praktická predsieň v minimalistickom prevedení!

úzka chodba

Nápady na osvetlenie

Aj správne osvetlenie výrazne dopomôže k tomu, aby malá chodba pôsobila opticky väčšie. Ako dosiahnuť tento efekt?

 1. Vsaďte na viac svetelných zdrojov, aby sa predsieň pekne rozžiarila vždy, keď ju vy alebo vaši hostia budete používať.
 2. Bodové svetlá na strope priestor rovnomerne rozjasnia a sú najpraktickejším riešením. Doplňte ich však o závesné či nástenné svietidlo a predsieň ihneď nadobudne originálny punc!
 3. Ak máte priestor na povrchu nábytku, veľmi pekne tu bude vyzerať aj stojaca lampa v štýlovom prevedení, ktorá sa skvele hodí pre neskoršie príchody domov.
 4. K závesnému svietidlu alebo lampe na nábytku pridajte zrkadlo a uvidíte, ako sa rozžiari celá chodba, keď do nej vstúpite!
 5. Ak na chodbe nemáte žiadne miesto ani na stojaciu lampu a nemáte možnosť si zaobstarať bodové svietidlá, stolová lampa vás zachráni!

Malá predsieň s nábytkom

Predstavte si pri stene štýlový konzolový stolík so zásuvkou, na ktorom je položená lampa s dekoráciami a úložnou škatuľou na kľúče, karty a iné drobnosti. Pod stolíkom je úložný kôš a vedľa neho pekný, minimalistický stojan na kabáty a bundy. Na topánky tu prakticky poslúži skrinka s vyklápacími priehradkami, ktorá ušetrí miesto a poskytne ďalšiu odkladaciu plochu. Vojde sa tu skutočne všetko!

ako zariadiť malú predsieň s nábytkom

Úzka chodba v byte

Stavte na úzku komodu so zásuvkami a úzky regál na topánky. Pre ušetrenia miesta využite steny pre nástenné vešiaky, závesné police spolu s organizérmi. V takomto priestore nádherne vynikne visiaca lampa, ktorá mu dodá vzdušnosť a krásne ho presvetlí. Nezabudnite ani na rozmernejšie zrkadlo, ktoré chodbu opticky rozšíri.

Farby v predsieni

Bielou nikdy nič nepokazíte a budete ju môcť štýlovo doplniť farebným nábytkom a doplnkami. Pastelové farby sú pre malé moderné predsiene veľmi trendy vďaka svojim svetlým, hravým odtieňom. Svetlá sivá, sivomodrá či béžová farba sú taktiež príťažlivou voľbou a ľahko sa dajú kombinovať s inými farbami.

prírodné farby v predsieni

Ako zariadiť malú predsieň: najväčšie chyby pri zariaďovaní

Na aké chyby by ste si mali dávať pozor pri zariaďovaní predsiene?

 1. Nedostatočné osvetlenie – ak nemáte možnosť prerobiť osvetlenie celej predsiene a máte v nej málo svetla, využite stolové a stojace lampy. Na stenu pridajte súpravu menších zrkadiel a hneď v nej bude viac žiary!
 2. Tmavé farby – v prípade, že sú steny v chodbe tmavé a nechystáte sa ich premaľovať, využite nástenné grafiky a dekorácie vo svetlých farbách. Veľmi populárne sú aj tapety – stačí jeden-dva pásy v žiarivých odtieňoch, ktoré pekne prekryjú tmavé steny, a priestor ihneď oživia.
 3. Nedostatok úložného priestoru – najlepším riešením je mať v chodbe len sezónne topánky a oblečenie, ktoré práve používate. Vďaka nim zamedzíte preplneniu a neporiadku. Skvelý úložný priestor však poskytnú aj koše, boxy a škatule, ktoré dokážu chodbu spraviť naozaj štýlovou.

VIDEO: Pozrite sa na naše praktické nápady, ako vyriešiť úložný priestor v malej predsieni

Aj malá predsieň vie poskytnúť množstvo nápadov pre pútavé a originálne zariadenie interiéru– dúfame, že sa vám tie naše páčili! Táto na prvý pohľad menej dôležitá súčasť domácnosti sa tým pádom dokáže zmeniť na štýlový vstup do príbytku, ktorý bude tešiť nie len vás, ale očarí aj každú vašu návštevu. Pozrite sa aj na naše ďalšie “chodba inšpirácie” a ako môžete oživiť tento priestor kombináciou “predsiene fotky“. Určite sa vám zapáčia! Ak hľadáte ďalšie nápady pre doplnky nielen do chodby, dekorácie do bytu budú pre vás ako stvorené.

Či už sa rozhodnete pre minimalistický, klasický alebo moderný štýl v predsieni, na klubovej stránke Westwing nájdete naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajším!