Portrét Majky, autorky blogu Mamin zápisník s kyticou žltých kvetov

V tomto článku vám bližšie predstavíme blog Mamin zápisník, na ktorom nájdete rôzne DIY nápady na bytové dekorácie, odporúčania na zdravé bývanie, ale aj nápady ako tvoriť s deťmi. Okrem iného, môžete na blogu nájsť aj užitočné recepty, tipy na výlety či odporúčania na detské knihy pre rôzne vekové kategórie. Autorkou blogu je Majka, ktorá vo voľnom čase rada fotí, píše a samozrejme aj tvorí. V rozhovore nám Majka prezradí čo ju viedlo k založeniu blogu či odkiaľ čerpá inšpirácie pre písanie svojich článkov. Užite si spolu s nami tento veľmi príjemný rozhovor.

Ako by sme mohli popísať Majku z blogu Mamin zápisník v jednej krátkej vete:

Veselé žieňa s túlavými topánkami a hlavou v oblakoch.

Blog Mamin zápisník je predovšetkým o:

Hľadaní radosti v maličkostiach, objavovaní krásy všedných dní, hodnotnom trávení spoločného času s rodinou.

Kvalita života je vždy úmerná schopnosti radovať sa.

Z knihy Umelcova cesta, Julia Cameron

Vybrané fotografie z blogu:

Rozhovor s Majkou, autorkou blogu Mamin zápisník

Čo Vás viedlo k založeniu blogu?

Od malička som bola tvorivá duša a vždy ma to ťahalo umeleckým smerom. Hoci som vyštudovala prírodovedeckú školu, na materskej som objavila čaro fotografie a foteniu sa začala naplno venovať. Pôvodne som teda blog založila kvôli tomu, aby som mala priestor pre zdieľanie fotiek a ukladanie si inšpirácií. Neskôr som začala písať články, na ktoré som dostávala príjemnú spätnú väzbu. Potešilo ma, že sa týmto spôsobom môžem podeliť o nápady s inými mamičkami… a potom to už išlo samé.

Odkiaľ pochádzate a kde žijete so svojou rodinou dnes?

Som rodená košičanka a na východe Slovenska som prežila celý svoj doterajší život. Prednedávnom sme si ale odskočili do susedného Česka a s rodinou teraz nejaký čas pobudneme v Brne.

Aký je Váš obľúbený štýl v interiérovom dizajne a prečo?

Neviem, či inklinujem k nejakému konkrétnemu štýlu, no keďže milujem prírodu, rada sa obklopujem prírodnými materiálmi aj vo svojom bývaní. Obdivujem interiéry, z ktorých sála teplo domova. Môjmu oku najviac lahodia zemité tóny a kombinácia dreva a textílií.

Na Vašom blogu sa venujete výrobe rôznych DIY bytových dekorácií a doplnkov, odkiaľ čerpáte najčastejšie inšpiráciu?

Inšpirácia je prakticky všade. Občas mi niečo napadne na prechádzke v prírode, inokedy niečo zazriem v časopise alebo ma kopne múza pri čítaní knihy. A samozrejme internet, ten je nekonečná studnica nápadov. Rada sa inšpirujem na francúzskych, ruských či poľských weboch. Síce im nerozumiem, ale rada si prezerám, aké estetické cítenie majú ľudia v iných krajinách, je to obohacujúce.

Čo Vás najviac baví na písaní blogu?

Baví ma písanie samotné. Tak, ako rada čítam knihy, aj rada píšem. Často svoje myšlienky dokážem lepšie vyjadriť v písanej podobe. A veľmi ma baví, že sa o ne môžem podeliť. Niekde na svete istotne je človek, ktorý práve rieši nejaký problém a môj článok mu môže pomôcť. Presne ako keď nejaký problém riešim ja a teším sa, keď nájdem riešenie u kohosi iného. Pripadá mi to krásne, byť takto v spojení s druhými, spriaznenými dušami, hoci aj na diaľku.

Máte nejaké tipy pre začínajúcich blogerov?

Nebrať blogovanie ako šprint, ale ako beh na dlhé trate. Kvalitný obsah pretrvá dlhšie, inšpiruje ľudí aj niekoľko rokov po napísaní a dá sa k nemu stále vrátiť. A je to veľmi príjemné, dostať pozitívnu spätnú väzbu od ľudí, ktorým váš článok reálne v niečom pomohol.