Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Pantene farba

Vedeli ste, že inštitút Pantone sa už 23 rokov stará o výber tej najpútavejšej a najvýstižnejšej farby pre každý rok? Na čo sa môžeme tešiť v 2022 so všetkými turbulentnými zmenami v spoločnosti a vo svete? Tentokrát sa Pantone rozhodol vytvoriť úplne novú farbu, ktorá v sebe zhmotňuje nádej, bezstarostné sebavedomie a smelú zvedavosť – predstavujeme vám podmanivú Very Peri! Aj vy by ste ju chceli mať doma? Výborne! Pripravili sme pre vás totiž skvelé inšpirácie, ako ju vniesť do každého interiéru!

Pantone farby a ich systém

Ako to vlastne funguje v inštitúte Pantone? Každý rok experti pozorne sledujú trendy vo svete, pričom prebiehajú nespočetné analýzy vplyvov z rôznych odvetví. Tie siahajú od zábavného priemyslu cez filmovú produkciu, umelecké výstavy a nových, nádejných umelcov, až po módu a všetky sféry dizajnu. Pritom sa zohľadňujú napríklad aj najpopulárnejšie destinácie pre cestovanie, nové smery pre životný štýl a v neposlednom rade aj spoločensko-ekonomické podmienky.

Podmanivý a vplyvný výsledok

Týmto spôsobom Pantone už 23 rokov ovplyvňuje vývoj produktov a zadáva trendy pre mnohé odvetvia priemyslu, ktoré zahŕňajú ako módu a grafický dizajn, tak aj interiérový dizajn a s ním spojené materiály v interiéri a interiérové farby. Počas výskumu pre výber tej správnej farby roka sa Pantone snaží prihliadať na sezónne hity, psychológiu farieb, ich pôsobenie na emócie a celkový vplyv na ľudskú myseľ. Skrátka a dobre, farby roka sa jednoznačne oplatí mať doma nielen pre ich estetickú hodnotu, ale aj pre ich psychologický aspekt a symboliku.

Farba roka 2022 Pantone: Very Peri

Možno sa pýtate, ako teda vznikla farba roka 2022 a odkiaľ vyplynuli inšpirácie pre jej vytvorenie. Posolstvom Very Peri je pomôcť nám s vyrovnaním sa s doposiaľ nevídanými situáciami a neustálymi zmenami, a otvoriť nové vízie pre budúcnosť. Ostatné roky boli pre každého náročnou výzvou. Počas tejto doby sa ešte viac prejavil vplyv a nutnosť digitálnych technológií pre náš každodenný život. Very Peri je preto premostením medzi rokom 2021 a 2022 plným nádeje, zvedavosti a pozitívnym postojom k technologizovanej budúcnosti.

Predchádzajúca farba roka

Pamätáte si, aká bola farba roka 2021? Stala sa ňou dokonca dvojica farieb, ktorá ešte trefnejšie vystihla neľahké obdobie v izolovanosti. Boli to žiarivá žltá Illuminating Yellow a sivá Ultimate Grey. Táto očarujúca kombinácia vyjadrovala silu, vytrvalosť a povznášajúcu nádej.

Aká to je farba Very Peri

PANTONE 17-3938 Very Peri v sebe spája odtiene modrej, ktoré sú rafinovane doplnené o odtiene fialovej, predovšetkým jej fialovo-červených tónov. Táto delikátna kombinácia predstavuje temperamentnú hravosť a dynamiku v spojení s tradíciou a nádejou, ktorá podporuje kreativitu a vynaliezavosť. Preto je určite ideálnou voľbou pre zariadenie interiéru!

Very Peri a textílie

Jedným z najpútavejších spôsobov, ako vniesť nové farby do aranžovania, sú jednoznačne textílie! Studené farby ako modrá a fialová farba sú dokonalou kombináciou pre zariadenie spálne. Predstavte si nádhernú posteľnú bielizeň, denný prehoz alebo dekoračné vankúše – priestor ihneď nadobudne nádych rozmaznávajúcej elegancie. Podobným spôsobom môžete ozdobiť aj sedaciu súpravu v obývačke, alebo spestriť kuchynský či jedálenský stôl pútavým prestieraním a obrusom vo farbe Very Peri!

Very Peri a dekorácie do bytu

Dekorácie do bytu sú ďalšou skvelou možnosťou, ako doplniť váš štýl bývania o farbu roka! Či už menších alebo väčších rozmerov, pozrite sa, ako štýlovo dokážu ozdobiť každú miestnosť v domácnosti: 

  • obývačka: obrazy, nástenné dekorácie, vázy, podnosy, svietniky, kvetináče;
  • kuchyňa: súprava riadov, hrnčeky a šálky, utierky, obrusy, behúne na stôl, uskladňovacie dózy a nádoby;
  • spálňa: nástenné dekorácie, tapety do spálne, svietniky, nočné lampy, kvetináče;
  • detská izba: lampy, plagáty, obrázky, dekoračné vankúše, plédy, hračky, girlandy;
  • pracovňa: organizéry, dekorácie na stenu, úložné boxy a stojany;
  • kúpeľňa: kúpeľňové súpravy, uteráky, závesy na sprchu, uskladňovacie dózy a organizéry;
  • predsieň: nástenné dekorácie, lampy, úložné koše a boxy, vešiaky, atď. 

Farba roka 2022 na stenách

Chcete dodať vašim stenám farbu Very Peri bez nutnosti kompletného premaľovania? Vsaďte na rozmernejšie obrazy alebo nástenné dekorácie v jej tónoch, ktoré sa vkusne hodia aj pre teplé farby na stenách – príjemne totiž vyvážia priestor. Ďalšou skvelou voľbou sú tapety na stenu do obývačky ako aj do spálne.

Ako integrovať Very Peri do vášho interiéru

Inštitút Pantone ponúka aj veľmi inšpiratívne farebné variácie, ktoré sa dajú vyčarovať s hviezdou roku 2022 – farbou Very Peri. Akými spôsobmi je môžete primiešať do palety vášho aranžovania, aby bola výzdoba vášho interiéru harmonicky vyvážená? Pozrite sa na tieto 4 neodolateľné kombinácie.

Neutrálne farby

Táto podmanivá a optimistická modrá farba s prímesou fialovej nádherne zažiari v objatí klasických neutrálnych farieb. Very Peri vďaka nej o to viac vynikne a stane sa hviezdou farebnej palety. Vznikne tak nadčasová a odvážna elegancia, ktorá sa hodí pre každý interiér!

Šedozelená farba

Studenší šedozelený odtieň farbu roka 2022 dokonale dopĺňa a necháva priestor pre kombináciu s ďalšími teplejšími tónmi. Pastelové farby vytvoria s Very Peri vizuálne harmonický, hrejivý celok so subtílnym nádychom.

Púdrová ružová

Ružová farba je plná romantiky, energie a zároveň nežnosti. Keď k nej pridáte Very Peri, vznikne kombinácia naplnená bezstarostnosťou a dôvtipnou hravosťou, ktorá očarí svojím pozitívnym nábojom a spontánnosťou. Takýto interiér bude sršať energiou!

Tmavomodrá

Sýta tmavomodrá a zelená farba prinášajú v spojení s Very Peri veľmi osviežujúci a vyvážený efekt. Poskytujú taktiež ideálny priestor pre ďalšie zemité tóny a odtiene zelenej, ktoré v interiéri vytvoria nádherný, prírodne pôsobiaci celok – s dreveným nábytkom a izbovými rastlinami to bude hotová domáca oáza! 

Farbu Very Peri sa určite oplatí mať doma! Ako ste mohli vidieť, dá sa kombinovať s mnohými ďalšími farbami so skutočne očarujúcimi výsledkami – váš interiér môže s ňou pôsobiť útulne a hrejivo, alebo energicky a hravo, či plný prírodného ducha. Krásne vynikne aj v klasickom neutrálnom aranžovaní, čo sa určite zapáči milovníkom tradičnejšieho dizajnu. Kombinácie farieb na steny s ňou sú neodolateľné, ako aj osvieženie aranžovania pomocou štýlových doplnkov a dekorácií. S Very Peri si každý zaručene príde na svoje! 

Vneste do vášho interiéru progresívnu a očarujúcu PANTONE 17-3938 Very Peri, aby kráčal s tými najhorúcejšími trendami v interiérovom dizajne.

Vyberte si štýlové doplnky, dekorácie, textílie či nábytok vo farbe pre rok 2022, využite pritom bezplatnú registráciu na Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!