Bezplatné vrátenie
100 dní na vrátenie
Dokonalý darček pre sestru

Sestra je pre vás častokrát ako najlepšia kamarátka. Preto aj darček pre sestru by mal byť taký, ktorý váš vzťah dokonale vystihuje. Málokoho poznáte tak dobre ako svoju sestru, preto si doprajte čas, aby ste vybrali ten pravý darček. Ak má vaša sestra hobby, pri ktorom je skutočne šťastná, zistite si o jej záľube čo najviac. Možno rada cestuje alebo maľuje, dajte si námahu a zistite, čo k tomu potrebuje. Inšpirujte sa nápadmi od nás a vyčarujte sestre radosť z darčeka, na ktorý nikdy nezabudne.

Ako vybrať ten správny darček pre sestru? Našich 5 rád!

Sestra patrí k najdôležitejším ľuďom vo vašom živote, preto si zaslúži ten najlepší darček. Dajte si záležať na tom, aby ste ju dobre a pozorne počúvali. Dozviete sa, čo má práve rada, kam často chodí, aj čo potrebuje. Možno vám vo výbere správnej pozornosti pomôže jej manžel, partner alebo kamarátka. Aj keď je to vaša sestra, ktorú poznáte veľmi dobre, niekedy je výhodné mať viacero inšpirácií pre výber toho správneho darčeka. Na čo by ste mali myslieť?

  1. V prvom rade treba mať čo najviac užitočných informácií o tom čo by asi chcela a potrebovala
  2. Ak sa s vašou sestrou rozprávate, viete presne, čím aktuálne žije, zamerajte sa na to!
  3. Hľadáte darček pre sestru k meninám? Určite postačí drobnosť pre jej radosť.
  4. Ak však potrebujete kúpiť darček pre sestru na Vianoce, darček k narodeninám, alebo darček na meniny, potešte ju niečím hodnotnejším. 
  5. Dôležité je, aby ste nečakali na poslednú chvíľu, začnite s hľadaním a nákupom skôr!

8 tipov na dokonalý darček pre sestru

Hoci si myslíte, že vašu sestru viete obdarovať, možno ste už po rokoch vyčerpali nápady. Záleží, pri akej príležitosti darček pre sestru vyberáte. Darček pre sestru môže pobaviť, potešiť aj správne naladiť. Ak chcete, aby na darček od vás nikdy nezabudla, inšpirujte sa naším výberom nápadov.

1. Bytový difuzér

Má vaša sestra rada vône a parfum ste jej darovali už minule? Riešením môže byť aróma lampa alebo vonný difuzér. Spomeňte si, aké vône mala rada v detstve. Boli ste spolu odmalička, istotne viete, k čomu inklinovala. Podľa toho vyberte vôňu, pri ktorej sa cíti príjemne a uvoľnene. Ak vyberiete súpravu vôní, bude mať každú z nich na inú príležitosť, náladu či ročné obdobie. V difuzéri aj aróma lampe môže vône meniť, ako sa jej bude páčiť. 

2. Zážitok navždy

Niekedy poteší nehmotný dar viac ako všetko, čo ste doposiaľ darovali. Ak vaša sestra často cestuje, darujte jej čokoľvek, čo jej spríjemní cestu, či už lietadlom, autom alebo vlakom. Môže to byť pohodlný vankúš, držiak na telefón, cestovná nabíjačka alebo čítačka kníh. Ak už má čo potrebuje, kúpte jej letenku alebo darujte cestovný poukaz, aby si vybrala destináciu, ktorú ešte nenavštívila. 

3. Súprava kozmetiky

Každá žena sa chce páčiť a má rada starostlivosť o telo, pleť aj vlasy. Isto viete, akú kozmetiku vaša sestra preferuje. Zistite, ktorú značku pravidelne používa a aké komponenty jej chýbajú, prípadne sa rýchlejšie míňajú. Pri návšteve si ich môžete odfotiť a objednať online. Možno rada využíva služby konkrétneho kozmetického salóna, tak ju rozmaznajte! Predplaťte jej balíček služieb, ktoré využíva a doprajte jej zaslúžený relax. 

4. Darček pre sestru, ktorá miluje poriadok

Ručný vysávač všetko vyrieši. Drobné smietky, vlasy alebo večne roztrúsená múka po kuchyni bude jedným ťahom preč. Inteligentné utierky, ktoré zotrú akúkoľvek šmuhu či nečistotu, môžu taktiež potešiť pedantného človeka s citom pre poriadok. Čisté okná vyrieši elektrická stierka, ktorá uľahčí prácu so sklom. Možno sestre chýba kôš na bielizeň, ktorý by bol nielen funkčný, ale aj atraktívny. Darčeky do domácnosti a taktiež eko darčeky sú dobrým nápadom ak má vaša sestra rada poriadok a čistotu v domácnosti a zároveň má blízko k prírode a udržateľnosti.

5. Nápady na darček pre sestru, ktorá potrebuje oddych

Každá žena potrebuje oddych. Keď je zrelaxovaná, s dobitými baterkami má následne kopec energie pre seba aj ostatných. Doprajte jej voňavý kúpeľ ako vo wellness hoteli, či telový olej, ktorý ju prenesie mysľou na dovolenku. Kúpiť jej môžete aj audio knihu alebo jej môžete darovať poukážku v jej obľúbenom kníhkupectve, nech si sama vyberie preferovaný žáner. 

6. Darček, ktorý poskytne komfort v jej domácnosti

Doprajte sestre pohodlie v mäkkučkej deke do každého ročného obdobia. Nie je nič príjemnejšie, ako schúliť sa do príjemnej deky a vychutnať si šálku horúceho kakaa alebo voňavého čaju. Deka môže perfektne ladiť so zvyškom jej interiéru a zároveň slúžiť ako vhodne zvolená dekorácia pohovky či kresla. Pridajte k deke aj krabičku obľúbeného čaju alebo kávy a zaručene ju potešíte.

7. Vaša sestra rada varí?

Smoothie mixér na fresh džúsy alebo pekáreň domáceho chleba je ideálny darček pre sestru, ktorá rada trávi čas v kuchyni. Ak je varenie jej každodennou záležitosťou, určite sa poteší súprave kuchárskych kníh, pomôcok na varenie či pečenie alebo aj novej kvalitnej panvici. Ak poznáte sestrin vkus, ako darček sa skvele hodí aj nová čajová súprava. Radosť jej spravíte aj formou na pečenie bábovky či kuchynskou váhou. Možnosti sú nekonečné!

8. Originálne a netradičné darčeky do domácnosti

Väčšina darčekov od blízkych poteší, niektoré urobia obovskú radosť a iné nadchnú do veľkých rozmerov. Doprajte sestre a jej rodine darčeky, z ktorých bude skutočne šťastná.

  • Dekorácie do bytu, ako napríklad zrkadlo, ktoré poteší nejednu ženu v každom veku a taktiež poslúži. Okrem toho, že plní svoj účel, stane sa zároveň vhodným dekoratívnym kúskom v jej interiéri
  • Nástenné dekorácie, ako napríklad krásne a štýlové nástenné hodiny, ktoré si môže zavesiť buď do chodby, kuchyne alebo do obývačky
  • Malé doplnky do bytu, ako svietniky alebo sviečky: či už preferujete malé čajové sviečky v modernom štýle alebo skôr okázalé boho doplnky, svietniky si u sestry rozhodne nájdu miesto
  • Textílie do obývačky či spálne vždy potešia: kúpte sestre dekoračné vankúše alebo posteľné prádlo
  • Vašu sestru poteší aj drobnosť, napríklad krásna dizajnová váza, do ktorej jej môžete zároveň kúpiť kvety, ktoré ma najradšej

Ako krásne zabaliť darček?

Hľadáte inšpirácie ako zabaliť darček nezvyčajným spôsobom? Alebo si neviete rady, ako ho vôbec vkusne a štýlovo zabaliť? Pozrite si naše 3 videá, ktoré, v ktorých vám ukážeme, že balenie darčekov môžete zvládnuť aj vy!

Sestra je s vami väčšinou odmalička. Občas sa vaše cesty rozídu, ale potom sa opäť spoja. Je niekto ako vaše druhé ja. Často práve na sviatky môžete darčekom vyjadriť, ako veľmi vám na nej záleží. 

A ak hľadáte ďalšie tipy na darčeky pre ženy, pozrite si nasledujúce články:

Bezplatná registrácia na serveri Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!