Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Umelé kvety v kvetináči: interiér obývačky

Nevädnúca krása. Tak jednoducho by sa dali umelé kvety opísať. Skrývajú však v sebe omnoho viac. Nové ušľachtilé materiály, ako aj dokonalé tvary a nestarnúce farby, dávajú nový rozmer ich používaniu. Ak máte pochybnosti, či sú pre vás umelé kvety vhodné, alebo nie, poďte s nami na malú prehliadku. Ukážeme vám ako vyzerajú umelé kvety v kvetináči, kam všade sa hodia umelé kytice a aké novinky dizajnéri prinášajú do našich príbytkov. Možno zistíte, že umelá pampová tráva, levanduľa či orchidea v skle môžu vyzerať skvelo a hodia sa aj k vám domov.

Umelé kvety: výhody a nevýhody

Nie je to len o tom, že umelé kytice, umelé kvety a umelé kvety v kvetináči netreba polievať. Majú aj množstvo ďalších výhod:

 • Trvalý vzhľad – nevysušia sa, nezvädnú, neochorejú a neublížia im ani škodcovia 
 • Šetria čas a námahu – okrem občasného zbavenia prachu a umytia nepotrebujú žiadnu starostlivosť 
 • Vhodné do akýchkoľvek podmienok – nevadí im tma, prievan, priveľa svetla, vietor, dážď ani ťažko dostupné miesta 
 • Bez zápachu a alergií – neprodukujú žiadne nežiadúce pachy ani peľ, ktorý by mohol mať vplyv na alergické reakcie 
 • Ľahké skladovanie – keď príde chuť na zmenu aranžmánu alebo skončí sezóna, jednoducho sa dajú odložiť do škatule 
 • Opakované použitie – ak si ich zamilujete, vydržia vám niekoľko rokov bez poškodenia, takže si ich krásu užijete dlhý čas

Ako využiť umelé kvety v kvetináči

Umelé kvety v kvetináči sú originálne, nadčasové a dokážu skrášliť nejednu miestnosť v domácnosti. Dajú sa využiť na desiatky spôsobov, čo z nich robí tú pravú dekoráciu do každého jedného štýlu. Neviete, ako ich umiestniť do interiéru tak, aby mu dodali hĺbku a pritom nepôsobili ako ďalšia nevýrazná kvetinová výzdoba? Máme pre vás niekoľko zaujímavých tipov.

Umelé kvety na balkón

Balkón a terasa predstavujú ideálne miesto pre všetku vašu zeleň, od menších kúskov k tým masívnym a rozmerným. Pomáhajú vytvoriť relaxačný kútik, ktorý má v sebe veľa života a podporuje harmóniu. Ak ide o väčší priestor, pokojne stavte na masívne druhy rastlín, ktoré sú na prvý pohľad až extravagantné. Netreba sa ich báť, pretože so sebou prinášajú pocit pompéznosti a vznešenosti. Veľké palmy, pampovú trávu alebo iné masívne typy postavte k regálu, do rohu alebo k stolíku. Menšie druhy zaveste, dekorujte nimi jednotlivé poličky alebo ich postavte na stolík. 

Ak premýšľate, aké kvety na balkón a terasu sú najlepšie, zbytočne to nekomplikujte. Vyberte si to, čo sa vám páči a hodí najviac. Biele kvety, ružové kvety aj fialové kvety prinesú závan jari a vyčarujú úsmev na tvári.

Umelé kvety do obývačky

Obývačka je jedna z najrušnejších miestností v domácnosti. Je preto nutné, aby bola pekne dekorovaná a doplnená o štýlové kúsky. Jednou z možností sú umelé kvety v kvetináči, ktoré lákajú svojou stálou farebnosťou a nezameniteľným dizajnom. Umiestnite ich do masívneho črepníka a postavte vedľa pohovky. Prípadne im spravte miesto na stolíku a nechajte, nech na seba priťahujú pozornosť z tohto miesta. Malé aj veľké izbové rastliny by sa mali hodiť do celého zariadenia nielen svojím farebným prevedením, ale takisto samotnými rozmermi. Každý štýl bývania si totižto vyžaduje niečo iné. Napríklad, minimalizmus v byte si poradí aj s veľkými druhmi rastlín, ktoré sú ako stvorené k výrazným líniám a poriadku v okolí. Rustikálny štýl si zas vyžaduje niečo jemnejšie a menšie, najlepšie farebné kvety v malých pekných črepníkoch. Do industriálneho štýlu zvoľte menej ozdobné rastliny v minimalistických nádobách a skôr v užšom a nie príliš veľkom vzhľade.

Kvety do spálne

Výzdoba tvorená prírodou sa hodí aj do miestnosti, kde oddychujete a naberáte novú energiu. Pri výbere jednotlivých kúskov máte dve možnosti – buď si zvolíte celozelenú rastlinu, ktorá bude skrášľovať okolie postele, alebo stavíte na dômyselné kvety vo váze, vhodné na poličku alebo stôl. Platí tu však to isté, čo v rámci obývačky: vyberajte si podľa typu zariadenia a prevládajúcich farieb. Tak si zaistíte ten najlepší a najkrajší výsledok, ktorý nebude príliš biť do očí. Kvety do obývačky, spálne alebo kuchyne z umelých materiálov majú výhodu v tom, že sú jemné a na prvý pohľad nenápadné. Miestnosť krásne sceľujú, dodávajú jej osobnosť a podporujú závan teplých ročných období.

Veľké izbové rastliny

Veľké umelé rastliny si vyžadujú výber správneho črepníka, ktorý bude dostatočne rozmerný. Najlepšie je zvoliť masívnejšie modely, ktoré krásne kontrastujú s výzorom danej rastliny. K celozeleným typom sú ako stvorené hnedé, béžové, čierne a biele nádoby. K farebným si zas vyberte skôr hravé prevedenia, napríklad ružovú, fialovú, červenú či modrú.

Umelé kvety v kvetináči následne umiestnite tam, kde nebudú zavadzať, a pritom si spravia svoju úlohu. Dajte ich napríklad do rohu miestnosti, ktorý prakticky vyplnia, k oknu, kde na ne budú dopadať slnečné lúče alebo pri pohovku, kde si ich každý všimne. Niektoré druhy budú vyzerať pekne aj v črepníku s podstavcom alebo na nožičkách.

Umelé kvety v kvetináči: 5 inšpirácií na aranžovanie kvetov

Nemusí to byť iba veniec, kde sa dajú použiť umelé kvety. Môže to byť aj ratanové srdce alebo guľa, ktorá sa vďaka umelej kráse premení na nestarnúci doplnok. Umelé kvety v kvetináči, aj samostatne sa s veľkou obľubou používajú na cintorínoch, kde môžu tvoriť dôstojné zákutia rôznorodých tvarov. V nemalej miere sa v dnešnej dobe používajú aj ako doplnok pre svadobnú výzdobu, či na dekorovanie čeleniek, ozdobných opaskov a šiat, teda všade tam, kde sa žiada vyzdvihnúť prirodzenú ženskú krásu.

Jednou z ďalších možností na aranžovanie kvetov, je využiť ich v interiéri, v rôznych formách, prevedeniach a vzhľade. Premýšľate, ako ich zakomponovať do miestnosti? Westwing má pre vás praktické rady a nápady:

 1. luxusná nehynúca kytica – nechajte zažiariť nielen kyticu, ale aj vázu, v ktorej kvety budú. Zvoľte honosný kúsok s detailmi v zlatej alebo striebornej, v masívnom prevedení a so zaujímavými rúčkami. Vložte doň veľkú farebnú kyticu a postavte ju na poličku, stôl alebo krbovú rímsu.
 2. dotyk Stredomoria – levanduľa vyzerá dobre v akomkoľvek prevedení, ideálne v košíku, podčiarkujúcom vintage štýl alebo vidiecky štýl.
 3. jar počas celého rokajarné kvety zaisťujú príjemnú náladu, teplo a oživenie každej domácnosti. Nebojte sa siahnuť po tulipánoch, ružiach alebo pivonkách a navzájom ich skombinujte do kytice alebo pekného kvetinového aranžmánu.
 4. nežná biela – celobiela kytica či kvetinový aranžmán doplnený o jemný dotyk pastelových farieb, prípadne metalických odtieňov vyzerá nadčasovo, nežne a hodí sa hlavne do bledo zariadených interiérov. 
 5. celozelený raj – nie ste fanúšikmi farebných kvetov a túžite po niečom minimalistickom? Celozelené modely rastlín sú pre vás ako stvorené. Vhodné sú rôzne druhy paliem, potosovec, zamiokulkas, dracéna a lopatkovec, umiestnené do jednofarebných črepníkov.

Starostlivosť a údržba o umelé kvety

Podobne, ako doma utierate prach z poličiek a textílií, sa viete postarať aj o neživú krásu kvetov. Listy, kvety a púčiky sa utierajú suchou alebo aj vlhkou handrou. Ak to umožní materiál kvetu, je vhodné aj priame mokré čistenie. Jednoducho kvety umyjete pod sprchou alebo v umývadle. V prípade kvetov vyrobených z papiera alebo iných jemných materiálov, použite vysávač s jemným satím alebo siahnite po metličke na prach. Údržba umelých kvetov v kvetináči je podobná, treba však brať ohľad na dekoratívne kamienky.

Nechajte sa zlákať jedinečným vzhľadom umelých kvetov a doplňte nimi svoju domácnosť. Prineste si domov kúsok, ktorý poskytne nádherný vzhľad, vyzerá prirodzene a pritom nepotrebuje komplikovanú starostlivosť.

Zaregistrujte sa bezplatne na Westwing a získajte nové inšpirácie, spolu s exkluzívnymi ponukami, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší.