Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Rozlúčka so slobodou nevesty

Čaká vás nezabudnuteľný deň. Už čoskoro si poviete spoločné áno. Plánovanie svadby zahŕňa aj milú povinnosť pre nastávajúcich, ale ja pre prípadných hostí, akou je rozlúčka so slobodou. Pomôcť s organizáciou môže aj svadobný plánovač, do ktorého túto zábavnú aktivitu môžete pokojne zahrnúť. Rozlúčka so slobodou môže byť vopred dohodnutá, ale môže mať aj formu prekvapenia. Niekedy býva táto udalosť aj dobrý tip na svadobný dar. Je na vás, ako si ju predstavujete a koho si zavoláte na pomoc. My vám prinášame inšpirácie, ako zažijete skvelú zábavu, na ktorú budete s úsmevom spomínať možno aj celý život!

Rozlúčka so slobodou: aké sú základné pravidlá?

Nikto nechce zažiť žiadne faux pas, hoci v dobrej viere by ste radi budúcemu ženíchovi alebo neveste radi dopriali veľkolepú party. Možno však nie je cieľom zobudiť sa na opačnom konci krajiny, prípadne nepamätať si, čo sa vlastne počas osudnej noci stalo. V dnešnej dobe digitalizácie a sociálnych sietí treba dať pozor aj na obsah, ktorý sa dostane von v podobe videa alebo fotografií. Rozlúčka so slobodou musí mať z mnohých dôvodov isté pravidlá.  

Pravidlo #1: Jeden organizátor

Ak ste najlepší kamarát alebo kamarátka jedného z páru, pre ktorého idete usporiadať párty, dohodnite sa s ostatnými. Spolu zistíte, o čo majú záujem. Všetko by mal koordinovať jeden človek, ktorý je zvyčajne spoločenský typ a často mu dajú na starosť aj svadobné hry. Akonáhle bude stanovený jeden organizátor, všetko pôjde hladko. Dohliada aj na to, aby sa všetci zúčastnení bavili a zostali tak dlho, ako si praje ženích alebo nevesta. Je to ich deň.

Pravidlo #2: Rozlúčka so slobodou: finančná stránka  

Niektorá rozlúčka so slobodou môže byť záležitosťou jedného večera v mieste bydliska, iná môže zahŕňať cestovanie, dokonca môže zabrať aj celý víkend. Ideálne je poskladať sa na to spoločne, ženích ani nevesta by za túto zábavu nemali platiť. Preto by ste mali vopred zistiť, aký má kto vyhradený rozpočet na celú záležitosť.  

Pravidlo #3: Rešpekt výberu

Pokiaľ sa rozlúčka so slobodou má stretnúť s úspechom, mala by vychádzať z dohody. Nenúťte ženícha ani nevestu, aby robili niečo, čo nechcú. Nie každý má rád bujaré večierky a je stredobodom pozornosti. Možno si nevesta chce posedieť s kamarátkami a ženích by rád strávil večer v luxusnom salóniku s whiskey a cigarami. Doprajte im možnosť výberu a rešpektujte ho. Aj toto by mal vedieť zorganizovať hlavný koordinátor. Má na starosti aj zloženie hostí.

Pravidlo #4: Správna organizácia je základ. Kto sa jej ujme?

Hlavný koordinátor je väčšinou jeden z najbližších ľudí nevesty alebo ženícha. Dohliada na všetko, od nápadu, cez realizáciu až po vyúčtovanie. Mal by mať s podobnou udalosťou skúsenosť a poznať väčšinu priateľov, rodiny a známych. Ideálne je, ak sa postará o všetko od A po Z, najmä o to, aby boli splnené očakávania ženícha alebo nevesty. Takisto koordinuje rozpočet a mal by zaistiť aj plynulý chod celej udalosti v ten daný deň.  

Pravidlo #5: Kedy a ako naplánovať rozlúčku so slobodou?

Na túto milú povinnosť treba myslieť spolu so svadbou. Ak svadbu plánujete pol roka, rozlúčka so slobodou vám zaberie približne rovnaký čas. Pomôže vám svadobný plánovač, ktorý musí byť zladený so samotnou svadbou. Už len detail ako naplánovať neveste kaderníčku alebo vizážistku, je pomerne podstatný. Tento termín by mal vyhovovať najmä neveste a preto je dobré plánovanie skutočne prioritné.

Pre plánovanie rozlúčky so slobodou je výhodné si zaobstarať zoznam, aby ste na nič nezabudli. Preto sme pre vás pripravili zoznam pre nevestu a pre ženícha, ktorý si môžete doma vytlačiť a použiť ako vlastný zoznam na veci, na ktoré nesmiete zabudnúť!

Rozlúčka so slobodou pre nevestu

Rozlúčkové párty bývajú pre budúcu nevestu pokojnejšou aktivitou, ak práve nie je akčný typ, ktorý miluje večierky. V takom prípade jej to doprajte! Zorganizujte jej vizážistku a kaderníčku, ktoré z nej spravia príťažlivú divu. Rezervujte miesto v luxusnom bare s pekným výhľadom na mesto a hudbou, ktorú má rada. Vyrazte do klubu! Zorganizujte jej salsa párty, ak má rada latino tance a zabávajte sa s ňou až do skorého rána. Myslite aj na prespanie. Buď zarezervujete miesto, kde sa bude konať oslava a prespí sa tam, alebo naplánujete všetko zvlášť. Záleží aj od rozpočtu, ktorý chcete minúť a takisto aj od množstva aktivít, ktoré bude rozlúčka so slobodou zahŕňať. Či už to bude vo veľkom alebo v malom, nechajte budúcu nevestu vyniknúť a žiariť.  

Nápady pre budúcu nevestu

Ženy sa vždy potešia extra starostlivosti a pozornosti. Kamarátky sa možno nestretávajú už tak často ako kedysi a preto by možno všetky ocenili, keby ste spolu vyrazili na spoločný výlet. Môžu to byť kúpele alebo jogový pobyt, kde si doprajte masáže či kozmetiku. Ženy milujú nechať sa rozmaznávať a preto tento nápad nikdy nie je zlý. Záleží opäť od rozpočtu. Pokojná pyžamová párty tiež môže byť riešením. Objednajte si pizzu, zmrzlinu, šumivé víno a hodujte! Môžete si pustiť nejaké romantické komédie, ktoré ste už dávno nepozerali a cíťte sa pohodlne.

Rozlúčka so slobodou pre ženícha

Príležitostí a nápadov pre pánsku rozlúčku je neúrekom. Možno ide o celodennú záležitosť alebo aj víkendovú oslavu – napríklad návšteva vinotéky s ochutnávkou alebo organizácia výletu na lodi, poľovačka alebo rybárčenie alebo čokoľvek iné, čo si myslíte, že si ženích užije. Je dôležité rozhodnúť sa, aký štýl chcete zvoliť.  

Nápady pre budúceho ženícha

Je ženích akčný typ alebo len rád chodí von? Parašutizmus a bungee jumping sú možnosti, ak chcete posunúť hranice zdravého rozumu. Ak chcete vyskúšať niečo trochu menej riskantné, vždy existujú ďalšie extrémne športy, ako je jazda na horskej dráhe, turistické výlety a paintball. Pri plánovaní týchto aktivít nezabudnite na počasie.

Je ženích znalec piva alebo vína? Prehliadky pivovaru alebo ochutnávky netradičných vín sú skutočne zábavné. Svoje obľúbené nápoje si môžete vychutnať a zároveň rozšíriť svoje vedomosti. Vždy chcel absolvovať víkendový golfový výlet? Toto by mohol byť ideálny čas na uskutočnenie jeho priania.  

Víkend pri jazere je ako stvorený na leto a môže poskytnúť perfektné dobrodružstvo. Stále máte možnosť niekam vyraziť a dať si drink. Populárne vodné športy sú vodné lyžovanie, wakeboarding, rafting na divokej vode a tubing. Rybolov je tiež jedným z úžasných zážitkov, aké muži obľubujú. Ak ste nikdy neboli a žijete blízko jazera, určite to zvážte. Prenájom rybárskeho člna môže byť zábava pre všetkých!

6 nápadov kde zorganizovať rozlúčku so slobodou

Len čo sa rozhodnete pre miesto a čas, mali by ste zistiť, kde po skončení rozlúčky skončíte. Môžete si zvoliť z niekoľkých alternatív:

 1. Prespíte každý doma, nič nemusíte organizovať.
 2. Objednáte hotel alebo penzión.
 3. Prenajmete si na víkend veľký apartmán, kde budete bývať všetci.  
 4. Perfektná alternatíva je aj chata alebo chalupa na vidieku, tu však treba myslieť aj na dopravu.
 5. Zorganizujte víkendovú party, ktorá bude počítať s ubytovaním a nocľahom na jednom mieste. Je to praktické.  
 6. Ak má budúci ženích alebo nevesta väčší dom, môžete prespať všetci u neho a spraviť si pyžamovú párty ako za starých čias.  

Skvelý program na rozlúčku so slobodou

Pokiaľ chcete rozlúčku trošku vylepšiť, zvážte záľuby hlavného aktéra. Čo má rada nevesta alebo ženích? Aká je ich vášeň? Čo takto kurz varenia na víkend v Toskánsku alebo koncert obľúbenej kapely? Do úvahy pripadá aj podomácky pripravený večierok, ktorý sa ponesie v duchu jednej témy. Ideálne je, ak s ním všetci súznejú. Ak si neviete dať rady, poraďte sa viacerí. Pomôže aj zoznam pre a proti, ľahšie sa potom rozhodnete, ktorú alternatívu zvolíte.

Aj takto by mohla vyzerať skvelá rozlúčka so slobodou pre dámu:

 • Príprava a welcome drink v hotelovom apartmáne
 • Neriadená zábava, zahrievacie kolo
 • Návšteva tapas baru a ochutnávkou španielskych vín
 • Latino párty so súkromným učiteľom salsy a samby
 • Návrat na hotel v skorých ranných hodinách.

Takto by mohla vyzerať pánska rozlúčka so slobodou:

 • Príprava na víkend len pre pánov
 • Odchod do Álp
 • Prenájom horskej chaty  
 • Snowboarding, lyžovanie či iné športové aktivity podľa sezóny
 • Večer pri pive, víne či cigarách  
 • Sauny a ľadové kúpele  
 • Návšteva rockového koncertu  

Či plánujete rozlúčku so slobodou pre ženícha alebo nevestu, rozhodne zvážte všetky možnosti, aby ste vystrojili čo najlepšiu zábavu a nezabudnuteľný zážitok.