darčekové balenie a kvety pre pani učiteľku

Asi každé malé dievča chcelo byť raz učitelkou. Krásne a náročné povolanie zároveň. Učitelia majú vo svojich rukách veľkú zodpovednosť, formujú, inšpirujú, posúvajú vpred. Vnímajú učenie ako poslanie. Ak máte šťastie, naučia vás viac ako len svoj predmet. Poďakovanie pre pani učiteľku a darček pre pani učiteľku na rozlúčku sa vždy hodí. Porozmýšľajte, čo by ste darovali, alebo vyrobili ako kreatívne nápady na darčeky. Ak sa blíži koniec školského roka alebo sviatok, je dobré ako prejav vďaky niečo pekné venovať. Inšpirujte sa a možno vás niektoré nápady na darčeky oslovia. Pozrite si naše návrhy aj na darčeky pre ženy. V neposlednom rade si prejdeme návody na balenie darčekov.

Ako vybrať darček pre učiteľku?

Tradíciou v našich končinách je obdarovanie pani učiteliek bonboniérou a kyticou kvetov. Možno trochu bez nápadu, ale istota, že neurazíme a nešliapneme vedľa. Ak sa rodičia detí v triede zhodnú na inom darčeku, aby pani učiteľku nezasypali každý iným, väčšinou je to spoločný darček, na ktorý sa spolu pozbierajú.

 • Môže to byť vo forme poukážky na internetový obchod, ktorý viete, že má v obľube
 • Poukážka na víkendový pobyt, nákup rôzneho tovaru alebo darčekové koše
 • Kytica má vždy svoje miesto pri obdarovaní učiteľov, ak by aj žiadny darček nedostali.
 • Dobrý darček pre pani učiteľku na rozlúčku je aj kvet v kvetináči

TIP: Venujte jej napríklad Westwing poukážku. Ak si kliknete na jednu z poukážiek, v našom e-shope nájdete viac poukážok v rôznych hodnotách.

6 nápadov na darček pre pani učiteľku na rozlúčku

Za predpokladu, že pani učiteľku poznáme dôvernejšie a vieme čo má rada, aké knihy číta, akú hudbu počúva, ktorým záľubám sa venuje, máme rôzne možnosti. Ak sa až tak nepoznáte, uvažujte, čo by učiteľku mohlo potešiť a čo by mohla potrebovať. Väčšinou ide o darčeky, na ktorých by sa mohla dohodnúť celá trieda. 

Darček pre pani učiteľku na rozlúčku môže mať tieto podoby

 1. Ak je vegetariánka, či vegánka, snaží sa žiť ekologicky a udržateľne, máme na výber napríklad aj eko darčeky, ako napríklad dekorácie do bytu z recyklovaného skla, bio textil či rôzne bio dobroty
 2. Môžete pripraviť darčekovú krabicu pre učiteľku alebo učiteľa, do ktorej vložíte predmety na relaxáciu ako vonné sviečky, rozpustné bomby do kúpeľa, čaje, knihu citátov, CD s relaxačnou hudbou, dobré víno či poháre na víno.
 3. Potešiť môžu aj šálky, kvalitná káva, eko slamky, eko taška alebo sieťovka, vegánska kozmetika, fľaše na vodu, zápisníky, perá, dózy na jedlo, termohrnček (termofľaša) na kávu alebo čaj, antistresové omaľovánky, antistresové predmety alebo drobný šperk.
 4. Ako darček pre učiteľku do škôlky alebo školy by vaše dieťa mohlo do darčekovej krabice vložiť svoju fotku s venovaním na druhej strane. Na vrchu krabice by mohlo byť napísané tiež nejaké venovanie od triedy, alebo motivačný citát.
 5. Poukazy, permanentky, abonentky – jednoducho všetko praktické a užitočné!
 6. Vlastnoručne vyrobené darčeky od detí, ako sú záložky, kresby, vysvedčenia, mydielka. 

TIP: Ak hľadáte inšpirácie na iné darčeky pre ženy, ste aj tu na správnom mieste. Nemali by sme zabudnúť na naše mamičky, babičky, tety, sestry, jedným slovom ženy. Najväčšou príležitosťou, ako sa im poďakovať, sú darčeky na výročie. Nemali by sme zabúdať ani na darček k narodeninám. Naše tipy a inšpirácie nájdete aj v týchto príspevkoch: darček pre sestru, darček pre babku, darčeky ku dňu matiek, valentínsky darček pre ženu.

DIY: ako vyrobiť darček? Originálne nápady

Pri ručne vyrobených darčekoch vzniká priestor na osobné dary typu urob si sám, hlavne od detí. Fantázii sa medze nekladú a tak si pokojne môžete vyrobiť kozmetiku, kancelárske pomôcky, ale aj šperky. Darček pre pani učiteľku na rozlúčku môže nielen krásne vyzerať, ale aj nádherne voňať. Môžete skúsiť vyrobiť už spomínané bomby do kúpeľa. Toto budete potrebovať:

Ingrediencie na výrobu šumivej bomby

 • 100 g sódy bikarbóny
 • 50 g kyseliny citrónovej
 • 50 g kukuričného škrobu
 • 50 g morskej soli
 • 3 čajové lyžičky rastlinného oleja
 • 1 čajová lyžička esenciálneho oleja
 • 1 polievkovú lyžicu vody
 • sušené kvety a bylinky
 • plastovú formu na vytvarovanie gule

Postup výroby šumivej bomby

 • Suché ingrediencie dôkladne premiešajte a samostatne zmiešajte aj tekuté ingrediencie.
 • Pomaly primiešajte mokrú zmes do suchej. Nesmiete pridať priveľa mokrej zmesi naraz, pretože by začala suchá zmes šumieť.
 • Dôležité je vopred vytrieť formy trochou oleja a až následne do nich poriadne natlačiť ešte relatívne sypkú zmes.
 • Hotové bomby nechajte schnúť celú noc a následne ich môžete vylúpnuť a zabaliť.

Deti s malou pomocou dospelého môžu vlastnoručne vyrobiť napríklad originálne mydielka, vložiť do nich bylinky alebo silice. Stačí zaobstarať napríklad súpravu na výrobu mydielok.

Tipy, ako na kreatívne balenie darčekov

Nápadom na obaly darčekov sa takisto hranice nekladú. Môžete do toho zapojiť aj svoje deti, vyrobte s nimi napríklad darčekovú taštičku, ktorú môžu vyzdobiť kresbami, nápismi, lykom, stuhami, korálakmi, alebo nálepkami. Ďalšou možnosťou sú krabičky, poháriky, tašky, alebo baliace papiere, ktore môžu detičky tiež vyzdobiť podľa ľubovôle. Vlastný kreatívny vklad určite poteší.

V našich videách dole vám ukážeme tipy a triky, ako zabaliť darček tak, aby sa pani učiteľka potešila už hneď na začiatku. Balenie darčekov bude aj pre vás zábavou! 

Či už vaše dieťa končí školský rok alebo sa mu mení pani učiteľka, patrí sa pekne rozlúčiť. Okrem milého slova rozhodne každého poteší aj malý darček či pozornosť. 

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!