Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Zariadenie predsiene

Pri vstupe do bytu alebo do domu ako prv vstúpite do predsiene, ktorá udáva tón vášho štýlu. Na predsieň by ste nemali zabudnúť, ale naopak zariadiť ju do posledného detailu. Už vo dverách si totiž vaši hostia u urobia dojem, preto si dajte záležať, aby tento vstupný priestor odrážal celkový dojem z vášho domova. Pozrite sa na nápady, ako zariadiť chodbu alebo predsieň.

Zariadenie predsiene: ako na to?

Než sa dáte do samotného nákupu vybavenia pre chodbu, mali by ste si zodpovedať pár otázok. Ak sa chystáte na zariadenie predsenie, všetko je potrebné dôkladne zvážiť a premyslieť, jedine tak dosiahnete skvelý výsledok. Tiež je dobré všetko zmerať a napísať si údaje na papier.

  • Aký veľký priestor máte k dispozícii? Každá chodba má inú veľkosť. Vstup v dome je väčšinou väčšia ako v panelákovom byte.
  • Klaďte dôraz na to, aby ste pri vstupe mali dostatok svetla. Ideálne je prirodzené svetlo, ale to nie je vždy možné. Pridajte teda umelé svetlo a pokojne použite aj trik so zrkadlom, od ktorého sa svetlo odráža.
  • Čo všetko budete v chodbe ukladať? Postačí botník alebo je potrebná väčšia skriňa aj na uloženie vysávača a čistiacich prostriedkov? Podľa toho voľte typ nábytku.
  • Pamätajte, že chodba nemusí slúžiť len ako odkladací priestor. Ak vám to priestor dovolí, pokojne ju premeňte na domácu kanceláriu alebo knižnicu.

Chodba: ako zariadiť chodbu, ktorá učaruje každému kto do nej vstúpi

Keď sa povie chodba, väčšina z nás si predstaví prvú miestnosť, do ktorej človek vstúpi hneď po otvorení vchodových dverí. Ide o časť domu či byt, ktorá spája jednotlivé miestnosti. Či už je to chodba v dome alebo chodba v panelákovom byte, mali by ste myslieť na to, ako ju správne zariadiť. Mala by byť upravená a zariadená tak, aby vyvolala pozitívny dojem pri vstupe do vašej domácnosti.

Chodba inšpirácie

Pri zariaďovaní chodby je užitočné mať fantáziu a inšpiráciu na to, aby ste vedeli, aké prvky do predsiene využiť a kam ich presne umiestniť. Nie každý si však vie hneď predstaviť, ako má chodba či predsieň vyzerať a ako ju efektívne využiť. Preto ak hľadáte inšpirácie a nápady do chodby, nenechajte si ujsť náš článok chodba inšpirácie a nechajte sa zlákať svetom štýlového nábytku, pekných doplnkov a trendy kúskov do vašej predsiene.

Nápady ako zariadiť malú predsieň

Máte menší byt s malou predsieňou alebo vchodové dvere vedú priamo do príbytku bez vstupnej chodby? Aj v takomto prípade existujú nápady pre zariadenie predsiene tak, aby bol váš vstupný príchod čo najpraktickejší. Poradíme vám ako zariadiť malú predsieň a ako efektívne využiť každý jej kúsok.

Moderné predsiene: ako ich zariadiť čo najštýlovejšie

Niekto má rád moderný štýl niekto vintage štýl. Každý z nás má samozrejme iný vkus. My vám ale ukážeme ako si zariadiť moderné predsiene čo najštýlovejšie podľa dnešných trendov. Nechajte sa inšpirovať našim Westwing poradcom so skvelými návrhmi pre zariadenie predsiene.

Úzka chodba v byte: tipy, ako ju využiť naplno!

Úzka chodba v byte môže vytvoriť výzvu pri jej zariaďovaní, keďže poskytuje nedostatok miesta na prechádzanie a jej zariaďovanie je trochu komplikované. Nemusí to byť ale až tak ťažké. My vám poradíme ako aj tú najužšiu chodbu upraviť tak, aby vyzerala štýlovo a moderne. Ukážeme vám, ako využiť každé jedno miesto prakticky.

Nočné osvetlenie chodby

Nočné osvetlenie chodby je omnoho dôležitejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Určite sa aj vám stalo, že ste počas noci zakopli keď ste prechádzali chodbou. Aby ste sa vyhli neželaným úrazom, stačí si zaobstarať poriadne nočné osvetlenie chodby. Poradíme vám, ako si vybrať to správne osvetlenie, ktoré využijete nielen prakticky, ale aj štýlovo.

Predsiene fotky: štýlová dekorácia do chodby

To, akým spôsobom si zariadite chodbu, nasvedčuje tomu, aký štýl bývania máte radi. Niektoré doplnky a dekorácie sú osobné, iné menej. K tým najosobnejším kúskom patria fotky, ktoré vo vás vyvolávaju pocit domova. Prečítajte si náš článok predsiene fotky a inšpirujte sa našimi nápadmi ako si vyzdobiť vašu chodbu fotkami so štýlovým rámom.