Na návšteve u Delie Fischer – apartmán v štýle feminine glam

Bývanie Delie Fischer, zakladateľky Westwing, je dôkazom toho, že spojenie najnovších trendov s nadčasovými riešeniami je skvelým nápadom na aranžovanie interiéru.  Počas našej návštevy sme mali tú česť dozvedieť sa tajomstvá štýlu, ktorý vás uchváti už pri vstupe do Deliinho príbytku.

Jej priestranný byt sa nachádza v starodávnom mestskom dome v Mníchove. Naša hostiteľka nám prezradila, že pri zariaďovaní kládla veľký dôraz na to, aby sa základom aranžovania stali klasické, nadčasové prvky, napríklad krb alebo ozdobné lišty a rímsy. Sú v kontraste s modernými tvarmi a výraznými prvkami – vankúšmi v čučoriedkovej farbe či vzorovanými pufmi. Celok je jednoducho úžasný.

Farebný základ tvoria upokojujúce jemné odtiene bielej, béžovej a šedej. Oživuje ich lesk striebornej a zlatej spolu so sýtymi odtieňmi modrej, fialovej a ružovej. Je to ideálna paleta na vytvorenie interiéru s nádychom ženskosti.

Ktorá miestnosť je v tomto byte najdôležitejšia? Jednoznačne obývačka! „Centrálnym bodom tejto miestnosti je veľká krémová pohovka, ktorej robí spoločnosť mäkký koberec,“ hovorí Delia. „Tento dizajnový prvok vnáša do interiéru útulnú atmosféru. K tejto sezóne neodmysliteľne patrí mramorový konferenčný stolík, ktorý je nielen moderný, ale aj veľmi elegantný. Celok dopĺňa originálne kreslo, ktoré je bezpochyby hviezdou aranžovania.“

Pre majiteľku bytu je dôležitá obývačka, ale jej srdce si získala jedáleň. „Možno sa práve ona stane mojím obľúbeným miestom v mojom príbytku,“ hovorí. „Najviac sa mi tu páči spojenie dlhého stola s palácovým osvetlením, od ktorého sa nedá odtrhnúť zrak.“ Efektným prvkom aranžovania sú tiež moderné a štýlové stoličky so zamatovým čalúnením.

Delia vie, aké dôležité sú pri zariaďovaní doplnky. Preto v jej apartmáne nájdeme galériu štýlových čiernobielych fotografií a módne dekorácie, ako napríklad zrkadlo ozdobené zlatými motýľmi.

V spálni by podľa zakladateľky Westwing mala vládnuť intímna a útulná atmosféra. Vytvoria ju, okrem iného, huňaté koberce a kožušiny, po ktorých môžete chodiť bosí a nebude vám zima na nohy. Aranžovaniu dominuje šedá. „Táto farba vnáša do interiéru pokoj a je veľmi elegantná“, vysvetľuje Delia.

Prehliadku svojho apartmánu končí Delia na mieste, ktoré, ako hovorí, nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Je ním čitateľský kútik s pohodlným ležadlom a policami plnými inšpiratívnych obrázkových kníh. Práve tu zakladateľka Westwing nachádza chuť do práce a nových projektov.

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline