Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Darček pre brata: jedinečné nápady a inšpirácie

Ponožiek a kníh už má asi dosť, čo myslíte? Zabudnite na obohrané nápady, ktoré nikoho neprekvapia. My vám poradíme či hľadáte darček pre brata na sviatky alebo pri špeciálnych udalostiach. Nechajte sa inšpirovať našimi jedinečnými nápadmi a produktami, ktoré vám pri nákupe pomôžu. Objavte zaujímavé tipy overené mužmi všetkých vekových kategórií. Darujte dokonalý darček kulinárskemu a barmanskému nadšencovi či fanúšikovi interiérového dizajnu. Mnohé darčeky si môžete objednať z pohodlia domova pomocou nášho e-shopu.

Darčeky pre brata na rôzne príležitosti

Riešite každý rok v tom istom čase rovnakú dilemu? Muži nám väčšinou nepovedia, čo by im urobilo radosť. Veríme, že nasledujúcimi tipmi nesklameme ani tých najnáročnejších a že tohtoročný darček pre brata na narodeniny či darček na Vianoce bude výnimočný.

1. Darček k narodeninám pre brata

Neviete si rady, aký darček k narodeninám kúpiť pre vášho brata? Medzi najbežnejšie nápady na darčeky pre mužov patrí kvalitný alkohol. Aby aj takýto tradičný nápad pôsobil mimoriadne, namiesto darčekovej taštičky fľašu postavte do štýlového chladiča, alebo mu rovno podarujte štýlový stojan na víno či vínové poháre, ktoré sa zídu vždy pri každej príležitosti. Ak váš brat nie je milovníkom vína, ale má skor rád niečo tvrdšie, tak vhodnou voľbou budú napríklad poháre na whisky či dokonca súprava pohárov na whisky s dekantérom. Pozrite sa na naše skvelé voľby hneď dole.

Tipy na narodeninový darček pre vášho brata z nášho obchodu

2. Darček pre brata na Vianoce

Už od leta premýšľate, čo by to mohlo byť? Aj darček pre brata na Vianoce môže mať rôzne podoby. Ak nerád nakupuje a poznáte jeho módny vkus, venujte mu niekoľko univerzálnych kúskov, ktoré využije počas roka. Vhodnými kandidátmi najčastejšie bývajú tričká, košele a domáce oblečenie. Z podobne praktických vecí poteší i predplatné obľúbeného časopisu či lístky do kina. Ak hľadáte inšpirácie pre domácnosť, našimi najpredávanejšími darčekmi na Vianoce sú napríklad: stolová lampa, hrnček, dekorácia do jeho bytu či kancelárie.

Vianočné inšpirácie pre darček z nášho obchodu

Náš tip: Vianočné tradície a zvyky v rodinách často zmení príchod detí. Darujte bratovi a švagrinej chvíľku voľného času, tým, že im navrhnete stráženie ich ratolestí. Pri tejto príležitosti môžete vyrobiť hand made darovací poukaz a jednoducho ho vložiť do obálky. Dalšie inšpirácie pre darčeky nájdete tu: vianočné darčeky pre mužov.

3. Darček na bakalársky večierok

Úspešné ukončenie štúdia je vždy dôvodom na oslavu. Na samotnom večierku sa môžete podieľať ako spoluorganizátor a uľahčiť tak bratovi plánovanie. Skúste na oslavu pozvať i tajného hosťa. Môže ním byť teta žijúca v zahraničí alebo priateľ z detstva, ktorého už roky nevidel. Bakalárske skúšky sú spravidla predzvesťou pokračovania po univerzitných chodníčkoch. Ako darček sa teda hodí niečo, čo bratovi ďalšie štúdium uľahčí. Môže to byť nový počítač, čítačka elektronických kníh, organizér na kancelársky stôl, zarážka na knihy, zápisníky či súprava značkových pier v elegantnom puzdre.

Tipy na darček pre vášho študujúceho brata z nášho obchodu

Darček pre brata podľa záujmov

Tajomstvo dokonalého darčeka spočíva v tom, či svojich najbližších dobre poznáte. Ak teda viete, čo má brat rád a k čomu má blízko, máte vyhraté. Vymyslieť skvelé prekvapenie vám vtedy nespôsobí žiadne vrásky.

1. Pre vášnivých kuchárov

Záľuba v dobrom jedle nie je len doménou žien. Ak ste s jedným šikovným kuchárom vyrastali, neexistuje lepší darček ako niečo, čo doplní vybavenie jeho gurmánskeho sveta. Darčeky do domácnosti sú vhodné aj pre mužov.

 • Súpravu kuchynského riadu z porcelánu
 • Chňapky v čiernom či sivom pánskom prevedení brat určite ocení
 • Viete o ňom, že každý deň začína dobrou kávou? Potom ho iste poteší nový mlynček, penič na mlieko, súprava šálok či cukornička.
 • Preferuje skôr čaje? Stavte na kolekciu kvalitných sypaných čajov, ktoré zabalíte do veľkej šálky s menom alebo vtipným nápisom.

Aktuálne ponuky z nášho obchodu

2. Pre fanúšika technológií

Nedávno kúpený smartfón nepustí z ruky a jeho pracovňa vyzerá ako výpočtové stredisko? Nadšencovi technologických hračiek srdce poskočí, napríklad pri:

 • skladacom stolíku pod notebook
 • stojane na mobil
 • bezdrôtovej nabíjačke na mobilný telefón
 • najnovšom type slúchadiel
 • cestovnom naparovači na košele
 • trendy odžmolkovači

Niektoré z týchto nápadov nájdete u nás v online obchode, stačí si len kliknúť na dole zobrazený produkt!

Darček pre brata môže byť aj trochu nostalgický. Spomienky na spoločné víkendy strávené hraním videohier oživí vylepšená verzia niektorej zo starých počítačových hier. V súčasnosti zažívajú veľký návrat.Spomedzi moderných záľub je veľmi populárne fotografovanie a natáčanie videí. Pomôžte bratovi vylepšiť si zručnosti a venujete mu kurz alebo súbor individuálnych lekcií.

3. Pre milovníka hudby

Hudba je jednou z milých závislostí, ktoré netreba skrývať. Čo darovať niekomu, kto má nekonečnú zbierku CD-čiek alebo znova trendy hudobné platne?

 • S drevenou komodou, do ktorej sa mu zmestia všetky, celkom iste zažiarite.
 • Nezabudnite do nej hneď prispieť novým kúskom, napríklad čerstvým albumom interpreta, o ktorom viete, že brat už dlho obdivuje.
 • Pravidelnému hráčovi na gitaru sa zase zídu nové struny, stojan na nástroj alebo trendový obal, ktorý gitaru ochráni pri cestovaní

Nápady na štýlové komody, ktoré sa budú páčiť nielen vám, ale aj vášmu bratovi!

4. Pre milovníka čítania a vzdelávania

Nie je nič lepšie ako schúliť sa s dobrou knihou a nechať sa preniesť do iného sveta – najmä pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť zimnej sezóne. A hoci je román vítaným darčekom pre každého milovníka kníh, existuje aj množstvo ďalších nádherných produktov súvisiacich s čítaním.

Aj váš brat rád číta knihy a vzdeláva sa? Kúpte mu niečo, čo by mu v tom uľahčilo. Pozrite sa na naše nápady!

Originálny darček pre brata

Fandíte spomienkovým darčekom? Vtedy sa hodí koláž fotiek z detstva. Aby bola skutočne originálna, umiestnite ju do vlastnoručne urobeného rámu. Vyrobte ho podľa nasledujúceho postupu.

Čo budete potrebovať?

 • starý drevený rám  
 • pevný papier alebo kartón
 • povrázok  
 • malé drevené štipce
 • lepiacu pištoľ, nožnice

Ako na to?

Z povrázku odstrihneme dva kúsky. Každý by mal byť asi o centimeter dlhší ako najdlhšia strana rámu, na ktorý ich zozadu nalepíme. Papier namaľujeme ľubovoľnou farbou a pripevníme na rám tak, aby vytvoril pozadie. Nakoniec na povrázky pripneme štipce, ktoré prichytia jednotlivé fotky. Hotovo!

Ak si chcete ušetriť čas a zakúpiť si štýlový rám na fotky, máme pre vás tipy na naše štýlové rámy na fotky či obrazy. Stačí si vybrať!

Veľa ďalších skvelých inšpirácii na darčeky pre najbližších nájdete aj na našej stránke Westwing. Registrujte sa bezplatne už dnes a nechajte sa inšpirovať našou širokou ponukou rôznych darčekov.