Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
svadobná dekorácia

Deň svadby by mal byť veľkolepý. Oslavuje sa totiž láska dvoch ľudí. Začiatok sa však koná práve doma u nevesty, a preto svadobná výzdoba domu nesmie chýbať. Dobré plánovanie svadby by malo zahŕňať nielen garderóbu, svadobné menu a doplnky na svadbu, ale aj všetko okolo dekorácií. Aké kvety na svadbu zvoliť a ako by mala vyzerať svadobná výzdoba domu nevesty alebo ženícha, vám poradíme práve dnes. Inšpirujte sa našimi nápadmi a doprajte si vo sviatočný deň to najlepšie z najlepšieho v súlade s vašimi snami!

Prečo je svadobná výzdoba domu tak dôležitá?

Na nevestu sa sústredí celá pozornosť počas svadobného dňa. Svadobná výzdoba začína práve u nej doma. Tu sa zhromažďujú prví hostia, rodina, známi, priatelia. Nastávajú tu pytačky a možno aj prvé zoznamovanie ženíchovej a nevestinej rodiny. Preto by ste si mali dať záležať, aby váš dom bol perfektný a hodný takej špeciálnej udalosti. Svadobná výzdoba domu alebo bytu by mala byť preto výnimočná.

Na čo by ste nemali zabudnúť pri výzdobe svojho domova?

Ako prvé by malo nastať dôkladné upratovanie domácnosti. Vieme, že s organizovaním svadby máte isto veľa starostí. Pomôže vám svadobný plánovač. Práve šikovný koordinátor zabezpečí, aby sa váš dom leskol čistotou a bol pripravený na zdobenie. Až potom si naplánujte, aké ozdoby nakúpite. Zlaďte pritom štýl dekorácií. Vintage svadobná výzdoba si bude vyžadovať iné typy dekoratívnych prvkov ako napríklad folklórna výzdoba. Preto by bolo dobré, aby ste si štýl ujasnili hneď na začiatku.

Myslite na svoj priestor

Svadobná výzdoba domu alebo bytu môže byť jednoduchá alebo veľkolepá, a to predovšetkým v závislosti od priestoru, ktorý máte k dispozícii, ako aj od témy vašej svadby a celkovej nálady. Priestor by však mal byť prvoradý. Nesnažte sa za každú cenu zaplniť ho dekoráciami, ak máte menej miesta. Zvoľte radšej menej ozdôb, aby sa v ňom dalo voľne pohybovať. Doplnky na svadbu by mali byť striedme.

Svadobná výzdoba domu: experimentujte s kvetmi

Kvety na svadbu jednoducho patria k výzdobe. Ak má váš dom dlhé, priame schodisko so zábradlím, môžete ho ozdobiť množstvom kvetov. Tie môžu byť od seba rovnako vzdialené a pokojne môžete striedať kvety rôznych farieb. Táto dekorácia svadobného domu funguje najlepšie, keď máte schodisko umiestnené priamo v blízkosti hlavnej haly alebo chodby, kde je zreteľne viditeľné kvetinové usporiadanie. Tento princíp zdobenia môžete takisto uplatniť v spoločných priestoroch, ak bývate v bytovom dome. 

Dekorovanie saténom

V prípade, že sú schody vo vašom dome točité a končia na mini balkóne s výhľadom na hlavnú halu, môžete sa rozhodnúť pre kombinovanú dekoráciu domu. Skladá sa zo zavesenej saténovej látky od spodného konca zábradlia. Látka visí smerom dole obráteným oblúkom. Rovnako ako pri kvetoch, môžete zvoliť také interiérové farby, ktoré ladia s témou svadby a typom nevestiných šiat. Celkový dojem bude slávnostnejší, keď všetko bude spolu hrať.

Prispôsobte si fotografie

V tento deň by malo byť všade cítiť lásku. Nielen v celkovej atmosfére, ale aj v detailoch. Pomôžu vhodné doplnky na svadbu, čo môžu byť aj fotografie snúbencov. Tie môžu lemovať vstupnú halu, chodbu, obývačku, aj izbu nevesty, v ktorej sa pripravuje. Láska snúbencov, zachytená na fotografiách počas ich vzťahu, prirodzeným spôsobom vyzdvihuje slávnostný deň. Fotografie môžete doplniť aj spomienkami na svadby rodinných príslušníkov. Ak má váš dom vysokú strechu podopretú skupinou vysokých stĺpov, prípadne sa nejaký stĺp nachádza vo vnútri domu alebo bytu, potom môžete zvážiť vyzdobenie priestoru kvetinovými šnúrkami. Každý stĺp môže mať tiež vlastnú kyticu, ktorá vylepší celkový vzhľad kvetinovej výzdoby, čo bude pôsobiť ohromujúco. 

Tipy ako vytvoriť očarujúcu výzdobu okolo domu

Práve tu, u vás doma, sa cesta mladomanželov začína a zároveň sa tu končí rušný svadobný deň. Aj dizajn by mal byť špeciálny. Najdôležitejšie je, aby ste si vybrali iba také dekorácie, ktorý sa vám páčia. Ak chcete ľahkosť a romantiku, hodia sa jemné farby a sofistikované dekorácie. Pokiaľ máte radi mix farieb, nebojte sa dom alebo byt poriadne rozjasniť.

Svadobná výzdoba domu: začnite so záhradou

Možno plánujete hostinu pod holým nebom. Smelo do toho! Niekoľko mesiacov pred svadobným dňom však začnite pracovať na záhrade, aby ste mali istotu, že je vaša hrada pripravená na pozornosť objektívov. Pol roka až rok predtým začnite so záhradnými prácami, ako je vyklčovanie odumretých rastlín, pridanie nového mulča a zastrihávanie kríkov, hnojenie, prípadne vysádzanie nových porastov. Upravte záhradu tak, aby bola hodná tejto výnimočnej udalosti!

Svadobná výzdoba domu: učarujte vstupom do domu či bytu

Girlandy sú skvelou voľbou pre tých, ktorí sa rozhodnú vyzdobiť dvor alebo vchod na svadbu ručne. Girlandy sa vyrábajú ľahko, a pritom vyzerajú štýlovo a krásne. Môžu byť rôzne: s vlajkami, motýľmi, či kvetmi. Dajú sa ľahko pripevniť na stenu. Spravidla sú girlandy vyrobené z trojuholníkových rezov z látky alebo papiera. 

Výzdoba dverí

Na dverách domu alebo bytu nevesty najlepšie vynikne nápadný svadobný veniec. Dobre vyniknú kombinácie krémovej, bielej a ružovej. Zvykne sa naň dávať aj mašľa s nápisom nevesta. Veniec môže mať rôzny tvar – od klasického kruhu až po srdce či ovál. Zvoliť môžete umelé kvety, ale aj živý materiál. Zhotoviť si ho môžete aj sami, alebo ho môžete pridať na svadobný zoznam dekorácií spolu s ostatnými požiadavkami. Dôležité je, aby ženích s rodinou trafili k neveste domov. 

Doplnky na svadbu

Videli ste už visiace vázy zo stropu so živými kvetmi? Kvety na svadbu ako dekorácia skvele funguje s domom akejkoľvek veľkosti. Môžete si ich dokonca nechať inštalovať aj v byte. Nezabudnite ani na steny! Tie automaticky nastavujú tón slávností a zohrávajú významnú úlohu pri vytváraní nálady pre všetkých, ktorí prídu na návštevu do domu nevesty ešte pred samotným obradom. Pompóny v tvare gule vyrobené z farebného papiera vyzerajú jednoducho nádherne! Dajú sa ľahko vyrobiť, ale aj kúpiť v obchode. Najlepšie je usporiadať ich na takých miestach, kde sa vaši hostia zhromažďujú, ako napríklad nad jedálenským stolom alebo pultom s občerstvením. Pompóny dodajú celej výzdobe svadobného domu potrebný farebný nádych.

Svadobná výzdoba domu: rôzne štýly

Snúbenci sa v prvom rade zhodnú na tom, v akom štýle sa bude niesť ich svadba. Nie je žiadnym tajomstvom, že štýl sa častokrát odvíja od nevestiných svadobných šiat. Svadobná výzdoba domu s týmto zvoleným štýlom a celkovou témou svadby bude teda korešpondovať. 

Vintage svadobná výzdoba

Tento štýl je späť, no dá sa povedať, že nikdy úplne neodišiel. Je nostalgický, tajomný a romantický. Miluje všetko, čo je staré, má tradíciu, prípadne je zdedené a má istú citovú hodnotu. Ak ste sa rozhodli pre tento štýl svadby, taká by mala byť aj výzdoba. Perličky, béžová farba, krajky, patina, to všetko môžete zapracovať do výzdoby domu vo vintage štýle.

Folklórna výzdoba

Staré výšivky od starej mamy alebo háčkované dečky a obrusy patria ku tradíciám. Veľkej obľube sa teší v súčasnosti práve folklórna výzdoba pre svadby. Kvetinové vzory, pestré motívy prírody a tradičné ľudové prvky. Folklórny štýl je skrátka v kurze a veľa mladých párov sa k nemu vracia. Často bývajú nevesta so ženíchom oblečení v krojoch a tomu môžete prispôsobiť aj celkovú výzdobu.

Výzdoba vo vidieckom štýle

Pri svadbách s touto tematikou sa využívajú materiály, ako drevo, slama, lúčne kvety a ovocie. V mnohých prípadoch sa tento druh svadby koná v malebnom prostredí viníc, na vidieckom dvore alebo v stodole. Na dekoráciu domu preto využite dary prírody. Všetky svadby majú spoločné atribúty – lásku a romantiku. Tento deň by mal byť špeciálny pre všetkých zúčastnených, čomu by mala byť prispôsobená aj svadobná výzdoba domu. Je to predsa deň, ktorý sa už nebude opakovať!

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!