Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Nevestine svadobné lodičky

Túžite po skutočne romantickej svadbe s nádychom tradičného vidieku a krásnou prírodou navôkol? V tom prípade bude svadba v stodole pre vás naozaj dokonalou voľbou! Toto nezvyčajné miesto ponúka veľa možností ako spraviť váš veľký deň nezabudnuteľným nielen pre vás, ale pre všetkých prítomných. Obrovský priestor, vôňa dreva, pocit histórie a k tomu nádherné okolie – je to skrátka naozaj skvelý recept pre vynikajúcu svadobnú oslavu! Pozrite sa s nami, aké možnosti stodola ponúka a na čo všetko by snúbenci mali myslieť pri zariaďovaní svadby v nej.

Svadba v stodole a rustikálny štýl

Vzdušný priestor stodoly so špicatou strechou, vysokánskym stropom, drevenou podlahou a viditeľným skeletom z masívneho dreva je ako vyšitý pre svadbu v rustikálnom štýle, ktorá nádherne doplní tradičnú vidiecku atmosféru. Svadobná výzdoba na takomto mieste by mala pôsobiť prirodzene, ale nekladie tým žiadne obmedzenia, pretože aj stodolu môžete vyzdobiť do naozaj luxusného šatu!

Svadba v stodole: 4 dôvody

Prečo by ste sa teda mali rozhodnúť pre svadbu v stodole? Dôvodov je naozaj veľa! Okrem obrovského priestoru a možností výzdoby v rôznych štýloch vyniká aj svojou fotogenickosťou. Takáto svadba v prírode sa vám určite bude páčiť a uvidíte, že blahoželanie k svadbe od vašich hostí sa nezaobíde bez pochvaly za výber tak čarovného miesta!

1. Stodoly ponúkajú veľa priestoru

Svojou priestrannosťou stodola ponúka miesto pre veľký svadobný stôl ako aj ďalšie stoly pre hostí – všetko závisí od toho, aký zasadací poriadok navrhnete. Nech už pripravíte akýkoľvek program na svadbu, určite tu preň bude dosť priestoru. A pritom takéto miesto aj napriek svojej veľkosti stále pôsobí príjemne a útulne. 

2. Stodoly môžu byť nielen rustikálne, ale aj luxusné

Rustikálny štýl dodá stodole nádych tradície a vidieckeho života spätého s prírodou. Čarovne tu zapasuje aj vintage svadba, pretože zvýrazní čaro nostalgie tohto miesta a akoby vás prenesie do minulosti. Neváhajte však zvoliť aj luxusnejší klasický alebo glamorový štýl. Keď zladíte doplnky na svadbu s vhodným osvetlením, pridáte pár zlatých a strieborných prvkov, bude vaša hostina v stodole naozaj žiarivou! Nezabudnite však, že menej je špeciálne v tomto priestore viac. 

3. Svadba v stodole navodí pocit histórie

Bez ohľadu na to, či si pre váš výnimočný deň vyberiete zrenovovanú stodolu alebo novopostavenú, obe budú vyžarovať nezameniteľný pocit histórie. Či už je to svadba na úrade alebo svadba v kostole, nie je nič krajšie ako osláviť váš novomanželský zväzok lásky práve na takomto nádherne romantickom mieste!

4. Okolie môže ponúknuť nekonečné možnosti fotenia

Nádherné geometrické konštrukcie a prírodné materiály v interiéri spolu s estetickým zovňajškom robí zo stodoly prekrásne miesto pre fotenie. Okolitá príroda mu len dodáva na fotogenickosti. Záhrada vám takisto zaručene ponúkne zákutia pre čarokrásne romantické zábery. Také fotky vám budú závidieť všetci svadobčania! 

Svadba v stodole: plánovanie

Keďže stodoly sa radia medzi stále populárnejšie miesta na svadbu, musíte myslieť aj na pár formalít, aby vám práve tú vašu niekto „nevyfúkol”. Poďme sa pozrieť, čo plánovanie svadby v stodole vyžaduje.

Aké formality budete potrebovať?

 1. Včas zarezervovať miesto – o stodoly je stále väčší záujem. 
 2. Ubezpečiť sa o kapacite vami vybraného priestoru a možnostiach ubytovania hostí.
 3. Informovať sa o prístupnosti lokality, aby sa všetci vedeli na miesto dopraviť bez problémov.
 4. Aby ste náhodou nerušili nočný kľud v dedine, kde bude vaša hostina, pre každý prípad nahláste vašu svadbu na miestnych úradoch.
 5. V jarných/letných termínoch môže vašu oslavu na čerstvom vzduchu znepríjemňovať hmyz – požiadajte prevádzkovateľov priestoru o impregnáciu pred svadobným dňom.

Svadobný plánovač ako veľká pomôcka

Pri plánovaní svadby musíte myslieť na toľko vecí! A je tak ľahké v tom zhone na niečo zabudnúť. Preto sme pre vás prichystali svadobný plánovač, vďaka ktorému budete s prehľadom vedieť, čo a kedy vybaviť. Menu a svadobné torty budú nachystané včas, DJ s programom vybraný a nezabudnete dokonca ani na to, čo vybaviť po svadbe – neznie to skvele?

Pripravte si vhodný program na svadbu

Svadobný príhovor a vynikajúce svadobné menu pre hladných hostí sú začiatkom uvoľňujúcej sa atmosféry, ktorá pravdaže vyústi do zábavného programu a tanca. Pre prostredie stodoly sa hodia rôzne ľudové hry, ale ako pri každej svadbe ide predsa hlavne o zábavu! Pozrite sa na svadobné hry, ktoré sme pripravili – možno vás nejaká z nich inšpiruje. 

Svadobná výzdoba

Pre rustikálne prostredie stodoly plného dreva sa dokonale hodí minimalistická svadobná výzdoba v prírodnom duchu. Vsaďte taktiež na ľudové tradície a použite materiály ako čipka, krajka, juta, ľan či vrecovina. Farebná paleta výzdoby tu krásne vynikne v zemitých tónoch. Pre osvieženie ju doplňte zelenou, bielou alebo staroružovou. Aké kvety na svadbu by ste mohli zvoliť? Inšpirujte sa okolitou prírodou – vzdušné kytice a vence z lúčnych kvetov budú prekrásne!

Svadba v stodole: zoznam krásnych miest

Svadba v stodole sa stala naozaj vychýrenou. Kde však hľadať tieto čarovné miesta? Pripravili sme pre vás inšpiratívny zoznam podľa regiónov Slovenska. Určite si medzi nimi nájdete tú dokonalú stodolu pre váš veľký deň! 

Západné Slovensko

 • Zelený deň, Bošáca, okres Nové Mesto nad Váhom – ovocný sad, rozľahlá záhrada, budovy s rustikálnym nádychom – toto miesto naozaj pôsobí, akoby sa tu zastavil čas.
 • Ranč 13, Nemšová, okres Trenčín – pre milovníkov country štýlu a westernov v krásnom drevenom interiéri plnom štýlových doplnkov.
 • Stodola Ľubianka, Oslany, okres Prievidza – príjemné, romantické prostredie malebného vidieka so záhradou a interiérom s rustikálnymi doplnkami. 

Stredné Slovensko

 • Penzión nad Ráztočnom, Klenovec, okres Rimavská Sobota – pri penzióne sa nachádza stodola, ktorá vyzerá presne tak čarovne, ako si ju všetci zvykneme predstavovať. 
 • Stodola Gréta, Liptovská Sielnica, okres Liptovský Mikuláš – priamo na brehu Liptovskej Mary sa nachádza táto nápaditá moderná stodola inšpirovaná liptovskými humnami.
 • Stodola v Žaškove, okres Dolný Kubín – lúky, kopce, krásna oravská príroda. Štýlová oslava v duchu tradícií a oddychom na slame.

Východné Slovensko

 • Ranč Dubina, Ražňany, okres Prešov – originálna drevená stavba priamo uprostred lesa aj s možnosťou ubytovania. Ideálne pre milovníkov lesov a hôr.
 • U Hricka, Hanušovce nad Topľou, okres Vranov nad Topľou – ľudový štýl stodoly s magickou atmosférou a priestrannou záhradou s posedením na balíkoch slamy.
 • Stodola Zlatník, Zlatník, okres Vranov nad Topľou – bývalá gazdovská usadlosť v podhorskom prostredí zariadená čarovným starožitným nábytkom zo Zemplína. 

Svadba v stodole je skutočne zážitkom na celý život nielen pre novomanželov ale pre každučkého hosťa! Všetci ihneď podľahnú čaru prírody, romantickej atmosfére a vzletnosti tohto čarovného miesta. Nie je nič krajšie ako si popri radosti z budúcnosti po boku vášho milovaného muža pripomenúť aj tradície a spoločne sa z nich tešiť. Rozhodli ste sa osláviť váš veľkolepý deň lásky v lone prírody? Nádherné prostredie stodoly s malebným okolím sú určite tou najlepšou voľbou! Dúfame, že sa vám naše rady a nápady páčili a že si užijete váš svadobný deň do sýtosti, presne ak ako sa na vidiek patrí.

Využite k tomu bezplatnú registráciu na Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov stále plný krásy a puncu!