Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
moderné obrazy do spálne nad posteľ

Spálňa je oázou pokoja, v ktorej môžete nabrať stratenú energiu, užiť si krátky poobedný odpočinok alebo si pozrieť obľúbený film spolu s blízkou osobou. Na to, aby z nej vyžarovala príjemná atmosféra a mohli ste sa v nej cítiť dobre, ju však musíte najprv správne zariadiť. Okrem pohodlnej postele, ktorá je dominantou celej miestnosti, nezabúdajte ani na detaily vo forme doplnkov, ku ktorým sa radia aj obrazy do spálne nad posteľ. Tie navodia upokojujúci a odľahčujúci pocit a umožnia vyjadriť váš osobný štýl. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako zladiť obrazy v spálni tak, aby miestnosť vyzerala čo najkrajšie.

Aké obrazy do spálne nad posteľ vybrať, aby oživili vašu spálňu?

Zariadenie spálne musí byť nielen štýlové a nadčasové, ale aj komfortné a príjemné, aby ste si v miestnosti oddýchli a nabrali všetku stratenú energiu. Pri výbere obrazov preto spravíte dobre, keď zvolíte modely, ktoré podporia snovú atmosféru a nebudú pôsobiť rušivo. Ak si neviete zo širokej ponuky obrazov vybrať ten najlepší kúsok, pripravili sme si pre vás rady a nápady, ktoré určite zúžitkujete.

1. Feng shui obrazy

Podľa umenia feng shui je spálňa najdôležitejšou izbou v interiéri, pretože tu človek trávi veľa času. K tomu je počas spánku v pasívnejšej fáze denného cyklu, čím sa stáva exponovanejší k energiám prúdiacim v priestore. Tie by preto mali byť čo najpozitívnejšie a najčistejšie. Ako sú na tom potom obrazy? Nechávajú prúdiť energiu nerušene? Odpoveď je určite ÁNO. Len je potrebné vybrať ten správny druh.

Podľa feng shui obrazy do spálne nad posteľ dokážu veľa vypovedať o tom, aký máme osobný život, aký štýl bývania uprednostňujeme, a zároveň na nás majú neustály vplyv. Ako teda vybrať ten najvhodnejší? Máme pre vás niekoľko tipov:

 • Pre čo najviac odpočinku a pokoja sa odporúča nezdobiť steny rodinnými fotkami – tie si nájdu krásne miesto v iných častiach domácnosti. 
 • Najlepšou voľbou sú abstraktné obrazy do spálne s upokojujúcimi farbami a tónmi. Ak máte radi fotografie, najideálnejšie sú prírodné scenérie v tlmených odtieňoch. 
 • Rám obrazu by mal byť čo najjednoduchší, prípadne žiadny, aby výjav na obraze vystupoval do popredia. 
 • Zaujímavosťou je, že napríklad pre nezadané osoby hľadajúce vzťah by podľa tohto starovekého čínskeho umenia nemali byť na obrazoch zobrazené osamelé osoby či predmety. Je vhodné zvoliť tie, na ktorých sú osoby a predmety v pároch – pravdaže to všetko v súlade s vaším vkusom.

2. Abstraktné obrazy

Ak hľadáte štýlové dekorácie na stenu, ktoré pritiahnu pozornosť a v interiéri skvelo vyniknú, ideálnou voľbou sú abstraktné obrazy. Zvoliť si môžete rôzne zaujímavé farebné prevedenia, ktoré budú ladiť s vaším štýlom bývania a odtieňmi prevládajúcimi v priestore. Vo všeobecnosti by ste sa však mali držať skôr neutrálnych odtieňov podporujúcich pokoj a harmóniu. A v prípade, že nie ste milovníkom neutrálnych odtieňov, stavte na pastelové farby.

3. Portréty

Túžite po niečom osobnom a ľudskom? Stavte na portréty samých seba, svojich milovaných či známych osobností. Tento typ obrazov si môžete nechať namaľovať profesionálnym maliarom, prípadne si zarámujte jednu zo svojich obľúbených fotografií. Originálny portrét môžete doplniť aj kombináciou viacerých menších fotografií. Koláž fotiek vyzerá perfektne a dnes k nej na trhu nájdete veľa rôznych rámov.

4. Prírodné a mestské motívy

Prírodné a mestské motívy sú klasikou, ktorá nikdy neomrzí. Ako motív si viete zvoliť svoje obľúbené mesto, les, park, hory, budovy, mosty a množstvo ďalšieho. Väčšina obrazov je charakteristická tým, že je nadčasová a ľahko sa kombinuje s rôznym zariadením. Ak by ste sa teda po nejakom čase rozhodli, že zmeníte štýl bývania, obraz budete môcť stále používať.

5. Čiernobiele obrazy

Čiernobiele obrazy sú elegantným riešením, ktoré do interiéru prináša šmrnc, pokoj a mierny nádych nostalgie. Ide o kontrastný a nadčasový prvok, ktorý sa vám bude ľahko kombinovať s akýmkoľvek interiérovým štýlom. Najkrajšie však vynikne v jednoduchých a čistých priestoroch, kde prevláda minimalizmus, severský alebo industriálny štýl. Dizajn obrazu môže byť akýkoľvek – od prírody až po portréty a panorámy miest.

6. Obrazy na plátne

Obrazy na plátne bez rámov sú ľahké a vzdušné. Priestor príliš nezaplnia, vďaka čomu je v ňom príjemná atmosféra ako stvorená na krátke zdriemnutie alebo dlhý spánok. Plusom je taktiež to, že obrazy nie sú ťažké a manipulácia s nimi je jednoduchá, takže ich montáž na stenu vám nezaberie veľa času. Zabúdať nesmieme ani na to, že tieto obrazy potešia rôznymi dizajnami, takže sa určite budú hodiť aj do vašej spálne.

7. Galéria obrazov

Veľkým trendom, ktorý preferuje čoraz viac ľudí, sú viacdielne obrazy alebo takzvaná galéria obrazov. Takýto typ obrazu pôsobí vzdušnejšie, pretože medzi jednotlivými časťami sa nachádza niekoľkocentimetrová medzera. Zároveň však vyzerá ucelene a zaujímavo, čím podporuje snovú atmosféru v miestnosti. Minimalistické prevedenia, ktoré disponujú tromi kúskami, zmestíte aj do menšej spálne. Obrazy do spálne nad posteľ, ktoré majú päť či šesť častí sú masívnejšie a zaberú viac miesta, preto je ideálne umiestniť ich do väčšej miestnosti.

TIP: Plánujete zariaďovať spálňu, no neviete, aké kúsky do nej zvoliť? Prečítajte si náš článok inšpirácie pre spálne a vytvorte si oázu pokoja, v ktorej sa vám bude perfektne spať.

Zistite, aké farby a vzory použiť na obrazy pre spálňu, aby ste vytvorili pokojnú atmosféru

Ešte predtým, ako sa pustíte do nákupu obrazov a budete rozmýšľať, ako zavesiť obraz, je dôležité, aby ste poznali základné pravidlá farieb a vzorov. Na základe nich vyberiete kúsok, ktorý miestnosť doplní, no nebude narúšať pokoj a harmóniu.

 • Svetlé farby – predstavujú najlepšiu voľbu pre spálne. Podporujú pokoj, miestnosť mierne rozjasnia a ľahko ich skombinujete s iným zariadením. K najlepším odtieňom spadajúcim do tejto skupiny sa radia biela, krémová, bledosivá a béžová farba.
 • Tmavé farby – priestoru dodajú hĺbku, podporia útulnosť a môžu kontrastovať s bledším zariadením. Z odtieňov sú skvelé modrá farba, hnedá, čierna, fialová farba a zelená farba. Vyhnite sa krikľavým odtieňom ružovej, žltej, oranžovej či červenej.
 • Vertikálny a horizontálny vzor v jednej, maximálne dvoch farbách – spálňu krásne dopĺňa a vytvára v nej pohodu, ktorú potrebujete na to, aby ste si dobre oddýchli. 
 • Geometrické vzory – symetrický výzor pôsobí upokojujúco a harmonicky, vďaka čomu jeho výberom určite nespravíte krok vedľa.
 • Ďalšie vzory – v spálni vyniknú krásne aj kvetinové, zvieracie, bodkové a pruhové vzory. V rámci každého vzoru však myslite na to, že celok nesmie obsahovať viac ako tri odlišné farby. Ak by sa tak stalo, obraz by kvôli tomu mohol pôsobiť chaoticky a vytvárať napätú atmosféru.
 • V spálni sa vyhýbajte – obrazom s krikľavými farbami, nesúrodými vzormi, kombináciou veľkého množstva farieb a s farbami, ktoré sa vôbec nehodia do priestoru.
obraz nad posteľ v ružovej farbe

Ďalšie krásne inšpirácie na nástenné dekorácie do spálne

Okrem nádherného obrazu nad posteľ sme pre vás vybrali ďalšie kreatívne nápady na stenu do spálne. Niektorým z týchto určite neodoláte!

 • Nástenné dekorácie – môžu byť v rôznych formách a tvaroch, či už je to obraz, plagát, grafika alebo dokonca nejaký predmet na zavesenie. Krásne vyniknú aj kovové dekorácie na stenu s nádychom industrializmu a dekorácie na stenu z dreva, ktoré do miestnosti prinesú pravú atmosféru domova.
 • Tapety do spálne – tento druh výzdoby stien nájdete v mnohých formátoch a vzoroch. Štýlovou tapetou môžete pokryť celú stenu alebo zvoliť len jeden úzky pás pri posteli. Obľúbený maximalizmus na tapete dodá spálni pompézny nádych, minimalistický vzor zas jemnosť a nehu – vyberte si vzory na stenu podľa vášho vkusu. Tapeta môže v miestnosti pôsobiť ako hotové majstrovské dielo!
 • Zrkadlo – ide o neodmysliteľnú súčasť vašej spálne, ktorú môžete umiestniť na viacero spôsobov. Okrem zavesenia môžete využiť aj opretie o stenu alebo kombináciu viacerých menších zrkadiel.
 • Nástenná lampa na čítanie – lampa na čítanie nemusí byť len tá stojaca na nočnom stolíku. Vyberte si originálny dizajn nástenného svietidla, ktoré po namontovaní ku posteli budete môcť používať na čítanie pred spaním alebo pri brieždení, ak ste ranné vtáča.
 • Fotorámik – závesný fotorámik s peknou fotkou vie vždy milo doplniť výzdobu stien, a to aj v spálni. S vkusnými rámami to budú štýlové dekorácie do spálne.
 • Závesný organizér – ďalší z praktických závesných pomocníkov, ktorý ušetrí miesto na podlahe a drobnosti v ňom budete mať vždy po ruke. Bude to praktická výzdoba steny!
 • Hodiny – klasika, ktorá nikdy neomrzí a bude vždy vyzerať dobre. Namiesto jednoduchých modelov si zvoľte výrazné prevedenie so zaujímavým ciferníkom.

Už ste sa rozhodli, aké obrazy do spálne nad posteľ by ste si chceli zaobstarať, aby dokonale doplnili atmosféru? Zapáčili sa vám naše trendy pre nástenné dekorácie? Nech už si vyberiete ktorúkoľvek, pekne ozdobené steny vnesú do interiéru nezameniteľné čaro, či už to bude v minimalistickom alebo výraznejšom štýle.

Vyberte si obraz nad posteľ spolu s ďalšími nápaditými dekoráciami a využite pritom bezplatnú registráciu na našej klubovej stránke Westwing. Nepremeškáte tak žiadnu z našich exkluzívnych ponúk, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!