Bezplatné vrátenie
100 dní na vrátenie
oslava 50 narodenín

Máte pred sebou nakupovanie darčekov pre vášho priateľa, manžela alebo partnera, ktorý oslavuje päťdesiate narodeniny, a neviete, čo by ho potešilo? Nie ste sami. Výber zaujímavej a originálnej veci, ktorá vyčaruje úsmev na tvári, je komplikovaný aj vtedy, keď osobu poznáte. Ešte predtým, ako sa pustíte do nekonečného hľadania rôznych predmetov od vtipných tričiek až po trendy vybavenie do domácnosti, si nechajte poradiť našimi praktickými radami. Okrem nich sme si pre vás pripravili aj konkrétne nápady na darček pre muža na 50. narodeniny.

15 nápadov na darček pre muža na 50. narodeniny

Hľadáte originálne nápady na darčeky pre mužov? Westwing si pre vás pripravil praktické rady a nápady, čo darovať manželovi, otcovi, priateľovi aj partnerovi. Poďme sa spolu na ne pozrieť.

Praktické darčeky pre muža na 50, ktoré potešia a poskytnú funkciu

Ak nechcete, aby darček, ktorý oslávenec od vás dostane, zostal na poličke, kde si naň nikto o pár dní nespomenie, vyberte praktické kúsky s funkciou. Tie bude môcť muž pravidelne používať a vždy, keď tak urobí, si na vás spomenie. Do tejto kategórie sa radia darčeky ako napríklad:

 1. Náradie – ideálny darček pre muža, ktorý stále niečo opravuje, rekonštruuje alebo vyrába, je náradie vo forme vŕtačky, kosačky, píly, rôznych špeciálnych vysávačov a množstva ďalšieho. Ak by náradie vlastnil, zaobstarajte mu veľký záhradný úložný box, kde ho uskladní a ochráni pred vlhkosťou či priamym slnečným žiarením.
 2. Súprava pohárov k drahšiemu alkoholu – dobrú brandy alebo whiskey si muž vychutná len vtedy, keď ju pije zo štýlových a kvalitných pohárov. K súprave môžete zaobstarať aj štýlovú karafu, z ktorej je servírovanie nápoja oveľa efektnejšie. Spolu so súpravou môžete darovať aj chladiace kamene udržujúce nápoj v správnej teplote, kliešte a vedro na ľad, alebo výrobník ľadu.
 3. Vybavenie do kuchyne – patrí váš partner, otec či priateľ k milovníkom varenia? Nie je nič lepšie, ako darovať praktické vybavenie do kuchyne vo forme súpravy štýlových tanierov, kvalitného príboru alebo súpravy hrncov. Ak hľadáte niečo originálnejšie, vyberte príslušenstvo, ako napríklad prístroj na výrobu cestovín alebo lis na hamburgery.
 4. Oddychové kreslo – nie je nič lepšie ako prísť domov a sadnúť si do pohodlného kresla. Darujte oslávencovi kreslo s viacerými funkciami ako hojdanie, polohovanie alebo rozťahovanie. Ku kreslu môžete dokúpiť mäkké prehozy, vankúše a teplé deky.
 5. Špeciálna edícia hry, knihy alebo niečoho iného – ak je oslávenec milovníkom šachu, spoločenských hier, videohier, kníh alebo niečoho iného, vyskúšajte na trhu nájsť špeciálnu edíciu v zaujímavom dizajne. Takýmto darčekom ukážete, že osobu skutočne poznáte a viete, čo má rada.

Univerzálne darčeky pre muža na 50 vhodné pre každého muža

Univerzálny darček pre muža k narodeninám môžete darovať akémukoľvek mužovi vo svojom živote. Nehľadiac na to, aký vzťah s ním udržiavate.

 1. Súprava kozmetických produktov – zistite, čo oslávenec rád používa a vyberte mu súpravu sprchového gélu, telového mlieka a ďalších potrieb. Ku kozmetike môžete pridať aj zaujímavé nádoby, do ktorých produkty preleje. Zbaví sa tak nepekných a nemoderných plastových fliaš.
 2. Fotokoláž alebo fotoalbum – vyberte jednu vašu spoločnú fotku a dajte ju zarámovať alebo vytvorte fotokoláž, ktorá oslávencovi pripomenie staré dobré časy. Iným riešením je fotoalbum, kam môžete aj pripísať úsmevné poznámky k jednotlivým snímkam.
 3. Vybavenie do auta – milovník šoférovania určite ocení dobrú vôňu do auta, poťahy na sedačky, organizéry alebo špeciálne prostriedky na čistenie.
 4. Personalizovaný darček – aj šálka, tričko, uterák, deka či dokonca vankúš môžu skvelo potešiť. Stačí, aby ste ich personalizovali spoločnou fotografiou, vtipným nápisom alebo menom oslávenca.
 5. Predplatné obľúbenej služby – keď je muž fanúšikom niektorých seriálov alebo filmov, popremýšľajte nad predplatením jednej zo streamovacích staníc, kde si ich všetky vychutná. Výborným riešením je aj predplatenie hudobných služieb, magazínov alebo novín.

Tip: Blížia sa narodeniny vášho starého otca a neviete, čo mu darovať? Prečítajte si náš článok darček pre dedka a inšpirujte sa praktickými tipmi.

Zážitkové darčeky

Perfektným darčekom pre muža na 50-ku je zážitok, ktorý zažije sám, prípadne spolu s vami alebo celou rodinou. Výber je široký, od jednodňových dobrodružstiev až po niekoľkotýždňové dovolenky v exotike.

 1. Romantická večera – ak nemáte veľa času, naplánujte si aspoň romantickú večeru v obľúbenej reštaurácii, prípadne si niečo spolu navarte a pozrite si dobrý film.
 2. Adrenalínový zážitok – bungee jumping, skok padákom, jazda rýchlym autom, vyhliadkový let balónom či veterný tunel. Možností je nespočetne veľa.
 3. Wellness pobyt – darujte oslávencovi pobyt v kúpeľoch alebo vo wellness, kde si dobije energiu a dobre oddýchne.
 4. Exotická dovolenka – keď je času viac, naplánujte spoločnú exotickú dovolenku, ktorú partnerovi alebo manželovi darujete. Vyberte destináciu, kde ste ešte nikdy predtým neboli, alebo stavte na starú dobrú klasiku.
 5. Spoznávací zájazd – je oslávenec dobrodruh a miluje spoznávanie nových miest? Darujte mu spoznávací zájazd do okolitých alebo ďalekých krajín. Pri výbere sa inšpirujte jeho povahou, tým, čo má rád, a miestami, kde už bol.

Bezplatná registrácia na našej stránke Westwing: získajte prístup nielen k praktickým tipom, ale aj zľavám a novinkám v ponuke!

Aký darček pre muža na 50-ku? Najčastejšie otázky

Hľadáte darček pre brata, manžela, partnera alebo dedka a zostali vám nejaké otázky? Westwing ich pre vás všetky zodpovedal!

Nákupný sprievodca darčekmi na 50. narodeniny

Vyberte ten najlepší darček pre muža na 50. narodeniny! Stačí využiť nášho nákupného sprievodcu, ktorý vám celý proces uľahčí:

 1. Inšpirujte sa tým, čo má rád – podľa toho, k čomu muž inklinuje, vyberajte aj prekvapenie. Keď jeho voľnočasové aktivity nepoznáte, opýtajte sa jeho rodiny a najbližších.
 2. Vytvorte zoznam prianí – počas roka si spisujte, čo muž potrebuje, chce alebo po čom pozerá. Tieto informácie následne zúžitkujete pri výbere a nákupe darčeka
 3. Vyhnite sa stereotypom – nekupujte klasiku ako poukážky na oblečenie alebo darčekové koše. Takýto darček neprekvapí a príliš osobu nepoteší. Keď neviete, čo vybrať, zvoľte predmet, ktorý muž určite zúžitkuje, ako napríklad efektné stojany na víno, vybavenie do baru, moderné podnosy a podobne.
 4. Darčeku pridajte osobnosť – tento bod docielite pomocou pekného narodeninového priania, ktoré sami vyrobíte alebo aspoň napíšete.
 5. Nezabúdajte na balenie – a, samozrejme, kľúčové je aj balenie, ktoré uvidí oslávenec ako prvé. Na balení si dajte záležať a ak by vám to náhodou nešlo, nechajte predmet zabaliť v darčekovom obchode.

Vyberte originálny a nadčasový darček pre muža na 50 pomocou rád od Westwing a uvidíte, že budete mať úspech.