Autori blogu Pekne bývať Lucka a Tomáš

V tomto článku vám bližšie predstavíme blog Pekne bývať, na ktorom nájdete inšpirácie na zariadenie domácnosti, ale aj rôznorodé DIY návody a projekty na bytové dekorácie a doplnky. Autormi blogu sú Lucia a Tomáš, ktorí zveľaďujú a prerábajú svoj domov a tým spístupňujú nové inšpirácie a svoje skúsenosti aj iným. V rozhovore nám prezradia aký interiérový trend na rok 2021 ich najviac zaujal, odkiaľ čerpajú inšpirácie na svoje články, či čo ich viedlo k samotnému založeniu blogu. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si spolu s nami tento veľmi inšpiratívny rozhovor.

Ako by sme mohli opísať Lucku a Tomáša z blogu Pekne bývať v jednej krátkej vete:

Čoskoro manželský pár, ktorý sa nerád nudí a stále niečo vymýšľa alebo plánuje.

Blog Pekne bývať je o:

O tom, ako sa dá mnoho vecí v domácnosti svojpomocne vyrobiť, prerobiť či
obnoviť.

Bez práce nie sú koláče.

Slovenské príslovie

Vybrané fotografie z blogu

Rozhovor s Luckou a Tomášom, autormi blogu Pekne bývať

Čo Vás viedlo k založeniu blogu?

Po dlhom a náročnom hľadaní nášho bývania sme boli síce nesmierne šťastní, ale tiež sme nevedeli čo všetko nás postupne čaká. Náš byt potreboval postupne niekoľko väčších či menších prerábok a my sme sa iba učili kde a ako začať. Mali sme množstvo otázok, ktoré sme dovtedy vôbec neriešili, napríklad ako pripraviť kuchyňu na montáž novej kuchynskej linky, ako si určiť správne množstvo materiálu, čo so stavebným odpadom a podobne.

Odpovede sa nám však nedarilo nájsť a nám vtedy napadlo, že takéto informácie predsa musia zaujímať každého, kto si svojpomocne prerába bývanie. A tak vznikol nápad založiť najprv blog www.peknebyvat.sk a neskôr aj Instagram účet @peknebyvat a podeliť sa o naše skúsenosti s prerábaním a zariaďovaním bývania aj s inými ľuďmi.

Aký je Váš obľúbený štýl v interiérovom dizajne a prečo?

Nemáme žiadny špecificky vyhradený štýl, skôr máme radi niektoré prvky, ktoré sa nám v interiéroch páčia. Sú to hlavne prírodné materiály a zemité farby, ktorými sa snažíme obklopovať aj u nás doma. A úplne nám nevadí, že jedna dekorácia je skôr škandinávska a druhá BOHO.

Na Vašom blogu môžu čitatelia nájsť aj rôznorodé DIY návody na výrobu bytových dekorácií a doplnkov. Odkiaľ čerpáte inšpirácie?

Snažíme sa mať oči otvorené a na každý materiál, prázdnu nádobu, či kúsok látky pozerať trochu inak, tvorivo. Rozmýšľame, či jej vieme nájsť aj nejaké ďalšie využitie. Občas sa zase stáva, že zahliadneme nejaký zaujímavý návod na Pintereste a snažíme sa ho spraviť po svojom, prípadne ho odskúšame a pridáme presný postup na jeho tvorbu. Veľakrát sú to však aj návody, ktoré sa bežne robievali v minulosti, len vtedy to nemalo nálepku “DIY”.

Čo Vás najviac baví na písaní blogu?

Máme radi, keď vieme odovzdať článkom nejakú hodnotu, ku ktorej sa potom čitatelia môžu vracať kedykoľvek majú chuť niečo tvoriť. Snažíme sa robiť čo najpodrobnejšie popisy a fotodokumentáciu z vyrábania, aby, keď sa čitateľovi vynorí v hlave otázka k postupu, hneď v ďalšej vete na ňu nájde odpoveď. Taktiež sa snažíme podeliť sa o naše vlastné skúsenosti s DIY projektami alebo prerábaním bývania. Častokrát má totiž človek veľa konkrétnych a detailných otázok, na ktoré sa ťažko hľadajú odpovede.

Aký je Váš obľúbený interiérový trend pre rok 2021?

Nepovedali by sme, že obľúbený, ale zaujal. Terrazzo. Je to veľmi hravý a príjemný vzor a páči sa nám jeho kombinovateľnosť do rôznych farebných variácii. Či už si ho človek chce doladiť do pastelovej ružovej s modrou, alebo do zemitých farieb, stále to vyzerá pekne.

Máte nejaké tipy pre začínajúcich blogerov?

Mať z tvorby kontentu radosť, nie starosť. Lebo pokiaľ niečo robíte len z donútenia, čochvíľa vás prvotné nadšenie z písania prejde a pravdepodobne prejdete na iné hobby.