Tropické inšpirácie priamo zo São Paulo


V štúdiu, ktoré riadi, organizuje luxusné svadby a prestížne večierky. Luciana Gelfi je krásna, inšpirujúca a má domov, ktorý dokonale odráža tropické podnebie Brazílie: sú v ňom tapety s palmami, bazén, ratanový nábytok a veľa slnka.

Prevedie nás cez spálňu prepracovanú do najmenších detailov, kde pozornosť priťahujú perfektne vyhladené vankúše s vyšívanými iniciálkami hostiteľky. Luciana uvidí na podlahe cudzí predmet – ponožku so žralokom, ktorú tam jej syn nedbalo nechal.

Dom však musí byť tip-top. Luciana nám pripomína španielsku kráľovnú Letiziu alebo slávnu právničku Amal Clooney – má v sebe toľko štýlu a elegancie! Zoberie ponožku, vloží ju do koša na bielizeň a s gráciou nás zavedie do ďalšej miestnosti.

Dom bol postavený v 40-tych rokoch 20. storočia, ale Luciana a jej manžel sa do neho nasťahovali iba pred desiatimi rokmi. Spočiatku tu plánovali zostať len krátko, aby sa postarali o manželovu babku. Rýchlo sa však do tohto interiéru zamilovali a začali s rekonštrukciou, aby prispôsobili budovu potrebám rodiny s dvoma deťmi. Luciana, ktorá prevádzkuje svadobnú agentúru zameriavajúcu sa na dekorácie, zachovala niektoré tradičné prvky a charakter pôvodnej architektúry.

Obývacia izba, ktorá sa nachádza na prízemí, je v palete hnedej. Pohovky s koženým čalúnením v koňakovom odtieni sa krásne hodia k sisalovým či zebrovým kobercom a tkaným vankúšom.

Kuchyňa bola kompletne zrekonštruovaná a rozšírená o prístavbu so sklenenými stenami, ktoré dávajú miestnosti atmosféru oranžérie. Pri výbere nábytku sa Luciana rozhodla spojiť borovicové drevo s limetkovou farbou. Nie je to typické riešenie pre Brazílčanov, ktorí v kuchyni uprednostňujú kameň, betón a mramor. Teraz je kuchyňa jej obľúbená miestnosť. Je to miesto, kde trávi väčšinu času so svojou rodinou, najmä cez víkendy, kedy pečie svoje obľúbené domáce lahôdky – kokosové a citrónové koláče.

Na prvom poschodí sa nachádza jej kancelária, ktorej steny sú ozdobené tropickými motívmi, na policiach kraľujú krásne ilustrované knihy a štipku nostalgie dodáva nádherné kreslo – dar od jednej klientky, pre ktorú Luciana a jej tím pripravil svadobné dekorácie.

„Neprispôsobujem svoje aranžovanie najnovším trendom – kupujem len veci, ktoré sa mi páčia a ktoré odrážajú môj štýl,” zakončí Luciana.

 

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline