Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Zariadenie detskej izby

Detská izba by mala byť miestom, ktoré bude sprevádzať dieťa k vysnenej budúcnosti. Preto by malo byť zariadenie detskej izby praktické a zároveň veľmi veselé. Pri zariaďovaní detskej izby sa pokojne poraďte so svojím dieťaťom. Zistite, aká je jeho obľúbená farba, aký nábytok sa mu páči viac a v neposlednom rade, čím by chcelo byť. Podľa týchto indícií ľahko vytvoríte inšpiratívnu detskú izbu, v ktorej bude kraľovať nový kráľ alebo v nej vyrastie nová zverolekárka či astronaut, ktorý objaví novú planétu.

Nápady do detskej izby – čo treba brať do úvahy pri jej zariaďovaní

Tip 1 : Myslite na to, že každé dieťa je predovšetkým objavovaťeľom. Preto nábytok do detskej izby vyberajte predovšetkým taký, ktorý bude pokrytý špeciálnou ochrannou vrstvou. Tak isto premýšľajte aj pri stenách. Steny v detskej izbe by mali byť tak isto ako nábytok odolné voči škrabancom a pripravené na spŕšku farieb vášho mladého Picassa. Dobre vieme, že deti majú maliarske plátno úplne všade! 

Tip 2: Pri zariaďovaní detskej izby zbystrite pri výbere koberca! Ten by mal interiéru dodať pocit bezpečia najmä jeho štruktúrou. Siahnite po mäkších modeloch, ktoré deti nebudú chcieť opustiť. Budú sa na nich hrať celé hodiny! A keďže ide o deti, vyberte model, ktorý sa ľahko čistí a je vyrobený z pevných odolných materiálov.

Tip 3: Rastú ako z vody! Určite dokonale poznáte túto vetu. Preto by mal byť nábytok do detskej izby regulovateľný. Ani sa nenazdáte a vaše klbko šťastia sa už nezmestí do svojej postieľky či obľúbeného kresla. 

Nábytok do detskej izby

Funkčný nábytok

Ako sme už spomínali. Pri výbere nábytku do detskej izby je najdôležitejším elementom jeho odolnosť. Vyberte taký nábytok, ktorý bude odolný voči poškriabaniu, bude vyrobený z kvalitných odolných prírodných materiálov a taktiež bude neobyčajne praktický.

Ako zariadiť detskú izbu štýlovo a prakticky? Zariaďovanie detskej izby nie je nič náročné. Postačí vám postieľka, malý stolík a komôdka alebo menšia skriňa. Poličky, na ktoré vystavíte úspechy v podobe poskladanej skladačky, diplomu z matematickej olympiády alebo rôzne inšpiratívne doplnky, ktoré budú stimulovať detskú kreativitu. Nezabudnite ich umiestniť do takej výšky, aby na ne vaše milované dieťa dosiahlo.

Detská posteľ 3 v 1

Čo nesmie chýbať v detskej izbe? Posteľ! A nie hocijaká. Vyberte taký model, ktorý sa v okamihu zmení na bunker či indiánske típí. Takto ušetríte čas aj peniaze a vaše dieťa sa nebude nikdy nudiť! Ak disponujete menším priestorom, zvoľte poschodový model, ktorý umožní vášmu dieťaťu spať v oblakoch… A vytvoríte tak miesto, kde sa môže bezstarostne hrať.

Stačí spustiť plachty, presunúť matrac z hornej časti nadol a môžete sa spolu s vašim malým dobrodruhom vybrať na plánovanie dobrodružnej misii okolo sveta. Nezabudnite si na takúto stanovačku zabaliť niečo pod zub!

Detský priestor s tvorivou atmosférou

Vaše dieťa sa musí vo svojej detskej izbe cítiť šťastne a predovšetkým bezpečne. Nezabúdajte na stimuláciu kreativity vašej milovanej ratolesti. Tú prebudíte najme inšpiratívnymi obrázkami, dekoráciami a inteligentnými hračkami, ktoré vyrieši len mladý génius. Myslite na to pri vyberaní doplnku do detskej izby. Ani neviete, ako takýto nevinný hlavolam dokáže pozitívne ovplyvniť budúcnosť vášho dieťaťa. 

Vsaďte na pevné materiály

Zabezpečiť detskú izbu tak, aby ste ochránili vaše dieťa je veľmi neľahká úloha. Ale nie nemožná. Stačí nasledovať pár jednoduchých rád. Predovšetkým vyberte nábytok vyrobený z odolných materiálov. Najlepšie tých prírodných.

Nábytok v detskej izbe by nemal mať ostré hrany! A čo s tým ak má? Ako čo najlepšie zabezpečiť detskú izbu a predísť možnej katastrofe? Ak už máte nábytok s ostrými hranami, je možné dokúpiť mäkké kryty a jednoduchou inštaláciou ochránite telo vášho dieťaťa. A čo so zástrčkami? Taktiež na trhu môžete nájsť kryty, ktoré 100 % ochránia vaše dieťa pred elektrinou. 

Nápady do detskej izby – vyberte štýl, ktorý sa bude páčiť vašim najmenším

Ako vybrať ten správny štýl pre vaše dieťa? Môžete vybrať jednoducho taký, ktorý sa páči vám a zapadá do celého zariadenia vášho domova alebo sa vydať na misiu spolu s vašim najmladším členom, ktorý v ňom bude dlhé roky žiť!

Začnite tým, že vyberiete nevyhnutný nábytok v neutrálnych farbách a štýle. A teraz nasleduje ta zábavnejšia časť. Môžete vybrať nábytok a farby, a dať vášmu dieťaťu na výber vždy z dvoch. Takýmto vyraďovaním vyberie vaše dieťa to, čo sa mu najviac páči a zostane v harmónii zariadenia celého bytu. Budete to mať viac pod kontrolou.

Ak chcete dať dieťaťu úplnú slobodu, nechajte ho úplne samo vybrať všetko od začiatku! Dajte mu do rúk napríklad časopisy a niečo na písanie, aby mohlo zakrúžkovať svojich favoritov. Tých neskôr vystrihnite a môžete sa spolu s ním pustiť do hry na bytového dizajnéra! 

Máte novorodenca?

Detská izba pre bábätko je hotové kráľovstvo. Bábätko síce naplno nedocení, ale jeho rodičia sa rozhodne tešia pri zariaďovaní tejto izbičky. Namaľovali ste steny dokonalým odtieňom, vybrali ste detskú postieľku a nakúpili všetky potrebné veci pre novorodenca. Kam však s nimi? Aby detská izba pre bábätko nielen dobre vyzerala, ale bola aj dobre zorganizovaná, stačí ju funkčne zariadiť.

Detská izba pre chlapca

Každý z nás túži vytvoriť deťom štýlový a pritom bezpečný priestor na každodenné aktivity a neskôr prvé povinnosti. Aby taký bol je dobré vyhnúť sa ostrým hranám, nekvalitným a zdraviu škodlivým materiálom. O tom, že detská izba pre chlapca či malú princeznú sa dá zariadiť skutočne trendovo sa môžete presvedčiť i na Westwing.

Detská izba pre dievčatá

Je lepšie zvoliť jednotný štýl alebo by detská izba pre dievčatá mala mať “z každého rožka troška”? Vybrať pekné a zároveň funkčné doplnky a nábytok do detskej izby nemusí byť zložité. Množstvo skvelých nápadov a inšpirácií nájdete aj na Westwing.

Izby pre tínedžerov

Možno sa pri pomyslení na zariadenie izby pre vaše dospievajúce deti na moment zastavíte. Sú to ešte stále deti? Ako by mali vyzerať izby pre tínedžerov? Pokojne dajte fantázii krídla. Pre vaše dospievajúce deti vďaka našim inšpiráciám vytvoríte úžasné útočisko bez ohľadu na jeho vek či pohlavie.

Zariadenie detskej izby – Farby, ktoré sú príjemné pre dieťa

Farby do detskej izby sú veľmi dôležitou súčasťou pri zariaďovaní detskej izby. Nezáleží či sú jemné pastelové alebo naopak veľmi jasné a živé! Farby ovplyvňujú zmysly vášho dieťaťa a správnym výberom môžete veľmi jednoducho ovplyvniť jeho budúci charakter. Modrá farba upokojuje a žltá naopak rozveselí a dodá energiu života do akéhokoľvek dňa! Pomôžte si aj dekoráciami.

Ako vymaľovať detskú izbu je otázka, ktorú si často kladú rodičia. Farby v izbe dieťaťa podnecujú fantáziu a umožnia mu spoznávať svet okolo nás. Dať starším deťom možnosť vybrať si farbu stien im zase dá pocit dôležitosti a dospelosti.

Osvetlenie v detskej izbe

Zariadenie detskej izby nemôže byť bez osvetlenia. Nebezpečenstvo sa vynára najmä z tmy! Ochráňte svoje deti vkusnými lampami s motívmi, ktoré vytvoria úsmev a dodajú celej izbičke radostnú atmosféru, v ktorej strach nemá žiadnu moc. Svetlo môžete vybrať podľa toho, čo obľubuje vaše dieťa. Pomocou girlánd vytvoríte jemnú romantickú atmosféru a také vlastnosti nadobudne aj vaša mladá ratolesť. Stolové lampy, v ktorých tancuje tekutina stimulujú kreativitu.

Ako vybrať to správne osvetlenie?

  • Vyberte stropné svietidlo, ktoré presvetlí celú miestnosť, ale nie je veľmi silné. Treba myslieť na detský zrak, ktorý je stále vo vývoji!
  • Vyberte také doplnky, ktoré svietia. Najlepšou voľbou sú tie LED. Tie vás zachránia pri výpadku prúdu a vaše deti môžu zostať v bezpečí, pokiaľ vy budete zachraňovať svet!
  • Veľmi efektívnym riešením je malá lampička pred dverami detskej izby. Tá najmä pri zaspávaní dopraje pocit bezpečia a nebude priamo svietiť dieťaťu do očí.
  • Zvýšiť bezpečie vášho dieťaťa môžete aj tým, že po stenách rozmiestnite fosforové dekorácie, ktoré sa cez deň budú nabíjať a v noci krásne svietiť. 

Detský kútik v byte musí byť predovšetkým bezpečný. Pri jej zariaďovaní musíte byť veľmi empatický a premýšľať niekoľko krokov dopredu. Detská izba na mieru sa veľkou časťou podieľa na budúcom charaktere dieťaťa. Preto buďte dôslední pri výbere farieb, dekorácií a celkovom vzhľade.

Vo Westwing pracujú školené štylistky, vďaka ktorým vytvoríte krásne miesto, ktoré si vaše dieťa zamiluje! Stačí sa len bezplatne zaregistrovať na hlavnej stránke a využívať benefity, akými sú trendy inšpirácie z celého sveta a exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov o ešte krajší!