Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
torta na prvé sväté príjimanie

Prvé sväté prijímanie je veľkou udalosťou nielen pre deti, ktoré ho budú prijímať, ale aj pre celú rodinu. Rodičia s hrdosťou a láskou vedú svoje ratolesti k tejto nádhernej sviatosti, ktorá ešte viac prehĺbi ich vieru. Tento deň je skutočne výnimočným, a preto si zaslúži aj peknú oslavu. Čím by ste si mohli prekvapiť deťúrence, aby si túto udalosť navždy zapamätali? Aké darčeky pre prvoprijímajúcich by boli vhodné pri takejto príležitosti? Pripravili sme pre vás 6 skvelých a očarujúcich tipov, ktorým sa vaše ratolesti určite potešia!

Prvé sväté prijímanie a birmovka 

Cirkevné sviatosti zohrávajú v živote veriacich nesmierne dôležitú úlohu. Sú krásnym spečatením a oslavou ich viery. Po narodení dieťatka je jeho prvou sviatosťou krst. V období okolo 9. roku sa pre deti blíži prvé sväté prijímanie, a keď z noc vyrastú mladí tínedžeri, prichádza sviatosť birmovania. Na každú z nich sa zvyčajne pripraví aj nejaký pamätný darček, ktorý by deťom pripomínal tento výnimočný okamih v ich živote. Či už ho chystajú rodičia, krstní rodičia alebo v neskoršom období birmovní rodičia oslávenkyne, či oslávenca, pre každú príležitosť sa dajú pripraviť skutočne nádherné darčeky. Nuž a pravdaže sa nezaobídu bez peknej rodinnej oslavy!

Praktické rady a darčeky pre prvoprijímajúcich 

Aj vo vašej rodine sa chystá oslava prvého svätého prijímania? Či už ste rodičom dieťaťa alebo jeho krstným rodičom, táto udalosť si určite zaslúži nejaké prekvapenie. Pozrite sa s nami na niekoľko praktických rád, ktoré sa vám môžu zísť, ak hľadáte nápady na darčeky pre prvoprijímajúcich vo vašej rodine, či už to má byť pekný spomienkový doplnok, dekoratívny predmet alebo niečo drahšie.

1. Darčeky pre prvoprijímajúcich so symbolmi sviatosti 

Prvé sväté prijímanie je oslavou viery v Boha a prijatia Pána Ježiša do srdiečka detí. Preto by mal mať darček pre ne s sebe symbol anjelika, holubice, srdca alebo kríža. V milo detskom prevedení s peknými farbami určite vyčaruje úsmev na ich tváričkách. Môžete pritom použiť akýkoľvek doplnok alebo dekoráciu do detskej izby.

2. Vhodné farby pre darčeky 

Deti sú symbolom nevinnosti a čistej, nepoškvrnenej viery. Prvé sväté príjimanie vnáša do ich dušičiek svetlo – darčeky pre prvoprijímajúcich sú preto zväčša v bielej farbe a častokrát so zlatistými prvkami. Tradične sa používa ružová farba pre dievčatká a modrá pre chlapcov na ozdobenie- Tieto farby zvyknú prevládať v darčekoch nielen na prvé sväté prijímanie, ale aj na krst. Pri birmovke je farebná paleta už voľnejšia. 

3. Veľká slávnosť so skromnosťou 

Aj keď je táto slávnosť veľkým krokom v živote dieťaťa, darček nemusí byť veľký, pretože aj viera učí deti skromnosti. Mal by byť skôr symbolickým zhmotnením sviatosti. Výnimočnosť tohto dňa určite umocní nádherná rodinná oslava s chutnou tortou, ktorej sa jednoznačne potešia všetci malí oslávenci!  

Darčeky pre prvoprijímajúcich: 6 skvelých nápadov 

Dúfame, že vám naše rady a nápady na darčeky pre prvoprijímajúcich pomohli, a že bude vaše rozhodovanie o to jednoduchšie. Pre každý prípad sme však pre vás pripravili aj 6 skvelých tipov na prekvapenie pre malých oslávencov. Určite medzi nimi nájdete ten pravý darček pre vašu malú slečnu alebo malého fešáka! Rozdelili sme ich do dvoch kategórií podľa toho, či hľadáte darček vo forme spomienkového doplnku a dekorácie, alebo by ste chceli pre deti honosnejší darček.

Nádherné spomienkové darčeky pre prvoprijímajúcich

  1. Darčeková súprava s bielou sviečkou, ružencom a anjelikom – táto zostava doplnkov je ako vyšitá pre nápady na darčeky pre deti, ktoré sa chystajú na prvé sväté prijímanie. Budú pekne súvisieť s ich vierou a v milom prevedení im nebude chýbať detská hravosť. Miesto anjelika je pútavým doplnkom aj krížik.
  1. Fotoalbum na pamiatku – pre uchovanie spomienok na tento jedinečný deň je to skutočne skvelý nápad. Deti si ho budú môcť ozdobiť nálepkami alebo kresbami, poprípade si vytvoriť vlastné popisky ku fotografiám.
  1. Nástenná dekorácia alebo fotorámik na fotku z prvého svätého prijímania – milá nástenná dekorácia pripomínajúca tento deň, prípadne zarámovaný plagát z tejto udalosti s menom dieťaťa budú určite peknou ozdobou stien v detskej izbe. Nemáte plagát? Vyberte krásne vyzdobený fotorámik a uložte doňho najkrajšiu fotku vašej ratolesti z tejto ceremónie.
  1. Obliečka na vankúš – môžete si ju nechať vyrobiť s potlačou s informáciami ku prvému svätému prijímaniu oslávencov alebo vymyslieť nejakú originálnu alternatívu, ktorá sa hodí k tejto udalosti. Vzor s anjelikmi je skvelá voľba, prípadne môžete na slávnostnejšiu obliečku vyšiť meno vašej prvoprijímajúcej ratolesti!

Štýlový darček na dlhé roky 

  1. Jemná retiazka s malým príveskom v tvare krížika, srdiečka alebo anjelika – či už ho vaša ratolesť bude nosiť hneď alebo až v neskoršom veku, je to krásny spôsob, ako zvečniť tento výnimočný deň! Existuje množstvo nádherných detských prevedení retiazok, náramkov a príveskov – určite vyberiete to najkrajšie, či už hľadáte darček pre dievčatko alebo chlapca.
  1. Náramkové hodinky – ak hľadáte honosnejší darček, aj náramkové hodinky sú výborný tip! S pekným remienkom v obľúbenej farbe oslávenca či oslávenkyne určite poteší. Zvoľte biely remienok ako symbol, že ide o darček na prvé sväté prijímanie. Dievčatám sa krásne hodí. A čo chlapci? Pekné budú biele hodinky so vzorom na remienku, napríklad s futbalovou loptou, alebo s dekorovaným ciferníkom s ich obľúbenou rozprávkovou postavou.

Už viete, čím obdarujete deti vo vašej rodine na prvé sväté prijímanie, aby ste pre ne spravili tento deň ešte pamätnejším? Určite sa vášmu výberu potešia! Ak hľadáte prekvapenie na iné príležitosti, prípadne máte chuť sa do zhotovenia darčeka pustiť vlastnými rukami, pozrite sa na naše kreatívne nápady na darčeky. Budete ich môcť využiť počas celého roka a to na rôzne príležitosti. Stále populárnejšie sú aj eko darčeky, ktorým sa potešia nielen zástancovia životného prostredia. Nájdete medzi nimi inšpirácie pre každého člena rodiny! Aby bola radosť z prekvapenia, ktoré ste nachystali, ešte väčšia, nezabudnite ani na balenie darčekov – s našimi tipmi a radami vám to určite pôjde ako po masle.

Prvé sväté prijímanie je v živote detí dôležitým krokom, nielen čo sa týka ich viery. Opäť sa stávajú o trošičku dospelejšími. Spravte tento deň pre ne skutočne krásnym a výnimočným, aby naň s radosťou spomínali – pekná oslava a nádherný darček sa o to bezpochyby postarajú! Využite pritom bezplatnú registráciu na Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov a každá slávnosť v ňom ešte krajšia!