Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Nápady do záhrady

Záhrada je oázou, v ktorej trávime čas od začiatku jari do neskoršej jesene, a taktiež je dôležitou miestnosťou pri našom dome. Ak vlastníte záhradu, viete o čom hovoríme. Záhrada je často rozšírením obývačky, kde radi odpočívame a trávime čas so známymi a rodinou. Prinášame vám preto zaujímave tipy do záhrady a nápady ako si naplánovať záhradu tak, aby ste sa v nej cítili najpríjemnejšie.

Plánovanie záhrady je nevyhnutné

Úprava a údržba záhrady je často poslednou etapou, ktorej venujeme pozornosť počas procesu stavby a dokončenia domu. Je dôležité, aby sme si zodpovedali na otázku, či sme schopní naplánovať záhradu sami, alebo či by bolo lepším riešením zapojiť špecialistu.

Návrh záhrady

Ak ste sa rozhodli si urobiť návrh záhrady sami, mali by ste sa pri jej zakladaní držať niekoľkých dôležitých pravidiel. Vďaka nim sa nebudete musieť za svoje dielo hanbiť ani pred odborníkom.f

Predzáhradka

Predzáhradka je dôležitým prvkom okolo domu, pretože dotvára celkový dojem. Predzáhradka je okrasná záhrada pred domom, ktorá by mala ladiť s domom a okolitým prostredím a taktiež by mala byť nenáročná na údržbu.

Tipy do záhrady

Chcete mať záhradu, ktorú bude obdivovať každý sused? Prinášame vám niekoľko užitočných rád a nápadov ako čo najefektívnejšie pracovať v záhrade, aby ste mali nielen bohatú, ale hlavne zdravú úrodu a aby vám záhrada prinášala radosť a potešenie a hlavne pôžitok z relaxu.

Zimná záhrada

Zimná záhrada je ideálnou formou bývania, kde sa kladie veľký dôraz na  prepojenie obytného priestoru s prírodou. Poskytuje skvelé prostredie na oddych tak ako aj počas teplejších dní, tak aj počas zimného obdobia. Zimná záhrada z dreva je z jednou najčestejších volieb, pozrite sa na naše inšpirácie.

Druhy záhrad

Prinášame vám tipy a nápady na rôzne druhy záhrad, ktoré vás očaria aj inšpirujú k vytvoreniu záhrady vašich snov.

Moderné záhrady

Moderné záhrady majú veľa podôb a môže ich spájať nový, súčasný pohľad na záhradný dizajn a funkcionalitu. Moderná záhrada má rôzne prvky, ktoré vám radi ukážeme. Pozrite sa na naše tipy ako moderné záhrady skrášlia váš vonkajší priestor.

Okrasná záhrada

Okrasná záhrada je krásnym dodatkom vašej záhrady. Tipy a odporúčania ako oživiť záhradku pomocou kvetov, okrasných drevín, rastlín či byliniek vás inšpiruje na vytvorenie okrasnej záhrady svojpomocne.

Anglické záhrady

Anglické záhrady považujeme za skvost svetovej záhradnej tvorby. Keď sa povie anglická záhrada, určite každého hneď napadne perfektné, nízko kosenie trávy, ale tento štýl záhrad spočíva aj v iných prvkoch. U nás sa dozviete ako by mala vyzerať anglická záhrada a taktiež vám poradíme ako si ju vytvoriť jednoducho a nekomplikovane.

Japonská záhrada

Japonská záhrada ponúka pokoj a nevšedný pohľad. Minimalistické prvky v kombinácii s jazierkami a exotickými rastlinami sú rajom nielen pre dušu. Prinášame vám pár tipov, ako si môžete podobnú záhradu vytvoriť sami.

Vidiecke záhrady

Vidiecke záhrady sú znova trendy. Vidiecka záhrada je typická svojou farebnosťou. Často býva vyzdobená predmetmi a doplnkami, ktoré približujú činnosti vidiečanov. Staré hrnce, drevené vedro či stará studňa, ktorá už neslúži svojmu účelu môže pôsobiť dekoratívne. Aj tu však platí pravidlo „všetko s mierou“. Pozrite sa na naše tipy ako si zariadiť vidiecku záhradu.

Kvety do záhrady

Máte radi kvety a rastliny? Páči sa vám vertikálna záhrada? Kvety a rastliny sú krásnou dekoráciou vo vašej záhrade či je to už veľká alebo malá záhrada. Prvé jarné kvety v záhrade vás určite potešia každým rokom, tak neváhajte a pozrite sa na naše tipy, ktoré sú tie najlepšie pre vašu záhradku či terasu.

Ako upraviť svahovitý terén v záhrade

Máte záhradu, ktorá je vyvýšená a cheli by ste ju využiť ale neviete ako? Ste tu správne. Pripravili sme pre vás tipy ako upraviť svahovitý terén v záhrade.