Biela farba v interiéri

Učarovala vám biela farba na stenu? Gratulujeme vám, biela je opäť v kurze. Ak vymaľujete izbu na bielo, budete tam cítiť otvorenú, čistú a priestrannú atmosféru. Perfektné kombinácie farieb na steny zahŕňajú aj bielu. Považuje sa za tichú alebo jednoduchú farbu. Vždy, keď príde ten správny čas, aby ste zvažovali interiérové farby, biela je okamžite a takmer vždy na rade. Skrátka sa na ňu vždy môžete spoľahnúť. Pozrite si s nami inšpirácie pre zariadenie interiéru, ako môže vyzerať biela aj vo vašej domácnosti!

Biela farba na stenu nemusí byť nudná

Ani zďaleka nie je biela farba na stenu monotónna, hoci by sa tak mohlo na prvý pohľad zdať, pretože patrí medzi základné farby. Dokáže pekne prekvapiť a zahrať na tú správnu nôtu. Či už ide o moderné kuchyne, farebné inšpirácie pre spálne alebo si novú farbu pýta vaša moderná obývačka, biela vás nikdy nesklame. Ponúkame vám nazrieť do bielej fantázie.

Ako používať bielu farbu v interiéri?

Biela farba na stenu ponúka príležitosť pre ďalší farebný svet. Môže to byť pokojne skvelá kombinácia farieb so sivou alebo béžovou či modrou. Farba roka 2021 je jednoducho aj biela, alebo ich vzájomné kombinácie. Biela totiž harmonizuje priestor a podobne ako čierna, vyvažuje ostatné farby tak, aby výsledný dojem bol príjemný. Dokonca existuje niekoľko odtieňov bielej, ktoré sú niekedy voľným okom takmer nepozorovateľné.

Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že biela farba na stenu je vždy rovnaká. Nie je to úplne tak. Biela farba môže mať modrastý, červenkastý, žltkastý alebo dokonca zelenkastý odtieň. Ak chcete vidieť rozdiely, najprv si ich všetky porovnajte na čiernom pozadí. Až potom sa rozhodnite, ktorá biela farba na stenu je pre váš interiér tá správna.  

Väčšina bielych farieb spadá do troch kategórií:  

  • teplé farby – nie sú príliš svetlé alebo sterilné  
  • studené farby – tie dodávajú rozmer  
  • galerijné biele farby – tieto sú najčistejšie biele farby, ktoré sa často používajú v umeleckých galériách a na veľkých plochách, aby dali vyniknúť nápadným dielam.

Biela farba v domácnosti

Najčastejší príklad toho, ako sa môže do domácnosti vniesť čistota a svetlo, je biela farba na stenu. Ľahko ju skombinujete s čímkoľvek. Biela sa hodí aj na steny v detskej izbe, ako aj na zariadenie v interiéri. Biela je nekomplikovaná a všade vnesie svetlo. Biela farba na stenu je absolútne nekonfliktná a dokáže stmeliť všetko dohromady. Ak si neviete dať rady, máme pre vás tipy, ako dať vašej domácnosti ten správny šmrnc. Poradíme prečo a ako vymaľovať spálňu na bielo, ale aj ako bielou farbou doplniť aj iné izby.  

Aké farby do kuchyne? Klasická biela farba na stenu

Máte menšiu kuchyňu, než by ste si priali? Biela ju výrazne zväčší. Efekt znásobíte, ak použijete svetlé farby aj na zariadenie kuchynskej linky. Biela farba na stenu v kuchyni je najlepším možným riešením, hoci sa o ňu bude musieť viac starať. V každom prípade dosiahnete pocit voľnosti, nadčasovosti a štedrého priestoru. Aby ste zmiernili chladný dojem, prineste do miestnosti farbené prvky, výrazné obrazy či dokácie. Pomôžu aj svietidlá.

Biela farba na stenu v modernej obávačke

Asi vás neprekvapíme, keď povieme, že biela je typická pre severské krajiny. Škandinávska obývačka je typicky svetlá a jasná. Jej bielosť núti otvoriť oči a vnímať jej krásu v plnom rozsahu. Moderná obývačka nesie overené prvky minimalizmu a dopĺňa ich o funkčné, praktické aspekty, ktoré si určite ako fanúšik súčasného štýlu rozhodne užijte.

Ako vymaľovať spálňu na bielo?

Načerpajte skvelé inšpirácie pre spálne v bielej farbe! Budú fungovať ako uspávanka. Ak máte problémy so spánkom, biela je tá pravá farba pre vás. Fanúšikovia bielych izieb používajú na označenie príťažlivosti slová ako pokojná a nerušivá. Biela farba na stenu vytvára súdržnosť. Kľúčom k úspešnému celoplošnému bielemu princípu, je zapojiť textúru, vkĺznuť do jemných vzorov alebo rôznych odtieňov bielej farby a doplniť ju knihami, umením či rastlinami.  

Kombinácie farieb na steny

Biela je synonymom čistoty. Vyžaduje si pravidelnú údržbu, ale za to sa vám aj znamenite odvďačí. Aplikovať ju môžete kamkoľvek do interiéru. Všimli ste si niekedy, že sa farba vašich očí mení v závislosti od toho, čo máte oblečené? Rovnaké pravidlo platí aj pre biele odtiene. Biela farba na stenu bude vyzerať odlišne v závislosti od toho, v akom prostredí žijete, aké svetlo prúdi do vašej izby a čo sa v izbe nachádza. Severná svetová strana vyzerá úplne inak ako západná strana. Aj tmavá drevená lišta na bielej stene vyzerá inak ako biela lišta na béžovej. Kombinujte s mierou a maximálne tri farby.

Biela farba so zlatou

Táto kombinácia je trefa do čierneho. Niektorí odborníci na dizajn ju dokonca označujú za kráľovskú. Na bielej stene sa budú skvele vynímať zlaté rámy na obrazy, zrkadlá alebo iné nástenné doplnky. Zlatá farba dodáva istú eleganciu a honosnosť. Veľmi obľúbeným odtieňom uplynulých sezón je ružové zlato. Pôsobí žensky jemne a zároveň dodáva pocit honosnosti. Skúste zvoliť zlaté sošky alebo stolové či stropné svietidlá ako ústredné motívy a viac doplnkov netreba.

Kombinácia farieb so sivou

Samotná sivá farba alebo antracitová farba bez žiadnej ďalšej doplnkovej farby by pôsobila mdlo. Hoci je v súčasnosti veľmi moderná, doplňte ju o teplejšie odtiene bielej alebo béžovej. Pridajte rozmer pomocou jedného odtieňa bielej vo viacerých povrchových úpravách. Použite rovnaký odtieň sivej v rôznych povrchových úpravách po celom dome. Môžete aplikovať matný povrch na stenách, mierne trblietavý na dverách alebo obkladačkách a nezabudnite ani na strop.  

Farby do spálne: biela je stále IN

Nemôžete podstúpiť úplnú renováciu spálne? Vymaľujte ju! Ak si lámete hlavu nad tým, ako vymaľovať spálňu, poradíme vám. Doprajte jej bielu čistotu. Čerstvá farba je známa ako najlacnejší a najrýchlejší spôsob nového pocitu v celej miestnosti. Pridajte snehobielu posteľnú bielizeň a hneď sa budete cítiť ako v luxusnej hotelovej izbe. Biela totiž nikdy nevyjde z módy a aj interiéroví dizajnéri sa k nej s radosťou vracajú.

Farba roka 2021

Viete, aká je farba roka 2021? Je ňou biela, sivá, béžová farba, modrá farba a citrónovo žltá. Nemusíte sa riadiť aktuálnymi trendami, hlavné je, aby ste sa vy cítili v danej farebnej kombinácii dobre. S istotou vám však môžeme sľúbiť, že keď si jednu z uvedených farieb obľúbite, ľahko sa vám bude kombinovať s inými farbami a aj zariadením. Získate štýl a vytvoríte si príjemný domov.  Biela farba na stenu nikdy nie je krokom vedľa. A hoci sa niektorým môže zdať obyčajná, vo vhodnej farebnej kombinácii s nábytkom a dekoráciami sa rozhodne nudiť nebudete.

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!