Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
drevený dizajn kúpeľne

Kúpeľňa je nepochybne miestom, kde môžeme zo seba zmyť starosti dňa aj načerpať sviežu a voňavú energiu. Ako ju ale zariadiť, aby bola praktická aj moderná súčasne? Aké materiály a aký dizajn kúpeľne zvoliť, aby ste udržali krok s dobou? Pohľadov je niekoľko, pretože moderné, znamená súčasné a aktuálne. A tam je viacero možností, od jednoduchých až po efektne výrazné. Aby sa vám ľahšie vyberalo, prinášame vám prehľad najmodernejších interiérových trendov, ktoré môžete využiť pri rekonštrukcii alebo zariaďovaní vašej kúpeľne.

Interiérový dizajn kúpeľne: tipy od Westwing

Aby ste sa vo svojej kúpeľni cítili dobre, nemusíte hneď utekať za interiérovým architektom. Pokúste sa najskôr zistiť, čo všetko dokážete aj sami. Bude to osobnejšie. Možno stačí málo a vaša kúpeľňa ožije. A keď vám dôjdu nápady, až potom sa obráťte sa na dizajnéra. Čo všetko by mal spĺňať moderný dizajn kúpeľne a s čím môžete začať? Tu sú naše Westwing tipy:

Vsaďte na jednoduchosť

Ak vám učaroval minimalizmus v byte, využite ho aj v kúpeľni. Veď aj interiérové trendy 2022 s ním jednoznačne počítajú. Zbavte sa nepotrebných a nepoužívaných vecí a urobte si v kúpeľni priestor a čisto. Veci ktoré denne využívate, uložte do praktických nádob, alebo do poličiek a skriniek. Čím menej vecí, tým lepšie.

Dajte prednosť kvalite

Ktosi vraj kedysi povedal: „Nie som taký bohatý, aby som si kupoval lacné veci.“ A mal pravdu. Jedna dobrá a kvalitná vec vám vydrží oveľa dlhšie ako 10 lacných! A navyše v tak namáhanom priestore akým kúpeľňa bezpochyby je. Pri výbere zariadenia a doplnkov do kúpeľne, ale hlavne aj sanity a obkladov, berte preto do úvahy to, z čoho a ako sú vyrobené a vsaďte na kvalitu.

Zachovajte jednotný štýl

Ak túžite po tom, aby dizajn kúpeľne spĺňal aktuálne trendy, udržujte striedmosť a nekombinujte v kúpeľni priveľa prvkov. Interiérový dizajn kúpeľne zvoľte zároveň tak, aby odzrkadľoval váš celkový štýl bývania. Tak sa stane kúpeľňa dôležitým prvkom, stmeľujúcim interiér do harmonického celku.

Tipy, ako na moderný dizajn kúpeľne

 1. Chystáte sa renovovať starú kúpeľňu alebo stavať novú? Možností je naozaj veľa. Aby sme vám výber trochu zjednodušili, prinášame aktuálne trendy pre dizajn kúpeľne v modernom štýle.
 2. Čierne armatúry: Nemusíte meniť všetko! Aj stará biela kúpeľňa bude vyzerať dobre, ak vymeníte všetky armatúry a doplnky za jedinú čiernu.
 3. Kreatívne uložený obklad: Využite jednoduchý obklad, no položte ho inak. Skombinujte vertikálne a horizontálne línie a vytvorte tak úplne nový dizajn kúpeľne.
 4. Rôzne kovové akcenty: Mosadz, strieborná a zlatá farba na jednom mieste? Aj to je možné a moderné. Prispôsobte im priestor, aby vynikli.
 5. Obklad od zeme po strop: Zjednoťte steny jedným typom obkladu a dajte mu možnosť vyniknúť. Či už to budú malé alebo veľké kusy obkladu, je na vás.
 6. Vymaľujte na čierno: Nie je nič jednoduchšie, ako zmeniť farbu. Môže to byť aj čierna farba! Doplňte kovom a leskom a vaša kúpeľňa razom získa eleganciu a dôstojnosť.
 7. Ak neviete čo iné, vsaďte na mramor: Mramor je materiálom minulosti, súčasnosti aj budúcnosti. Nie je síce lacný, ale o to veľavravnejší. Kontrastná podlaha mu dodá silu.
 8. Držte sa čistých línií: Pre celé zariadenie kúpeľne zvoľte presné uhly, rovné línie a vyvarujte sa rušivých momentov. To vyvolá pocit poriadku, čistoty a dokonalosti.
 9. Nápadné sprchové dvere: Namiesto bezrámových sprchových dverí zvoľte pravý opak a dajte kúpeľni hoci aj industriálnejší vzhľad.
 10. Zakomponujte farebné akcenty: Aj studené farby dodajú kúpeľni svieži moderný vzhľad. Lesná zelená farba alebo námornícka modrá farba vnesú do priestoru hĺbku a pokoj.

Viac nápadov, ako zariadiť kúpeľňu

 1. Mix materiálov: Spojenie klasických materiálov ako je drevo, kov, sklo a kameň bude moderné vždy. Stačí im dať možnosť vyniknúť.
 2. Čierna a biela: Matná čierna farba, lesklá biela nemôžu byť nudné nikdy. Vytvárajú dokonalý celok, obsahujúci v sebe tmu aj svetlo, deň aj noc. Ako kúpeľňa.
 3. Investujte do výnimočných kúskov: Originálne zrkadlo, unikátne umývadlo alebo exotická skrinka? Stačí jeden špeciálny kúsok a dizajn kúpeľne bude dokonalý.
 4. V jednoduchosti je krása: Jednoduché línie bez zbytočných ornamentov, doplnkov a nepotrebných vecí. Ideálne aj pre škandinávske bývanie.

Dizajn kúpeľne: ktoré kúpeľňové doplnky u vás nesmú chýbať

Moderné kúpeľne sa nezaobídu bez doplnkov. Uteráky, zrkadlá, dózy aj iné kúpeľňové doplnky a dekorácie tvoria prirodzenú súčasť kúpeľne. Nie všetky sa však do modernej kúpeľne hodia. Čo použiť a čo radšej nie? Tu je pár tipov.

Zrkadlo

Čo by to bolo za kúpeľňu, ak by v nej nebolo zrkadlo? Zrkadlo je nielen praktické, ale zároveň dopĺňa aj dizajn kúpeľne a dáva mu špecifický charakter. Do modernej kúpeľne sa hodí takmer každé, možno len tie príliš extravagantné a komplikované nie. Uprednostnite jednoduché elegantné rámy alebo zaujímavé tvary.

Hebké aj praktické textílie

Mäkký uterák, osuška a predložka nemôžu chýbať v žiadnej kúpeľni. Aký dizajn je ten správny? Akýkoľvek, ktorý bude aspoň trochu ladiť s ostatným dizajnom kúpeľne. Zvoľte si jeden motív alebo farbu a tej sa držte a nekombinuje príliš veľa motívov. To dá priestoru pocit čistoty.

Úložné dózy

Dobrý bytový dizajn ráta aj s takými maličkosťami, ako sú úložné dózy, krabice, koše a nádoby, do ktorých môžete schovať veci dennej potreby. Kúpeľňa si žiada čisto a časté upratovanie, uľahčite si to preto aj tým, že veciam dáte svoje miesto. Zlaďte štýl a ráno začne harmóniou.

Užitoční pomocníci

Aj minimalistická kúpeľňa potrebuje údržbu a poriadok. Pri výbere doplnkov myslite preto aj na také veci, ako je toaletná kefa, odpadkový kôš, držiak na uterák alebo stierka na okná. Ak ich zladíte do jednotného štýlu a farby, kúpeľňa získa na elegancii a vám sa s nimi bude aj radostnejšie manipulovať.

Dekorácie a vône

Niekedy postačí aj drobnosť, ktorá priestor oživí a zároveň nenaruší celkový dojem z priestoru. Môže to byť jedna vonná sviečka, svietnik, sklenená dóza či malý obrázok. Akákoľvek výzdoba kúpeľne by ale mala byť v súlade s celkovým štýlom. Stačí zvoliť rovnaké interiérové farby, materiál alebo tvar a efekt bude dokonalý.

Dizajn kúpeľne: ako kombinovať farby a materiály?

Pre dokonalý dizajn kúpeľne sa oplatí trochu zamyslieť. Je to podobné, ako zariadiť byt. Užitočné bude dôkladne vybrať nielen dizajn doplnkov a zariadenie interiéru, ale hlavne materiály a farby. Aké máte možnosti?

Harmónia na prvý pohľad

Zlaďte všetky interiérové farby a farby zariadenia i doplnkov do jedného celku. Nič by nemalo vyčnievať. Pokojné farby ako je biela, béžová farba, sivá či antracitová farba a prírodné materiály v podobe dreva či kameňa, zanechajú vždy pocit harmónie a pokoja. Drobné akcenty sú povolené, no nesmie ich byť veľa.

Extravagancia

Zlaté umývadlo, sklenená podlaha, červená betónová stena alebo modré armatúry? Aj to je možné. Pre modernú kúpeľňu však zvoľte vždy len jeden výrazný prvok, maximálne dva a dajte na to dôraz. Ostatné zariadene a kúpeľňové doplnky nech sú takmer neviditeľné. Tak vynikne to, čo vyniknúť má.

Dizajn kúpeľne: originálne dielo

Máte v dome starú tehlovú či kamennú stenu alebo v byte holý betón? Využite ho. Doplňte ho o industriálny kov, staré drevo alebo sklenenú podlahu a priestor získa vlastný štýl. Aj do minimalistickej kúpeľne môžete postavíte originálnu sochu či plastiku. Tak budete mať svoje obľúbené umenie stále na očiach. Ak raz budete svoju nehnuteľnosť predávať, nebudete ani potrebovať home staging, pretože taký priestor si získa pozornosť sám.

Čo dodať na záver? Už hádam len to, aby ste si dopriali vytvoriť kúpeľňu, v ktorej sa vám bude  dobre začínať deň a rovnako aj noc. Ak budete potrebovať ďalšie inšpirácie pre váš domov, nájdete ich aj v sekcii rady a nápady.

Zaregistrujte sa bezplatne na Westwing a získajte prístup k novým ponukám aj zaujímavým inšpiráciám pre váš krajší domov.