Podľahnite čierno-bielemu minimu

Keď sa pred rokmi prisťahovala do Frankfurtu nad Mohanom, očaril ju nápis vytesaný do fasády miestnej opery. Pravdou, dobrom a krásou sa preto rozhodla inšpirovať aj vo svojom čierno-bielom interiéri a tieto slová interpretovala veľmi moderným spôsobom. Hovoríme o Corinne Thiel, talentovanej marketingovej špecialistke a milovníčke pekných vecí.

retro styl bydlení chodba

„Mám rada neobvyklé kombinácie a malé odchýlky – v móde aj v interiéri. Páči sa mi napríklad spojenie moderných a tradičných prvkov.“ Detaily v podobe vysokých stropov, veľkých okien alebo vŕzgajúce dvere, ktoré patria k životu v starej budove, dodávajú tomuto modernému interiéru to správne čaro.

minimalistický styl retro

Príležitostná inštruktorka jogy v ňom prenechala hlavnú úlohu čiernej a bielej. Aby však byt nepôsobil príliš formálne a stroho, čierno-biela koncepcia sa prelína s podlahami zo svetlého dreva a stenami v jemnej pistáciovej farbe. „Vždy som vedela, že táto farba bude raz zdobiť moje steny. Keď som sa prisťahovala do Frankfurtu, sama som si ju namiešala aj som si sama vymaľovala.“ S výsledkom je spokojná dodnes.

černobílý interiér a barevné prvky

Čistotu štýlov a priamočiarosť kde-tu pretínajú výraznejšie farebné prvky. „Všetko musí byť vizuálne zladené. Preto sa u mňa doma niektoré farby alebo tvary opakujú,“ vysvetľuje Corinna. Výnimkou je originálny pracovný stôl, ktorý pre ňu vybral jej priateľ, keď začala stúpať po kariérnom rebríčku. Teraz má čestné miesto pri okne s klasickými stredomorskými okenicami.

černobílý interiér retro styl
černobílý interiér dolňky

Aby čierno-biela klasika pôsobila ešte elegantnejšie, v miestnostiach prevažuje nábytok v lesklom prevedení. V obývačke mu konkuruje kožená pohovka s vankúšmi v zemitých farbách. Jemnú eleganciu prekvapivo nenarúšajú ani neónové akcenty na obálkach kníh a topánkach štýlovo umiestnených na policovom rebríku.

černobílý interiér minimalistický obývací pokoj
moderní styl bydlení palety

Druhú stranu farebného spektra zastupuje snehovo biela v jedálni. Tu veľmi dobre vyniká stôl v spojení so stoličkami Vitra, po ktorých Corinna túžila už ako študentka. „Veľmi jednoducho sa dajú skombinovať s originálnymi a neobyčajnými kúskami, takže si myslím, že mi budú robiť spoločnosť ešte dlho.“

moderní styl bydlení jídelna

Investovať do klasických a nadčasových kúskov sa jednoducho oplatí. A to nielen v nemeckej bankovej metropole.

Foto&Video: Westwing Home&Living

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline