darček pre priateľku ako prekvapenie

Blížia sa narodeniny alebo iný významný sviatok vašej partnerky? V tom prípade nesmiete zabudnúť na výber darčeka, ktorý poteší, vyčaruje úsmev na perách a zároveň poskytne aj nejaké praktické funkcie. Darček pre priateľku by mal okrem toho sedieť k jej osobnosti a ukázať, že ju skutočne poznáte. Zdá sa vám nákup takéhoto prekvapenia ako nesplniteľná a veľmi náročná úloha? Netreba sa ničoho báť! Westwing si pre vás pripravil podrobný návod, ako vybrať ten najlepší darček, za ktorý vás bude priateľka milovať.

Ako vybrať vhodný darček pre priateľku?

Túžite priateľke darovať originálny darček, ktorým nielenže potešíte, ale takisto ukážete, ako dobre ju poznáte? Máme pre vás rady a nápady, ako vybrať ten najlepší darček pre priateľku k narodeninám, na Vianoce alebo akýkoľvek iný sviatok. Poďme na to!

 1. Plánujte dopredu – pri nakupovaní darčeka pre priateľku nečakajte do poslednej chvíle a s výberom začnite aspoň dva či tri týždne dopredu. Budete mať tak čas zvážiť všetky alternatívy a kúpiť aj niečo s dlhšou dodacou lehotou.
 2. Nápady na darčeky si spíšte – pri premýšľaní, čo svojej priateľke kúpite, vám určite napadne viacero zaujímavých možností. Nehovoriac o tom, že veľa praktických nápadov nájdete aj na internete. Všetky tipy na darčeky pre ženy si spíšte na papier alebo do mobilu a následne si k nim sadnite, aby ste jeden vybrali.
 3. Priateľku počúvajte – ľudia hovoria o tom, čo potrebujú alebo po čom túžia, takmer neustále. Stačí ich len dobre počúvať a to, čo povedia, si niekde zapísať. Tieto poznatky môžete neskôr, keď budete vyberať darček pre priateľku na Vianoce či k narodeninám, použiť.
 4. Využite poznatky, ktoré o nej viete – svoju priateľku s veľkou pravdepodobnosťou dobre poznáte, takže viete, čo miluje a čo naopak vôbec nemusí. Využite všetky tieto informácie vo svoj prospech a vyberte pomocou nich niečo, čo sadne jej osobnosti.
 5. Buďte hlavne praktickí – vyhnite sa nákupu darčekov, ktoré zostanú na poličke a budú zapadať prachom. Priateľke zaobstarajte niečo praktické, napríklad pomocníkov do domácnosti vo forme spotrebičov, súpravy riadov, setu príborov, farebnej kolekcie šálok alebo mäkkých obliečok.
 6. Myslite aj na balenie darčekov – aby mohol darček pre priateľku skutočne potešiť, nezabudnite na pekné škatule, baliace papiere a stuhy. Ak by ste si s balením nevedeli dať rady, nechajte to na odborníkov v darčekovom obchode.

TIP: V dole uvedených videách vám ukážeme, ako kreatívne zabaliť darček pre vašu priateľku! Prekvapte ju originálnym balením, určite ju to príjemne prekvapí!

Využite bezplatnú registráciu na Westwing a získajte praktické tipy a skvelé zľavy priamo do e-mailovej schránky!

10 nápadov na darček pre priateľku

To, ako vybrať darček k narodeninám, darček na meniny alebo na Vianoce, už viete. Ak by ste však k finálnemu nákupu potrebovali ešte trochu inšpirácie, ste na správnom mieste. Vo Westwing sme mysleli na všetko a pripravili 10 nápadov, ktoré vám pri nákupe efektívne pomôžu.

Praktický darček pre priateľku, ktorý pomôže

Chcete, aby darček pre priateľku pomohol alebo uľahčil bežné dni? Vyberte jej praktických pomocníkov, ktorí sú vhodní na pravidelné používanie.

 1. Kvalitný kávovar – milovníčke kávy zaobstarajte kvalitný kávovar, prípadne menší french press. Ak by ste nemali príliš veľký rozpočet, zvoľte peknú kanvicu alebo súpravu šálok.
 2. Rastlina alebo kvet – keď oslávenkyňa miluje rastliny a kvety, kúpte jej do jej malej džungle ďalší druh, ktorý skvelo doplní celú zbierku. Okrem rastliny nezabudnite ani na moderný črepník alebo aspoň nádobu naň v štýle, ktorý prevláda v interiéri.
 3. Doplnky do interiéru – keď sa poznáte dlhšiu dobu a viete, aký štýl priateľka preferuje, môžete jej darovať štýlové doplnky do interiéru s praktickou funkciou, ako napríklad úložné boxy a šperkovnice, vonné sviečky, maľby na plátne alebo fotorámiky.
 4. Pomôcky k hobby – miluje vaša priateľka pohyb a neustále cvičí? Kúpte jej športové hodinky, funkčné oblečenie, činky alebo bežiaci pás. Ak vaša polovička rada maľuje, darujte jej farby, plátno a stojan naň, štetce a ďalšie príslušenstvo. Inšpirujte sa tým, čo používa pri svojich obľúbených aktivitách a zaobstarajte jej niečo, čo ešte nevlastní, alebo čo potrebuje vymeniť.
 5. Praktické vychytávky – do tejto kategórie sa radia rôzne funkčné zariadenia, ako napríklad inteligentné hodinky, bluetooth reproduktor alebo powerbanka. Do domácnosti sa zíde aj kompaktný multifunkčný krájač, výkonný stolný mixér či dokonca stroj na výrobu cestovín.

Zaujímavý darček pre priateľku, ktorý zahreje pri srdci

Chcete zahrať skôr na romantickú nôtu a vybrať niečo viac osobné a originálne? Zvoľte jednu z nižšie spomenutých alternatív a môžete si byť istí, že uspejete.

 1. Personalizované predmety – klasická šálka, príbor či prívesok potešia ešte viac, keď do nich necháte vygravírovať dátum vášho stretnutia, výročia alebo vaše iniciály. Keď je predmet väčší, vygravírujte doň priateľkin obľúbený citát.
 2. Darčeky s osobnou hodnotou – do tejto kategórie sa radí fotoalbum plný spoločných snímok, fotorámiky alebo koláž fotografií. Osobným darčekom sú tiež tie predmety, ktoré sami vyrobíte, pretože do nich vložíte kúsok zo seba. Pustite sa do projektu “urob si sám” a vytvorte priateľke niečo unikátne a originálne.
 3. Šperk – ak hľadáte výročný či Valentínsky darček pre ženu, stávkou na istotu je náramok, náhrdelník, prípadne prívesok. Krásne vyzerá aj súprava náušníc a náhrdelníka alebo náramku a zaujímavých príveskov. K šperkom nezabudnite zaobstarať minimalistický stojan alebo elegantnú šperkovnicu, do ktorej si ich priateľka uloží.
 4. Zážitok – ak hľadáte drahšie darčeky na Vianoce alebo darček pre ženu k narodeninám, stavte na dovolenku či kratší výlet, ktorý prežijete spolu. Aby ste priateľku skutočne prekvapili, vyberte destináciu, ktorú už dlho túžila vidieť.
 5. Dobrodružstvo – každú milovníčku dobrodružstva určite poteší výlet balónom, bungee jumping alebo tandemový zoskok. Zážitok môžete spojiť s romantickou večerou v obľúbenej reštaurácii alebo dobrým drinkom v luxusnom bare.

Tip: Ak priateľka využíva viaceré služieb, jednu z nich jej predplaťte! Znížite tým jej náklady a ukážete, že viete, čo má rada.

Nákupný sprievodca darčekmi pre ženy: Najčastejšie otázky

Zostali vám ešte nejaké otázky ohľadom nákupu darčekov pre ženy? Odpovedáme na tie najčastejšie.