Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Tapety na časť steny

Kto by nechcel mať doma nádherne ozdobené steny? Aby celý interiér pôsobil neuveriteľne štýlovo a zároveň držal krok s najmódnejšími trendami? Dodajte vášmu bytu či domu nový šmrnc a vsaďte na moderné tapety na stenu, ktoré zaodejú každú miestnosť do nového, pútavého šatu. A to pritom nemusí byť celá stena – veľakrát úplne postačí jeden alebo niekoľko pásov, ktoré na stene vytvoria prekrásny obraz. Znie to pre vás lákavo? Výborne! Poďme sa spolu pozrieť na najhorúcejšie trendy tapiet pre rok 2023!

Moderné tapety na stenu: 5 trendových štýlov pre rok 2023

Popularita tapiet stále rastie a bezpochyby sa radia aj medzi najpútavejšie trendy v bývaní 2022. Prinášajú so sebou hneď niekoľko výhod, ako napríklad:

 • rozmanitosť – svojou širokou škálou vzorov sa hodia pre akýkoľvek štýl bývania
 • jednoduchá aplikácia – nemusíte práve rekonštruovať domácnosť, aby ste si váš interiérový dizajn mohli spestriť tapetou. V ponuke dokonca nájdete aj samolepiace či vliesové druhy.
 • rôzne veľkosti – tapeta nemusí pokrývať celú stenu, nádherne vyzerá aj len solitérny pás
 • spestrenie – bude to ozdoba pre stenu a štýlové doplnenie pre vaše interiérové farby
 • praktické vlastnosti – okrem nádherného vzhľadu budú tapety aj ochranou pre vaše steny. Existujú tiež vodeodolné verzie, ktoré sa skvele osvedčia v kúpeľni a budú hitom aj pre kuchyne 2023
 • akcentová stena – moderné tapety sú taktiež skvelým spôsobom, ako si vytvoriť akcentovú stenu napríklad v obývačke, spálni či detskej izbe. 

Okrem týchto skvelých vlastností vám predstavujeme aj 5 neodolateľných trendových štýlov pre rok 2023!

Panoramatická tapeta

Panoramatická tapeta spraví zo steny prekrásne umelecké dielo a bude pôsobiť ako veľkoplošná nástenná maľba, alebo takzvaný mural art. Vďaka nej sa priestor v miestnosti prenesie do úplne inej dimenzie. Veľmi obľúbený je prírodný motív fototapety s horským či lesným výjavom, ale aj panorámou mesta, plážou alebo vesmírom. Určite je súčasťou výbavy nielen pre moderné obývačky 2023!

Tapeta s grafickými vzormi

Ktoré moderné tapety na stenu s grafickým vzorom vám najviac padnú do oka? Populárne sú geometrické vzory v sieti po celej ploche tapety, abstrakcia, futurizmus, ale aj opakujúci sa nepravidelný motív, graffiti štýl či veľmi pútavý trojdimenzionálny efekt, ktorý omámi zrak každého, kto vstúpi do miestnosti. Nezabudnite ani na vaše ratolesti a tapety do ich izby v hravom prevedení. Detská izba inšpirácie vám ponúknu ešte viac skvelých nápadov.

Tapety s kvetinovým vzorom

Tapety s kvetinovým vzorom nádherne vyniknú v spálni, pútavo doplnia dizajn kúpeľne či obývačky a nádherne oživia priestor v predsieni. Takéto nástenné dekorácie dodajú priestoru jemnosť a eleganciu. Môžete si vybrať, či vzor na nej budú drobné kvietky alebo nadrozmerné rastliny, ktoré očaria svojou krásou kedykoľvek sa na ne pozriete. Minimalizmus v byte ako aj maximalizmus sa radia medzi trendy roku 2023 pre zariadenie interiéru

Moderné tapety na stenu: art déco

Podmanivé art déco nikdy nevyjde z módy pre svoj nezameniteľný šarm, originálne geometrické vzory a luxus evokujúce farby. Predstavte si ho na stene! Svojou eleganciou sa určite hodí pre tapety do spálne, ale nádherne obohatí aj bytový dizajn pre moderné kúpeľne 2023. Šarmantné art déco sa jednoznačne spája so zlatými a striebornými akcentmi, ktoré na stene dodajú priestoru originálnu iskru a nádych luxusu. 

Farebné tapety

Ak chcete vniesť do vášho interiéru módnu farbu bez toho, aby ste museli premaľovať steny, farebné tapety spravia tento trik za vás! Farba roka 2023 je vzletná nebeská modrá farba, alebo takzvaná Bright Blue, ktorá má byť symbolom šťastného domova plného optimizmu, slobody a nádeje. Ktoré steny zafarbíte jej krásou? Svetlé odtiene zelenej tiež nesú podobné posolstvo, ale určite naďalej zotrvávajú aj teplé farby a pastelové farby, ktoré interiér vždy naplnia útulnosťou. 

Moderné tapety na stenu do obývačky a spálne: kde ich umiestniť?

Obývačka a spáľňa sú izby, v ktorých trávime značnú časť dňa a voľného času. Chceli by ste im dodať svieži nádych a oživiť ich pútavou tapetou? Aby bol ich efekt v miestnosti čo najúčinnejší, odporúčame umiestniť ich na nasledovné miesta:

 • Obývačka tapety na stenu do obývačky najkrajšie vyniknú za sedacou súpravou, čo spraví každé posedenie ako z iného sveta. Ak chcete izbe dodať akcentovú stenu, tá za televízorom v tmavších odtieňoch bude pre to ako stvorená a pozeranie filmov bude ešte príjemnejšie.
 • Spálňa – keďže stredobodom tejto izby je jednoznačne posteľ, najlepšie miesto pre tapetu je na stene za posteľou. Predstavte si nádherný, jemný dizajn tapety s romantickým, upokojujúcim motívom, pri ktorom budete zaspávať a prebúdzať sa. Môže byť na celej stene, alebo ako grafický výrez či obraz. V každom prípade to bude neodolateľná spálňa snov!     

Trendy v bývaní 2023 a dekorácie do bytu

Ako môžete vidieť, moderné tapety na stenu sú jednoznačným hitom pre bytový dizajn v roku 2023. Všetky materiály v interiéri by mali prispieť k všeobecnému pohodliu, optimizmu a príjemnému pocitu po ďalšom náročnom roku. Dekorácie do bytu či domu určite nebudú výnimkou. Na čo sa teda môžeme tešiť?

 1. Jemné miešanie rôznych štýlov v interiéri bude naďalej trendy, pričom minimalizmus a industriálny štýl budú stále patriť medzi najobľúbenejšie v modernom aranžovaní. 
 2. Prírodné materiály budú prevládať ako prejav úcty k životnému prostrediu a boju proti výrobe syntetických materiálov.
 3. Drevo sa stáva hlavným materiálom pre zariadenie interiéru, pretože má človeka preniesť bližšie k prírode aj uprostred veľkomesta. Malo by však pochádzať z ekologického hospodárstva, aby nedochádzalo k ďalšej deforestácii lesov.
 4. Izbové rastliny budú ďalším prepojením s prírodou a osviežením interiéru. V roku 2023 sú trendom exotické, opadavé rastliny väčších rozmerov.
 5. Kombinácia betónu, mramoru a prvkov stále populárnejšieho balijského štýlu, ktorý dodá priestoru exotiku a pohodlie, budú na výslní.
 6. Nábytok pre interiér by mal pochádzať od lokálnych výrobcov a ideálne by mal byť z recyklovaných materiálov. Aj tento trend totiž prispieva k ohľaduplnosti k životnému prostrediu.
 7. Zariadenie domácej kancelárie a tzv. home office sa stáva neoddeliteľnou súčasťou bytového dizajnu.
 8. Interiérové farby pre dekorácie a doplnky do bytu v roku 2023 sa budú niesť v odtieňoch: 

Trendy pre rok 2023 vyzerajú naozaj lákavo aj napriek neľahkej globálnej situácii. Pevne veríme, že ste medzi nimi našli inšpirácie pre váš domov, a že moderné tapety na stenu možno budú jednou z nich. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek doplnok pre vašu domácnosť, určite nádherne doplní vaše aranžovanie!

Ozdobte vaše steny prekrásnymi tapetami a vneste do vášho interiéru trendy budúceho roka. Stačí tak málo a priestor nadobudne úplne nový charakter! Využite pritom bezplatnú registráciu na Westwing, aby ste nepremeškali naše exkluzívne ponuky plné horúcich trendov, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!