Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Kvety do obývačky

Ružová farba je svieži závan jari a leta, predstavuje farbu priateľstva, šťastia a pohody, a prináša so sebou pozitívnu náladu. Keď ju zvolíte do svojej domácnosti, otvoríte jednotlivé priestory, umožníte miestnostiam dýchať a zaistíte si správny štart aj koniec dňa. Spôsobov, ako ju dostať do interiéru, je nespočetné množstvo. Ak chcete staviť na istotu, mali by ste si vybrať ružové kvety lákajúce pozornosť. Kvetinová výzdoba je vždy dobrou voľbou, preto sa jej nebojte a nechajte, aby vás opantala svojou nádherou a jedinečnosťou.

Ružové kvety do záhrady, na balkón aj pre kyticu!

Výzdoba z ružových kvetov je elegantná, ženská a veľmi jemná. Jej výhodou je, že sa dokáže prispôsobiť snáď každej farbe a interiérovému zariadeniu. Dáva vám tak istotu, že si ju môžete bez väčších problémov priniesť aj do svojho príbytku. Skvelo vyzerá v akejkoľvek miestnosti, no najlepšie vynikne tam, kde je väčší pohyb ľudí. Zoberte ružové, biele kvety a žlté kvety, pridajte k nim niečo zelené alebo univerzálne, ako je pampová tráva, a vytvorte dekoráciu ako stvorenú na jedálenský stôl, poličku alebo komodu v chodbe. 

Ak máte radi aranžovanie kvetov, vyskúšajte projekty “urob si sám”, kde kvety použijete napríklad na vytvorenie sezónneho jarného venca na dvere alebo menšieho aranžmánu na nočný stolík. Možností, ako využiť ružové kvety, je neskutočne veľa. Preto vám Westwing prináša praktické rady a nápady nielen pre interiér, ale aj pre iné časti, ako je záhrada, balkón a terasa.

Ružové kvety v záhrade

Veľká záhrada aj malá predzáhradka si zaslúžia pekné farebné kvety, ktoré pritiahnu pozornosť okoloidúcich a skrášlia exteriér. Keď máte trochu viac priestoru, zvoľte rozchodník, rebríček či lomikameň lákajúce rôznymi ružovými odtieňmi. Ich výhodou je, že ich nájdete aj v iných farebných prevedeniach, takže si vonku dokážete vytvoriť doslova dúhu.

Kvety do záhrady by mali byť skôr trvalky, aby vám vydržali rovno niekoľko sezón. K nim sa radí napríklad astilba v jemne ružovom vzhľade, klasika vo forme ruže a minimalistická echinacea známa tým, že má aj veľmi pekné biele kvety.

V prípade, že chcete skôr kvety do skalky, siahnite po materine dúške, taričke a floxe. Vďaka tomu, že sú nižšie, sa dajú dobre kombinovať s kameňmi a inými prvkami nachádzajúcimi sa v skalke.

Balkón a terasa s ružovými kvetmi

Hľadáte ružové kvety na balkón, no zatiaľ bezúspešne? Netreba vešať hlavu! Väčšina druhov vhodných na pestovanie v záhrade sa dá umiestniť aj na balkón a terasu. Stačí, aby ste im zaobstarali dostatočne veľký črepník a našli vhodné stanovište, kde sa im bude dariť.

Balkón a terasu môžu zdobiť aj kvety vo váze naaranžované presne podľa vašich preferencií. Inou alternatívou sú plazivé celozelené druhy. Nechajte ich visieť napríklad zo stropu alebo ich umiestnite na minimalistický kovový regál.

Ružové kvety: našich 15 najlepších nápadov

Chcete pekné kvety do obývačky či inej miestnosti, no neviete, po akých siahnuť? Máme pre vás 15 tých najkrajších vhodných ako do interiéru, tak aj do exteriéru.

Drobné minimalistické ružové kvety

 • lomikameň – nízke trvalky vhodné do skalky, črepníka aj ako aranžmán do interiéru. Nájdete ich v rôznych farbách, no ružová je tou najkrajšou.
 • materina dúška – jednoduchý kvietok so všestranným využitím a praktickými vlastnosťami. Je ako stvorená do skalky, pretože vytvára tzv. bochníky.
 • tarička – odolná skalnička, ktorá po zasadení vytvorí doslova farebný koberec v skalke aj v celej záhrade. Keď ju zvolíte na balkón, dajte ju do závesného kvetináča a spustite ju dolu.
 • flox šidlolistý – charakteristický tým, že sa v záhrade objavuje ako prvý a privoláva teplejšie počasie. Ide o veľmi nízky kvet vhodný hlavne do skaliek a menších črepníkov.
 • astra – ružové krásky sú jemné a vhodné do akejkoľvek miestnosti. Nechať ich môžete aj vonku, presnejšie v skalke a záhone.
 • klinček – tento kvet sa zvyčajne vyskytuje vo viacerých farebných kombináciách, ako napríklad ružová a biela. Vyzerá nádherne a je vhodný hlavne na balkón a terasu.
 • echinacea – jedna z najkrajších kvitnúcich trvaliek vás bude tešiť od júna do prvých mrazov. Skrášlite si ňou okolie domu aj jeho vnútrajšok.

Masívne a väčšie ružové kvety, ktoré lákajú pozornosť

 • rozchodník – farebné hlávky sa pýšia hlavne tým, že sú jednoduché na pestovanie a stačí im aj základná údržba. Hodia sa do kytíc, no takisto do predzáhradky a záhrady.
 • rebríček – klasika, ktorá nikdy neomrzí. Aj tak by sa dal nazvať rebríček so svojimi jemnými a peknými farebnými kvetmi. Dajte ho do vázy a umiestnite do kuchyne či obývačky.
 • rododendron – masívne kvety v rôznych farbách doplnené o sýtozelené listy určite skrášlia záhradu a interiér. Nastrihajte ich do vázy a položte na kuchynský stôl, kde ich doplníte vonnou sviečkou a pekným obrusom.
 • astilba – ružový kvet láka hlavne svojím jemným pastelovým prevedením. Do interiéru ho môžete dať samostatne, prípadne k nemu postavte umelé kytice či živú izbovú rastlinu.
 • penstemon – kvety tejto rastliny sú zvyčajne v kombinácii bielej a ružovej, no v niektorých prípadoch sa stretnete aj s ružovočerveným prevedením. Hodí sa do interiéru aj exteriéru, kde ozdobí skalky a záhony.
 • ruža – nádherný kvet vie očariť a priniesť so sebou pocit luxusu a bohatstva. Ak túžite po noblese a exkluzivite, rozhodne ho pridajte do jednej zo svojich kytíc.
 • pivonka – jemná a ženská pivonka má nádherné ružové, biele aj fialové kvety lákajúce všetku pozornosť. Hodí sa hlavne do minimalistických, najlepšie priehľadných sklenených váz, kde sa zvýrazní jej krása.
 • hortenzia – masívna hortenzia vás bude tešiť počas celého teplého leta. Je nenáročná na pestovanie a vhodná dovnútra aj von.

Ozdoby z ružových kvetov: 3 krásne inšpirácie

Zaujíma vás význam kvetov? Tie ružové sú brané za najromantickejšie vôbec. Zosobňujú jemnosť, eleganciu a nevinnosť, dokážu priniesť pokoj a vedia bojovať proti sterilnosti a nepríjemnému chladu. Vytvorte z nich trendy ozdobu a užívajte si ich nadčasovosť.

 • ružové kvety na stole – doplňte jedálenský či konferenčný stôl jedným ružovým kvetom alebo kombináciou viacerých. Skvelou voľbou je takisto orchidea v skle predstavujúca jemný minimalistický prvok. Kvety postavte do stredu stola, doplňte ich sviečkami a pridajte k nim peknú farebnú súpravu tanierov. Wow efekt získate menšími, aspoň tromi kyticami v jednoduchých vázach rozmiestnených po celej dĺžke stola.
 • ružové kvety v kyticiach – masívne kytice sú stávkou na istotu a vďaka svojej univerzálnosti sa dajú použiť kdekoľvek. Keďže sú samé o sebe výrazné, najlepšie spravíte, keď ich dáte do priehľadnej sklenenej vázy. Najlepšími druhmi do kytíc sú pivonky, hortenzie a ruže, no vyskúšať môžete aj iné druhy. Fantázii sa medze nekladú a je len na vás, čo všetko bude dekorácia kombinovať.
 • ružové kvety v aranžmánoch – ak hľadáte štýlové kvety do kúpeľne, obývačky či spálne, nemusíte zvoliť len ich kombináciu v kyticiach. Vytvorte pekné aranžmány v nádobách alebo na ozdobných tanierikoch. Okrem ružovej použite aj ďalšie príbuzné farby, ako napríklad bielu a červenú, ktorými celok vyvážite.

Stavte na silu ružových kvetov a zjemnite jednotlivé miestnosti vo svojej domácnosti. Prineste do interiéru aj exteriéru záblesk originality, elegancie a ženskosti. Nechajte sa unášať na ružovom obláčiku, ktorý je zárukou dobrej nálady a nadčasovosti.

Využite bezplatnú registráciu na Westwing a inšpirujte sa praktickými radami, vďaka ktorým získate originálnu a nadčasovú domácnosť.