Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Vchod do domu: rohožka

Vchod do domu je dôležitou časťou celého bývania. Hostia ho vidia ako prvý, a preto si prostredníctvom neho vedia predstaviť, ako to bude vyzerať u vás doma. Vchod vytvára prvý dojem, a preto je potrebné, aby vyzeral dobre. Nemyslite len na zariadenie interiéru, zamerajte sa aj na exteriér a to, ako skrášlite svoje dvere a ich okolie. Westwing vám pre uľahčenie celého procesu prináša 13 inšpirácií, ako na to.

Ako zariadiť vchod do domu: základné tipy

Chcete, aby vchod do domu vyzeral dobre a štýlovo? V tom prípade sa držte nášho jednoduchého návodu, ktorý obsahuje základné tipy.

 • Na začiatok si celý vchod dobre zmerajte a zistite, z čoho sa skladá. Dvere sú síce dominantou, no nie sú jediné. Niektorí ľudia majú pekný prístrešok, iným nechýba múrik, kovová stena alebo polička, kde sa dajú položiť dekorácie a izbové rastliny. Myslite na úplne všetko a nevynechajte žiadnu drobnosť. Každá vám môže pri zariaďovaní pomôcť.
 • Vchod dekorujte tak, aby bol praktický a dekorácie vám nestáli v ceste, keď budete vchádzať dovnútra.
 • Vchod do domu nepredstavuje len exteriér, ale aj interiér, presnejšie miesto rovno za dverami. Zaobstarajte si štýlovú skrinku na topánky a praktický vešiak, kde si zavesíte kabáty.

13 inšpirácií, ktoré si aj vaši hostia zamilujú

Zariaďovanie vchodu nie je náročné, no inšpirácie sa môžu občas vytratiť. Ak neviete, čo by ste do tejto časti svojho domu dali, nechajte to na nás. Pripravili sme si pre vás rady a nápady, ktoré sa vám rozhodne zapáčia.

Dekorácie pre vchod do domu: kvety a rastliny

Počas jari a leta môžete mať v okolí dvier a vchodu živé rastliny a kvety v pekných črepníkoch a nádobách. Počas jesene a zimy ich nahraďte umelými alebo sušenými prevedeniami a doplňte ich listami, šípkami a konármi.

Sezónna výzdoba

Nie je nič lepšie, ako štýlová sezónna výzdoba. Inšpirovať sa môžete jednotlivými ročnými obdobiami alebo sviatkami, ako napríklad Vianoce, Halloween či Veľká noc. Využite dekorácie do bytu a pokojne ich umiestnite aj von, na schody alebo múrik pri dverách.

Vázy plné dekorácií

Počas jesene a zimy, keď živé kvety nahradia sušené, si môžete spraviť peknú výzdobu vo forme váz plných šípok, konárov, listov a iných maličkostí. Pridajte svetielka, aby dekorácia žiarila aj večer, a skombinujte ju s ďalšími prvkami, ako napríklad s rohožkou.

Zamerajte sa na dvere

Či už máte luxusný dom s masívnymi dverami, alebo skôr jednoduchší príbytok s minimalistickým vchodom, nezabudnite ozdobiť svoje dvere. Najlepším riešením je veniec, ktorý viete upraviť do jarných, jesenných aj zimných farieb. Prípadne stavte na svetielka alebo girlandy umiestnené na ráme.

Dekorácia pre vchod do domu: vtipná rohožka

Rohožka je dôležitým praktickým kúskom. Vďaka nej si vaša návšteva môže vyčistiť topánky ešte predtým, ako k vám vôbec vojde. Vyberte si vtipné prevedenie so zaujímavým vzorom alebo výrokom.

Praktické dekorácie

Vchod do domu by mal byť nielen pekný, ale tiež praktický. Dekorácie nesmú zavadzať a mali by, okrem trendy dizajnu, poskytovať aj nejaké funkcie. Skvelým príkladom je rohožka alebo poštová schránka.

Nadčasové drevo

Máte drevené dvere alebo len milujete prírodné materiály? V tom prípade by vám nemali vo vchode chýbať drevené prvky a dekorácie. Vyberajte si napríklad pekné drevené nádoby, do ktorých dáte rastliny.

Nebojte sa svetla

Svetlo je dôležité, a to hlavne vtedy, keď k vám príde niekto večer, alebo keď sa vraciate za tmy domov. Najlepšie je osvetlenie na senzor, ktoré automaticky zasvieti, keď okolo neho prejdete.

Niečo na privítanie

Hostí môže privítať rohožka s nápisom “Welcome” alebo uvítacia ceduľa zavesená na dverách, bráne alebo na múriku vedľa dvier.

Inteligentné funkcie

V súčasnosti sú veľmi obľúbené inteligentné dvere s viacerými funkciami. Dokážu sa samé otvárať, zatvárať aj zamykať.

Dekorácia pre vchod do domu: štýlová schránka

Pri zdobení vchodu do domu nezabúdajte ani na poštovú schránku. Tá nemusí byť len praktická, ale aj štýlová a zaujímavá. Môže odrážať zariadenie domu alebo štýl bývania, ktorý preferujete.

Príjazdová cesta

Nehľadiac na to, či máte vidiecky dom alebo eko dom, príjazdová cesta musí byť upravená. Ak je dlhšia, dekorujte ju vonkajším osvetlením, vďaka ktorému budete večer vidieť, kam idete.

Vchod do domu a predsieň

Moderný dom musí mať nielen pekne upravený vchod, ale tiež štýlovú chodbu. V tej nesmie chýbať skrinka na topánky a vešiak na kabáty. Praktickosť podporí lavica alebo taburetka s úložným priestorom.

Aké dekorácie sa hodia pred dvere

Výzdoba určená pred dvere je široká a vyberať si môžete z mnohých štýlov a prevedení. Najlepšie ale vyzerá:

 • kvetinová výzdoba – je štýlová, moderná a veľmi zaujímavá. Dokáže pritiahnuť pozornosť a dá sa skombinovať s akýmkoľvek materiálom. Vyberajte rastliny, ktoré môžu byť vonku aj počas chladnej jesene.
 • vysoké vázy – vázy nie sú len záhradné dekorácie, ale aj pekné doplnky do bytu či vchod domu. Umiestnite do nich živé alebo sušené kvety, ktoré doplníte listami a konármi, a postavte ich k dverám.
 • osvetlenie domu – pred dvere dajte lampu so senzorom, aby sa automaticky sama zapínala. Na príjazdovú cestu umiestnite stojacie lampy, ktoré ju celú osvetlia.
 • závesné dekorácie – sú praktické, pretože ich môžete zavesiť na múrik aj dvere. Sú to napríklad vence, girlandy a svetelné reťaze.

Vchod do domu: naše inšpirácie na výzdobu

Výzdoba okolia domu sa môže zdať náročná, no netreba sa jej báť. Stačí si vybrať jeden alebo dva štýly a následne sa podľa nich riadiť. Minimalizmus si vyžaduje skôr väčšie predmety, no v malom množstve. Pred dvere umiestnite veľkú sochu alebo vázu, pridajte k nej veniec na dvere a správne osvetlenie.

Vidiecky zariadený dom, vintage štýl a rustikálny štýl sa zameriavajú na vytvorenie útulnej a domáckej atmosféry. Stavte na drevo a textílie, nebojte sa viacerých farieb, no zbytočne to s nimi nepreháňajte. Keď budete dekorovať okolie domu, nezabudnite ani na iné exteriérové časti, napríklad balkón a terasa alebo záhradný domček. Vyberajte sem pekné doplnky na terasu s funkčnými vlastnosťami.

A pre uľahčenie celého dekorovania máme ešte niekoľko tipov na záver:

 • S výzdobou to nepreháňajte, aby vám nezavadzala, no snažte sa, aby bola dostatočne výrazná. Musí ju byť vidieť aj z diaľky, napríklad z cesty.
 • Vchod do domu je malý, a preto sa snažte využiť všetko na maximum. Múrik, schody, poštovú schránku aj dvere.
 • Keď máte zvonček, snažte sa, aby ho bolo dobre vidno. To isté platí aj vtedy, keď máte na dverách klopadlo.
 • Nezabúdajte na bezpečnosť a zvoľte dvere s viacerými bezpečnostnými prvkami.

Skrášlite si vchod do svojho domu a spravte si dobrú náladu vždy, keď sa budete vracať z práce. Okrem toho myslite aj na to, že pekne ozdobené dvere a ich okolie robí dobrý prvý dojem.

Inšpirujte sa praktickými radami od Westwing a skrášlite si svoj vchod tými najkrajšími doplnkami.