Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
nápady na dekorácie na stôl do obývačky

Dekorácie do bytu dodávajú každej domácnosti ten správny šmrnc a charakter. Len zariadenie nestačí. Obzvlášť pôsobivé dokážu byť doplnky vo frekventovanom priestore, kde sa koncentruje vždy najviac ľudí. Týmito miestami zvykne byť obývačka a kuchyňa. Ak premýšľate, aké zvoliť dekorácie na stôl do obývačky, máme pre vás kopec nápadov, o ktorých ste zrejme netušili. Bez ohľadu na to, aký štýl bývania uprednostňujete, určite si vyberiete. Poďte sa s nami pozrieť na skvelé inšpirácie do obývačky!

Ako dekorovať obývačku? 7 skvelých tipov

Medzi populárne dekorácie do obývačky patria najmä obrazy, vázy, ikebany, sviečky a iné drobnosti, ktoré dokážu vyčarovať skutočne originálnu atmosféru. Sú nimi často dekorácie na stôl do obývačky, či už ide o konferenčný, servírovací alebo jedálenský stôl. 

1. Vytvorte symetriu

Zamerajte sa na symetriu, aby ste vytvorili vyváženú obývačku. Výsledkom bude priestor, ktorý bude pôsobiť príjemne a organizovane. Aby ste dosiahli harmóniu, zlaďte pohovky, servírovacie stolíky a stoličky na protiľahlých stranách miestnosti. V takom prípade bude váš konferenčný stolík slúžiť ako stredobod pozornosti.

2. Izbové rastliny v obývačke

Častokrát neviete, či sa niektoré dekorácie k sebe hodia alebo nie. Poradíme vám jeden užitočný trik. Skvele vám poslúžia kvety do obývačky, ktoré môžete buď vložiť do váz alebo pestovať ako izbové rastliny v krásnych keramických, kovových alebo porcelánových kvetináčoch. Ak nájdete také, ktorým sa bude dariť, budú vám robiť radosť počas celého roka. Umelé kvety v kvetináči a aranžmány môžu vyzerať rovnako príťažlivo ako živé originály.

3. Všade samé farby

Rozžiarte váš priestor farbami! Namaľujte steny v obývačke podľa vášho vkusu, hlavne im dodajte život a dobrú náladu! Možno stačí, aby ste zmenili farbu iba jednej steny. Môže byť pokojne v kontraste s ostatnými alebo sa môžete rozhodnúť ladiť všetky steny v jednom tóne, ale v rôznej intenzite. 

4. Zostaňte v téme

Ak sa zatiaľ neviete rozhodnúť, ako zariadiť obývačku, s výberom dekorácií radšej počkajte. Aby bol štýl súdržný so zvyškom vašej obývačky, pri výbere dekorácie konferenčného stolíka sa držte jednej farebnej palety a témy. Svetlá obývačka bude ladiť v celkovom dizajne s bielymi akcentami ako sú kreslá, pruhované prikrývky, vankúše a biele svietidlá. Aj štýl na konferenčnom stolíku nechajte verný téme s minimalistickým bielym dekorom. 

Náš tip na moderné konferenčné stolíky od Westwing. Vyberte si ten svoj vysnívaný!

5. Buďte sami sebou

Ak ste knihomoľ alebo skrátka len radi čítate, dajte to najavo aj ostatným. Na vašom konferenčnom stolíku sa preto pokojne môže objaviť kniha, pero alebo pekná záložka či fotoalbum. Kniha v koženej väzbe pôsobí skutočne ako dekorácia. Buďte vo svojom výbere doplnkov jedineční a potom ozdobte váš stôl v obývačke tak, aby predmety doslova prezrádzali o vás to, kým ste.

6. Jednoliaty vzhľad

Ak chcete získať monochromatický vzhľad, ozdobte váš konferenčný stolík dekoráciou, ktorá zodpovedá čalúneniu pohovky. Ak máte okrúhly stôl, dodajte mu hravý prvok toho istého tvaru, a prípadne aj tej istej farby. Na stôl môžete položiť servírovaciu misu v podobnom odtieni ako je pohovka, prípadne kreslo alebo taburetka. 

7. Kombinujte materiály

Nebojte sa používať rôzne textúry a materiály. Mosadzné doplnky, mramorové drobnosti a akcenty z dreva – kombinácia tohto všetkého môže dodať konferenčnému stolíku a obytnému priestoru príjemné teplo. Na dosiahnutie dynamického vzhľadu zvoľte dekoratívne predmety rôznych výšok, ktoré dodajú vašej obývačke hĺbku. 

Dekorácia na stole: menej je niekedy viac

Luxusná obývačka môže byť zariadená pomocou veľkého počtu textúr, od drevených roliet až po nápadné vankúše, čalúnenú pohovku a tkanú prikrývku. Takéto zariadenie obývačky samo o sebe nesie dostatočnú hĺbku a dimenziu. V takom prípade zvoľte jednoduchú úpravu stola. Ako dekorácie na stôl do obývačky môže poslúžiť niekoľko na sebe naukladaných kníh s minimalistickou vázou, umiestnenou na vrchu.  

Zabudujte osvetlenie

Aby bola vaša obývačka svetlá a otvorená, je dôležité vrstviť svetelné zdroje. Aj keď máte jedno hlavné stropné svetlo, skúste začleniť rôzne štýly svietidiel, ako sú stolové lampy na konferenčných stolíkoch, akcentové osvetlenie obývačky v poličkách knižnice, a dokonca aj sviečky v svietnikoch na servírovacom stolíku. Jedným z najľahších spôsobov, ako do obývačky pridáte svetlo, je rozmiestnenie nábytku okolo okien.

Štýlový minibar

A čo tak miniatúry kvalitného alkoholu pre návštevu rovno poruke? Položte ich na ozdobný podnos spolu s kryštáľovými pohármi a degustácia môže začať! Ak nemáte ozdobné miniatúrky, zadovážiť si môžete krásnu decentnú karafu na víno alebo dekantér na whiskey, ktoré budú plniť nielen svoj účel, ale aj dekoratívnu funkciu. 


TIP: Nechávate často poháre na stolíku v obývačke? Zaobstarajte si krásne a štýlové podložky na poháre, ktoré vám budú slúžiť ako krásna dekorácia na stôl. Kliknite si tu: podložky pod poháre!


Nápady na dekorácie podľa vášho štýlu v obývačke

Či už ide o kúpeľňové doplnky alebo dekorácie na stôl v obývačke, vždy je dobré zohľadniť štýl bývania. Pokiaľ budete zariaďovať všetko v jednom štýle, celý priestor bude pôsobiť väčší ako v skutočnosti je.

Rustikálny a vidiecky štýl

Predstavte si, ako útulne pôsobí francúzska obývačka v krémových farbách s akcentom na prírodné materiály a otvorené priestory. K tomu si predstavte osvetlenie obývačky vo forme skleneného lustra alebo iného nápadného svietidla, ktoré sa stane stredobodom pozornosti. Rustikálny nádych docielite vďaka zdobeným svietnikom na stole. 

Moderný štýl bývania 

Aj obrazy do obývačky dodajú miestu osobitný charakter. Zaveste na stenu moderné umenie, zarámujte čiernobielu fotografiu do hliníkového rámu alebo aplikujte nástenné dekorácie. Rámiky s fotografiami môžete položiť aj na konferenčný alebo servírovací stôl. Soška z kovu, prípadne iná dekorácia zo skla upútajú pozornosť na stôl raz dva. 

Škandinávska obývačka 

Ak sa vám páči severské čaro, pravdepodobne inklinujete k minimalizmu. Niekedy stačí aj malá keramická váza, prípadne súprava troch malých váz rôznej veľkosti v rovnakej farbe a dekorácia na stôl je na svete. Všimnite si, ako málo stačí na vytvorenie harmónie vďaka čistým líniám. 

Dekorácie na stôl do obývačky v boho štýle

Bohémsky alebo boho štýl je pestrofarebný, nekonvenčný a trošku chaotický. Na prvý pohľad sa môže zdať, že jednotlivé kúsky k sebe nepasujú. Ak mu však dáte šancu, určite sa vám zapáči. Na stôl do obývačky položte drevený difuzér alebo štýlovú aróma lampu. Čím pestrejšie farby zvolíte, tým lepší efekt dosiahnete. Prednosť majú sýte odtiene všetkých farieb. Inšpirujte sa aj etno prvkami. Materiály by mali byť hlavne prírodné.

Obývačky plnia mnoho funkcií. Niektoré byty alebo domy majú formálnu obývačku, zatiaľ čo iné využívajú priestor pre rodinné stretnutia, herňu, jedáleň alebo pozeranie televízie. Bez ohľadu na to, na čo tento priestor použijete, je navrhnutie pohodlnej a príjemnej miestnosti kľúčom k tomu, aby ste ju využili naplno. Dekorácie k nej neodmysliteľne patria.

Prezrite is našu klubovú stránku Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!