Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Lukáš Kimlička - profilová fotografia

Lukáš Kimlička v sebe skrýva mnoho talentov a preto zaradiť ho do jednej profesijnej kategórie je výzvou. Lukáš je módny návrhár, vizážista, štylista a aj fotograf. Jeho kreativita a zmysel pre detail sa odráža aj na zariaďovaní jeho moderného bytu na Záhorí, kde taktiež kraľuje vkus, luxus a kreativita. Poďme sa naň pozrieť spolu!

Luxusný a elegantný štýl interiéru

Lukáš Kimlička v sebe nezaprie kreativitu taktiež v rámci interiérového dizajnu. Lukáš si aj svoje bývanie zariadil sám, vkusne a štýlovo. Vďaka svojej kreativite a talentu, jeho byt na Záhorí vyzerá zaujímavo, luxusne a elegantne. Posúďte sami: tieto miestnosti v sebe nesú “kimličkovský štýl”.

Byt som zariaďoval prvýkrát v živote. Myslel som, že to nechám na architekta, no vždy ma lákal interiérový dizajn, tak som to riskol a zariadil si bývanie sám. Najdôležitejšie pre mňa bolo, aby som sa v byte cítil dobre a aby bol “šitý” presne mne na mieru. V tomto byte plánujem zatiaľ žiť sám, takže som ho prispôsoboval výlučne svojim predstavám a potrebám a to považujem pri zariaďovaní za najdôležitejšie.

Lukáš Kimlička a jeho interiér: Ktorý priestor je jeho útočiskom?

Lukáš Kimlička je často pracovne zaneprázndený a ako určite každý z nás má niektorú miestnosť, ktorá slúži ako útočisko popri pracovnej vyťaženosti. Ktoré je Lukášove najobľúbenejšie miesto v jeho byte?

Moje najobľúbenejšie miesto v byte je kuchyňa. Nie je to preto, že by som nejak zvlášť rád varil (varím rád, ale nie veľa), ale práve tu sa stretávam s priateľmi, ktorí ku mne prídu na návštevu a za barovým pultom radi posedávame, napríklad pri pohári dobrého vína. Kuchyňu mám spojenú s obývačkou, takže z barových stoličiek sa ľahko presúva na pohodlnú pohovku, pri ktorej je odparkovaný barový vozík.

Inšpirácia pre interiérový dizajn a bývanie

Kde Lukáš Kimlička čerpal inšpiráciu?

Zariaďovať interiér je určite pre každého výzvou. Tak isto to bolo aj v Lukášovom prípade. Aj keď je Lukáš Kimlička kreatívna duša, priznáva, že pri zariaďovaní svojho bytu hľadal rôzne inšpirácie, ktoré napokon skvele skombinoval.

Najviac inšpirácií som čerpal na Instagrame a Pintereste. A samozrejme veľkou inšpiráciou mi bola aj stránka Westwing. Som známy tým, že som dosť nerozhodný. Stále sa mi páčil nejaký iný štýl bývania. Raz to bol minimalizmus a prírodné farby, potom to bolo art déco alebo eklektický štýl s prvkami baroka. Ešte mi chýba dokončiť pracovňu. Tá bude potom asi miestom, kde budem tráviť najviac času. Zatiaľ v nej mám len hojdacie kreslo a malú knižnicu, kde mám uložené magazíny, pre ktoré som fotil.

Čo v interiéri nesmie chýbať?

Interiér v Lukášovom byte pôsobí umelecky a sofistikovane, tieto kvality sú predsa súčasťou jeho profesie. V interiéri sa nachádzajú veci, bez ktorých si každý z nás nevieme predstaviť život. Ktoré sú dôležité pre Lukáša a bez ktorých si on nevie predstaviť bývať?

Bez sprchového kúta, ale kúpelňa je momentálne tiež ešte v procese zariaďovania. Ale inak mám rád v byte doplnky, hlavne umelecké predmety, ako sochy, vázy a obrazy. Tie sú pre mňa akoby šperkom každej miestnosti a dokážu priestor skvelo zútulniť. Aj preto môj byt zdobí umelecké sklo a fotografie od mojich obľúbených fotografov.

Ak by sme mali zhrnúť čo Lukáš Kimlička zbožňuje vo svojom interiéri, tak by sme vystihli 3 základné prvky:

  1. Obývačka s kuchyňou kde sa rád stretáva s priateľmi
  2. Mix rôznych štýlov v interiéri – od eklektického až po art déco
  3. Lukáš by si nemohol predstaviť kúpeľňu bez sprchovacieho kúta

Inšpirujte sa aj vy krásnými doplnkami do bytu, ktoré si aj Lukáš Kimlička u nás vybral. Zaregistrujte na Westwing a vyberte si z najlepších ponúk, ktoré vám pomôžu vytvoriť si svoj vysnívaný domov!