Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Žlté kvety v interiéri

Symbolom radosti je rozhodne žltá farebná výzdoba. Čo môže potešiť oko viac ako nádherné kvety vo váze na pekne upravenom stole. Žlté kvety rozjasnia váš domov a dodajú mu potrebnú slnečnú energiu. Zapojte fantáziu a využite svieže interiérové farby na dosiahnutie optimistickej nálady! Dá sa to úplne jednoducho. Kvetinová výzdoba vám v tom pomôže. Ak ladíte svoj domov skôr v neutrálnych farbách, žlté kvety dokážu celý interiér krásne rozjasniť. Poďte s nami načerpať inšpiráciu na pestovanie, aplikovanie a aranžovanie kvetov aj u vás doma!

Žlté kvety: 10 obľúbených druhov

Kvetinová výzdoba je tou najkrajšou, akú v interiéri môžete vôbec mať. Okrem toho, že dokáže zmeniť atmosféru miestnosti, je takisto charakteristická svojou originalitou, jemnosťou a jedinečnosťou. Chcete ju dostať do svojho príbytku aj vy? V tom prípade by ste mali staviť na týchto desať žltých kvetov:

 1. kamzičník východnýjarné kvety so žltými hlávkami vás potešia v mesiacoch od apríla do mája. Majú nenáročnú starostlivosť a ich ideálnym stanovišťom je polotieň. Vypestovať si ich môžete veľmi jednoducho doma, a to buď v záhrade, alebo v črepníku. Vhodným miestom je takisto balkón a terasa, a predzáhradka.
 2. rudbekia srstnatá – niektoré hybridy rudbekie môžu mať červené a ružové kvety, no základný druh má sýtožlté kvety a čierny stred. Aj vďaka tejto kombinácii získala rastlina pomenovanie “Tiger Eye Gold”. V domácnosti ich môžete mať od augusta do októbra.
 3. papuľka štvorhranná – obľúbené kvety do záhrady predstavuje aj papuľka, ktorá má spravidla žlté, no niekedy aj fialové kvety. Jej obdobie kvitnutia je od júna do augusta.
 4. čerkáč bodkovaný – ak hľadáte kvety na balkón alebo terasu, svoju prácu si urobí čerkáč s dobou kvitnutia od júna do júla.

Ďalšie žlté kvety

 1. santolina cypruštekovitá – santolina vyzerá na prvý pohľad ako púpava, no pri bližšom pohľade zistíte, že sa od nej v mnohom odlišuje. Rastie vo väčších skupinách, vďaka čomu ju mnohí využívajú ako kvety do skalky. Svojou žltou hlávkou vás bude tešiť od júna do augusta.
 2. kráska – známa aj pod názvom Limoncello Lemmon Yellow môže mať okrem žltých aj pastelovo fialové kvety. Obdobie jej kvitnutia je v mesiacoch jún až august.
 3. nechtík – má žltú, skoro až oranžovú farbu, ktorá je veľmi trendy a hodí sa do rôzne zariadených interiérov. Kvitne od konca jari do neskorej jesene.
 4. narcis – jemné kvietky lákajú pohľady od polovice marca do konca mája. Nájdete ich vo viacerých prevedeniach, niektoré majú takmer biele kvety.
 5. tulipán – tisícky odrôd a všetky tak krásne, že si neviete ani len vybrať. Chcete červené, ružové, fialové či dokonca modré kvety? Nehľadiac na to, ktorú možnosť zvolíte, farebných hlávok sa zvyčajne dočkáte od apríla do mája.
 6. slnečnica – a aký by to bol zoznam bez nádhery, ktorá sa otáča za slnkom? Slnečnica vie skrášliť každý interiér a priniesť doň potrebné svetlo. Tešiť sa na ňu môžete v období od júna do septembra.

To, ktorý druh zvolíte, by sa mal odvíjať nielen od toho, ako máte zariadený interiér, ale takisto od toho, čo znamená. Význam kvetov je takisto dôležitý, a preto si dopredu nezabudnite zistiť, čo jednotlivé odrody znamenajú.

Doplňte svoju domácnosť výraznými žltými kvetmi a prineste si do príbytku slnko vo forme žltej. Nechajte sa inšpirovať tipmi od Westwing a užívajte si moderný a nadčasový vzhľad.

Žlté kvety podľa sezóny

Kvety majú svoje vegetačné obdobie, ktoré im vyhovuje najviac. Sú kvety, ktorým sa darí najviac na jar, iným zas na jeseň, či v iných ročných obdobiach. 

 • Jar: marec až máj – typické jarné kvety sú narcis a tulipány, ktoré nájdete najmä v záhradkách. Izbové žlté kvety, ako napríklad pachistachis, majú kužeľovité kvetinové hlavy od konca jari do jesene, ak je rastlina dobre hydratovaná a pravidelne sa vyživuje. 
 • Leto: jún až august – v lete krásne kvitnú muškáty, ktoré sa dajú pestovať aj na balkónoch. Určite sa vám budú páčiť aj lány plné slnečníc, ktoré pútajú pozornosť a nádherne vyzerajú aj samostatne vo veľkých vázach. V letných záhradách nájdete aj nádherný žiarivý nemecký kosatec s citrónovo žltými kvetmi. 
 • Jeseň: september až november – pre jesenné obdobie sú typické odolné odrody ako sú žlté kvety chryzantém, ale aj rozchodník alebo pôvabné rudbekie so zlatožltými kvetmi a hnedými vypuklými stredmi. Kvitne aj nižšie, kompaktne rastúce helénium so žiarivo žltými kvetmi. 
 • Zima: december až február – od septembra až po prvý sneh kvitne odolná astra novoanglická, ktorá má aj fialové kvety. V našich zemepisných šírkach okrem trvaliek, ktoré kvitnú do prvých mrazov, toho veľa vonku neuvidíte. Vnútri sa darí sukulentom, kaktusom, orchideám, ojedinele aj fialkám.

Žlté kvety do záhrady a na balkón

Žlté kvety môžete pokojne pestovať aj u seba doma, vo vnútri alebo vonku. Výsadba by mala záležať od toho, akú pôdu máte k dispozícii. Môžete vysadiť napríklad cibuľoviny alebo trvalky. Ťažko tomu veriť, ale žlté narcisy sa môžu pestovať aj doma. Tento kvet nie náročný na starostlivosť. Hlavnou ťažkosťou jeho domácej kultivácie je správna príprava na kvitnutie. Kvet kvitne na parapete iba raz, potom by mal byť nasadený do záhrady. Krásne vyzerajú aj záhony gerber alebo tulipánov. Taká kala okrem svojej krásy vyvoláva aj príjemnú vôňu pripomínajúcu vanilku.

Aranžovanie kvetov: kvetinová výzdoba v interiéri

Žlté kvety sa dajú aranžovať na tisícky spôsobov, no ak nemáte dostatok inšpirácie, Westwing má pre vás rady a nápady, ako na to.

Farebné kytice

Bohatá kytica plná žltých kvetov dokáže pritiahnuť pozornosť a rozžiariť nejeden interiérový štýl. Zlaďte ich s inými odtieňmi ako ružová, modrá, červená alebo oranžová, pridajte k nim niečo zelené a vložte do minimalistickej vázy zo skla. Na rozbitie farebného vzhľadu je dobrá aj pampová tráva, ktorú nájdete hneď vo viacerých odtieňoch. Farebné kytice môžete položiť na stôl, kde sa nachádza orchidea v skle a vytvoriť dômyselne prepracovaný detail. Chladné sklo bude kontrastovať s elegantnými a jemnými kvetmi, čím sa vytvorí súhra a kontrast zároveň.

Živé a umelé kytice

Umelé kytice dnes vyzerajú oveľa realistickejšie ako v minulosti. Vyberte si žlté umelé kvety a pridajte k nim živé v iných farbách, prípadne v rovnakom odtieni. Výhodou tejto kombinácie je, že keď živé kvety začnú odumierať, nebude to tak vidno, pretože minimálne polovica bude vyzerať stále dobre. K žltým kvetom sú skvelé aj umelé kvety v kvetináči v celozelenom prevedení, ktoré sýtu farbu zjemňujú.

Aranžmány zo žltých kvetov

Hľadáte kvety do obývačky, ktoré by mali silu rozbiť tmavý alebo príliš bledý vzhľad? Na stôl nemusíte dávať hneď masívne kytice, z farebných hlavičiek si spravte nižšie aranžmány. Tie vám nebudú vadiť pri konverzácii s priateľmi alebo s rodinou. Nehovoriac o tom, že ich viete položiť aj do úzkych políc. To isté platí aj keď máte kvety do kúpeľne, kde je dôležité myslieť najmä na praktickosť. Kompaktné aranžmány nezavadzajú a pritom miestnosť dekorujú.

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!