Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
hand made nápady na darčeky

Radi by ste svojich blízkych obdarovali nádhernými darčekmi, no predstava zúfalého blúdenia po obchodoch sa vám veľmi nepozdáva? Ušetrite si čas a vymyslite niečo výnimočné. V každom z nás sa skrýva kúsok tvorivého “ja”, ktoré len čaká na tú správnu príležitosť prejaviť sa. Aby sme vám to uľahčili, v nasledujúcom článku prinášame kreatívne nápady na darčeky, ktoré ocenia začiatočníci i tí skúsenejší. Objavte čaro DIY návodov a pripravte niečo krásne pre rodinu, priateľov či svojich štvornohých miláčikov.

DIY: Ručne vyrobený darček ako najlepší dôkaz priateľstva

Vlastnoručne vyrobená pozornosť je zaiste tým najhodnotnejším darčekom pre tých, ktorých máme radi. Prítomnosť priateľov je v našich životoch nenahraditeľná. Často sú pre nás takmer druhou rodinou. Čo venovať kamarátom k narodeninám či pod vianočný stromček? Pozrite si naše “urob si sám” nápady na darček k narodeninám alebo darčeky na Vianoce.

Originálne doplnky

Drobnosti v podobe módnych doplnkov sú presne tými maličkosťami, ktoré potešia každú ženu a slečnu. Ručne zhotovený náramok, ozdoba do vlasov alebo štýlová brošňa jej zaručene vyčarí úsmev na tvári. Vyhotovenie prispôsobte svojim schopnostiam a materiálu, ktorá máte k dispozícii.

Náramok sa dá upliesť alebo urobiť z kusu ozdobenej koženky. Na vlasové doplnky pokojne použite staré sponky, ktorým s trochou snahy rýchlo vrátite stratený lesk. Brošne a podobné ozdoby na oblečení najviac vyniknú, ak sú z farebných korálikov alebo flitrov. 

A čo muži? Blízkeho priateľa určite zaujme ručne ušitá kravata alebo pekný motýlik, ideálny na špeciálne príležitosti. Môžete ich ušiť alebo siahnuť po trendovej variante z dreva. Ak chcete darček z dreva úplne doladiť, vložte ho do elegantného úložného boxu a pripojte venovanie zo srdca. Kto by nemal rád skvelé eko darčeky?

Voňavé darčeky

Šikovné ruky sa nezľaknú ani návodov na výrobu domácej kozmetiky. Kreatívne nápady na darčeky môžu mať aj takúto podobu. Veľkých aj malých oslávencov prekvapte vlastnoručne vyrobeným mydlom, šampónom alebo šumivou guľou do kúpeľa.

Náš tip: S kozmetikou sa spájajú chvíle pohody a relaxu. Doprajte ich mame, sestre či najlepšej kamarátke. Darujte im masáž pomocou doma namiešaného pílingu, ktorý vytvoríte jednoduchým zmiešaním hnedého cukru, medu a mandľového oleja. 

Darčeky pre zvieratá

Milujúci majitelia pri rozdávaní darčekov nezabúdajú ani na svojich psíkov a mačky. Ak k nim patríte tiež, máme pre vás nasledovné tipy.

Šteniatku alebo psovi menšieho plemena sa najmä počas chladnejších dní iste zíde svetrík alebo bundička. Nemusí ísť o najnovší módny kúsok. Cieľom je, aby zahrial. Jednoduchý model sa dá zhotoviť za krátky čas. Môžete pri tom oprášiť svoju dávnu záľubu v háčkovaní, štrikovaní alebo šití.

Mačky oblečenie nepotrebujú tak často. Praktický bude preto skôr nový obojok alebo hračka. Na oba nápady sa dá použiť koža, koženka alebo pevnejšia látka. Chcete vedieť, kde sa vaša mačka práve nachádza? Zaveste na obojok malý zvonček alebo rolničku.  

DIY nápady na darčeky pre deti

Radosť, ktorú pri rozbaľovaní darčekov cítia deti je s tou našou neporovnateľná. Pripravte im milé prekvapenie, ktoré si zamilujú. Krásne hračky či originálne pomôcky nemusíte vždy hľadať v obchodoch. Skúste niektorý z našich nápadov – nápady na darčeky pre deti.

Hračky z maminej dielne 

Tiež ste v detstve mali obľúbenú handrovú bábiku? Dala sa prať, pohodlne sa s ňou spalo a nikdy sa nepokazila. Spravte jednu aj svojej dcérke. Pri výrobe využite staré ústrižky rôznych látok, korálky a špagátiky. Najdôležitejšia však bude vaša fantázia.

Pre syna môžete rovnako rýchlo vyrobiť, napríklad, parkovací dom pre autíčka. 

Čo budete potrebovať?

  • väčšiu kartónovú škatuľu 
  • nožnice alebo ostrý nôž
  • papiere
  • farebné fixky

Ako na prípravu handrovej bábiky? Pozrite si presný postup.

  1. Škatuľu z jednej strany zlepíme.

  2. Postavíme ju na zem tak, aby otvorená časť smerovala dolu a vytvorila okolo garáže priestor na “vonkajšie” parkovacie státie.

  3. Na bočných stranách škatule spravíme niekoľko výrezov, ktoré poslúžia ako “vjazd” a “výjazd”.

  4. Nakoniec fixkami, príp. nálepkami označíme parkovacie miesta, vchody a pod. Nakresliť alebo vystrihnúť z papiera môžeme ešte okná a ovládacie prvky.

Zábavné čítanie

Priblížte deťom knižné dobrodružstvá zábavnou formou. Veselé záložky do knižiek alebo farebné obaly na knihy a zošity vykúzlite raz – dva. Je len na vás, či budú z papiera, textilu alebo iného vhodného materiálu. 

Pri vymýšľaní vzorov sa nechajte viesť obľúbenými rozprávkovými hrdinami svojich detí, komixami či zvieracou ríšou. Záložky neváhajte ozdobiť strapcami, stužkami alebo malými brmbolcami. Ak knižný kútik zdieľajú súrodenci, každú záložku podpíšte iným menom.

Spoločné tvorenie 

Deti vám pri akejkoľvek kreatívnej činnosti rady pomôžu. Ich nadšenie bude o to väčšie, ak svoj výtvor budú môcť nakoniec aj zjesť. Pustite sa spolu do výroby nasledovných chutných ozdôb.

— Kvety z penových cukríkov —

Aj niektoré ozajstné kvety sú jedlé. Žiadne však nie sú také sladké ako tie zo známych bielo-ružový mäkkých cukríkov marshmallow. Vytvoríte ich veľmi jednoducho. Vezmite dlhú drevenú špajľu a po celej dĺžke na ňu ponavliekajte cukríky. Do kúskov v hornej časti zapichnite niekoľko krátkych špáradiel tak, aby sčasti vytŕčali a vytvárali tvar kvetiny. Ostré konce zakryte zvyšnými cukríkmi a môžete ochutnávať. Drievka tu možno nahradiť aj surovými špagetami.

 — Koláčiky na zavesenie —

Zvyknete na vianočný stromček vešať ozdobené medovníky? Prečo si ich nepripraviť aj v priebehu roka? Vymeňte sviatočné vykrajovačky za srdiečka alebo kolieska, pripevnite šnúrku a nechajte deti vyzdobiť si izbu podľa svojho vkusu.

— Girlanda z farebných pukancov

Alebo pokojne náhrdelník či náramok. Záleží len od toho, aký dlhý budete mať povrázok, na ktorý pestré kúsky budete navliekať. Na pomoc vám poslúži hrubšia ihla.

Veľká noc je obľúbené obdobie na veľkonočné tvorenie s deťmi a poskytuje vám možnosť, ako privítať jar, osláviť nový život a zároveň stráviť kvalitný čas s vašimi ratolesťami. Tak isto Vianoce majú svoje čaro, objavte s nami aj vianočné tvorenie s deťmi.

Užitočné a zároveň kreatívne nápady na darčeky do domácnosti

Nad darčekmi pre hostiteľov vždy premýšľate až po ceste na dohodnutú návštevu? Ušetrite si nepríjemnú situáciu s ďalšou fľašou vína a vymyslite pekný a nápaditý darček s dostatočným predstihom. Pozrite si naše tipy na darčeky do domácnosti.

Dekorácie do bytu 

Prísť na návštevu s vlastnoručne zhotovenou dekoráciou môže byť odvážne. Ak však dobre poznáte vkus domácich, nebude to krok vedľa. Špeciálne na túto príležitosť ušitý vankúš alebo svietnik vyhotovený z pohára od zaváranín si miesto v interiéri určite nájde.  

Pre štýlovú kuchyňu 

Kto by nechcel mať v byte doplnky do kuchyne, ktoré nemá nikto iný? Aj také bežné veci ako sú kuchynské chňapky alebo hrnčeky na kávu môžu dostať výnimočný šat. Ak máte so sestrou či kamarátkou podobný zmysel pre humor, ozdobte predmety podľa vášho vkusu a zaujímavo ich zabaľte. Tí skúsenejší môžu z prútia upliesť košík na ovocie alebo ušiť prestieranie na stôl.

Darček z dreva

Bez drevených prvkov si zariadenie domácnosti väčšina z nás nevie predstaviť. A čo môžete z dreva vyrobiť rodine a známym? Napríklad stojan na časopisy z preglejky, varešky s iniciálami blízkych alebo neobyčajnú závesnú dekoráciu, ktorá skrášli každé okno.

Kreatívne inšpirácie ako zabaliť darčeky 

Keď už darček máme, zostáva ešte jedna milá povinnosť – nájsť vhodné balenie darčekov. Darčekové taštičky z obchodu nechajte doma. Radšej si vyrobte vlastné. Stačí nájsť výnimočný dekoračný papier alebo pásy látky, ktoré zlepíte alebo zošijete, a krásne balenie je na svete!

Rozhodli ste sa darovať niečo krehké, čo vyžaduje pevný obal? V takom prípade prídu vhod drevené škatuľky, ktoré dozdobíte technikou decoupage. Skvele sa hodia, napríklad, na poháriky s lahodným domácim džemom alebo sirupom.

Ak hľadáte iné inšpirácie na darčeky, prečítajte si nasledujúce články:

Ďalšie kreatívne nápady na darčeky nájdete aj na webe Westwing. Vyplňte bezplatnú registráciu a sledujte naše články plné tipov a inšpirácii pre pohodové bývanie.