Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
interiérové trendy pre rok 2022

Chystáte doma malé zmeny, kompletnú rekonštrukciu či sťahovanie do nového bývania? Ak máte zároveň radi aj dobrý interiérový dizajn, pripravili sme pre vás inšpiratívny výber toho, čo prinášajú interiérové trendy 2022. Dozviete sa ako zariadiť jednotlivé miestnosti, do ktorých materiálov sa oplatí investovať, aj na aké farby sa zamerať. Predsa len doma trávime čoraz viac času, tak prečo si svoj domov neurobiť krajším? Hneď sa vám tam bude lepšie oddychovať, pracovať aj zabávať sa. S našim prehľadom aktuálnych trendov bude vaša príprava oveľa jednoduchšia!

Top interiérové trendy pre rok 2022

Trendy v bývaní 2022 vnášajú do interiéru o trochu viac romantiky ako predchádzajúce obdobia, podporujú odvahu a kladú ešte väčší dôraz na prírodu. Ako to pretaviť do kuchyne 2022, v čom spočíva moderný dizajn kúpeľne a ako zariadiť obývačku aby všetko ladilo? Poďte s nami na prehliadku domova 2022.

Interiérové trendy: dizajn 2022

Dobrý interiérový dizajn nie je len o tom, ako veci vyzerajú navonok. Pre rok 2022 platí, že výber zariadenia, doplnkov, materiálov a farieb by mal pomôcť hlavne regenerovať sily, pomáhať snívať a prinášať nové nápady. Dôraz sa kladie na pohodlie, jemné interiérové farby, mäkké materiály a harmonické alebo aj výrazné atmosférické akcenty.

Kuchyne 2022

Interiérový dizajn kuchyne 2022 podporuje nielen praktické varenie, ale aj stolovanie a hlavne stretávanie rodiny i priateľov. Vybavenie kuchyne by práve preto malo byť funkčné, štýlové a útulné zároveň. Ako to urobiť? S jemnými farbami, šikovne použitými kontrastmi, praktickým nábytkom a atmosférickým osvetlením!

Moderné kúpeľne 2022

Čím viac sme doma, tým viac priestoru potrebujeme aj pre seba. Wellness kúpeľňa je skvelou príležitosťou ako na chvíľu za sebou zavrieť dvere. Obklopte sa jemnosťou a svetlom a pridajte kvapku voňavej soli do kúpeľa. Moderné kúpeľne znesú aj trochu výraznejšie akcenty, napríklad v podobe čiernej farby, výrazného zrkadla alebo efektnej dekorácie.

Moderné obývačky 2022

Multifunkčnosť priestoru bude aktuálna aj pre moderné obývačky 2022. Okrem oddychu zostáva dôležité aj miesto na prácu či zábavu s deťmi. Nápomocné budú variabilné konferenčné a písacie stolíky, ktoré nezaberú veľa miesta, ale splnia svoj účel. Podobne aj komody a taburetky ukryjú to, čo nemusí byť na očiach stále.

Spálňa snov v roku 2022

Ponorte sa do fantázie, jemných farieb, romantiky a mäkkých materiálov. To vám ponúka spálňa snov. Trendom budú prírodné textílie poskytujúce hebkosť, ale aj dôstojný a kráľovsky pôsobiaci zamat. Výzdoba si môže dovoliť trochu rozmarnosti v podobe vintage dekorácií, no stále pretrváva elegancia a čistota priestoru.

Interiérové trendy: detská izba inšpirácia pre rok 2022

Čo sa chystá pre deti? Hravé oblé tvary a praktické zariadenie zostáva, pridávajú sa veselé farebné akcenty a taktiež multifunkčný nábytok. Zariadenie detskej izby zaháňa nudu, no zároveň dáva priestor pre sústredenie a učenie. Pozrite sa naše ďalšie nápady do detskej izby.

Interiérové trendy: štýl bývania v roku 2022

Interiérové trendy 2022 prinášajú veľa možností ako si zariadiť svoj domov. Či už vás oslovil futurizmus a jeho dôraz na nadčasový nekomplikovaný interiérový dizajn budúcnosti alebo prírodne ladený severský či škandinávsky štýl, pre každého sa nájde niečo.

Zen a minimalizmus v byte

Štýl bývania v duchu minimalizmu, so svojimi čistými líniami a elimináciou všetkého nadbytočného, je čoraz obľúbenejší medzi dizajnérmi a architektmi. Budúci rok k tomu pribudne aj duchovný nádych, ktorý minimalizmus obohatí o zenové prvky: svetlé drevo, neutrálne farby, množstvo rastlín a japonské akcenty. Dekorácie do bytu ubudnú v prospech atmosféry orientálneho pokoja.

Globálne pobrežie

Na Slovensku máme k moru ďaleko, ale o to viac bude lákavé vniesť kúsok prímorskej atmosféry do vlastného domova. Štýl globálne pobrežie pozdvihuje interiérové trendy 2022 do dovolenkovej atmosféry. Pripomína domy s výhľadom na more a atmosféru pomalých letných dní. Je ľahký, vzdušný a relaxačný, má jemnú farebnú paletu navrhnutú tak, aby navodila pokoj a pohodu.

Svetlé boho

Medzi trendy roku 2022 bude jednoznačne patriť aj boho štýl. Dodáva domovu jas, svetlo a slnko. Prevláda paleta neutrálnych odtieňov, ako je hnedá, sivá a zelená farba. Dopĺňajú ich žlté, oranžové a červené akcenty, podobne ako kreatívne vzory, strapce, ozdoby, ratan a etnické detaily.

Mix štýlov

Máte radi rustikálny štýl vidieka a zároveň nekompromisne minimalistický štýl modernej doby? Pokojne ich skombinuje. Zvoliť môžete historické zariadenie interiéru a hrubú drevenú podlahu doplnené o modernú lampu, dekoráciu s polodrahokamom či novú sedačku. Všetko je povolené. Cieľom je prepojiť spomienky a hodnoty minulosti s tým novým, čo len prichádza.

Inšpirované prírodou

Udržateľnosť je staro-novým trendom a aktuálnou nevyhnutnosťou. Odráža sa v dôraze na prírodné materiály použité aj v interiéri. Kameň, rôzne druhy dreva, hlina, kamienky, bavlna, ľan aj živé rastliny. Pokojne ich použite na nábytok i dekorácie, možností je nekonečne veľa. Obývačka, spálňa alebo chodba dizajn sa bez prírody nezaobíde.

Interiérové trendy: materiály pre rok 2022

Interiérové trendy 2022 prinášajú pocit skutočného domova. Prepájajú svet vonku s tým, ktorý máme vnútri. Na aké materiály v interiéri by ste nemali zabudnúť?

Prírodné materiály

Použiť môžete čokoľvek, čo pochádza z prírody a nie z laboratória. Povolené sú akékoľvek prírodné materiály, v rôznych formách aj tvaroch. Keramický riad, mramorový podnos, drevená lavica, kamenná socha alebo ľanové obliečky. A samozrejme živé kvety a organické, prírode blízke oblé tvary!

Interiérové trendy 2022: bouclé & cord

Do popredia záujmu sa dostávajú aj pôvodné odolné textílie ako je prací kord – menčester a bouclé (buklé). Oba materiály majú široké uplatnenie, od poťahu na sedačky, stoličky a kreslá, cez taburetky až po vankúše a ďalšie doplnky do bytu.

Zamat

Kráľovský zamat bude jednoznačne patriť medzi obľúbené interiérové trendy 2022. Veď si len predstavte jeho jemnú štruktúru a hebký dotyk na pokožke. Či už to bude pohodlné kreslo, dekoračný vankúš alebo elegantný záves, na tom nezáleží. Dojem bude rovnako povznášajúci.

Travertín

Medzi moderné podlahy, obklady aj doplnky bude patriť aj travertín. Jeho pôvod sľubuje nekonečné využitie. Okrem toho, že je tento kameň neodolateľne krásny a každý kus jedinečný, je zároveň aj veľmi odolný a trvácny. Bola by škoda ho nevyužiť!

Bavlna

Bavlnené prikrývky, utierky, obrusy, vankúše aj deky a ďalšie textílie budú aj v roku 2022 neodmysliteľnou súčasťou našich domovov. Hodia sa do každého štýlu, na vidiek i do mesta. V rôznej štruktúre a bohatých prírodných farbách spríjemnia chvíle strávené v kruhu najbližších.

Drevo

Vôňa dreva patrí k bývaniu od nepamäti a v domovoch zostane aj v roku 2022. Jeho vôňa, originálna štruktúra a vlastnosti jednoducho predurčujú drevo k tomu, aby nám robilo spoločnosť nielen ako strom v lese, ale aj ako materiál v interiéri.

Tip: Zaujímajú vás aktuálne trendy? Pozrite si čo prinesie veľká noc 2022 a ozdobte si domov spolu s nami.

Interiérové trendy: farba roka 2022

Už vyše 20 rokov prináša Pantone Color Institute z USA každoročný výber farieb, ktoré odzrkadľujú aktuálne trendy i potreby ľudí. Tentokrát to bude ešte väčší dôraz na prírodu, krajinu a jemné akcenty. Ako sa prejaví farba roka 2022 v interiéri?

Veri Peri: Pantone farba roka 2022

Pantone inštitúcia bola založená v roku 1963 a ako významná spoločnosť v polygrafickom priemysle vyvinula svoju vlastnú farebnú paletu. Odvtedy špecialisti Pantone cestujú po celom svete a vyhľadávajú inšpiráciu pre interiérové farby. Pre rok 2022 Pantone sa rozhodlo pre farbu Veri Peri, ktorá je odtieňom fialky. Veri Peri úlohou je povzbudiť k internej transformácii a novým inovatívnym riešeniam. Fialová farba taktiež predstavuje mystiku a duchovný rozvoj. V mnohých tradíciách sa spája aj so symbolom „tretieho oka“ a s korunnou čakrou – centrom vyššej intuície a kozmického vedomia.

Neutrálne farby

Medzi ďalšie základné interiérové farby roku 2022 budú jednoznačne patriť príjemné a pokojné neutrálne farby ako je biela, slonová kosť, béžová farba a jemná sivá. Ich výhodou je možnosť variabilnej kombinácie, nadčasovosť a príležitosť doplniť ich o podporné farebné akcenty v podobe tehlovej, khaki, čiernej, tmavej aj svetlošedej farby.

Rôzne odtiene zelenej

Zelená má jednoznačne zelenú! Vnáša do príbytkov pokoj, harmóniu aj oživenie. Bytový dizajn 2022 ráta s rôznymi odtieňmi a variáciami. Pastelové farby, svetlá, šalviová, olivová, khaki, šedozelená alebo aj tmavá zelená farba, každý odtieň bude mať svoje miesto.

Interiérové trendy 2022: čierne detaily

Interiérové trendy 2022 podporujú neutralitu a pokoj, no dávajú aj príležitosť vyzdvihnúť to dôležité a hlboké. Čierna farba je ideálnou možnosťou, ktorá to dokáže veľmi elegantne a ľahko. Či už to bude obyčajný čierny rám na bielej stene, čierne kúpeľňové doplnky alebo časť steny, každý detail zaváži.

Svetlé moderné podlahy

Svetlo dokáže v domove čarovať s atmosférou. A tak je to aj s podlahou. Rok 2022 dáva priestor vyniknúť svetlej, bielej, béžovej alebo aj svetlošedej farbe. Či už to budú drevené parkety, laminát, dlažba alebo živica, záleží len na vás. Každopádne tu vzniká príležitosť využiť kontrasty medzi svetlou podlahou a tmavými textíliami, doplnkami, stenami či nábytkom. Veľa dokážu urobiť aj farebné moderné tapety na stenu, prispôsobené celkovému štýlu bývania.

Čo dodať na záver? Nuž asi iba to, že interiérové trendy 2022 sú podľa nás natoľko variabilné a príjemné, že poskytujú možnosť vytvoriť skutočne krásny domov ľahko a efektívne. Spoľahnite sa na prírodu, eleganciu, romantiku a originalitu detailov a budete sa doma cítiť skutočne ako doma.

S bezplatnou registráciou na Westwing získate prílev aktuálnych trendov, inšpirácií aj exkluzívnych ponúk, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší. Pridajte sa ešte dnes!