darčekové balenie a kvety pre pani učiteľku

Asi každé malé dievča chcelo byť raz učitelkou. Krásne a náročné povolanie zároveň. Učitelia majú vo svojich rukách veľkú zodpovednosť, formujú, inšpirujú, posúvajú vpred. Vnímajú učenie ako poslanie. Ak máte šťastie, naučia vás viac ako len svoj predmet. Darček pre pani učiteľku na rozlúčku sa vždy hodí. Porozmýšľajte, čo by ste darovali, alebo vyrobili ako kreatívne nápady na darčeky. Ak sa blíži koniec školského roka alebo sviatok, je dobré ako prejav vďaky niečo pekné venovať. Inšpirujte sa a možno vás niektoré nápady na darčeky oslovia. Pozrite si naše návrhy aj na darčeky pre ženy. V neposlednom rade si prejdeme návody na balenie darčekov.

Darovanie darčekov či kvetov pre pani učiteľku na rozlúčku?

Tradíciou v našich končinách je obdarovanie pani učiteliek bonboniérou a kyticou kvetov. Možno trochu bez nápadu, ale istota, že neurazíme a nešliapneme vedľa. Ak sa rodičia detí v triede zhodnú na inom darčeku, aby pani učiteľku nezasypali každý iným, väčšinou sú to poukážky na víkendové pobyty, nákup tovaru alebo darčekové koše. 

Kytica má vždy svoje miesto pri obdarovaní učiteľov, ak by aj žiadny darček nedostali. Je to pekné poďakovanie za ich celoročné úsilie. Dnes sa dá zaobstarať naozaj netradičná kytica, pre ženy aj pre mužov. Ovocná, s čokoládou, syrom, údeninami, zeleninou, alebo drevená, prípadne zo sušených kvetov. Dobrý darček pre pani učiteľku na rozlúčku je aj kvet v kvetináči.

4 nápady na darček pre pani učiteľku na rozlúčku

Za predpokladu, že pani učiteľku poznáme dôvernejšie a vieme čo má rada, aké knihy číta, akú hudbu počúva, ktorým záľubám sa venuje, máme rôzne možnosti. Ak je vegetariánka, či vegánka, snaží sa žiť ekologicky a udržateľne, máme na výber napríklad aj eko darčeky. Ak sa až tak nepoznáte, uvažujte, čo by učiteľa mohlo potešiť a čo by mohol potrebovať. Väčšinou ide o darčeky, na ktorých by sa mohla dohodnúť celá trieda. 

Darček pre pani učiteľku na rozlúčku môže mať tieto podoby:

 1. Môžete pripraviť darčekovú krabicu pre učiteľku alebo učiteľa, do ktorej vložíte predmety na relaxáciu ako vonné sviečky, rozpustné bomby do kúpeľa, čaje, knihu citátov, CD s relaxačnou hudbou alebo bielym šumom (so zvukmi prírody), dobré víno a poháre. Potešiť môžu aj šálky, kvalitná káva, dezinfekčné gely na ruky, sladkosti, eko slamky, eko taška alebo sieťovka, vegánska kozmetika, fľaše na vodu, zápisníky, perá, dózy na jedlo, termohrnček (termofľaša) na kávu alebo čaj, antistresové omaľovánky, antistresové predmety alebo drobný šperk. Každé dieťa by jej mohlo do krabice vložiť svoju fotku s venovaním na druhej strane. Na vrchu krabice by mohlo byť napísané tiež nejaké venovanie od triedy, alebo motivačný citát.
 2. Poukazy, permanentky, abonentky – jednoducho všetko praktické a užitočné!
 3. Vlastnoručne vyrobené darčeky od detí, ako sú záložky, kresby, vysvedčenia, mydielka. 
 4. Víkendový wellness pobyt, na ktorý sa zložia viacerí.

Ako vybrať ten správny darček pre ženu

Našimi prvými učiteľmi sú rodičia, hlavne mamy, na tie nemôžeme zabudnúť. Práve darčeky pre ženy patria medzi tie najcennejšie. Preto by sme nemali zabudnúť na naše mamičky, babičky, tety, sestry, jedným slovom ženy. Ľúbia celým srdcom, dávajú život, vedú naše prvé kroky, tešia sa z našich úspechov, pofúkajú zlomené srdce, vždy sú bezpečným prístavom a istotou. Najväčšou príležitosťou, ako sa im poďakovať, sú darčeky na výročie. Nemali by sme zabúdať ani na darček k narodeninám.

Medzi ženami sú rôzne typy, romantické, praktické, intelektuálne, dobrodružné, športové, umelecké, alebo kreatívne duše, môžeme svoje nápady smerovať aj touto cestou. Môžete im dopriať napríklad domáce spa s maskami na vlasy alebo tvár, peelingami a prísadami do kúpeľa, plnú vaňu vody, sviečky a trochu času samej so sebou. Potom šup do deky s obľúbenou knižkou v ruke a dobrým čajom a príjemným filmom, ktorý si spolu pozriete.

Šperky potešia každú dušu, knihy od obľúbeného autora, prípadne CD s dobrou hudbou. Večera pri sviečkach s dobrým vínom poteší každú ženu. Príjemnou prechádzkou a návštevou kina takisto nič nepokazíte.

V dnešnej dobe, keď čoraz viac ľudí prechádza na udržateľný spôsob života, môžete siahnuť po rôznych nápadoch z tejto oblasti. Môžete začať drobnosťami typu eko slamky, eko nákup, eko drogéria a skončiť pri kolobežke, alebo elektrickom aute. Kreatívne duše, ktoré si veci radšej vyrobia, potešíte materiálom na ich hobby. A možno vďaka tomu prekvapia niečím vás.

DIY: ako vyrobiť darček? Originálne nápady

Pri ručne vyrobených darčekoch vzniká priestor na osobné dary typu urob si sám, hlavne od detí. Fantázii sa medze nekladú a tak si pokojne môžete vyrobiť kozmetiku, kancelárske pomôcky, ale aj šperky. Darček pre pani učiteľku na rozlúčku môže nielen krásne vyzerať, ale aj nádherne voňať. Môžete skúsiť vyrobiť už spomínané bomby do kúpeľa. Toto budete potrebovať:

Ingrediencie na výrobu šumivej bomby:

 • 100 g sódy bikarbóny
 • 50 g kyseliny citrónovej
 • 50 g kukuričného škrobu
 • 50 g morskej soli
 • 3 čajové lyžičky rastlinného oleja
 • 1 čajová lyžička esenciálneho oleja
 • 1 polievkovú lyžicu vody
 • sušené kvety a bylinky
 • plastovú formu na vytvarovanie gule

Postup výroby šumivej bomby:

Suché ingrediencie dôkladne premiešajte a samostatne zmiešajte aj tekuté ingrediencie. Pomaly primiešajte mokrú zmes do suchej. Nesmiete pridať priveľa mokrej zmesi naraz, pretože by začala suchá zmes šumieť. Dôležité je vopred vytrieť formy trochou oleja a až následne do nich poriadne natlačiť ešte relatívne sypkú zmes. Hotové bomby nechajte schnúť celú noc a následne ich môžete vylúpnuť a zabaliť.

Deti s malou pomocou dospelého môžu vlastnoručne vyrobiť napríklad originálne mydielka, vložiť do nich bylinky alebo silice. Stačí zaobstarať napríklad súpravu na výrobu mydielok. Perfektný darček pre pani učiteľku na rozlúčku je napríklad aj záložka do knihy.

Balenie darčekov pre pani učiteľku na rozlúčku: tipy, ako zabaliť darček

Nápadom na obaly darčekov sa takisto hranice nekladú, viete si vyrobiť napríklad taštičku. Deti ju môžu vyzdobiť kresbami, nápismi, lykom, stuhami, korálakmi, alebo nálepkami. Máme pre vás tipy, ako zabaliť darček tak, aby sa pani učiteľka potešila už hneď na začiatku. Balenie darčekov bude aj pre vás zábavou! 

 • V prvom rade je potrebné určiť rozmery hotového darčeku tak, aby sa darček zmestil dovnútra.
 • List papiera musíte preložiť na polovicu a voľné okraje zalepiť páskou vo vnútri.
 • V spodnej časti musíte vytvoriť dno. Na to musíte ohnúť obidva okraje v určitej vzdialenosti a potom ich zložiť.
 • Originálna darčeková taška je hotová!

Ďalšou možnosťou sú krabičky, poháriky, tašky, alebo baliace papiere, ktore môžu detičky tiež vyzdobiť podľa ľubovôle. Vlastný kreatívny vklad určite poteší.

Či už vaše dieťa končí školský rok alebo sa mu mení pani učiteľka, patrí sa pekne rozlúčiť. Okrem milého slova rozhodne každého poteší aj malý darček či pozornosť. 

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!