Hľadať

Komody a skrinky do jedálne

Zoradiť
62 Výrobkov
Zoradiť

Komody do jedálne či kuchyne: najlepšie riešenie na usporiadanie vášho riadu

Jedáleň plní v domácnosti veľmi dôležitú úlohu. Je dôležitou miestnosťou, v ktorej konzumujeme raňajky, obed a večeru a stretávame sa s rodinou či priateľmi. Práve to je dôvod, prečo by v nej nemal chýbať praktický a štýlový nábytok. Jedným takým je komoda do jedálne charakteristická veľkým úložným priestorom a širokým využitím. Umiestniť do nej môžete čokoľvek, čo práve potrebujete. Využite ju napríklad na uskladnenie tanierov, mís, pohárov či šálok.

Komody do jedálne môžu nahradiť aj príborníky. Pokojne do nich umiestnite všetky vidličky, lyžice a nože. To, ako nábytok využijete, je čisto na vás. V ponuke Westwing nájdete širokú ponuku moderných a trendy kúskov.

Praktické a štýlové príborníky: vyberte si ten svoj už dnes!

Na Westwing nájdete stovky rôznych komôd a príborníkov od známych a renomovaných značiek. Do svojej domácnosti by ste si mali minimálne jeden kúsok určite kúpiť. Jeho hlavnou funkciou je jedáleň určitým spôsobom doplniť a pritom poskytnúť praktické vlastnosti, ako napríklad úložný priestor.

Úložný priestor je pri komodách do jedálne rozhodujúci. Musí byť dostatočne veľký, aby sa doň zmestilo všetko, čo potrebujete. Väčšina v komodách skladuje príbory, kuchynský riad a textil, kuchárske knihy, prípadne menšie spotrebiče, ako prenosný gril alebo vaflovač.

Pri nákupe na Westwing si môžete vyberať z troch základných typov tohto nábytku:

 • Skrinky do jedálne
 • Skrinky sú klasikou, ktorá sa nachádza v každej miestnosti. Sú štýlové a nájdete ich vo viacerých prevedeniach. Vyberajte si zaujímavé farby, materiály alebo tvary. Skrinky sa hodia do kuchyne aj jedálne.

 • Komody do jedálne
 • Komody sú spravidla užšie a vyššie. Majú hlbšie zásuvky a zaujímavý dizajn. Môžu byť bez nožičiek, s nožičkami alebo s nevšedným stojanom. Komody sú vysoko praktické a vyzerajú veľmi dobre v každom farebnom prevedení.

 • Vysoké komody do jedálne
 • Okrem klasických nízkych sa stretnete aj s vysokými komodami. Vhodné sú do väčších jedální, pretože zaberajú viac miesta. Umožnia vám však uložiť omnoho viac vecí, vďaka čomu sa ich určite oplatí vo väčších priestoroch mať.

 • Vitríny
 • Poslednou možnosťou sú vitríny. Ich poznávacím znakom je sklo na dvierkach, cez ktoré vidíte dnu. Vhodné sú preto na vystavenie doplnkov a iných predmetov. V minulosti v nich ľudia vystavovali pekné taniere, vázičky alebo fotky. Menšou nevýhodou vitrín je to, že v nich musíte mať neustále poriadok, pretože do nich každý vidí. Skrinky a komody poskytujú väčšie súkromie.

  Ako si vybrať ideálnu komodu či skrinku do jedálne?

  Komody je potrebné v jedálni zladiť s ostatným nábytkom a doplnkami. Nad jednotlivými kombináciami premýšľajte už pri nákupe. Vyhnete sa kúpe nesprávneho kúsku. Ktoré parametre sú pri výbere najdôležitejšie?

 • Materiál
 • Materiál ovplyvňuje celkový výzor skriniek, a preto naň netreba zabúdať. Sledovať by ste ho mali ako úplne prvý parameter výberu. K najobľúbenejším sa radí drevo charakteristické svojou dlhou výdržou, štýlovým dizajnom a viacerými farebnými prevedeniami.

  Ďalej sa môžete stretnúť s kovom, ratanom, sklom alebo prírodným vláknom. Tieto materiály sú však často skombinované práve s drevom.

 • Farba
 • Farba komody sa môže odvíjať od farby steny, doplnkov alebo iného jedálenského nábytku. Je dôležité, aby ste siahli po odtieni, ktorý bude s ostatnými v miestnosti dobre ladiť. Napríklad, do minimalizmu sa hodia bledšie farby. Urobíte dobre, keď stavíte na bielu, prípadne prírodný vzhľad dreva.

  Do iných štýlov sa však môžu hodiť aj tmavšie odtiene, ako čierna, hnedá a tmavomodrá. Výrazná skrinka pritiahne pozornosť a navodí veľmi príjemnú atmosféru.

 • Rozmery
 • V ponuke Westwing môžete nakupovať komody rôznych veľkostí, štýlov a materiálov. Do malej kuchyne a jedálne, kde potrebujete ušetriť miesto, zvoľte malú alebo stredne veľkú komodu. Aj napriek menším rozmerom vám poskytne dostatok úložného priestoru.

  Veľká jedáleň si poradí s veľkou komodou, skrinkou či dokonca vitrínou. Nebojte sa siahnuť po masívnom dreve alebo väčšom kúsku. Prípadne, ak by vám jedna nestačila, kúpte si dve rovnaké a vytvorte symetrický efekt.

  Komody, skrinky a vitríny do jedálne sú skvelými a štýlovými pomocníkmi. Miestnosť prakticky doplnia a poskytnú dôležitý úložný priestor. Ten pri chystaní raňajok, obedu či večere určite využijete.

  Vyberte si z našej ponuky štýlových komôd a skriniek do jedálne a doplňte svoju domácnosť moderným kúskom ešte dnes.