Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Zariadenie domu

Sťahovanie do nového domova je vždy svojim spôsobom stresujúce, ale zároveň vzrušujúce. Aby prevládali tie lepšie pocity, pripravili sme pre vás prehľad o tom, čo všetko je potrebné na zariadenie domova.

Vidiek alebo mesto?

Veľa ľudí si na samom počiatku musí určiť, v akom prostredí vlastne chcú bývať. Niektorých láka ruch veľkomesta, iní túžia po pokoji vidieka. Lenže nič nie je čiernobiele. Vidiecky dom si vyžaduje veľa starostlivosti. Musíte sa starať nielen o dom samotný, ale aj o záhradu, ktorá k nemu patrí. Pozemky sú rôzne veľké a vyžadujú odlišnú starostlivosť. Medzi nami sú ľudia srdcom i dušou pestovatelia, ale aj takí, čo si v záhrade prajú len relaxovať. Potom majú väčšinou veľké zastrešené posedenie v blízkosti obývačky.

Vidiecky dom často ladí s prírodou. Obľúbené štýly sú rustikálny štýl, škandinávsky štýl a vidiecky štýl. Trendy sú svetlé interiérové farby ako sú biela, béžová farba a šedá, prírodný materiál typu ľan, kameň a drevo alebo imitácia dreva a kvetinové vzory a kvetinová výzdoba. Dom je často zaplavený množstvom živých rastlín. Vnútro domu je tak prepojené so záhradou. K bývaniu často patrí aj garáž, pretože ľudia žijúci na vidieku sa mnohokrát na mestskú dopravu spoľahnúť nemôžu.

Dom v meste je väčšinou v modernom duchu. Sú tu použité najnovšie materiály na podlahy, schodiská, okná aj vstupné dvere. Vyberaný je na základe požiadaviek a preferencií majiteľov. Ľudia žijúci v meste sú často časovo vyťažení a nemajú toľko priestoru na udržiavanie poriadku. Preto si buď najímajú upratovacie služby alebo vyberajú také produkty, ktoré sú takmer bezúdržbové alebo sa veľmi ľahko udržujú. K takým typom obydlia zase patria balkón a terasa, spoločná záhrada, kde sa dnes rozmáha pestovanie byliniek a základných plodín ako je hrášok alebo paradajky.

Moderný dom

Moderný dom a jeho zariadenie by malo byť v súlade s vašimi potrebami a estetickým cítením. Moderný štýl ponúka mnoho možností na zariadenie interiéru. Zariadiť si ho môžete s nábytokom s prírodnými farbami, čistými líniami a kvalitnými materiálmi. Moderne a elegantne pôsobí industriálny štýlhyggebohoškandinávsky štýl, alebo minimalistický štýl bývania.

Luxusný dom

Luxusný dom môže znamenať pre každého niečo iné. Vo všeobecnosti je to dom, ktorý je zariadený presne podľa vašich predstáv a nechýbajú mu krásne štýlové a luxusné doplnky do bytu, ktoré skrášlia už tak krásny luxusný dom. Pripravili sme pre vás zopár tipov, ako si luxusne zariadiť svoj príbytok.

Eko dom

Eko dom je čoraz viac populárnejším trendom v bývaní a to vďaka svojej výrazne menšej záťaži na životné prostredie. Možnosti eko domu, ktorý sa stavia z udržateľných materiálov alebo ako energeticky šetrné bývanie, sa  považujú za udržateľné riešenie. Prezradíme vám v čom spočíva udržateľnosť a efektívnosť ekologického bývania. Inšpirujte sa s nami.

Dom vo svahu

Ak máte alebo si plánujete postaviť alebo kúpiť dom vo svahu, nemusí to byť veľkou nevýhodou. Mať dom vo svahu má množstvo výhod, ktoré sa dajú využiť vo svoj vlastný prospech. Inšpirujte sa našimi radami, ako si ho postaviť alebo zariadiť a užívajte si vysoký komfort v krásnom prostredí.

Vchod do domu

Vchod do domuje dôležitou časťou vášho domu. Každý kto k vám príde, ho vidí ako prvý, a preto si prostredníctvom vášho vchodu vedia predstaviť, ako bude ostatné zariadenie u vás doma vyzerať. Vchod vytvára prvý dojem a preto zameraním sa na jeho exteriér skrášlite nielen svoj vchod do domu, ale aj jeho okolie.

Tak isto schody v dome hneď pri vchode do domu sú dôležitou súčasťou priestoru.  Ak plánujete výstavbu domu, tak vám poradíme, ako ich umiestniť a aké materiály použiť pre stavbu, ale aj výzdobu.

Moderný krb v obývačke

Krb v dome je nielen trendom ale aj súčasťou štýlovej výzdoby v obývačke. je nepochybne srdcom obývačky. Ukážeme vám tipy, ako by mal moderný krb v obývačke vyzerať, aby vyzdvihol aj ostatné zariadenie obývačky? Inšpirujte sa našimi tipmi a vneste svetlo ohňa do svojej obývačky.

Podkrovie na starom dome

Podkrovie je často zabúdaná a nevyužívaná časť domu. Z podkrovia sa môže stať krásna spálňa, detská izba alebo hosťovská izba. S veľkým podkrovím ľahko získate aj menší byt. Ako zariadiť bývanie v podkroví a čo musí zo zákona spĺňať? Prečítajte si náš článok podkrovie na starom dome.

Predelenie izby

Praktické predelenie izby sa hodí nielen pre veľké izby, ale aj pokiaľ zo svojho domu či bytu chcete dostať maximum a nestačí vám počet miestností v domácnosti. Prezradíme vám jednoduché a výhodné spôsoby, ako rozdeliť izbu na dve časti.

Osvetlenie domu

Správne osvetlenie domu je jedným z hlavných prvkov pri zariadení bývania či už v dome alebo byte. Pripravili sme pre vás niekoľko skvelých tipov, ako si správne vybrať osvetlenia pre váš interiér domu a ako kombinovať rôzne svietidlá so zvyškom zariadenia. Poďme si spolu na to posvietiť!