Bezplatné vrátenie
100 dní na vrátenie
Obraz na posteľou v prímorskom štýle

Spálňa je skutočnou oázou odpočinku a pokoja po rušnom dni, ktorá človeku dodá potrebný spánok a priestor na dobitie energie. Jej neodolateľný šarm netkvie len v pohodlnej posteli, ale v celkovom aranžovaní a dekorovaní. Už pri vstupe do nej by ste totiž mali pocítiť úľavu. Čím sa to dá dosiahnuť? Kľúčovú úlohu zohrávajú taktiež farby a dekorácie na stenách. Poďte sa s nami pozrieť, akým spôsobom ich zariadiť a aké obrazy do spálne nad posteľ navodia upokojujúci a odľahčujúci pocit. Nech žijú sladké sny!

Aké obrazy do spálne nad posteľ vybrať, aby oživili vašu spálňu?

Zariadenie spálne v každej domácnosti by malo hneď na prvý pohľad pôsobiť útulne. Nástenné dekorácie pritom dokážu zohrať veľmi dôležitú úlohu, pretože vdýchnu stenám novú energiu, ktorá môže byť napríklad upokojujúca, povzbudzujúca, tajomná či podmanivá. Závisí len od vás, ktorú máte chuť vniesť do vašej spálne. Teplé farby spravidla dodajú priestoru pohodlie a pozitívne ladenie, studené zas hĺbku a tajomnosť. Ďalším uhlom pohľadu na interiérové farby je umenie feng shui. Čo hovorí o spálni?

Feng shui a obrazy do spálne nad posteľ?

Podľa umenia feng shui spálňa je najdôležitejšou izbou v interiéri, pretože tu človek trávi veľa času. K tomu je počas spánku v pasívnejšej fáze denného cyklu, čím sa stáva exponovanejší k energiám prúdiacim v priestore. Tie by preto mali byť čo najpozitívnejšie a najčistejšie. Ako sú na tom potom obrazy? Nechávajú prúdiť energiu nerušene? Odpoveď je určite ÁNO. Len je potrebné vybrať ten správny druh.

Vhodný výber feng shui obrazov do spálne

Podľa feng shui obrazy do spálne nad posteľ dokážu veľa vypovedať o tom, aký máme osobý život, aký štýl bývania uprednostňujeme, a zároveň na nás majú neustály vplyv. Ako teda vybrať ten najvhodnejší? Máme pre vás niekoľko tipov:

 • Pre čo najviac odpočinku a pokoja sa odporúča nezdobiť steny rodinnými fotkami – tie si nájdu krásne miesto v iných častiach domácnosti. 
 • Najlepšou voľbou sú abstraktné obrazy do spálne s upokojujúcimi farbami a tónmi. Ak máte radi fotografie, najideálnejšie sú prírodné scenérie v tlmených odtieňoch.
 • Rám obrazu by mal byť čo najjednoduchší, prípadne žiadny, aby výjav na obraze vystupoval do popredia.
 • Zaujímavosťou je, že napríklad pre nezadané osoby hľadajúce vzťah by podľa tohto starovekého čínskeho umenia nemali byť na obrazoch zobrazené osamelé osoby či predmety. Je vhodné zvoliť tie, na ktorých sú osoby a predmety v pároch – pravdaže to všetko v súlade s vaším vkusom.

Obrazy a dekorácie na stenu do spálne: najkrajšie inšpirácie

Okrem nádherného obrazu nad posteľ sme pre vás vybrali ďalšie inšpirácie do spálne pre dekorácie na stenu. Určite niektorým z týchto neodoláte! 

 1. Nástenné dekorácie: môžu byť v rôznych formách a tvaroch, či už je to obraz, plagát, grafika alebo dokonca nejaký predmet na zavesenie. S akými druhmi nástennnej dekorácie sa môžete stretnúť?
 • Plastická – či už ako socha, figúrka alebo iný plastický predmet, vždy nádherne oživí stenu. Väčšinou bývajú menších rozmerov, a preto sa dajú ľahko použiť na akejkoľvek stene.
 • Tenká – tým myslíme obrazy vo forme digitálnej tlače, zarámované plagáty a fotky alebo dokonca plechové ceduľky, ktoré môžete zavesiť na stenu alebo ich položiť na nábytok a oprieť.
 • S úložným priestorom – závesné kvetináče a koše so špeciálne navrhnutým tvarom priliehajúcim ku stene dokážu byť krásnou ozdobou ako aj praktickým pomocníkom pri odkladaní drobností.
 • Súprava – dekorácie toho istého štýlu vo väčšom počte vždy upútajú zrak a vytvoria peknú harmóniu na stene.
 1. Tapety do spálne: tento druh výzdoby stien sa ponúka v mnohých formách a vzoroch. Môžete ňou pokryť celú stenu, alebo zvoliť len jeden ústredný pás pri posteli. Obľúbený maximalizmus na tapete dodá spálni pompézny nádych, minimalistický vzor zas jemnosť a nehu – vyberte si vzory na stenu podľa vášho vkusu. Tapeta môže v miestnosti pôsobiť ako hotové majstrovské dielo!

Iné dekorácie na stenu

 1. Zrkadlo je neodmysliteľnou súčasťou spálne. Pozrite sa ako ho zakomponovať do tej vašej:
 • Na opretie o stenu – väčšie zrkadlo sa opretím o stenu prirodzene stáva jej ozdobou, aj keď na nej nevisí. Či už s výraznejším alebo nenápadným rámom, určite nádherne doplní aranžovanie a rozžiari stenu. 
 • Na zavesenie – zrkadlo v spálni bude vyzerať krásne na akejkoľvek stene, pokiaľ nebude priamo vystavené slnečným lúčom, aby nevytváralo oslepujúci efekt. Môžete ho zavesiť vodorovne alebo zvisle a vybrať si z rôznych tvarov.
 • Súprava – súprava menších zrkadiel je pastvou pre oči na stene nielen v spálni! So štýlovým rámom budú pôsobiť ako nástenné drahokamy.
 1. Nástenná lampa na čítanie – lampa na čítanie nemusí byť len tá stojaca na nočnom stolíku. Vyberte si originálny dizajn nástenného svietidla, ktoré po namontovaní ku posteli budete môcť používať na čítanie pred spaním alebo pri brieždení, ak ste ranné vtáča.
 2. Fotorámik – závesný fotorámik s peknou fotkou vie vždy milo doplniť výzdobu stien, a to aj v spálni. S vkusnými rámami to budú štýlové dekorácie do spálne.
 3. Závesný organizér – ďalší z praktických závesných pomocníkov, ktorý ušetrí miesto na podlahe a drobnosti v ňom budete mať vždy po ruke. Bude to praktická výzdoba steny!

Kreatívne nápady na stenu do vašej spálne

Premýšľate, ako by ste si svojpomocne mohli ozdobiť stenu vo vašej spálni? Možností je hneď niekoľko! Poďme sa spolu pozrieť na kreatívne nápady na stenu, ktoré budete môcť využiť aj v iných miestnostich. 

 • Vlastný obraz – či už to bude maľba, kresba, štýlovo upravená fotografia vo zväčšenom formáte alebo koláž fotiek, vlastnoručne vyrobený obraz v spálni bude určite nápaditým doplnkom. Myslite pritom aj na to, čo budete potrebovať na rámovanie obrazov a takisto na spôsob ako zavesiť obraz, aby čo najlepšie vynikol.
 • Dekorácia na zavesenie – krásnym nápadom je aj nejaký obľúbený predmet plný nádherných spomienok, ktorý sa bude dať zavesiť na stenu. Základnou podmienkou je, aby príliš nevytŕčal do priestoru a nebránil vám v pohybe po miestnosti. Ak je ťažší, nezabudnite na adekvátne upevnenie ku stene.
 • Dekorácie na stenu z dreva – tento prírodný materiál sa hodí k akémukoľvek štýlu a ľahko sa dá pripevniť k stene – už si len vybrať spôsob, akým ho spracujete. Čo by ste povedali na premaľované staré drevené predmety alebo maľbu na drevenej doske či dekoráciu poskladanú z kúskov a odrezkov. Určite budú originálnym doplnkom vašich stien!

Už ste sa rozhodli, aké obrazy do spálne nad posteľ by ste si chceli zaobstarať, aby dokonale doplnili atmosféru? Zapáčili sa vám naše trendy pre nástenné dekorácie? Nech už si vyberiete ktorúkoľvek, pekne ozdobené steny vnesú do interiéru nezameniteľné čaro, či už to bude v minimalistickom alebo výraznejšom štýle.

Nechajte sa očariť peknými stenami vo vašej spálni, aby ste v nej čas trávili ešte príjemnejšie. Vyberte si obraz nad posteľ spolu s ďalšími nápaditými dekoráciami a využite pritom bezplatnú registráciu na Westwing. Nepremeškáte tak žiadnu z našich exkluzívnych ponúk, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!