Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Osvetlenie interiéru: malý lexikón osvetlenia

Pre toľko z nás je osvetlenie interiéru doplnkom v našich domovoch. To sa stane, keď si ho predstavíte ako úžitkový detail miestnosti, a nie ako niečo, čo dodáva estetickú hodnotu. Ak je to správne, osvetlenie je neopísaným prvkom, ktorý posúva váš dizajn na vyššiu úroveň. Náš dokonalý sprievodca osvetlením vám poskytne všetky informácie, ktoré potrebujete, aby ste bez námahy osvetlili každú izbu v domácnosti. Prečítajte si naše tipy a majte ich vždy po ruke. Nikdy neviete, kedy budete musieť vyladiť existujúce osvetlenie domova alebo vytvoriť úplne nové usporiadanie.

Aké osvetlenie si vybrať? Tipy pred nákupom!

My z Westwing sme po uši zamilovaní do svetiel a príjemnej atmosféry, ktorú dokážu vytvoriť. Ani zďaleka však nejde len o atmosféru, s ich pomocou totiž môžeme zvýrazniť tie časti nášho domu, ktoré považujeme za najkrajšie. Či už bude reč o lampách stolových, stojacích či závesných, každá z nich má svoje osobité kúzlo a svoje prednosti ukazuje vždy iným spôsobom. Nechajte sa preto inšpirovať našou veľkou príručkou o osvetlení.

To, aké osvetlenie interiéru si vyberiete a ako ho usporiadate, si dôkladne nechajte prejsť hlavou: bez starostlivo premysleného plánu dokonalý efekt pravdepodobne nedocielite. Najprv by ste sa mali zamyslieť nad tým, na čo danú miestnosť využívate, a čo tým pádom očakávate od osvetlenia. V neposlednom rade je potrebné zobrať do úvahy, či máte na lampu dostatočný priestor a či je zásuvka v dobrom dosahu. Až keď si ujasníte základné veci, sa môžete s pokojným svedomím vrhnúť na nákup!

Malý lexikón osvetlenia

Kombinácie rôznych druhov lámp oživia interiér a poskytnú vám svetlo, ktoré skrášli váš domov. Každá lampa má svoje prednosti a my vám preto ukážeme, ako sa každý z modelov dá využiť na 100 %.

Stolové lampy

Stolové lampy

Stolové lampy často mávajú celkom extravagantný vzhľad a aj keď práve nesvietia, pôsobia ako úžasný dekoratívny prvok. Zvyčajne napĺňajú miestnosť extra porciou hrejivého, nepriameho svetla. Obzvlášť vtedy, keď sú využívané ako doplnok pre podsvietenie aranžovania. Pokiaľ nám stolová lampa slúži na pracovnom stole na čítanie či písanie, potrebujeme, aby vyžarovala priame, koncentrované svetlo. Stolové lampy zároveň plnia funkciu tzv. akcentového osvetlenia, ktoré dodá miestnosti zvláštnu hĺbku.

NAŠ TIP: V prípade stolovej lampy by mal byť ideálny pomer podstavca lampy a jej tienidla 2:3 alebo 1:3.

Stojacie lampy

Stojacie lampy

Chceli by ste si medzi svojimi štyrmi stenami vychutnávať príjemnú atmosféru? Chceli by ste ju navodiť lampou, ktorá dokáže upútať pozornosť? V tom prípade by ste sa mali určite zamerať na stojaciu lampu. Práve v priestranných miestnostiach sa môžu predstaviť vo svojej plnej kráse a rozžiariť svoje okolie. Pokiaľ je tienidlo vyrobené z ľahkého priehľadného materiálu a rozširuje sa od svojej dolnej časti smerom hore, naplní lampa izbu mäkkým svetlom. Na čítanie odporúčame lampy s tienidlami rozšírenými vo svojej dolnej časti, ktoré budú vyžarovať koncentrovanejšie svetlo. Stojacia lampa v sebe ukrýva všestranný talent v každom zmysle slova.

NAŠE TIPY:

  • Pred nákupom sa uistite, že máte na stojaciu lampu dostatok voľného miesta.
  • Pri lampách na trojnožke platí, že by sme im mali vyhradiť priestor s obsahom dvakrát väčším ako ten, ktorý má tienidlo.
  • Stojacie lampy by nemali mať rovnakú výšku ako nábytok v miestnosti, aby zbytočne nenarúšali celistvý vzhľad daného aranžovania.

Stropné lampy

Stropné lampy

Stropné lampy sú v prvom rade funkčné svietidlá, ktoré slúžia na osvetlenie miestnosti zhora. Taktiež stropné lampy môžeme rozdeliť na tie s priamym a na tie s nepriamym svetlom. Zapustené reflektory sa hodia predovšetkým na presné osvetlenie pracovných plôch. S týmto riešením sa stretávame predovšetkým v kuchyniach, kúpeľniach či chodbách, kde potrebujeme jasné, koncentrované svetlo. Zatiaľ čo stropné svietidlá s tienidlom napĺňajú izbu rovnomerným, decentným svetlom. V kombinácii s ďalšími zdrojmi svetla dokážu naplno odhaliť hĺbku miestnosti a zvýrazniť jej krásu.

NAŠE TIPY:

  • Pred nákupom si overte rozmery svietidla, nezabudnite brať do úvahy výšku stropu. V starších domoch, kde sa výška stropu často pohybuje medzi 3 – 4,5 m, vyzerajú závesné svietidlá aj extravagantnejšie lustre obzvlášť dobre.
  • Lampy je potrebné zavesiť v takej výške, aby si o ne nikto neudrel hlavu a aby zbytočne nezasahovali do zorného poľa.

Závesné lampy

Závesné lampy

Závesné lampy nie sú len praktickým zdrojom svetla, ale sú taktiež zaujímavým dekoračným prvkom v modernom interiéri. V trende sú práve nízko zavesené lampy, ktoré vrhajú rovnomerné svetlo a sú ozdobou nejedného jedálenského stola či kuchynského kúta. Tí, ktorí majú v obľube o niečo bohatšie formy, si samozrejme môžu zvoliť luster, ktorý bude priťahovať zvedavé oči všetkých hostí.

NAŠE TIPY:

  • Pred nákupom si overte rozmery svietidla, nezabudnite brať do úvahy výšku stropu. V starších domoch, kde sa výška stropu často pohybuje medzi 3 – 4,5 m, vyzerajú závesné svietidlá aj extravagantnejšie lustre obzvlášť dobre.
  • Lampy je potrebné zavesiť v takej výške, aby si o ne nikto neudrel hlavu a aby zbytočne nezasahovali do zorného poľa.

Nástenné lampy

Nástenné lampy dokážu vyčarovať tajuplnú náladu a elegantne podsvecujú stenu v pozadí. S modelmi, ktoré vyžarujú priame svetlo, môžete vytvoriť cielený svetelný akcent, čím zdôrazníte napríklad zaujímavý architektonický prvok či obraz. Nástenné svietidlá sa hodia predovšetkým do obývacích izieb, ale svoj účel splnia taktiež na chodbe – najčastejšie kvôli nedostatku priestoru.

NAŠE TIPY: Majte na pamäti, že tento typ osvetlenia nie je úplne sebestačný, a že by sme ho teda mali kombinovať ešte s inými zdrojmi svetla.

Mix and Match: kombinácie vyhrávajú

Svetlo musí plniť svoj účel! Kombináciami rôznych typov osvetlenia vnesieme do miestnosti určitú sviežosť a zároveň v nej navodíme útulnú atmosféru. Ďalšou nespornou výhodou tohto riešenia je fakt, že môžeme podľa nálady či potreby meniť intenzitu osvetlenia.

Ako základné osvetlenie interiéru rozhodne odporúčame klasické stropné izbové svietidlá, ktoré miestnosť zalejú rovnomerným svetlom. Celok potom môžete doplniť akcentovým osvetlením, ktorým zdôrazníte obľúbené zákutia vašej izby. O príjemný výsledný efekt sa postará náladové osvetlenie interiéru, ktoré zdôrazní hĺbku miestnosti a naplní ju pokojnu atmosférou.

ZÁKLADNÉ PRAVIDLO: Pre ideálne osvetlenie interiéru je potrebné spojiť tri rôzne typy svietidiel – izbové, akcentové a náladové. Vo väčších miestnostiach môžeme využiť až päť rôznych zdrojov svetla.

Mix and Match: kombinácie vyhrávajú

Stavte na vyváženú kombináciu silnejšieho a slabšieho osvetlenia, vďaka čomu vytvoríte uvoľnenú atmosféru. Vymedzte si tzv. svetlé ostrovčeky na miestach, ktoré chcete úplne rozžiariť, zatiaľ čo niektoré zákutia ponechajte tmavšie. Práve vďaka takýmto kontrastom dosiahnete úžasný efekt. A čo je najdôležitejšie: nič se nemá preháňať! Príliš veľa svietidiel v miestnosti pôsobí rušivým dojmom – lampy si potom vzájomne skôr zavadzajú namiesto toho, aby sa dopĺňali. Snažte sa preto svietidlá zladiť a dômyselne ich v miestnosti usporiadať.

Chceli by ste rýchlo vyčarovať nové svetelné aranžovanie? Skúste jednoducho zmeniť tienidlá na stojacích lampách. Vďaka tomuto jednoduchému triku môžete výraz miestnosti meniť podľa ročného obdobia či podľa vašej aktuálnej nálady. Bez zbytočnej námahy tak môžete v okamihu premeniť atmosféru v miestnosti a objaviť jej nový vzhľad.

NAŠE TIPY: Nezabudnite taktiež zvoliť adekvátnu farbu a intenzitu svetla! Len tak dosiahnete v miestnosti vytúženú harmóniu.

V pravom svetle: aby váš domov žiaril!

Jedáleň

Osvetlenie interiéru - jedáleň

Jedlo, práca, oslava – jedáleň je vo väčšine prípadov jednou z najvšestrannejších miestností v dome. Pretože sa toho v jedálni odohráva naozaj veľa, výborne sa tu osvedčí dynamická kombinácia priameho a nepriameho svetla, ktorá zaistí to pravé osvetlenie interiéru pre každú príležitosť.

Izbové osvetlenie – hlavné izbové osvetlenie tvorí základ nasvietenia. Klasické stropné svietidlá so špeciálne nastaviteľnými reflektormi umožnia zvýrazniť zaujímavé body v miestnosti, napríklad stojan na víno.

Akcentové osvetlenie – priamo nad jedálenský stôl odporúčame nízko zavesiť závesné lampy, ktoré sa postarajú o dokonalé osvetlenie jedla a zároveň počas večere navodia príjemnú komornú atmosféru. Nad okrúhly stôl je ideálne zavesiť jednu takúto lampu. Nad podlhovasté stoly si môžeme dovoliť zavesiť pokojne aj 3 – 5 lámp.

NAŠE TIPY: Medzi doskou stola a závesnou lampou by sme mali dodržiavať odstup aspoň 80 cm.

Náladové osvetlenie – nástenné svietidlá opticky zväčšujú priestor a môžu zdôrazniť zaujímavé architektonické prvky či obrazy. Stojacie lampy môžu spestriť nevyužité zákutia a pridať jedálni štipku útulného charakteru. S pomocou stolových lámp potom doprajeme náležité osvetlenie rodinným fotografiám na pomocných stolíkoch.

NAŠE TIPY: Do jedálne, takisto ako aj do obývacej izby, odporúčame osvetlenie s regulovateľnou intenzitou svetla. Budete si tak môcť prispôsobiť atmosféru vašim aktuálnym potrebám či nálade.

Kuchyňa

Osvetlenie interiéru - kuchyňa

Ktorá izba je skutočným srdcom domu? Samozrejme, že je to kuchyňa. V prípade mnohých rodín je kuchyňa miestom, kde sa odohráva väčšina rodinného života. Pokiaľ si chceme vybrať vhodné osvetlenie do kuchyne, musíme pritom brať ohľad ako na vlastné pohodlie, tak aj na funkčnosť.

Izbové osvetlenie – klasické stropné svietidlo je najrozšírenejším riešením do kuchyne, a pokiaľ je reflektor dobre nastavený, zaisťuje nám aj dostatok svetla pri varení.

Akcentové osvetlenie interiéru – nad dlhými kuchynskými pultami, ktoré sú ideálnym miestom pre rýchle raňajky, sa krásne vynímajú závesné svietidlá. Odporúčame vždy zvoliť nepárny počet svietidiel, pretože opticky pôsobia lepšie ako párnom počte.

NAŠE TIPY: Medzi doskou pultu a závesnou lampou by sme mali dodržať odstup aspoň 60 cm a v prípade pracovnej dosky ho zväčšiť na min. 80 cm.

Náladové osvetlenie – vďaka špecifickému svetlu nástenných lámp zmeníte vašu kuchyňu na miesto, ktoré priamo nabáda k vychutnávaniu si jedla.

NAŠE TIPY: Majte na pamäti aj to, aby sa kuchynské svietidlá dali ľahko umývať. Pretože olej prská úplne všade!

Obývačka

Osvetlenie interiéru - obývačka

Najlepším riešením pre osvetlenie obývačky je pravdepodobne dynamická kombinácia priameho a nepriameho osvetlenia. Nezáleží na tom, či je pre vás obývacia izba oázou odpočinku či miestom, kde sa stretávate s priateľmi – táto kombinácia svietidiel splní všetky vaše očakávania.

Izbové osvetlenie – stropné osvetlenie, napr. zapustené bodové svetlá, sa výborne hodia pre základné podsvietenie izby a tvoria skvelý podklad pre ďalšie zariaďovanie miestnosti.

Akcentové osvetlenie interiéru- stolové lampy príjemne ozdobia komody a zdôraznia hĺbku miestnosti. Individuálne nastaviteľné lampy na čítanie umožnia bezstarostné ponorenie sa do kníh či časopisov. Pomocou nízko siahajúcich závesných lámp vytvoríte zaujímavý svetelný bod nad konferenčným stolíkom.

NAŠE TIPY: Čím nižšie závesná lampa visí, tým útulnejším dojmom bude pôsobiť.

Náladové osvetlenie interiéru – stojacia lampa presvetlí temné zákutia a bude vytvárať príjemné podsvietenie. Dokonca aj zhasnutá bude predmetom, ktorý dokáže pritiahnuť pozornosť.

NÁŠ TIP: Zaveste nad váš konferenčný stolík tri závesné lampy, a to v rôznych výškach. Ani nad podlhovastejšími konferenčnými stolíkmi by však počet závesných lámp nemal presahovať tri.

Pracovňa

Osvetlenie interiéru - Pracovňa

V pracovni ľudia často trávia väčšinu dňa, a preto je voľba vhodného osvetlenia zásadnou – obzvlášť, keď vezmeme do úvahy, že správne osvetlenie interiéru môže zlepšiť koncentráciu a produktivitu. Odporúčame preto staviť na lampy, ktoré vyžarujú jasné svetlo. Tie môžete kombinovať s jemnejšími svetlami tak, aby si oči mohli ľahko privyknúť na svetelné kontrasty.

Izbové osvetlenie – ako základné osvetlenie poslúži stropný reflektor, ktorý vám svojím priamym jasným svetlom pomôže lepšie sa sústrediť na prácu. K tomu ešte dokáže eliminovať tieň, ktorý môže vrhať pracovná lampa.

Akcentové osvetlenie interiéru – na žiadnom písacom stole nesmie chýbať pracovná lampa. Vďaka nepriehľadnému tienidlu lampa vyžaruje koncentrované svetlo, ktoré je nenahraditeľné, pokiaľ sa chceme plne sústrediť na prácu či čítanie.

NAŠE TIPY: Na žiadnom písacom stole nesmie chýbať pracovná lampa. Vďaka nepriehľadnému tienidlu lampa vyžaruje koncentrované svetlo, ktoré je nenahraditeľné, pokiaľ sa chceme plne sústrediť na prácu či čítanie.

Náladové osvetlenie interiéru- o elegantné dekoračné osvetlenie celej pracovne sa postará moderná stojacia lampa, ktorá svojím nepriamym náladovým svetlom vytvorí dokonalý protipól k ostatným svietidlám.

NÁŠ TIP: Prvé husle by v každej pracovni malo hrať prirodzené denné svetlo. Umiestnite preto váš pracovný stôl najlepšie priamo ku oknu tak, aby vám pri práci nesvietilo slnko do očí, a aby sa žiadne svetlo neodrážalo v monitore.

Spálňa

Osvetlenie interiéru - Spálňa

K sladkým snom človek potrebuje len veľmi málo svetla. Nepriame osvetlenie umožňuje príjemný spánok, a preto je do spálne ideálne. Priame svetlo však oceníme pri prehľadávaní nášho šatníka.

Izbové osvetlenie interiéru – moderné stropné osvetlenie rozžiari miestnosť presne tak, aby ste v šatníku nemuseli vyberať oblečenie po hmate.

NAŠE TIPY: Pre optimálne osvetlenie skrine odporúčame využiť stropný reflektor – zavesiť ho na strop vo vzdialenosti 50 – 80 cm od skrine a nasmerovať ho priamo na skriňu.

Akcentové osvetlenie interiéru – stolová lampa sa na vašom nočnom stolíku bude cítiť ako doma a umožní vám sa pred spaním príjemne uvoľniť. Špeciálne čítacie lampy, ktoré môžu byť pripevnené na stenu, vám zaistia dostatok priameho svetla na pohodlné čítanie.

Náladové osvetlenie interiéru- vďaka nástenným lampám si na vašich stenách môžete dopriať napínavú tieňohru. Uprednostňujete spánok pod hviezdnou oblohou? Čo hovoríte na svetelné reťaze nad vašou posteľou? Obzvlášť sa hodia k posteliam v romantickom štýle.

NÁŠ TIP: Na nočný stolík je praktické si vybrať lampu s reguláciou intenzity svetla, čo ocenia predovšetkým tí, ktorí si v posteli radi čítajú.

Kúpeľňa

Osvetlenie interiéru - Kúpeľňa

Denné svetlo v kúpeľni – kto by si ho tam neželal? Ale aj kúpeľne bez okien sa môžu ukázať v dobrom svetle. Pokiaľ chcete vašu kúpeľňu premeniť na hotový palác wellnessu, bude nutné zvoliť osvetlenie, ktoré bude plniť svoju praktickú funkciu a zároveň navodí tú pravú atmosféru.

Izbové osvetlenie – s pomocou stropných lámp rozžiarime celú miestnosť. Musíme pritom ale brať do úvahy, že také svetlo bude vrhať príliš veľa tieňov, a že samo o sebe nebude stačiť.

Akcentové osvetlenie – vďaka bodovým svetlám pri zrkadle budeme mať dostatok svetla presne tam, kde ho najviac potrebujeme. Odporúčame svietidlá z mliečneho skla.

NAŠE TIPY: Umiestnite svetlá po oboch stranách zrkadla tak, aby ste si ich nezakrývali.

Náladové osvetlenie – nástenné osvetlenie so svojím príjemným svetlom premení vašu kúpeľňu na skutočnú oázu wellnessu.

Predsieň

Osvetlenie interiéru - Predsieň

Na chodbu sa všeobecne veľmi často zabúda. Ale aj keď je neveľká, môže v sebe ukrývať veľký potenciál. Dômyselná a štýlová kombinácia svetiel vráti lesk aj tej najmenšej chodbičke.

Izbové osvetlenie – stropné osvetlenie je na chodbe obzvlášť dôležité – rozžiari každý kút a pomôže nám pri orientácii.

NAŠE TIPY: So svetlom na fotobunku sa v noci už nikto neudrie ani nepotkne!

Akcentové osvetlenie – pri šatníku a zrkadle odporúčame použiť dodatočné bodové osvetlenie.

Náladové osvetlenie – vo väčších chodbách môžete umiestniť modernú stojaciu lampu, ktorá bude neprehliadnuteľnou ozdobou miestnosti. Uvidíte, že sa na ňu bude každý hosť ihneď pýtať. V menších chodbách sa priamo ponúka využiť nástenné lampy, ktoré osvetlením stien zaručia, že sa miestnosť opticky zväčší.

Od boho po scandi: vhodné osvetlenie pre každý štýl

Pomocou svetiel môžete vo vašom dome hravo vytvoriť rôzne optické akcenty. Svojím svetlom oživia každú izbu a vnesú do nej úplne nový šmrnc. Aj napriek tomu však musíme pozorne pristupovať k otázke štýlov – lampy je totiž dôležité zladiť s prostredím, ktoré ich obklopuje. S našou pomocou sa každá izba ukáže v tom najlepšom svetle!

Boho

Osvetlenie interiéru - boho

Vďaka exotickému mixu žiarivých farieb, štýlov a vzorov, ktoré sa k sebe nie vždy hodia, je štýl boho neobyčajne živý a dokonale nedokonalý. Pestré farby popretkávané tzv. farbami zeme sú ideálnym podkladom pre slnečnú atmosféru, ktorú vo vašom dome môžete navodiť. Netreba nič viac ako doplniť príbytok svetobežníka netypickými svietidlami: predovšetkým zdrojmi nepriameho svetla, akými sú rôzne svetelné reťaze a lampióny, poprípade exotickými stolovými lampami. Čím viac suvenírov z ciest využijeme, tým silnejšie sa po príchode do bytu rozbúši srdce každého horlivého cestovateľa.

Glamour

Osvetlenie interiéru - Glamour

„Glamify your home.“ Predovšetkým je potrebné zdôrazniť, že trblietavý glamour sa nehodí len na silvestrovskú oslavu – obstojí taktiež pri zariaďovaní bytu. Okázalé krištáľové lustre či stojacie lampy v metalických farbách budú neprehliadnuteľnou súčasťou vášho žiarivého sveta. Nebojte sa kombinovať rôzne zdroje svetla – týmto spôsobom docielite dokonalý výsledný efekt, pretože lesklé lampy budú vzájomne odrážať svetlo a rozžiaria váš byt tak, že nebudete vedieť, kam sa pozrieť skôr. Extravagantné stolové lampy na komodách potom budú pôsobiť ako hotové šperky. So glamourous!

Rustic

Osvetlenie interiéru - Rustic

„Be true, be you.“ Rustikálny štýl si zakladá na klasických formách bez zbytočných ozdôb. Odhalené žiarovky, kov a rôzne typografie vnášajú do bytu určitý industriálny charakter. V miestnostiach dominujú materiály ako betón, mosadz či hrdzavý kov – práve tie dodávajú bytu nezameniteľný šarm. Taktiež osvetlenie musí dokonale zapadať do tohto funkcionálneho konceptu: chladné a číre osvetlenie na seba najčastejšie berie podobu robustných stojacích lámp s reflektormi či otočných kovových svetiel.

Shabby Chic

Osvetlenie interiéru - Shabby Chic

Ženské, neúplné, a predsa charizmatické – práve tak by sme mohli popísať obľúbený trend, ktorý dokáže z nedostatkov vytvoriť prednosť. V podstate tu ide o romantickú verziu štýlu vintage s tým, že predmety nie sú dokonalé a nesú v sebe viditeľné znaky opotrebovania – práve od toho je odvodené jeho meno (shabby – obnosený). Prevládajú tu jemné pastelové odtiene a romantické dekoračné prvky, ako napríklad nostalgické tienidlá či zdobené modely lámp, ktoré majú na svedomí neobyčajne útulnú atmosféru. Každý kus nábytku vie porozprávať svoj vlastný príbeh a priťahuje pozornosť svojím jemným vzhľadom.

Scandi

Osvetlenie interiéru - Scandi

Chlad poprepletaný sviežimi nápadmi s vkusnou dávkou humoru – okrem toho v škandinávskom štýle vládnu prosté línie a tvary, čo mu zaručuje nadčasový vzhľad. Priateľskú atmosféru ešte dotvára prosté drevo a svetlé farby. Obzvlášť v zime na severe panuje temnota, a preto nás neprekvapuje, že osvetlenie bytu v tomto prípade zohráva veľmi dôležitú úlohu. Každý lúč svetla má svoj význam a je potrebné s ním patrične zaobchádzať. Lampy v škandinávskom štýle ocenia predovšetkým ľudia, ktorým záleží na kvalite, funkčnosti a dizajne. Stojí za to do nich zainvestovať!

Umenie maskovania: elegantne ukryté káble a zásuvky

Kartónové krabice

Dekoračné boxy či pekné krabice od topánok sa výborne hodia na ukrytie klbiek káblov. Postačí do zadnej strany krabice vyrezať malý otvor a káble prevliecť dovnútra. Et voilà!

Komody

S pomocou komôd či nízkych regálov môžete ľahko ukryť zásuvky. Keď medzi nábytkom a zásuvkou zachováte niekoľkocentimetrovú medzeru, môžete skrytú zásuvku využívať bez akýchkoľvek problémov.

Podlahové lišty

Jednoduché a pritom geniálne: vďaka maskovacím lištám káble zmiznú z dohľadu behom sekundy.

Registrujte sa bezplatne do klubu Westwing a inšpiratívne nápady našich odborníkov využívajte každý deň.