Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Inšpirácie na zariadenie predsiene

Pri zariaďovaní domácnosti je potrebné mať dostatočnú fantáziu na to, aby ste vedeli, aké prvky kúpiť a kam ich umiestniť. Nie každý si však vie hneď predstaviť, ako má jeho domov vyzerať, a čo vlastne v ňom chce. A toto tvrdenie platí dvojnásobne o predsieni, malej miestnosti v domácnosti s kľúčovou úlohou. Pravidelne ju využívate, a preto musí byť štýlová a zaujímavá. Neviete, čo by ste do nej dali? Využite chodba inšpirácie a nechajte sa zlákať svetom štýlového nábytku, pekných doplnkov a trendy kúskov.

Chodba inšpirácie a trendy pre rok 2024

Chodba inšpirácie: 7 tipov ako si ju zariadiť

Štýlová, moderná a trendy chodba v dome či byte vie navodiť tú správnu atmosféru celého interiéru. Na to, aby však mala takúto moc, do nej musíte zvoliť tie správne prvky. Práve preto vám prinášame 7 moderných nápadov, akú toto miesto zariadiť podľa vlastných predstáv a tak, aby poskytovalo presne to, čo má.

1. Vyberte si štýl miestnosti

Na začiatok je dôležité vybrať si správny štýl bývania, s ktorým budete chodbu ladiť. Naše 3 obľúbené štýly do predsiene sú:

 1. Najlepšou voľbou je minimalizmus, charakteristický bledšími farbami a menším počtom doplnkov. Je tiež veľmi praktický, čo tento typ miestnosti vyžaduje.
 2. Okrem minimalizmu je tiež vhodný industriálny štýl známy jednoduchosťou a minimom doplnkov. Pri tomto štýle si ale dávajte pozor, pretože je tmavý a dokáže opticky miestnosť zmenšiť.
 3. Poslednou možnosťou je severský či škandinávsky štýl populárny bledými farbami a využitím dreva.

2. Dôležitá je aj farebná kombinácia

Do chodby si vyberte dva, maximálne tri odtiene. Tie by mali byť podobné, aby spolu pekne ladili, nebili do očí a dokázali jedna druhú zvýrazniť. Naše top 2 obľúbené farby do chodby:

 1. Béžová farba, pretože je to bledá farba a opticky vie zvýrazniť miestnosť.
 2. Rovnakú silu majú aj pastelové farby a biela, ktoré sa navzájom pekne kombinujú.

3. Zamerajte sa na kľúčové prvky nábytku

Ešte predtým ako začnete vyberať zariadenie interiéru, napríklad doplnky a dekorácie do bytu, je dôležité premyslieť si, ktoré zo základných prvkov v predsieni využijete.

 • K základným kúskom patrí skrinka na odkladanie vecí, ako napríklad topánok, kabátov, tašiek a iných, väčších či menších predmetov.
 • Dôležité je miesto na sedenie, najlepšie lavica s úložným priestorom, puf alebo stoličky.
 • Vešiak, ktorý môže byť stojaci v rohu, alebo navŕtaný v stene.

Nábytok v predsieni, by mal spĺňať svoju hlavnú úlohu. Jednotlivé predmety si dobre zmerajte a zistite, či sa do vašej chodby zmestia. Ak máte malú chodbu, radi vám poradíme ako si ju zariadiť vkusne ale aj prakticky v našom príspevku ako zariadiť malú predsieň.

4. Doplnky pre zväčšenie chodby

Doplnky a dekorácie určite skrášlia a krásne doplnia interiér vašej chodby. Tie si voľte samozrejme podľa štýlu vašej chodby. Pri voľbe doplnkov môžete jednoducho opticky zväčšiť vašu chodbu, ako na to? Prezradíme vám pár tipov, ako opticky zväčšiť vašu chodbu.

 1. Veľké zrkadlo

  Úzka chodba v byte sa krásne otvorí, keď do nej dáte veľké zrkadlo, prípadne niekoľko menších. Odporúčame zrkadlo, ktoré má jemný rám a inú farbu ako vaša stena.
 2. Správne osvetlenie

  Ak máte v chodbe veľké okno, cez ktoré sa do miestnosti dostane prirodzené svetlo, máte výhodu v tom, že nepotrebujete príliš veľa toho umelého. Stačí, keď zvolíte centrálne, vo forme lustra alebo bodového osvetlenia. Dôležité je tiež nočné osvetlenie chodby, ktoré využijete hlavne v noci, keď si pôjdete po pohár vody.
 3. Podlaha do predsiene

  Pre zväčšenie priestoru by podlaha mala byť tmavšia ako farba stien. O niečo tmavšia podlaha bude svetlo zo stien odrážať do priestoru, čím ho bude prirodzene zväčšovať. Typické materiály sú parkety, laminát alebo keramika. Laminát je najtypickejší materiál, pretože je pevný a nevyžaduje skoro žiadnu starostlivosť.

Ako využiť chodbu na uskladnenie vecí

Pri zariaďovaní chodby si musíte uvedomiť dve základné veci:

 1. Ide o praktickú miestnosť s dôležitou funkciou
 2. Je prvou miestnosťou, do ktorej vaša návšteva vstúpi po otvorení vchodových dverí

Chodba prepája jednotlivé miestnosti v domácnosti a je často tým prvým, čo uvidí návšteva po otvorení vchodových dverí. Je preto nutné, aby ste mysleli na to, čo do nej dáte a ako ju zariadite. Moderné predsiene majú jednu spoločnú vec, nie sú len praktickými a strohými časťami domácnosti, ktoré si nikto nevšimne. Práve naopak, tvoria základ každého domu a bytu, sú štýlovo zariadené a hostia na ne nezabudnú dlho po tom, ako opustia váš domov.

Ako sme už niekoľkokrát spomenuli, chodba je hlavne praktickou miestnosťou. Poskytuje priestor na uskladnenie viacerých vecí a prepája dve, prípadne viacero miestností. Na to, aby ste využili jej najsilnejšie stránky, je nutné správne ju zariadiť.

3 nápady pre úložné priestory v predsieni:

 1. Vyberajte štýlové úložné boxy, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako pekný doplnok. V skutočnosti však môžu skrývať veľa maličkostí, doplnkov či sezónnych dekorácií.
 2. Snažte sa vyberať praktické skrinky, na prvý pohľad minimalistické, no s množstvom úložného priestoru. Ukryjete do nich všetko čo potrebujete, od vetroviek, kabátov a tašiek, až k topánkam, čiapkam a šálom.
 3. Stavte na tajné úložné miesta, napríklad lavice s úložným priestorom alebo pufy.

5 základných pravidiel pri zariaďovaní chodby

Menšie alebo väčšie chodby majú určité pravidlá, ktorých by ste sa mali držať, aby vyzerali dobre a zaujímavo:

 1. Nekombinujte viac ako tri farby, aby ste nevytvorili chaos. V malej miestnosti by ste sa potom necítili dobre a opticky by ste ju zmenšovali.
 2. Rovnakého pravidla sa držte aj pri materiáloch. Najlepšie spravíte, keď si vyberiete len jeden, prípadne dva.
 3. Chodbu sa snažte presvetliť, aby ste ju opticky zväčšili. Ak nemáte dostatok prirodzeného svetla, siahnite po umelom, vo forme dekoračných lámp.
 4. Využite steny pre nástenné vešiaky a police, vďaka ktorým ušetríte miesto vo vašej chodbe
 5. Nebojte sa honosného, elegantného a luxusného glamour štýlu. V chodbe môže vyzerať veľmi dobre.

Pozrite sa na krásne zariadenie chodbya praktické úložné priestory v našich videách:

Taktiež neprehliadnite:

Bezplatná registrácia na Westwing: zaregistrujte sa už dnes a získajte skvelé ponuky a zľavy!