Profilová fotografia Veroniky, autorky blogu Special edition life

V tomto rozhovore vám bližšie predstavíme blog Special edition life, na ktorom môžete nájsť články z oblasti módy, cestovania a životného štýlu. Autorkou blogu je Veronika, ktorá sa zaoberá organizáciou domácnosti, rôznymi prerábkami bytu a inými DIY projektami. V rozhovore nám odhalí kedy a prečo sa rozhodla založiť si blog, aké farby a materiály nemôžu chýbať v jej domácnosti, a tiež nám prezradí akú vec si prerobila naposledy. Užite si spoločne s nami tento veľmi milý rozhovor.

Ako by sme mohli popísať Veroniku z blogu Special edition life v jednej krátkej vete:

Kreatívna duša so zmyslom pre organizáciu a estetiku.

Blog Special edition life je o:

Prerábaní starého na nové (upcycling), o organizácii a poriadku, ktoré môžu byť záľubou, ale i o cestovaní, móde a ženách.

If you don’t find anything pleasant, you shall find something new.

Voltaire

Vybrané fotografie z blogu

Rozhovor s Veronikou, autorkou blogu Special edition life

Prečo a kedy ste sa rozhodli založiť si blog?

Je to už niekoľko rokov, odkedy som napísala svoj prvý článok. Všetko sa začalo cestovaním a mojim pobytom v Rusku, konkrétne v Petrohrade. Prvé články boli cestovateľské v spojení s módou, ktorú zbožňujem odkedy si pamätám. Módu ste na mojom blogu mohli vídať často, no človek sa posúva a rokmi som zistila, čo je naozaj to pravé orechové a čo ma zo všetkého baví najviac. Milujem poriadok a systém a preto vznikli aj sortírovačky chladničiek, kuchyne či šatníkov. Neznášam vyhadzovanie funkčných starých vecí a tak som sa svojpomocne pustila do prerábok svojho i priateľovho bytu. S tým súvisia aj rôzne DIY projekty, či „kontajnerové úlovky”, ktoré dostali nový život.

V ktorých interiéroch sa cítite najlepšie? Ktoré farby alebo materiály nesmú chýbať vo Vašej domácnosti? Ako by ste opísali svoj vlastný štýl?

Páči sa mi veľa interiérov, od boho chic, cez industriál až po úplný minimalizmus. Osobne mám najradšej spomínaný industriál v spojení s boho elementami. V obývačke, v miestnosti, kde trávim najviac času musí prevládať drevo a teplé tóny horčicovej žltej, či prírodné odtiene. Naopak v spálni mám rada chladnejšie farby, preto volím šedý betón, kovy či orientálne koberce. Kancelária si u mňa priam vyžaduje čisté línie. Väčšinou kreatívne tvorím a preto musí byť táto izba nerušivá. Ideálne biela v spojení so zelenou a prírodným drevom.

Venujete sa aj rôznym DIY projektom a prerábkam. Čo ste prerábali naposledy?

Naposledy som si prerobila metalickú poškodenú vázu na vázu s kameninovým vzhľadom. A som z nej nadšená.

Odkiaľ čerpáte najčastejšie inšpirácie pre svoje články?

Články píšem veľmi sporadicky. Téma ma musí naozaj zaujímať a zaujať. Preto je ich v poslednej dobe naozaj málo. No väčšinou ma inšpirujú ľudia a miesta.

Na Vašom blogu sa venujete aj cestovaniu. Ktorú krajinu by ste chceli navštíviť, keď sa situácia vráti do normálu po skončení pandémie?

Jednoznačne Bali alebo Mexiko. Bali už máme pocestované a je to jedna z krajín, do ktorej som sa okamžite zamilovala. Milujem tú atmosféru a pokojných bezprostredných ľudí, ale i pláže, počasie a celkovo ich životný štýl.

Máte nejaké tipy pre začínajúcich blogerov?

Pracujte na sebe tvrdo, nenechajte sa ovplyvniť trendami a okolím, hovorte o tom, o čom ste naozaj presvedčení a čo vás naozaj baví. Nebojte sa odlíšiť.