Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Zlaté dekorácie do bytu

Zlato už nie je výsadou kráľov a zlatá farba v príbytkoch nie je dnes žiadnou výnimkou. Nájdete ju prevažne na doplnkoch, ale používa sa aj na látkach, nábytku a tapetách. Glam look v zlatej využívajú napríklad hotely, kde sa zlatou farbou nešetrí a stále vyzerajú vkusne. Zlatá farba sa však musí kombinovať v interiéri s určitou mierou, inak by mohla pôsobiť až príliš gýčovo. Pozrite sa, ako sa dá zlatá farba použiť a aké interiérové farby jej dávajú priestor, aby vynikla. Nie je všetko zlato, čo sa blyští – toto platí pre interiérový dizajn doslova. Poďte získať inšpiráciu spolu s nami!

Menej je viac: pravidlo zlatej farby!

Zlatá farba je osobitá a ak jej je príliš, zariadenie interiéru stratí eleganciu. Pomocou zlatej nadobudnete v interiéri sofistikovanosť, bohémstvo a nadčasovosť. Je vhodná pre každý štýl bývania. Pozrite sa na tieto nápady:

  • Ideálne je, ak ju použijete ako svetelný bod alebo akcentovú farbu. Najlepším pozadím pre zlatú farbu je čierna alebo biela. Nemusíte sa obávať, nie sú jediné. Zlatá farba jednoducho patrí všade. 
  • Predstavte si mramorovú dosku alebo obklad kúpeľne, popretkávané zlatými žilkami.
  • Dekorácie do bytu, ako sú zrkadlá so zlatou obrubou, tapety so zlatým efektom, zlaté nohy nábytku a zlatá farba na nábytku alebo tkaninách, sú jednoducho úchvatné.
  • Nezabúdajte na osvetlenie. Lampy so zlatou konštrukciou a žltým svetlom sú šikovným doplnkom. Keď sa farba svetla spojí s kovovým leskom, budia dojem zlatej farby. Neobyčajne pôsobia rôzne variácie zlatej, niekedy až s puncom luxusu a jemným nádychom baroka, neoklasicizmu a art déco

Zlatá farba v interiéri: 4 skvelé nápady

Vniesť zlatú farbu k vám domov nebude ťažký oriešok. Ako sme si už uviedli, zlatá farba je neskutočne IN a hodí sa do každej domácnosti. Záleží už len na vás, aký štýl bývania preferujete a či inklinujete k tejto farbe ako takej. 

1. Zlaté dekorácie do obývačky

Priestrannej, modernej obývačke v minimalistickom štýle, stačia na ozvláštnenie aj drobné zlaté dekorácie do obývačky. Záclony prešívané zlatou niťou, rám obrazu, zlaté obrúbenie konferenčného stolíka, zlaté detaily na lampe. Ak túžite po obývačke, akoby zlatom vyšívanej, zlatistý nádych tapiet, záclon a pohoviek použite ako hlavný motív miestnosti a kombinujte s čiernym, hnedým alebo béžovým nábytkom a doplnkami. Bude to luxusné!

2. Zlaté doplnky do kuchyne

Aké farby do kuchyne sa hodia k zlatým doplnkom? Voľte neutrálne, biele, čierne, či tmavšiu modrú. Čierno-zlaté kuchyne sú ikonou štýlu. Zlatý dekor organicky dopĺňa hĺbku tmavých, lesklých obkladov a v nich sa zase odrážajú odlesky zlata. Obľúbené sú retro kuchyne, kde batérie v medenej a zlatej presne definujú štýl. Neoddeliteľnou súčasťou sú zlaté doplnky do kuchyne – pozlátený riad, svietidlá, madlá, soľničky a koreničky, príbory, či kuchynské náčinie.

3. Zlatá farba v spálni

Štýly ako art deco, baroko či klasicizmus využívajú zlatú na maximum, a predsa s citom. Predstavte si vo vašej spálni zlatú tapetu s potlačou v art deco štýle, ťažký zamatový záves, ktorý vás ušetrí od lúčov ranného slnka a jemné hodvábne návliečky. Farby do spálne voľte podľa štýlu a pocitu, ale k zlatej sa do spálne výborne hodia farby neutrálne, čierna, biela, odtiene modrej a ružovej. Váš oddych by nemal byť rušený.

4. Kúpeľňové doplnky v zlatej farbe

Kúpeľňa je vďačným objektom zlatej farby. V prípade menších a bytových kúpeľní, viete vždy použiť vhodné kúpeľňové doplnky – zrkadlo, držiaky na uteráky, zlaté detaily na skrinkách a v osvetlení. Neuškodia ani svetlé, zlatými žilkami popretkávané obkladačky, ktorými opticky zväčšíte priestor. Väčšie kúpeľne rozžiari zlato celoplošne na obkladačkách, batériách, dizajnových umývadlách, závesoch, či nožičkách vane. Budete sa cítiť skutočne výnimočne!

Ako kombinovať zlatú farbu?

Matná žltá alebo lesklá zlatá, šampanská, bronz či ružové zlato, to sú skvelé odtiene! Zlatá farba má mnoho tvárí a podôb. Pozrite sa na naše tipy, ako zlatú kombinovať s ostatnými farbami a či s ňou lepšie harmonizujú teplé farby alebo studené farby.

Neutrálne farby

Neutrálne farby v interiéroch tlmia a vyvažujú všetko nápadné a zároveň vytvárajú neutrálnu kulisu pre zlatú farbu. Zvoľte zlatú farbu prikláňajúcu sa k bronzu. Tento odtieň krásne presvetlí paletu tvorenú neutrálnymi odtieňmi v kombinácii s prírodnými materiálmi. Ide najmä o čierno-šedý, modrý, biely a drevený nábytok. Tiež zemité farby, ako piesková a hnedá.

Najkrajší výsledok vytvorí minimalistický priestor, s lampami v jednoduchom dizajne. Dosiahnete škandinávsky efekt.

Ružová farba so zlatou

Ružová farba a zlaté odtiene pripomínajú retro. Podľa odtieňa ružovej si nastavíte, či bude izba pôsobiť dievčensky alebo elegantne. Antická ružová, popolavá ružová, niektorý výraznejší alebo púdrový odtieň dodávajú zakaždým inú náladu. Zlatá farby by v tomto prípade mohla objaviť na ráme zrkadla, kľučke, nohách nábytku alebo strapcoch na závese. Dosiahnete veľmi ženské vyžarovanie a miestnosť zahalíte do francúzskeho šarmu. 

Sivá farba 

Veľmi obľúbenou v interiéri je ako inak sivá farba. Je univerzálna a výborne ladí so všetkým, aj s metalízou zlata a striebra. Teplo a energia zlatej farby jemne vyvažuje chlad a pokoj sivej, čo z nich robí ideálne sprievodné farby. Kombinácie zlatej na sivom a čiernom podklade pôsobia naozaj veľmi luxusne, klasicky a šik. Nebojte sa zariskovať, aj keď možno nie ste fanúšikom ani jednej z uvedených farieb. Spolu to bude hrať dokonale!

Zlatá farba so zelenou

Zelená farba je dokonalou farbou prírody. Pohľad na ňu harmonizuje telo, dušu, aj myseľ. Najkrajšie odtiene zelenej, ktoré ladia so zlatou, sú tie tmavé, ako je napríklad smaragdová, fľašková alebo farba benzínu. Ostatné farby interiéru voľte s citom. Zrejme najlepšie vyznie kombinácia so sivou alebo sivozelenou. Smaragdová vynikne najmä v obývačke a benzínovú vyskúšajte v spálni. 

Klasická biela so zlatou

Tandem čisto žiarivej bielej a slnečného lesku zlata, je právom považovaný za jednu z najelegantnejších kombinácií. Táto farebná kombinácia sa hodí takmer do každého interiéru. Biela je výborným pozadím pre vyzdvihnutie zlatého lesku a najlepšou voľbou je výzdoba a doplnky v zlatej farbe. Táto na prvý pohľad klasická kombinácia nikdy nebude nudiť!

So zlatou sa isto nudiť nebudete. Pôsobí živo, energicky a luxusne. Ak ste typ, ktorý tieto aspekty ocení, neváhajte a siahnite po zlatej farbe už dnes!

Pozrite si našu klubovú stránku Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!