Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Umelé kytice a sedačka

Súčasťou každej domácnosti by mali byť izbové rastliny a kvety, ktoré vytvoria tú správnu atmosféru a dodajú príjemnú energiu. Živé kvety sú síce krásne a unikátne, no majú jednu veľkú nevýhodu. Nevydržia príliš dlho, a preto môžu našu obývačku či kuchyňu zdobiť len veľmi krátky čas. Jednou z možností sú umelé kytice charakteristické nadčasovým vzhľadom a kombináciou žiarivých farieb. V ponuke Westwing objavíte tisícky možností, od menších až k tým väčším. Dodajte jednotlivým izbám šmrnc a vyberte si jedinečný kúsok, ktorý vás odlíši od ostatných.

Ako si správne vybrať umelé kytice?

Umelé kytice zažili vrchol svojej slávy v 90. rokoch minulého storočia. Jedno alebo dvojfarebné menšie kytičky sa nachádzali na každom stole, poličke či vo vitríne. Postupom času sa však vytratili a ľudia ich brali ako trend zapadnutý prachom. Dnes je všetko inak a umelé kvety sú jedným z najhorúcejších trendov, ktoré nesmú chýbať ani vám.

Kvetinová výzdoba je štýlová počas celého roka, nehľadiac na ročné obdobie. Kvety môžete prispôsobiť podľa doplnkov, nábytku, štýlu v miestnosti alebo farby stien. Fantázii sa medze nekladú a pri kvetoch neexistujú žiadne pravidlá. Stačí, aby ste si vybrali to, čo sa vám bude páčiť.

Ponuka umelých kvetov je nesmierne široká a pri jej prezeraní sa vám môže zakrútiť hlava. Mali by ste siahnuť po menších kvetoch vo väčšom počte, alebo po masívnejších kúskoch vo veľkej váze? Ak si neviete vybrať, použite obe možnosti! Nádherný domov si dokážete vytvoriť len vtedy, keď stavíte na to, čo sa páči vám.

Pre zjednodušenie výberu sa držte niekoľkých našich rád a uvidíte, že si domov zariadite podľa svojich obľúbených tónov.

Zamerajte sa na veľkosť

Chcete menšiu kytičku v skle alebo skôr kvety vo váze? Prvá možnosť sa vám zmestí aj do menších miestností, kde nie je priestor na doplnky. Druhá je určená pre tých, ktorým nevadí, keď bude doplnok zasahovať do priestoru. Kvetom vyberte peknú vázu v podobnej alebo úplne odlišnej farbe. Kontrast zaujme a pritiahne pozornosť, zatiaľ čo kombinovanie tónu v tóne zjemní výraznejšie prvky v okolí. S kvetmi to môžete v miestnosti len veľmi ťažko prehnať, a preto sa nebojte kúpiť viac kúskov. Zamedzíte tomu, aby po umiestnení na poličku, vitrínu alebo stôl zanikli.

Myslite na farebnosť

Výzdoba z kvetov by mala hýriť farbami a zaujať hneď po tom, ako vojdete do miestnosti. Jednofarebné umelé kytice sú klasikou, ktorá neomrzí ani po rokoch. Môžete ich jednoducho kombinovať a vytvoriť tak zaujímavé a elegantné aranžovanie. Na druhej strane, počas teplejšieho obdobia nemusia stačiť.  

Jar a leto sú charakteristické množstvom sýtych odtieňov, ako červená, oranžová, žltá či modrá farba. Inšpirujte sa nimi a prineste ich do svojej obývačky či spálne vo forme kytíc. Výraznejšie odtiene rozbijú biele kvety, jednofarebnú kyticu osviežia ružové či žlté kvety.

Keď si jednotlivé kúsky nakúpite, upustite všetky uzdy svojej fantázie a začnite ich spolu kombinovať. Aranžovanie kvetov nie je vôbec náročné a určite vás bude baviť. Vyhraďte si naň jedno poobedie a vytvorte si pekný doplnok spolu s rodinou alebo priateľmi.

Aké druhy umelých kvetov existujú?

Pri výbere netreba zabúdať ani na to, že umelé kvety nie sú len jedny, ale delia sa na rôzne typy, rovnako ako živé. Základom sú ruže vo viacerých farebných prevedeniach, ktoré môžete skombinovať napríklad s tulipánmi alebo ľaliami. Počas zimy siahnite napríklad po vianočnej ruži prinášajúcej pokoj a mier. Na jar a leto sa hodia divé poľné kvety charakteristické svojím jednoduchým, no pritom veľmi zaujímavým vzhľadom. Osviežia domácnosť a umiestniť ich môžete do každej jednej miestnosti.

Máte doma dostatok kytíc a túžite po niečom inom? Skvelé sú celozelené izbové rastliny vo veľkých kvetináčoch alebo vysokých exotických palmách.

4 výhody umelých kvetov

Umelé kvety majú množstvo výhod. Toto sú štyri najväčšie:

 • Vydržia roky – kto by nechcel mať doma trvalú farebnú kvetinovú výzdobu? Bohužiaľ, pri živých kvetoch nie je niečo také možné, pretože po krátkej dobe ich je potrebné vymeniť alebo vyhodiť. Kúpa živých kvetov je finančne náročná a nie každý si ich môže dovoliť. Umelé kytice vydržia roky bez toho, aby sa zničili, stratili farbu alebo iné charakteristické vlastnosti.
 • Vyzerajú na nerozoznanie od živých – v minulosti vyzerali umelé kvety skutočne umelo a neprirodzene. Už z diaľky ste mohli vidieť, že majú na míle ďaleko od krásnych živých. Toto obdobie je však dávno za nami a v ponuke Westwing objavíte kvalitné a hlavne krásne kúsky, ktoré sú na nerozoznanie od živých.
 • Široká ponuka – keď sa rozhodnete vybrať si umelú kyticu, zistíte, že ponuka Westwing je široká a plná rôznych druhov. Na svoje si príde úplne každý – od zarytého klasika až po milovníka extravagancie.
 • Dajú sa navzájom kombinovať – vybrali ste si viac umelých kvetov? Skvelé! Vytvorte si jednu kombináciu na leto a druhú na zimu. Jednotlivé kúsky spolu kombinujte a vytvárajte krásne dekorácie.

Ako si sami vysušíte kvety a vytvoríte umelé kytice

Umelé kytice nemusíte len kupovať, môžete si ich aj sami vytvoriť! Celý proces je jednoduchý a rýchly, zvládne ho úplne každý a výsledok bude presne podľa vašich predstáv.

 • Pri sušení sa držte niekoľkých základných pravidiel:
 • Rastliny zbierajte okolo obeda, počas suchých dní.  
 • Pri zbere ich netrhajte, ale režte, aby sa vám nezničili.
 • Kvety zbierajte nepoškodené a v období vegetácie, keď sú najkrajšie.
 • Pred sušením ich vyčistite a odstráňte poškodené časti.
 • Sušiť sa dá vzduchom, kedy vám stačí miestnosť, ako napríklad komora alebo pivnica, kde je chladnejšie. Rastliny naukladajte na podlahu alebo ich zaveste a počkajte niekoľko dní alebo týždňov. Všetko závisí od teploty, vlhkosti vzduchu, typu rastlín a ďalších parametrov.
 • Druhou možnosťou je sušenie v mikrovlnke. Čas sušenia závisí od množstva rastlín a ich typu, spravidla ale ide o 5 – 10 minút.
 • Sušenie musí prebiehať v tme, pri teplote od 10 do 12 stupňov Celzia.

Umelé kytice a kvetinová výzdoba v interiéri: skvelé nápady

Umelé kytice dokážete v interiéri kombinovať na rôzne spôsoby, všetko závisí od vás a vašich preferencií. Pre jednoduchšie rozhodovanie prinášame niekoľko zaujímavých tipov:

 • Miska alebo tanierik – ak máte doma pekné misky alebo tanieriky, kvety naaražujte do nich. Pridať môžete aj trochu zelene alebo okrasných kúskov, ako pampová tráva.
 • Číre alebo farebné sklo – túžite po nadčasovej a zaujímavej dekorácii? Kvety naaranžujte do skla a postavte ich na poličku alebo stôl. Skvelo vyzerá napríklad orchidea v skle.
 • Vysoká váza – väčšie a vyššie kvety sa budú veľmi pekne vynímať vo vysokých vázach. Naaranžujte ich a vázu postavte napríklad do prázdneho rohu v obývačke.
 • Na stôl – na stôl sú vhodné menšie vázy alebo kvetinové girlandy, ktoré nebudú zavadzať vo výhľade na človeka sediaceho na druhej strane stola.

Do ktorej vázy sa hodia umelé kytice?

Vázy si nezabudnite zaobstarať nielen na klasické, živé kvety, ale aj na tie umelé. Ich výber nie je náročný, pozor si dávajte len na rozmery, presnejšie výšku. Kvety majú zaujať a miestnosť doplniť, nesmú zaniknúť. Kúpte si štýlovú vázu z ponuky Westwing a naaranžujte novú kyticu presne podľa svojich predstáv. A tak neváhajte a zaregistrujte sa zdarma na našej stránke Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!