Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
glamour spálňa

Ak máte radi sofistikovaný luxus, potom by luxusný glamour štýl bývania mohol byť to pravé pre vás. Vo vnútri očarujúcich domov visia kaskádové kryštály zo žiarivého lustra nad zamatovým nábytkom, zahalené do umelej kožušiny. Vzhľad pripomína starý hollywoodsky pôvab a inšpiruje sa elegantným interiérovým dizajnom. Pozrite sa na niekoľko konkrétnych spôsobov, ako môžete vo svojom dome získať moderný glamour v trendy vzhľade a nadčasovej elegancii! Westwing si pre vás pripravil zopár tipov, ktoré vám pomôžu pri výbere praktického nábytku aj štýlových doplnkov.

Glamour štýl: jeho prvky a čo ho odlišuje v interiéroch

 • Osvetlenie: Aké iné osvetlenie domu je majestátnejšie ako luster? Či už je odetý do striebornej, zlatej alebo čiernej farby, pompézny kúsok je kľúčovým prvkom. Ak ide o glamour štýl, zvoľte luster väčších rozmerov z brúseného skla alebo z krištáľu.
 • Zrkadlo: Elegantné zrkadlo s výrazným bohatým zlatým rámom určite patrí do doplnkov v glamour štýle. Nie je však podmienkou, že musí výhradne visieť na stene. Perfektným kúskom typickým pre tento štýl bývania sú slnečné zrkadlá v metalických farbách, ktoré zažiaria a pritiahnu pohľad každého návštevníka. 
 • Lesklé dekorácie do bytu: V interiéri je vítané všetko, čo sa leskne. Drahé kovy alebo ich imitácia, kryštály a metalické povrchy sú materiály, ktoré patria k doplnkom v glamour štýle. Lesk dodá interiéru luxusný vzhľad!
 • Tapety: Glamour sa nevyznačuje iba v nábytku a doplnkoch, pre tento štýl sú dôležité aj nástenné dekorácie ako tapety. Kúsky typické pre glamour majú neobarokový vzor a zamatovú textúru. Obľúbené sú zvyčajne v spálňach.
 • Zamat: Zamat patrí medzi luxusné materiály v interiéri a svoje uplatnenie nájde na vankúšoch, kreslách, kobercoch, lampách a textile. Je príjemný na dotyk a môže sa kombinovať s inými materiálmi.

Tmavé interiérové farby

Nie sú to len luxusné, ligotavé a na dotyk príjemné materiály, dôležitú úlohu hrajú aj interiérové farby. Medzi elegantné a extravagantné odtiene ako stvorené do glamour sa radia: ružová farba, béžová farba, pieskové tóny, šedá alebo atrancitová farba. Významná je aj fialová, ktorá, ak sa vám podarí zladiť jej nádherné tóny, vytvára ten pravý glamour interiér. Na vyzdvihnutie trblietavých akcentov sa využívajú metalické farby ako zlatá a strieborná. Čaro štýlu zas dotvárajú odtiene vzácnych kovov. 

Keďže sa tento štýl hrá s najrôznejšími vzormi, povrchmi a materiálmi, dávajte si pozor na to, aby si boli jednotlivé odtiene navzájom príbuzné. V inom prípade by mohol interiér pôsobiť prehnane a chaoticky.

Glamour materiály v interiéri

K štýlu glamour neodmysliteľne patria drahé kovy, ako napríklad zlato, striebro, mosadz, mramor, hodváb či zamat. Nie každý chce však investovať do drahých materiálov, a preto môžete zvoliť lacnejšie alternatívy s efektom tých finančne náročnejších. Takéto riešenie sa vyplatí hlavne pri doplnkoch, ktoré nemajú žiadne praktické funkcie. Vďaka tomu, že ich nebudete pravidelne používať, sa nezničia a svoj štýlový vzhľad si ponechajú dlhé roky.

Luxus a lesk

Glamour zahŕňa veľa výrazných farieb a textúr, čo z neho robí zaujímavý trend do každej jednej miestnosti. Doplnky do bytu aj základný nábytok by mal využívať jemné akcenty krištáľu, detaily zrkadiel a sofistikované prvky. O luxus sa postarajú správne zvolené materiály, ktoré pritiahnu pozornosť a budú samé o sebe kráľovskými doplnkami. Pri zariaďovaní sa však držte pravidla, že všetkého veľa škodí a zbytočne to s leskom nepreháňajte, aby nepôsobil gýčovo.

Eklektický štýl

Milujete bohatý interiérový dizajn a chceli by ste glamour mierne povýšiť? V tom prípade je pre vás ako stvorený eklektický štýl, ktorý je charakteristický presadzovaním harmónie a spojením rôznorodých trendov. Tento typ zariadenia sa nebojí protikladných textúr ani kontrastných farieb a ladí ich tak, aby vytvoril súdržnú miestnosť s príjemnou atmosférou. Do domácnosti ho dostanete pomocou niekoľkých trikov:

 • Vyberte si jednu základnú a niekoľko doplnkových farieb, ktoré navzájom kontrastujú, no príliš sa nebijú.
 • Využite moderné tapety na stenu s výrazným vzorom a zaujímavou farebnou paletou, napríklad kvety alebo ornamenty.
 • Hrajte sa s textúrami! Hrubé látky doplňte tenšími a vzdušnejšími, toho istého sa držte aj pri kombinovaný tvrdších textúr s mäkšími.
 • Stavte na nástenné dekorácie, napríklad obrazy do spálne nad posteľ, koláž fotiek alebo zaujímavé lampy.

Odvážne vzory

Glamour štýl sa dá opísať viacerými vlastnosťami, no odvážnosť je tou najhlavnejšou. Naberte odvahu aj vy a stavte na krásne, možno aj menej tradičné vzory, ktorými miestnosti dodáte potrebnú hĺbku. Zaujímavé sú ornamenty, kvety, geometrické útvary, asymetria aj abstraktné vzory. Skúšajte a uvidíte, čo sa vo vašej obývačke alebo spálni ujme lepšie. Možno to bude nakoniec kúsok, s ktorým ste vôbec nepočítali.

Zariadenie interiéru v glamour štýle

Glamour patrí k jedným z najženskejších a najelegantnejších dizajnových štýlov. Jeho hlavná myšlienka spočíva v tom, že zariadenie interiéru musí pôsobiť draho a exkluzívne. Dobrou správou ale je, že na to, aby ste si jednotlivé miestnosti zariadili, nemusíte zo svojho účtu utrácať tisícky. Ako na to? Westwing má pre vás praktické rady a nápady.

Luxusná obývačka v glamour štýle

Pre glamour je úplne bežné, že v interiéri kombinuje rôzne materiály, interiérové farby a vzory. Preto sa nebojte zvoliť masívnu a dominantnú pohovku a k nej si vybrať minimalistický kovový stôl. Luxusná obývačka si vyžaduje teplejšie a sýte tóny, ktorými zaistíte rovnováhu a vytvoríte priestor na oddych. Mdlému a nudnému výzoru sa vyhnete použitím vzorov a potlačí nielen na stenách vo forme tapiet, ale aj na vankúšoch, prehozoch a obrusoch. Teplo domova vám zaistia dekorácie do obývačky ako fotografie v rámoch na stenách alebo vo fotorámikoch na poličke.

Spálňa snov

Spálňa snov v krásnom a luxusnom prevedení je nereálnou predstavou mnohých. Pretavte ju do skutočnosti pomocou hlavných kusov nábytku aj menších doplnkov. V miestnosti vyberte jeden charakteristický, najlepšie väčší prvok, ku ktorému budete vyberať ďalšie v kontrastnom prevedení. Napríklad, keď ako dominantu zvolíte posteľ s bielymi obliečkami, dekorácie do spálne by mali byť v pastelových a sýtych odtieňoch, aby prilákali pozornosť.

Glamour kuchyňa

Glamour sa snaží, aby v interiéri vynikla vaša osobnosť a to, čo máte radi. Práve preto je skvelým riešením v kuchyni, kde s veľkou pravdepodobnosťou, trávite veľa času. Zamerajte sa v nej na trendy svietidlá a uistite sa, že okrem masívnejšieho lustra vám nechýbajú ani dekoračné lampy alebo nástenné osvetlenie v podobe moderných svietnikov. Stavte na skrinky s gravírovaním, kľučky so zlatým detailom, mramorovú kuchynskú linku a porcelánový kuchynský riad.

Naše tipy na doplnky do bytu v glamour štýle

Interiérové trendy 2022 berú glamour ako jeden z kľúčových smerov, ku ktorému by ste sa mali utiekať, ak chcete modernú domácnosť. Keď sa preň rozhodnite, toto sú najdôležitejšie doplnky do bytu:

 • nástenné dekorácie ako obrazy, fotografie, tapety alebo masívne police
 • jedinečné lampy s metalickými detailmi
 • veľké zrkadlá s dramatickými rámami
 • geometrické prvky
 • masívne lustre
 • vankúše, prehozy a deky z umelej kožušiny
 • kvetinová výzdoba a celozelené veľké izbové rastliny, napríklad palmy

Glamour je štýl, ktorý v sebe kombinuje bohatstvo, krásu a luxus. Zmeňte svoj príbytok pomocou drahých kovov, metalických odtieňov a sýtych farieb. Preneste sa do sveta krásy a podmanivého lesku.

Využite bezplatnú registráciu na Westwing a získajte množstvo inšpirácie pre svoj glamour domov.