Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Vintage svadba

Už sa určite neviete dočkať, keď si s vaším drahým poviete to magické “áno” a budú z vás šťastní pani a pán mladomanželia? Vyberte si pre vašu svadbu ten pravý štýl, v ktorom bude ladený celý obrad, oslava, aj výzdoba a doplnky. Neuveriteľne romantická je práve vintage svadba, ktorá je veľmi populárna pre svoj nežný a nostalgický nádych. Zoznámime vás s čarom tohto štýlu – určite mu neodoláte!

Vintage svadba

Vintage svadba ponúka snúbencom slávnosť v duchu minulých desaťročí – predovšetkým z obdobia 20. až 70. rokov. Preto je pre ňu tak príznačný nádych nostalgie. Vintage svadobná výzdoba môže byť zložená zo skutočne dobových dekorácií od vašich rodičov či starých rodičov alebo moderných verzií s patinou. Výber je naozaj široký a je len na vás, ktorú éru si vyberiete!

Vintage štýl

Či už sú to šaty, program na svadbu alebo svadobné torty, všetko by malo byť zladené. Čo je teda charakteristické pre vintage štýl, ktorý sa inšpiroval hlavne anglickým a francúzskym vidiekom na prelome 19. a 20. storočia? 

 • nežný a romantický nádych
 • hravý, vzletný dizajn
 • ornamentálna a kvetinová výzdoba
 • jemné farby: šampanská, biela, béžová, smotanová, odtiene hnedej
 • pastelové odtiene: staroružová, levanduľová, mentolová, a pod.
 • staré dobové materiály 
 • povrch predmetov a nábytku s patinou
 • s duchom minulosti – doplnky a nábytok môžu pochádzať z danej éry alebo sú nové a úmyselne zostarené

Čo by na vintage svadbe nemalo chýbať?

Všetko tkvie v detailoch – okrem dobových materiálov z minulých dekád ako čipka, juta, drevo, kov, vrecovina, tu určite nemôže chýbať štedrá kvetinová výzdoba! Kvety na svadbu vo vintage štýle vytvoria dokonalú romantickú atmosféru! Skvelým nápadom aj kvetinová slávobrána, ktorá dodá celej oslave nežnú pompéznosť.

Vintage svadba: plánovanie

Plánovanie svadby v akomkoľvek štýle vyžaduje veľa času a pozornosti. Miesta na svadbu sú pre snúbencov medzi prvými dôležitými rozhodnutiami – už pri ich výbere myslite na to, že vaša svadba má byť vo vintage štýle. Ak si chcete náročné prípravy uľahčiť, použite náš svadobný plánovač, vďaka ktorému prebehne váš vysnívaný deň určite ako po masle.

Svadba na úrade či svadba v kostole?

Či už to bude čarovná svadba v kostole alebo praktickejšia svadba na úrade, v oboch prípadoch bude vo vintage prevedení pôsobiť naozaj romanticky! Štýlové dobové šaty a oblek spolu s vkusnými doplnkami z vás spravia manželský pár na nezabudnutie. V kostole si po dohode s kňazom dokonca budete môcť pripraviť vlastnú výzdobu, ktorá by určite mala byť plná kvetov.

Vintage svadobné oznámenie a menovky na svadbu

Svadobné oznámenia spolu s menovkami budú krásne vyzerať na papieri so zostarelým efektom, aby pôsobil ako zo “starých dobrých čias”. Pridajte k tomu kvetinové ornamenty a dekoratívne písmo, čo im dodá romantický nádych. Menovky na svadbu v takomto prevedení určite štýlovo doplnia celý svadobný stôl!

Svadobný plánovač vám pomôže zorganizovať svadbu snov

Pozrite sa na svadobný plánovač, ktorý sme pre vás prichystali. Vždy vám pripomenie čo a kedy treba zariadiť, aby ste na nič nezabudli a vyhli sa tak stresu z príprav. Týmto spôsobom si budete môcť vychutnať aj organizovanie vašej nádhernej vintage svadby a jej všetkých skvostných doplnkov. A to už nehovoríme o medových týždňoch, ktoré na vás potom čakajú!

Naplánujte si rozmanitý program na svadbu

Lahodné svadobné menu spolu s romantickým vintage aranžovaním stola v zladených jemných tónoch bielej, hnedej a staroružovej, krásnym rustikálnym riadom doplneným rôznymi sviečkami v štýlových svietnikoch a kvetinovou výzdobou budú skvelým začiatkom večera. Zábavu potom určite dokonale rozprúdi program na svadbu! Nechajte sa inšpirovať a pozrite sa na rôzne svadobné hry, ktoré sa zaručene budú páčiť všetkým svadobčanom.

Vintage svadba: miesto obradu a svadobnej hostiny

Vintage svadba si pre svoj romantický charakter vyžaduje miesto s patričným šarmom a nádychom histórie. Kaštiele a zámky sú preto pre ňu ako stvorené, pokiaľ nebudete mať obrad v kostole, ktorý je sám o sebe čarovným miestom. Svadba v prírode je tiež nádhernou možnosťou pre vintage štýl, pretože ešte umocní romantickú atmosféru. Ak chcete vyskúšať naozaj originálne miesto pre vašu hostinu v spojení s prírodou, čo by ste povedali na niečo ako svadba v stodole?

Vintage svadba a výzdoba

Ako spraviť vašu vintage svadobnú výzdobu skutočne štýlovou? Určite v nej nemôžu chýbať kvety v rôznych aranžovaniach, sviečky v viacramenných svietnikoch či zlaté a strieborné prvky, ktoré dodajú priestoru slávnostný charakter. Ak sa rozhodnete pre tabuľu s fotkami, nezabudnite aj im dodať zostarený vzhľad sépiovými tónmi alebo čiernobielym prevedením.

Inšpirácie pre vintage doplnky na svadbu

Čo by ste povedali na tieto doplnky na svadbu, ktoré sa dokonale hodia k vintage štýlu a zaručene očaria aj všetkých vašich hostí?

 • porcelánové vázy so starožitným či vidieckym vzorom
 • viacramenné svietniky
 • staré cestovateľské kufre
 • háčkované obrusy alebo behúne na stôl
 • sklenené či kryštálové girlandy
 • kryštálový luster
 • gramofón s platňami
 • drôtené klietky a iné doplnky
 • lampáše rozvešané po stromoch

Ak sa vám podarí zohnať niektoré dekorácie v starožitníctve, autentickosť celého aranžovania bude o to väčšia! K dispozícií je však aj množstvo moderných doplnkov vo vintage prevedení, prípadne si ich môžete upraviť sami.

Vintage svadobná výzdoba na auto

Vintage svadba sa nezaobíde bez štýlového odvozu mladomanželov autom „veteránom”. Ak máte chuť zájsť ešte ďalej do dejín prepravy, skúste koč s koňmi! Ako sa však zariadiť, ak sa vám niečo podobné nepodarí zohnať? Situáciu zachráni vintage svadobná výzdoba na auto, ktorá môže byť v tvare veľkej mašle na kapote z jutovej stuhy s čipkou alebo dvoch srdiečok s kvetinovými dekoráciami. Nádherne bude vyzerať aj auto s čisto kvetinovou výzdobou na kapote. Romantickú jazdu budete mať zaručenú!

Ak snívate o romantickej svadbe so štipkou nostalgie a máte radi módu z minulého storočia, vsaďte na vintage štýl! Okrem krásnej oslavy vašej vzájomnej lásky tak vzdáte poctu aj „starým dobrým časom”. Tento deň bude nezabudnuteľným zážitkom nielen pre vás, ale aj pre všetkých prítomných hostí. Rozhodli ste sa pre vintage svadbu? Určite bude čarovne krásna! Dúfame, že sme vás našimi radami a nápadmi inšpirovali a že vám celé prípravy prebehnú vďaka nášmu svadobnému plánovaču bez zhonu a stresu.

Využite aj našu bezplatnú registráciu na Westwing, aby ste nepremeškali naše exkluzívne ponuky, ktoré spravia vašu novomanželskú domácnosť ešte krajšou!