Luxusná obývačka vašich predstáv

Luxusná obývačka nemusí byť iba snom. Dovoliť si ju môžete aj v realite, keď povolíte uzdu vašej fantázii. Moderný dizajn vašej obývačky sa stane skutočnosťou, ak zistíte, ktoré dizajnové kúsky a aký štýl interiéru je blízky vášmu srdcu. Premeniť zdanlivo obyčajný priestor na jedinečnú oázu môže byť výzvou, no nie nesplniteľným cieľom. Luxusná obývačka je miestom, v ktorom sa budete cítiť skutočne výnimočne nielen vy, ale aj vaši známi, ktorí si váš domov zamilujú rovnako ako vy. Poďte sa spolu s nami pozrieť, ako na to.

Luxusná obývačka

Ak si chcete zariadiť novú obývačku, alebo sa len chystáte na miernu obnovu priestoru, najprv vám odporúčame všetko si dôkladne naplánovať. Moderná obývačka zahŕňa nové kúsky aj dizajnovú víziu. Pretože táto izba je jedným z hlavných bodov pozornosti každej domácnosti, aj moderný dizajn obývačky by mal tomuto faktu zodpovedať.

Obývačka je často jednou z ťažiskových miestností vašej domácnosti, preto je nevyhnutné navrhnúť takú schému, ktorá je pre vás prijateľná, aj praktická. Poradíme vám, kde začať, aby vaša obývačka na mieru nielen plnila svoj účel, ale aby ste jej vdýchli luxus a originálny štýl. 

Pojem luxus sa často zamieňa s okázalosťou. Nie je to však vždy tak. Luxusná obývačka nepredstavuje preplnený priestor gýčovými prvkami či nadmernými dekoráciami s cieľom upútať až šokovať. Takisto ani nábytok do obývačky nemusí byť výhradne starožitnou záležitosťou alebo vytvorený na mieru z drahých exotických a často nedostupných materiálov.

Luxusné steny v obývačke sa môžu vyznačovať aj jednoduchým prevedením. Možno sa pýtate, ako docieliť vo vašej obývačke pompéznosť a zároveň nepôsobiť prehnane. Veľkoleposť sa totiž skrýva v detailoch. 

Luxusná obývačka nepredstavuje preplnený priestor gýčovými prvkami či nadmernými dekoráciami s cieľom upútať až šokovať. Luxusné obývacie steny sa môžu vyznačovať aj jednoduchým prevedením.

Tipy ako spraviť vašu obývačku luxusnejšou: 6 inšpirácií

Či už hľadáte inšpirácie na internete alebo u známych dizajnérov, nemôžete sa pomýliť. Luxusná obývačka predstavuje pre každého vždy niečo iné. Pre niekoho sú to dekorácie z ušľachtilých kovov, pre iného luxusné obývacie steny a pre ďalšieho futuristický nábytok do obývačky.

Cítiť sa prepychovo nie je nemožné. Všetky prvky prepychu majú totiž jedného spoločného menovateľa – kvalitu. Spoľahlivý materiál, z ktorého je vyrobený nábytok do obývačky, alebo nápadný krištáľový luster či dizajnový koberec, môžu urobiť viac, než si myslíte.

Ukážeme vám, že vďaka týmto, a nepochybne aj mnohým iným prvkom, sa luxusná obývačka stane aj pre vás realitou, nie iba nesplneným snom.

Farby do luxusnej obývačky

Pustite sa do nich s odvahou! Spriateľte sa s farbami. Ak si netrúfate, začnite v malom. Zvoľte si len jednu ústrednú farbu na jednu stenu alebo stále viac populárnu tapetu. Tapety na stenu do obývačky sú aj v tomto roku populárne. Ak neviete, ktorá by to mala byť, spravte si malý test. Páčia sa vám elegantné farby ako sivá, čierna, hnedá, tmavomodrá či biela? Potom ste v správnom farebnom spektre.

Luxusná obývačka – koberce alebo parkety?

Máme pre vás dobré správy. Obe varianty sú tie pravé. Aký koberec je vhodný do obývačky? Koberce sa vracajú do módy a pokiaľ zvolíte niektorý z prírodných materiálov alebo ručne tkaný, rozhodne sa priblížite k luxusu ešte viac. Ak preferujte parkety, nechajte sa zlákať len na tie drevené, nie laminátové. Stopercentne budete s výberom spokojní. Dokonca môžete skombinovať kusový koberec s parketami.

Dokonalé osvetlenie

Dobre zvolené osvetlenie obývačky je rovnako dôležité, ako napríklad farba stien. Ak ste si dali záležať na špičkovom zariadení, aj dizajnových prvkoch, doprajte im vyniknúť. Jedine so správnym osvetlením sa im dostane dostatok pozornosti.

Do miestnosti nechajte prúdiť veľa prirodzeného svetla a umiestnite príjemné osvetlenie. Čerešničkou na torte môže byť dizajnový luster alebo rafinovane naplánované svetlá v celej izbe. 

Moderný dizajn obývačky

Ak chcete dosiahnuť moderný dizajn obývačky, zamerajte sa na materiál a kvalitné vyhotovenie. Dnes dominujú prírodné materiály ako koža, drevo či kameň, ku ktorým  ladia aj obklady na steny a rôzne iné originálne dekorácie. Ak niektorú zo stien oživíte práve týmto prvkom, dodáte izbe šmrnc a želanú eleganciu.

Luxusná výzdoba

Bez posledného kroku k dokonalosti by to nebolo ono. Dekorácie dotvárajú celkový dojem z izby. Pridajte umenie na steny, na police, komody či na servírovací stolík. Honosný nádych dodávajú sošky z ušľachtilých materiálov, ako aj nápadné nástenné hodiny, či luxusné vázy, ktoré vdýchnu izbe život.

Obývačka na mieru

Mohli by ste povedať, že každá obývačka je na mieru, pretože si ju zariaďujete sami a podľa vlastného vkusu. V tejto dobe je toľko bohatých inšpirácií pre nabýtok do obývačky, že si snáď už dokáže vybrať aj ten najnáročnejší užívateľ. Ak ste si však predsa len nevybrali z pestrej ponuky, zostáva už len obývačka na mieru. Tú potom môžete doplniť o luxusné dekorácie.

Vdýchnite vašej obývačke štýl

Mať svoj vlastný štýl je častokrát vyjadrením toho, čo máte radi a čo sa vám páči. Zariadenie interiéru dokonale odzrkadľuje to, akí ste. Keď si tento fakt uvedomíte, ľahšie sa vám bude hľadať štýl, ktorý vám vyhovuje. Ak inklinujete k letu a jari, určite bude mať aj váš domov vo svojej palete zahrnuté tieto farby či doplnky.

Možno práve vidiecky štýl obývačky, vintage obývačka alebo rustikálna obývačka budú ladiť s vašou povahou a typickými črtami vašej rodiny. Naučte sa, ako vytvoriť v obývačke útulné prostredie a urobiť váš priestor príjemnejším od nábytku až po osvetlenie.

Zamerajte sa na to, čo je vám blízke. Začnite od podlahy a to doslova. Sadnite si a kreslite. Vizualizujte. Naplánujte si, kde chcete sedieť a piť víno. Zavrite oči a predstavte si to. Sedíte v kamennom dome uprostred toskánskeho vidieku alebo pri krbe na severe Európy? Zapíšte si svoje pocity a podľa nich sa rozhodnite, čo vás najviac vystihuje. Nájdite si na internete štýl, ktorý zodpovedá vašim pocitom. Je to skôr škandinávsky dizajn alebo vintage štýl s nádychom boho?

Načerpajte inšpiráciu do obývačky od nás v týchto štýloch: škandinávska obývačka, rustikálna obývačka, vintage obývačka a vidiecky štýl obývačky.

Ak budete mať plán hotový, opäť sa zamerajte na to, kým ste. Máte radi všetkého veľa, obklopení knihami, prikrývkami a umením? Alebo sa lepšie cítite vo vzdušnejších priestoroch bez zbytočných dekorácií? Takto postupne odpovedajte na svoje otázky a predstavujte si už hotové dielo. 

Nezabudnite na detaily. Aj bytová vôňa, sviečky či hudba vytvárajú váš štýl. Ste to vy, kto ho predstavuje a doťahuje do dokonalosti. Kvety do obývačky a okrasné rastliny dokážu takisto urobiť divy, či už ich dáte do umeleckej vázy alebo položíte zaujímavý črepník s orchideou na parapetnú dosku. Vždy váš štýl bude reprezentovať vašu jedinečnú osobnosť a platí to aj opačne.


Bezplatná registrácia na serveri Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!