Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
nápady na dekorácie do obývačky

Obývačka s kuchyňou tvoria často centrum diania celej domácnosti. Útulnú atmosféru dokážu práve v tomto priestore vyčarovať dekorácie do obývačky. Aj iné doplnky do bytu vedia vyjadriť to, čo chcete vaším štýlom dosiahnuť. Bez ohľadu na to, či ide o dekorácie na stôl do obývačky vo vidieckom štýle alebo o zariadenie obývačky v modernom prevedení. Správne zvolené dekorácie do bytu dokážu premeniť aj bežný priestor na útulné a atmosférou nabité miesto. Poďte s nami objaviť nádherné inšpirácie do obývačky!

Top 7 nápadov na výzdobu vašej obývačky

Ako zvoliť vhodné dekorácie do obývačky tak, aby ladili s celkovým dizajnom? Jednoducho si vyberte také, ktoré sa vám páčia. Bez ohľadu na to, aký štýl bývania uprednostňujete, sú doplnky do bytu kľúčové. Práve ony vytvárajú celkový dojem a dobrú energiu vo vašej domácnosti. Pozrite sa, aké dekorácie do obývačky môžete zvoliť, aby ste docielili harmóniu.

1. Ako zariadiť obývačku moderne a útulne

Stáva sa, že aj dokonale vybavený priestor môže pôsobiť stroho. Vtedy sa hodia doplnky do bytu, ktoré miestnosť zútulnia a pridajú jej patričný šmrnc. Máme pre vás tipy, ako zariadiť obývačku tak, aby pôsobila moderne, ale útulne zároveň. Stačí, ak jej dodáte trochu tepla formou hrejivých farieb na stene. Jedna farebná stena vo výraznom teplom odtieni dokážte miestnosť zohriať. Aj ked béžová farba bola farbou roka 2021, stále je hitom.

béžové dekorácie do obývačky

2. Ozdobte obývačku textíliami

Vďaka výzdobe sa aj priemerne veľký priestor stane kráľovským. Luxusná obývačka nemusí byť len o exkluzívnom zariadení a najmodernejších smart vychytávkach. Svoje urobia aj dekorácie do obývačky, ktoré navodia pocit luxusu. K takým patria napríklad ušľachtilé kovy, výrobky z kameňa, dreva alebo iných vzácnejších materiálov. Zvoľte kvalitný bytový textil, ako sú deky, plédy či závesy. Ručne tkané koberce vám miestnosť povýšia na luxusný priestor.  

3. Dekorácia na stenu do vašej obývačky

Aj steny v obývačke môžete prebrať k životu! Abstraktné kresby a obrazy do obývačky dodávajú moderný vzhľad a vďaka napríklad zemitým žltým tónom na stene budú pôsobí príjemne. Na stenu môžete umiestniť aj umelý krb a k nemu perfektné usporiadanie sedenie v obývačke s olivovo zelenou sedacou súpravou, drevenou stoličkou, doplnenou koženým kreslom. Nebráňte sa ani nástenným hodinám, makramé alebo iným extravagantnejším nástenným dekoráciám.

obraz v obývačke

4. Dekorácia na stôl do vašej obývačky

Medzi obľúbené miesta pre dekorácie do obývačky patria aj stoly. Či už ide o servírovací, konferenčný alebo jedálenský stôl, urobte si na ňom miesto pre dekorácie. Na stôl si môžete uložiť jednu alebo dve dekortívne knihy a na ne položiť dekoratívny predmet. Ak knihu nemáte stačí krásny dizajnový prdmet. Ústredným motívom môže byť aj keramická alebo porcelánová váza, v ktorej sa môžu vynímať krásne kvety.

5. Dekorácie do obývačky: knižnica

Ak patríte medzi milovníkov literatúry, rozhodne u vás nebude hýbať bohatá knižnica. Môže byť voľne stojaca alebo zabudovaná. Závisí aj od toho, koľko priestoru máte k dispozícii. Do knižnice môžete umiestniť aj dekorácie do obývačky, ako sú rôzne sošky, vázy, hodiny alebo umelecké diela. Časť môžete dokonca aj zaskliť a vytvoriť si vitrínu. Ku knižnici postavte pohodlné kreslo a tým vyčarujete útulný čitateľský kútik.

6. Prineste troška zelene do vašej obývačky: rastliny a kvety do obývačky

Každá miestnosť potrebuje život. Chladné farby môžete ozvláštniť pomocou zelene alebo drevených prvkov. Kvety do obývačky sú riešením! Izbové rastliny majú výhodu, že dokážu zostať zelené počas celého roka a počas svojho vegetačného obdobia niektoré aj krásne zakvitnú. Žlté kvety, fialové kvety alebo aj biele kvety dokážu vyčarovať úsmev a dobrú náladu len pri pohľade na ne. Zelená v kombinácii s tehlovou alebo modrou vytvorí neopísateľné kombinácie. 

7. Osvetlenie do obývačky

Pri voľbe dekorácií nezabudnite na osvetlenie do obývačky. Či už zvolíte bodové svetlá, závesné svietidlá alebo stolové lampy, zvážte všetky možné hodiny počas dňa. Iné svetlo prichádza doobeda a iné, keď sa zvečerieva. Taktiež je dôležité myslieť na to, aké činnosti budete v obývačke vykonávať. Pri pracovnom stole alebo pri kresle na čítanie bude treba viac svetla. Taktiež nad sedačkou treba citlivo zvážiť intenzitu a farbu svetla. 

svietidlá do obývačky

Westwing inšpirácie do obývačky

Dekorácie by ste mali vyberať uvážene, aby ste sa vyhli prípadnému preplneniu priestoru. Ak si nie ste istí, radšej uberte z množstva. A takisto zohľadnite váš štýl bývania

Dekorácie do obývačky: modern a scandi

Láka vás minimalizmus? Potom sa vám určite bude páčiť moderná obývačka a škandinávska obývačka. Typický škandinávsky štýl a jeho príťažlivosť siaha oveľa ďalej než po severské krajiny Švédsko, Nórsko, Fínsko a Dánsko. Je predovšetkým o použití nábytku, ktorý má jednoduchú formu na dekoratívnych predmetoch, ktoré sú tiež vysoko funkčné. Umelá kožušina, predmety z borovicového dreva alebo stolík z mramoru sú dekorácie do obývačky, ktoré sa k tomu severskému štýlu rozhodne hodia.

škandinávske dekorácie do obývačky

Dekorácie do obývačky: vidiecky štýl

Ak sa vám páčia zariadenia v talianskej domácnosti, rozhodne vám učaroval vidiecky štýl. Sú preň typické otvorené police, veľa dreva a trošku starodávnejší nábytok. Na steny použite tlmené farby, pretože vidiecky štýl obývačky sa k nemu bude dokonale hodiť. Zo zariadenia vytvorte miesto na konverzáciu pre návštevy. Rozmiestnite vankúše, sedacie vaky a deky a doprajte si veľa textílií. Pridajte predmetu z ratanu, dreva a nezabudnite na kvety.

dekorácie do obývačky vidieckého štýlu

Dekorácie do obývačky: retro štýl

Vaša retro alebo vintage obývačka vynikne vďaka nadýchaným vankúšom, prikrývkam a mäkkým kobercom. Pridajte niekoľko kúskov, ako sú starožitnosti a iné zvláštnosti, aby bola miestnosť jedinečná. Pre retro štýl je typická krémová farba a odtiene hnedej. Jemné obrazy, zdobené zrkadlá, patina na nábytku a svietniky – to všetko robí tento štýl výnimočným.

retro dekorácie do obývačky

TIP: Ak by ste chceli poradiť, ako zariadiť malú obývačku, máme pre vás užitočné tipy. Predtým, ako vyberiete dekorácie do obývačky, zjednoťte štýl bývania. Zhodnoťte, či potrebujete rohovú sedačku alebo by vám stačila aj menšia pohovka na nožičkách. Takisto zvážte tmavé farby, ktoré priestor zmenšujú. Nepoužívajte masívne konferenčné stolíky, ale radšej tie na tenkých kovových nožičkách.

Tak ako iné súčasti u vás doma, aj dekorácie si zaslúžia vašu pozornosť. Dotvárajú celkový dojem z priestoru a navodzujú tú pravú atmosféru. Pozrite sa na našu klubovú stránku Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!