Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
inšpirácie na jesenné dekorácie na balkón

Balkón a terasa je miesto ako stvorené na oddych počas celého roka. Mnohí ho však využívajú hlavne počas teplého obdobia, na jar a v lete. Keď je zatvorený, dokážete si v ňom prikúriť a relaxovať aj počas jesene a zimy. Či už máte balkón veľký alebo malý, zatvorený alebo otvorený, nemali by mu chýbať štýlové jesenné dekorácie, ktoré ho zútulnia a dodajú mu to pravé teplo domova. Vytvorte si svoju oázu pokoja, čítajte v nej knihy, konverzujte s priateľmi alebo len oddychujte so šálkou dobrej kávy. Stavte na pekné jesenné dekorácie na balkón a pripravte sa na toto čarovné obdobie s predstihom. Westwing vám s tým veľmi rád pomôže.

Jesenné dekorácie na balkón: 5 najkrajších inšpirácií

Charakteristické farby jesene, ako oranžová, žltá, červená či zelená farba dokážu skrášliť každý jeden štýl bývania. Je úplne jedno, či inklinujete viac k minimalizmu alebo vidieckemu trendu, na svoje si rozhodne prídete aj vy. Na to, aby ste mohli balkón ozdobiť najlepšie, ako viete, je potrebné nechať pracovať svoju fantáziu. Existuje niekoľko kúskov a dekorácií, ktoré by vám rozhodne nemali chýbať.

1. Jesenné kvety

Zoberte si veľkú a masívnu vázu, naplňte ju šiškami, listami a kamienkami. Následne do nej zapichnite farebné jesenné kvety v červenom, žltom a oranžovom odtieni. Vytvorte veľkú a výraznú kyticu, ktorá bude priťahovať pozornosť a vyplní napríklad prázdny kút. Ak by bola váza príliš nízka, postavte ju na poličku alebo stojan. Kvety môžu byť živé, umelé alebo sušené. Najdlhšie vám vydržia populárne umelé kytice, no ak hľadáte niečo lacnejšie, sami si vonku kvety natrhajte a vysušte. Pre kvety vám budú slúžiť krásne kvetináče, ktoré si môžete kúpiť u nás v online obchode Westwing!

2. Jesenná výzdoba na okná

Máte uzatvorený balkón a chceli by ste oživiť veľké okná? Žiaden problém! Jesenná výzdoba na okná je v širokom zastúpení vďaka čomu si viete vybrať presne podľa preferovaného štýlu zariadenia alebo vašich predstáv. Základom je, aby boli jednotlivé kúsky dostatočne veľké. Len tak si ich všimnú aj okoloidúci, dokonca z diaľky. V rámci jesennej dekorácie na okná vyberajte napríklad visiace doplnky, listy alebo vence. Keď máte väčší parapet, pokojne do okna postavte veľkú vázu s kyticou.

Sviečky a svietniky

Jeseň je charakteristická sychravým počasím, nižšou teplotou a dažďom. Zlepšite si náladu peknou voňavou sviečkou alebo väčším svietnikom a rozžiarte si kút balkóna. Prípadne dajte sviečku na stolík a vytvorte príjemnú atmosféru pri posedení s priateľmi.

Malé doplnky

Balkón a terasa je spravidla menšou miestnosťou alebo časťou bytu, kde nie je príliš veľa miesta. Zamerajte sa preto na také doplnky, ktoré majú menšie rozmery a nebudú vám zavadzať. Malé sviečky, vázy alebo svietniky sa na balkóne nestratia. Práve naopak, vytvoria veľký pekný celok.

Textil

A zabúdať by ste nemali ani na mäkký a príjemný textil v tmavých a bledých farbách. Obľúbené sú rôzne prehozy, podložky, koberce a deky. Zaručujú vám, že ani počas chladnejších dní vám na balkóne nebude zima. Plus, vytvoria útulnú a príjemnú atmosféru, ako stvorenú na jeseň.

Jesenné dekorácie na balkón svojpomocne

Jednou z najväčších výhod jesenných dekorácií je to, že si ich môžete vytvoriť samostatne. Využite kreatívnu chvíľku, oddýchnite si a spravte niečo vlastné, čo len podčiarkne celú magickú atmosféru tohto ročného obdobia.

Jesenné dekorácie z papiera potešia hlavne deti, ktoré pri nich strávia dlhé hodiny. Vystrihnite listy, vyrežte tekvice, maľujte a vymýšľajte niečo nové. Na chvíľku si spravte pauzu, upečte chutný jesenný koláč z jabĺk, a pokračujte ďalej. Doplnky nemusíte tvoriť len z papiera. Jesenné dekorácie z listov či jesenné dekorácie z gaštanov vyzerajú rovnako dobre, ak nie ešte lepšie. Stačí ich nazbierať vonku, nechať vysušiť pred krbom alebo na parapete, a následne použiť. Skrášlite nimi stolík alebo poličky, prípadne parapet. Jednoducho všetky miesta, kam sa vám zmestia a nebudú vám zavazdať.

Ako vyzdobiť tekvicu

Tekvica patrí medzi základné halloween dekorácie a nemala by vám chýbať ani tento rok. Na jej vyrezanie budete potrebovať ostrý nožík a peknú veľkú oranžovú tekvicu. Ak ste si ju nezasadili a nevypestovali sami, dá sa kúpiť v obchode. Ešte predtým, ako budete jednotlivé časti vyrezávať si premyslite, akú tvár by tekvica mala mať. Chcete, aby sa smiala alebo vyzerala desivo? Pokojne si ceruzkou predkreslite jednotlivé časti, ako úsmev, oči a nos. Uľahčí vám to celý proces a zaistí, že výsledok bude vyzerať výborne.

Jesenné dekorácie na balkón pre deti

Deti si zamilujú jesenné dekorácie z gaštanov, papiera, listov i tekvíc. Nechajte ich, nech vytvoria niečo vlastné a pridajte sa k nim. Spravte si pekné poobedie alebo celý deň. Vyjdite von a nazbierajte všetko, čo sa bude dať použiť. Fantázii sa medze nekladú a počas jesene to platí dvojnásobne.

Jesenné kvety pre váš balkón a terasu

Nič neskrášli balkón a terasu tak, ako štýlové jesenné kvety v červenej, oranžovej a žltej farbe. Najlepšie sú sušené alebo umelé, ktoré vydržia pri správnej starostlivosti aj roky. Skvelo sa kombinujú s masívnou vázou, pritiahnu pozornosť a keď ich ozdobíte svetielkami, o úspech máte postarané.

K obľúbeným druhom jesenných kvetov sa radia:

  • slnečnica
  • vres
  • chryzantéma
  • rozchodník
  • veternica

Farby jesene pre interiér a exteriér

Keď sa povedia farby jesene, väčšina si predstaví len oranžovú a žltú, občas červenú a zelenú. Pravdou však je, že na toto ročné obdobie sa hodia aj iné odtiene. Je len dôležité správne ich navzájom skombinovať a nič nepreháňať. Bežné interiérové farby, ako biela, béžová farba, hnedá či čierna farba dokážu krásne kontrastovať s oranžovou a žltou. Na vašom balkóne sa môže takáto kombinácia vynímať a vytvárať elegantné a príjemné prostredie pre oddych.

Kontrast je výrazný, čo sa nemusí páčiť úplne každému, a preto je dobré vedieť, že existujú aj iné možnosti, ako interiérové farby spolu zladiť. Najjednoduchšie je pridať univerzálny medzičlánok, medzi dva príliš odlišné odtiene. Napríklad, k oranžovej a čiernej pridajte na zjemnenie prechodu tmavohnedú. Pri žltej a čiernej to môže byť oranžová, karamelová alebo béžová farba.

Pozrite sa na našu klubovú stránku Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!