Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Dovolenka pri jazere

Čo môže byť lepšie ako dovolenka na Slovensku pri vode? Keby sme u nás mali more, bolo by to dokonalé. Slovensko patrí medzi krajiny s najväčšími zásobami vody, preto je na mieste, že ste sa rozhodli objavovať krásy našej zeme aj tento rok. Dovolenka na Slovensku pri vode môže byť zábavná, aktívna, aj pomalá. Máte doslova more možností, ktoré vám cez naše tipy na výlet radi sprostredkujeme. Cestovanie po Slovensku je skrátka super forma dovolenkového oddychu! Poďte sa inšpirovať!

Dovolenka na Slovensku pri vode: najobľúbenejšie jazerá

Na Slovensku síce more nenájdete, no môžeme sa popýšiť množstvom jazier, prírodných, minerálnych a termálnych vôd, a tiež vodných nádrží. Aquaparky a plavárne sú v lete aj v zime super voľbou. Na celom našom území ich nájdete veľmi veľa. Máme však aj perfektné prírodné bio kúpaliská, kde možno nebude úplne plno. Dovolenka na Slovensku pri vode sa dá stráviť aj nevšedne. 

Tieto prírodné kúpaliská vás určite nadchnú a okrem klasického osvieženia vám ponúknu aj pridanú hodnotu v podobe neobvyklého zážitku. Kam na dovolenku na Slovensku, keď nemáte nápad na originálne miesto pri vode? Máme pre vás tieto tipy na výlet alebo aj dlhší pobyt pri čistej vode.

Kaďa v Liptovskom Jáne

Obec je známa svojimi pamiatkami a prenádhernou prírodou. Teplota v Kadi má 20°C, čo v letných mesiacoch padne dobre. Budete sa cítiť ako vo vírivke. Prírodný wellness má neobyčajné čaro. Liečivé účinky sa prejavia údajne už po 20 minútach, preto by sa nemalo v Kadi zostávať dlhšie. Okúpať sa môžete aj v priľahlom bazéniku. 

Tajchy pri Banskej Štiavnici

Tajchy sú vodné nádrže, ktoré v minulosti stavali v okolí Banskej Štiavnice ako zdroj vodnej energie kvôli ťažbe a spracovaniu rúd. Vďaka dômyselnému systému sa teraz môžete okúpať v priezračne čistej vode priamo v lone Štiavnických vrchov. Je ich viacero, no medzi najvyhľadávanejšie patrí Počúvadlo, Klinger, Horný a Dolný hodrušský tajch.

Palcmanská Maša

Najväčšia vodná nádrž na území národného parku Slovenský raj s plochou 85 hektárov pri obci Dedinky, je súčasťou vodnej nádrže Dobšiná z jednej strany a z druhej strany plní funkciu prírodného kúpaliska. Obrovská vodná plocha slúži nielen na kúpanie, ale aj člnkovanie a rybolov. 

Bio bazén Borovica

Na rozdiel od chemicky čisteného bazéna je tento bazén absolútne bez chemikálií a vyhrievaný prírodným spôsobom. K dispozícii máte 80 metrov zdravého kúpania, pláže, športové aktivity, aj občerstvenie v tieni voňavých borovíc. Bio bazény pracujú na základe samočistenia, ktoré majú na svedomí vodné rastliny. V tomto plne vybavenom areáli neďaleko Lozorna je aj detský bazén a atrakcie pre najmenších. Dá sa tu tak stráviť perfektná dovolenka s deťmi

Prírodné kúpalisko Opatová

Kedysi to bolo neupravené jazero, teraz sa návštevníkom ponúka kompletne vyčistený a renovovaný areál neďaleko Trenčína v obci Opatová nad Váhom. Dno jazera je vysypané dunajským štrkom, vstup je pozvoľný a voda je pramenisto čistá. Absolútnou výhodou je tiché prostredie. Originálnou zábavou je aj aquazorbing, čo je skvelé, ak vás čaká dovolenka s deťmi.

Kúpalisko Santovka

Bazény sú dopĺňané len prírodnou termálnou vodou priamo z geotermálneho prameňa, ktorý sa nachádza rovno v areáli. Voda má teplotu 27°C. Obec Santovka leží neďaleko Levíc, je známa svojou minerálkou a liečivými účinkami vody. Rozhodne stojí zato navštíviť ju a okúpať sa v nej. Termálna voda má preukázateľne liečivé účinky na pohybový aparát.

Dovolenka na Slovensku pri vode: Sĺňava

Patrí medzi najväčšie vodné nádrže na Slovensku. Pýši sa nielen skvelou polohou pri svetoznámych kúpeľoch Piešťany, ale aj obrovskou rozlohou. Nájdete tu čajky, rôzne druhy rýb a vzácnych vtákov. Súčasťou nádrže je aj lodenica, konajú sa tu v lete aj preteky na kajakoch a vo vodnom lyžovaní. Na svoje si prídu nielen plavci, ale aj jachtári, windsurferi, či veslári. 

Sninské rybníky

Aj na východe Slovenska nájdete zaujímavosti. Bio kúpalisko pri Snine využíva podobne ako Borovica na Záhorí samočistiacu technológiu pomocou vodných rastlín a rias. Pri návšteve tohto kúpaliska budete mať výhľad na krásne hory Vihorlatu. Areál tvoria tri bazény s rôznou hĺbkou, atrakcie pre deti, športoviská, aj možnosti stravovania a ubytovania.

Vodná nádrž Duchonka

Asi 20 kilometrov za Topoľčanmi nájdete rekreačnú oblasť Duchonka. Okrem kúpania si pobyt môžete vyplniť aj člnkovaním, surfovaním, či šliapaním na vodných bicykloch. Dá sa tu aj kempovať. Nádrž je obkolesená borovicovo brezovými hájmi, ktoré dotvárajú krásnu idylku. Pravidelne sa tu koná aj letný hudobný festival. 

Dovolenka na Slovensku pri vode: ako sa pripraviť?

Medzi horúce tipy, čo nezabudnúť na dovolenku k vode, rozhodne patria repelenty. Komáre a iný bodavý hmyz rozhodne vedia znepríjemniť pobyt na maximum. Medzi naše overené rady a nápady rozhodne patria aj bohaté zásoby opaľovacích krémov, praktická lekárnička, stan na pláž, náhradné slnečné a plavecké okuliare a slnečník. Hodiť by sa vám mohla aj podložka pod deku, ak narazíte na kamienkovú, menej pohodlnú pláž. Určite pribaľte aj plavecké vesty a vodné hračky.

Aktivity na dovolenke pri jazere

Dovolenka na Slovensku pri vode sa dá prežiť aktívne aj pasívne. Ak patríte medzi športových nadšencov, nezabudnite si so sebou vziať predovšetkým niekoľko plaviek. Hodiť sa vám budú aj plavecké pomôcky a doplnky ako šnorchle, plutvy a pre pokročilých potápačov s výcvikom aj výstroj. Vodné športy nie sú len člnkovanie a kanoistika.

Ak máte možnosť, vyskúšajte aj: hydrospeed, paddleboarding, kitesurfing, flyboarding, aquaskipping, rafting, wakeboarding, či vodné pólo. Ak naopak preferujete oddych a pohodu, čo tak usporiadať si romantický piknik a občerstve pri jazere? Inšpirujte sa!

Dovolenka na Slovensku pri vode: aké ubytovanie zvoliť?

Druh ubytovania veľmi záleží od vašej povahy. Ak ste dobrodruh, vyskúšajte stanovanie na Slovensku alebo luxusnejší glamping. Zaujímavých miest na dovolenku na Slovensku pri vode a pod stanom máme neúrekom. Kompromisom medzi stanovaním a klasickým ubytovaním v hoteli môže byť prenájom karavanu alebo obytného vozu. Neviete, kam s karavanom na Slovensku? Radi vám dáme tipy na výlety, kde si to skutočne užijte. Každý spôsob ubytovania má svoje plusy aj mínusy, ale má vždy svoje neopakovateľné čaro. 

Dovolenka na Slovensku pri vode: a s deťmi

Spoločné zážitky s rodinou patria medzi perly nášho života. Takou je aj letná dovolenka s deťmi. Rodinné pobyty v blízkosti vodných nádrží, rybníkov a jazier vám zaručia aj mnoho zábavy. Vaše deti sa ani chvíľu nebudú nudiť, pretože dovolenka na Slovensku pri vode ponúka mnoho vyžitia aj pre vaše ratolesti. Nezabudnite na praktické balenie, dostatok oblečenia na všetky typy počasia, prenosné rádio alebo reproduktor, spoločenské hry a dobrú náladu.

Stráviť leto pri vode na Slovensku je skutočne dobrou voľbou. Naša prekrásna krajina ponúka bohaté vodné zdroje, pri ktorých sa rozhodne oplatí dovolenkovať. Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!