Bezplatné vrátenie
100 dní na vrátenie
Luxusný dom: kúpeľňa

Luxusný dom predstavuje pre každého niečo iné. Vo všeobecnosti je to ale príbytok, ktorý je zariadený presne podľa vašich predstáv a nechýbajú mu rôzne praktické doplnky, ktoré poskytujú viaceré funkcie. Nehľadiac na to, aké zariadenie interiéru preferujete, máme pre vás rady a nápady, ako si luxusne zariadiť svoj príbytok.

Luxusný dom: čo by v ňom nemalo chýbať!

Luxusné bývanie je charakteristické niekoľkými prvkami a vlastnosťami, ktoré nesmú chýbať ani vo vašej domácnosti. Ktoré to sú?

Vytvorenie luxusnej atmosféry

Okrem štýlového dizajnu musí byť v luxusnom dome cítiť aj teplo domova. Atmosféra je dôležitá a jej vytvorenie je náročné, no netreba sa ničoho báť. Správne zvolené základné kusy nábytku, materiály a interiérové farby tvoria väčšinu úspechu. Ďalej nezabúdajte na doplnky do bytu, ako napríklad váza s kvetmi alebo črepník s rastlinou. Vhodné sú tiež rôzne obrazy, sochy alebo pekné visiace osvetlenie domu.

Sterilná domácnosť bez osobnosti nie je príjemná. Nebude sa vám v nej dobre bývať, nehovoriac o tom, že rovnaké pocity budú mať aj vaši hostia. Vyberajte prvky, ktoré sa vám skutočne páčia. Vyhnite sa nakupovaniu vecí z dôvodu, že je to práve teraz trendy.

Otvorené priestory

Otvorené priestory sú dnes veľmi obľúbené, pretože sú vzdušné a príjemné. Poskytujú veľa možností, ako ich zariadiť a prispôsobiť presne podľa svojich predstáv. Ak by ste potrebovali, dajú sa ľahko predeliť. Na predelenie izby stačí využiť paravan, záves alebo praktickú poličku.

Záhrada, balkón a terasa

Súčasťou luxusného domu je často veľká záhrada a tak isto balkón a terasa. Pri zariaďovaní na tieto časti nezabúdajte, pretože v nich budete tráviť veľa času. Záhrada je ako stvorená na robenie letných párty, osláv a posedení s priateľmi. Terasa a balkón vám budú slúžiť na oddych, relax a nabratie nových síl. Vyberajte pekný záhradný nábytok, ako lavička, hojdačka, kreslá, stoly a stoličky. Nezabúdajte ani na dekorácie do bytu vo forme váz, črepníkov, úložných priestorov a exteriérových lámp.

Správne zabezpečenie

Každý moderný dom musí byť správne zabezpečený, aby ste dokázali ochrániť všetko, čo sa v ňom nachádza. Klasické zámky sú síce dobré, no v súčasnosti sú skvelé inteligentné systémy, ktoré dokážu dvere samé zamknúť, odomknúť či dokonca otvoriť.

Interiérové farby a materiály pre luxusný dom

Luxusný štýl bývania je známy tým, že využíva niekoľko kvalitných a drahších materiálov. Pri textíliách je to zamat a satén, pri nábytku a dekoráciách je to zas drevo, kameň, keramika, sklo, koža alebo ekokoža a mramor.

Do vášho príbytku by ste mali zvoliť dva, maximálne tri rôzne materiály, ktoré následne medzi sebou kombinujte. Skvelo vyzerá kombinácia chladného a teplého materiálu, napríklad skla a dreva. Kontrast nie je príliš výrazný, no pritom vyzerá veľmi dobre a priťahuje pozornosť. To isté platí aj pri zamate a keramike.

Zariadenie domu musí byť ladené aj do niekoľkých farieb. Najlepšie spravíte, keď si zvolíte dve základné a následne dve doplnkové. Doplnkové interiérové farby vyberajte z rovnakej farebnej palety, ako základné. Napríklad, keď máte ako základ bielu, doplnkom bude svetlosivá, béžová farba alebo telová. Vyhýbajte sa kontrastu, nevyzerá príliš dobre a mohol by spraviť viac škody ako úžitku.

Do zvolených farieb začnite ladiť nábytok a doplnky do bytu. S doplnkami to zbytočne nepreháňajte. Menej je viac a v tomto prípade to platí dvojnásobne. Miestnosti musia byť veľké, priestranné a vzdušné.

Ako si vkusne a moderne zariadiť luxusný dom

Keď sa rozhodnete zariadiť si luxusný dom, berte celý proces ako hru s materiálmi, farbami a jednotlivými doplnkami. Ničoho sa nebojte a nechajte pracovať svoju fantáziu. Prechádzajte z jednej miestnosti do druhej a vyberajte do nej presne to, čo sa vám páči. Westwing má pre vás niekoľko inšpirácií, aby vám so zariaďovaním pomohol.

  • Zariadenie obývačky – začnite pri pohovke a konferenčnom stolíku. Ide o dve veci, ktoré udávajú štýl celej miestnosti. Od nich sa následne odrazte a voľte nábytok a doplnky. Nezabudnite ani na osvetlenie domu vo forme centrálneho lustra a doplnkových lámp.
  • Zariadenie kúpeľne – stavte na veľké zrkadlá, ktoré celú miestnosť zväčšia a dodajú jej nádych luxusu. Skvelo vyzerajú tiež dve masívne umývadlá, veľké zásuvky a pekné skrinky. Osvetlenie vyberajte skôr chladné než teplejšie. Kúpeľňa je pracovná a praktická miestnosť, musí vám chystanie do práce, upratovanie a umývanie uľahčiť.
  • Zariadenie spálne – dominantou spálne je posteľ, a preto začnite od nej. Zvoľte masívny kúsok s výrazným čelom a vysokým matracom. K posteli následne postavte nočné stolíky z oboch strán a zaobstarajte si pekné nočné lampy. Ďalej siahnite po komode, skrinke alebo veľkej šatníkovej skrini, toaletnom stolíku a kresle.
  • Zariadenie kuchyne – rovnako ako kúpeľňa, aj kuchyňa je pracovnou miestnosťou, a preto do nej nevyberajte príliš veľa doplnkov. Zamerajte sa na kuchynskú linku a ostrovček. Keď vám zostane miesto, vytvorte si aj bar. Nad ostrovček umiestnite visiace lampy a z bokov k nemu postavte barové stoličky.
  • Zariadenie predsiene a vchod do domu – do predsiene umiestnite skrinku na topánky, vešiak a lavicu. Vchod dekorujte vázami, vencom a v lete živými kvetmi. 

Luxusné doplnky do domu: naše inšpirácie

Doplnky tvoria veľkú časť celého úspechu, a preto si ich výber dobre premyslite. Trendy výzdoba pritiahne pozornosť, vytvorí príjemnú atmosféru a zaistí, že sa v jednotlivých miestnostiach budete cítiť dobre. Čo by vám nemalo rozhodne chýbať?

  • Zrkadlá a obrazy – vyhnite sa prázdnym stenám a dodajte im šmrnc a štýl vo forme malých a väčších obrazov. Ak by ste neboli príliš na umenie, stavte na zrkadlá, ktoré sa hodia do všetkých miestností.
  • Masívna a pohodlná pohovka – pohovka síce nie je doplnkom, no môžete ju ním urobiť. Stačí, aby ste si zaobstarali prepracovené prevedenie v rovnakom štýle ako je celá obývačka.
  • Sochy – sochy nepatria len do múzea alebo domov zariadených vo vintage štýle. Moderné kúsky sú ako stvorené do luxusných domácností, kde si určite nájdu svoje miesto.
  • Moderný krb v obývačke – túžili ste vždy po krbe, no nikdy ste ho nemohli mať? Vo vašom luxusnom príbytku sa môže nachádzať ako dekorácia vhodná na používanie počas celého roka.
  • Zaujímavé schody v dome – schody nemusia byť len praktickým pomocníkom, ale tiež moderným doplnkom.

Zariaďte si svoj luxusný domov pomocou našich rád a praktických tipov. Využite správne interiérové farby a materiály v interiéri, a vytvorte jedinečné kombinácie, ktoré pritiahnu pozornosť a vytvoria tú správnu atmosféru. 

Doplňte svoju domácnosť o kvalitné kúsky z Westwing a zariaďte si svoj luxusný dom podľa vlastných predstáv.