oslava menín

Ako sa cítite, keď si na vás niekto spomenie, keď máte sviatok a dostanete niečo milé ako darček? Predpokladáme, že príjemne, tak ako mnoho iných ľudí. Podobne sa môže cítiť aj ten, na koho si spomeniete vy a prinesiete mu nejakú milú pozornosť, napríklad aj na meniny. Pre niekoho samozrejmosť, pre iných nová príležitosť. Čo sa hodí ako darček na meniny a aké môže byť balenie darčekov pre takýto deň? Dnes sme pre vás nachystali kreatívne nápady na darčeky, ktorými môžete urobiť radosť tým, ktorých meno svieti v kalendári.

Aj meniny si zaslúžia pozornosť! 

Meno v občianskom preukaze alebo v kalendári nemá len orientačný charakter, má svoj dôležitý význam! Nesie v sebe aj základ charakteru každej osobnosti a je potvrdením dôležitosti jedinca. Keď nahliadnete do zoznamu mien a ich významu, zaiste nájdete nejakú podobnosť aj s ľuďmi, ktorých dobre poznáte. Bez ohľadu na to, či to sedí na 100% alebo nie, meniny môžu byť vhodnou príležitosťou uctiť si výnimočnosť aj charakter osoby, ktorá meno nesie. 

Nemusí to byť hneď veľká oslava, ale prejavenie pozornosti dá nositeľovi mena možnosť cítiť sa mimoriadnym a jedinečným. Niekedy stačí aj slovný prejav pozornosti, inokedy pár napísaných slov a niekedy sa hodí venovať aj malý darček. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, čo sa hodí ako darček na meniny nielen pre blízkych.

Darček na meniny: 6 super nápadov

Meninová pozornosť nemusí byť vôbec drahá ani náročná na obstaranie. Stačí trochu záujmu, tvorivosti a hravosti a darček na meniny viete vybaviť rýchlo a ľahko. Nemajte preto obavy, ak sa vám bude zdať menej dôležitý ako darček k narodeninám, pre obdarovaného je podstatná hlavne pozornosť, ktorú mu venujete.

1. Meninová karta

Jednoduché a pritom veľavravné môžu byť obyčajné papierové karty s meninovým venovaním. A nemusia byť len papierové. Svoje prianie viete vložiť aj na drevenú dosku či prívesok, alebo použiť scrapbook techniku. Vytvoriť meninovú kartu teda viete podobne ako menovky na oslavu, s pomocou rôznych techník, materiálov doplnkov. Dôležité je, aby to bolo hlavne osobné a určené pre konkrétnu osobu.

2. Darček na meniny: pohár s menom

Personifikovaný pohár patrí medzi často využívané nápady na darčeky nielen na meniny, ale aj na iné príležitosti. Stačí vybrať vhodný dizajn a meno si na pohár nechať doplniť, alebo si vyberte už pripravené poháre s menom. Čím viac sa priblížite ku vkusu obdarovanej osoby, tým častejšie bude hrnček alebo pohár používať a spomenie si pritom aj na vás.

3. Chutný balíček

Ak viete, čo má daná osoba rada, stačí to vtipne okomentovať alebo aj kreatívne zabaliť a máte hotový darček na meniny. Môže to byť niečo naozaj bežné, ako med alebo čokoláda, ale takisto niečo výnimočné, ako napríklad špeciálny druh kaviáru, vína alebo likéru. Medzi meninové darčeky pre mužov môže patriť aj výber syrov, Antipasti alebo aj dobré čaje na večernú pohodu.

4. Darček na meniny: obrázky

Sada fotografií v ráme, alebo vo viacerých rámikoch, alebo aj drobná kresba pripravená špeciálne pre oslávenca, poteší nielen na meniny, ale patrí aj medzi obľúbené darčeky do domácnosti. Stačí neskôr vymeniť obrázok v ráme a namiesto menín oslávite spoločné výročie. Aby to však bolo osobné, vyberajte podľa vkusu obdarovaného.

5. Voňavý balíček

Meninové darčeky pre ženy sa vyberajú síce ľahšie ako pre mužov, pretože je toho omnoho viac, čo ženy poteší, no trafiť ten správny vkus tiež nemusí byť úplne jednoduché. Ak však meninovú oslávenkyňu dobre poznáte, zaiste budete vedieť, čo jej vonia a čo nie. Môže to byť prírodné mydlo, voňavá soľ do kúpeľa alebo éterický olej do vonnej lampy či vonné tyčinky. V prípade prírodných voňavých vecí je ťažké netrafiť sa, pretože väčšinou voňajú všetky výborne.

6. Darček na meniny: sviečka alebo svietnik

Svetielok nie je nikdy dosť. Hlavne ak má oslávenec meniny v tmavšej časti roka, je veľká šanca, že sa ďalšiemu svetlu poteší. Sviečok je na výber mnoho, záleží opäť len od vkusu. Niekto má rád olejové alebo voňavé sviečky, iný čajové sviečky v svietničkoch a ďalší veľké sviečky v lampášoch. Potešia však všetky rovnako.

Darček na meniny pre vašich blízkych

Niekedy je oveľa ťažšie vybrať vhodný darček pre osoby, s ktorými máme úzke vzťahy, ako pre kolegov či známych. Ak vám práve toto ťaží hlavu a hľadáte ďalšie inšpirácie na darčeky pre vašich blízkych, prinášame rýchle rady a nápady, ktoré môžete využiť nielen na darček na meniny.

  • Darček pre sestru: fotografia z detstva s vtipným popisom, vázička na kvety alebo obľúbená bonboniéra potešia asi každú sestru.
  • Darček pre babku: nový podnos alebo šálka na čaj, vrecúško voňavých byliniek alebo mydlo s vôňou diaľok prinesú možno babičke nové myšlienky.
  • Darčeky pre frajera: album fotografií z vašich začiatkov, veľká dávka dobrôt alebo večera vo dvojici zaiste urobí priateľovi radosť.
  • Darček pre dedka: obrázok od vnúčaťa, nové papuče alebo len nová šálka alebo pohár na obľúbený nápoj rozveselí nejedného deda.
  • Darček pre brata: nová kniha alebo zarážka na knihy poteší každého knihomoľa a keď k tomu pridáte výber obľúbených dobrôt, radosť sa určite dostaví.
  • Darček pre otca: hrejivá deka, fľaša obľúbeného drinku, lampa na čítanie alebo aj nové šachy prinesú potešenie nielen na chladnejšie dni.

Ako zabaliť darček? Ukážeme vám ako na balenie darčekov

Možno si pomyslíte, že darčeky na výročie alebo na vianočné darčeky si zaslúžia oveľa väčšiu pozornosť pri balení ako darček na meniny. Možno aj áno, ale aj meniny sú príležitosťou ako darčeku vtisnúť väčšiu hodnotu a to vašou osobnou pozornosťou pri jeho balení. Tu je niekoľko možností, ako na balenie darčekov:

Ekologicky

Nielen eko darčeky sa majú baliť ekologicky. Aj bežným darčekom sluší trendová udržateľnosť. Na balenie môžete využiť recyklovaný papier a špagát, papierovú tašku alebo aj ozdobnú krabicu, ktorá bude slúžiť aj po odovzdaní darčeka. A na niektoré darčeky nie je obal vôbec nutný. Stačí ich previazať stužkou, pridať kvietok alebo pierko či meninovú kartu a obal je hotový.

Kreatívne

Ak chcete prejaviť svoj talent a originalitu, nebojte sa pustiť uzdu fantázii. Pokojne zabaľte darček napríklad aj do novín. Ak to budú navyše noviny historické, alebo listy obľúbeného magazínu, prekvapenie bude zaručené. Darček na meniny môžete zabaliť aj do netradičných obalov, ako je napríklad zaváraninový pohár, stačí ho pomaľovať alebo obviazať efektnou stuhou.

Elegantne

Túžite dať darčeku dôstojnosť a prejaviť tak väčšiu úctu staršiemu oslávencovi či oslávenkyni? Vyberte si elegantný baliaci papier, luxusnú papierovú tašku alebo aj darčekovú krabicu. Obal doplňte peknou stuhou a pridať môžete aj menovku alebo meninovú kartu s blahoželaním. Ak k tomu pridáte aj malý kvietok, dojem bude dokonalý.

Narýchlo

Spomenuli ste si na poslednú chvíľu a nestíhate darček na meniny zabaliť? Nevadí! Pri oslave menín je dôležitá hlavne pozornosť, ktorú danej osobe venujete. Ak navyše uznáte, že ste to baliť vlastne nechceli, lebo chcete myslieť ekologicky, alebo sa priznáte, že ste nestihli, vaša úprimnosť zvýši aj hodnotu darčeka a obdarovaného zaiste poteší tiež.

Nápadov na darčeky je celkom dosť, čo poviete? Už len vybrať ten správny. Ak budete vyberať hlavne srdcom, nemôžete sa pomýliť. A ak vás niečo osloví na prvý dojem, neváhajte, často je to to najlepšie.  Ak by ste predsa len potrebovali ešte pár tipov, nazrite do našich ďalších článkov a nájdite nové inšpirácie pre sebe aj svojich blízkych.

Registrujte sa bezplatne na Westwing a získajte nové inšpirácie aj exkluzívne ponuky pre váš krajší domov aj potešenia pre vašich blízkych.