Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Doplnky na svadbu: Westwing sprievodca

Do svadby zostáva už len niekoľko týždňov a vy sa chystáte na svoj veľký deň? Alebo ste ešte len v ríši snov a plánovanie svadby práve začína? Poradíme vám ako vytvoriť tú najlepšiu atmosféru, potešiť hostí a ako vybrať doplnky na svadbu. Bez ohľadu na to, či vás čaká svadba v prírode alebo na zámku, každý detail bude dôležitý. Láka vás skôr folklórna výzdoba alebo chcete niečo originálne, čo vyzdvihne vašu jedinečnosť? Všetko je možné. S našimi tipmi objavíte ďalšie možnosti ako svoju svadbu pozdvihnúť na skutočnú slávnosť.

Svadobná výzdoba a doplnky na svadbu

Aby bol svadobný deň nezabudnuteľný pre všetkých, pripravte sa na detaily. Spísali sme pre vás niekoľko námetov, ktoré vám pomôžu premeniť stôl, dom alebo auto na originálnu svadobnú výzdobu. Ako môžu vyzerať doplnky na svadbu?  

Svadobná výzdoba domu

Nejaký čas tesne pred svadbou, ale aj počas nej a po svadbe, strávite pravdepodobne aj doma. Ak navyše očakávate aj príchod hostí, odobierku alebo prvé stretnutie a prípitok celej novej rodiny, bude vhodné pripraviť sa na to. Svadobná výzdoba domu môže viesť hostí už od plotu, pokračovať vstupnými dverami, cez schody a privítať ich tiež v interiéri. Stuhy, kvety, organza, vence, zelené halúzky, svietniky, srdcia a biele brezové konáriky spravia určite tú správnu atmosféru.

Svadobná výzdoba na auto

Nezanedbateľným pomocníkom svadby je nepochybne aj auto, ktoré vás dovezie až takmer pred oltár, a potom aj na svadobnú hostinu. Bolo by škoda nevyužiť ho ako váš ďalší svadobný doplnok. Navyše tak aj okolie zistí, že máte dnes svoj veľký deň. Svadobná výzdoba na auto môže mať rôzne formy – od úplne jednoduchej, až po kreatívnu a bohatú. Na výber máte rôzne kvety, stuhy, značky, ornamenty či kytice, ktoré sa dajú ľahko upevniť na kapotu či okná auta. 

Svadobný stôl

Pri výzdobe stola sa prispôsobte vybranému štýlu svadobných šiat a miestu. Ak to bude svadba v stodole, na stôl sa bude hodiť vintage svadobná výzdoba alebo rustikálne a prírodné dekorácie. Môžu to byť aj drevené menovky na svadbu, ale efektne vie vyzerať aj kontrast v podobe strieborných svietnikov či lesklých perál. Pre svadobný stôl v zámockej reštaurácii budú naopak vhodné skôr honosnejšie dekorácie, no aj tu sa môžete pohrať s kontrastom a využiť prírodu v podobe kvetov či rastlín.

Perfektný hostiteľ: doplnky na svadbu pre hostí

Svadobný deň je dôležitým míľnikom a vie zanechať spomienky na dlhý čas. Čo viete urobiť pre spokojnosť hostí a ich dobrý pocit zo svadobného dňa? Okrem skvelého jedla a programu môžete pre svadobných hostí pripraviť klasickú výslužku, obohatenú aj o drobné doplnky a darčeky. 

Darčeky pre svadobných hostí

Pripravte špeciálne darčeky pre svadobných hostí, ktoré im budú pripomínať nielen váš svadobný deň a vaše poďakovanie za ich účasť, ale im dajú aj pocit dôležitosti. Prekvapiť ich môžete drobnosťami ako napríklad škatuľky či vrecúška s ručne vyrobenou pralinkou, orieškom v mede, bylinkami či voňavým mydielkom. Veľa robí už len originálne balenie alebo ručne písané meno. Dôležité je, aby to bolo aspoň trochu praktické a príjemné pre každého.

Doplnky na svadbu: štýlové menovky

Menovky na svadbu by mali byť pripravené v rovnakom štýle ako ostatná výzdoba, svadobné doplnky a oznámenie, no môžu byť zároveň aj originálne a dôstojné. Či si už vyberiete elegantné písmo na exkluzívnom papieri, netradičné vypaľované menovky alebo ručne písané kartičky, záleží na vás. Hlavne použite meno, ktoré hosťa poteší alebo milo prekvapí. Pri väčšej svadbe sa bude hodiť aj tabuľa so zasadacím poriadkom, ktorá hostí dovedie k blízkym či na svoje miesto.

Netradičná svadobná výslužka

Výslužka je prejavom vďaky hosťom za ich podporu a pripomienkou vzácnych chvíľ. Obsahuje zvyčajne sladké dobroty, ktoré obsahuje svadobné menu, no môže zahŕňať aj iné potešenia a prekvapenie. Ak je navyše zabalená originálnym spôsobom alebo obsahuje drobný darček, písomné poďakovanie či menovku, radosť z nej bude o to väčšia. Ideálne je pripraviť si výslužku vopred a dať o nej hosťom vedieť, aby si ju nezabudli vyzdvihnúť.

Pri výzdobe stola sa prispôsobte vybranému štýlu svadobných šiat a miestu. Ak to bude svadba v stodole, na stôl sa bude hodiť vintage svadobná výzdoba alebo rustikálne a prírodné dekorácie.

Doplnky na svadbu podľa štýlov

Romantická, minimalistická, originálna alebo luxusná – každá má svoje čaro. Dôležité je, aby štýl svadby ladil s vašim charakterom a aby ste sa počas svadby necítili nepríjemne, ako princezná na hrášku a váš partner ako slon v porceláne.

Vintage svadobná výzdoba

Romantika, galantnosť a krása, overená rokmi. Jemnosť votkaná do čipiek, svetielok a jemných odtieňov ružovej, smotanovej a levanduľovej. Ak túžite po svadbe s nádychom histórie, ktorá dýcha anglickým vidiekom a prírodou, vintage svadobná výzdoba bude pre vás tá pravá. Všetkého však s mierou, aby ste sa vyhli zbytočnému gýču.

Folklórna výzdoba

Úcta k slovanskej tradícii, rodine, koreňom a ľudovým vzorom. Folklórna výzdoba na svadbe podčiarkuje práve tieto elementy. Ak máte folklór v krvi a túžite mať doplnky na svadbu v duchu tradícií, doprajte si ich. Môžu to byť výrazné krajky, čipky, vzory a farby, ale taktiež nenápadné alebo moderne ladené historické motívy. V spojení s elegantnou bielou a jemnými detailmi vie aj folklórna výzdoba vyznieť naozaj štýlovo, moderne a originálne.

Luxusná výzdoba

Svadba na zámku či v luxusnej reštaurácii sa nezaobíde bez elegancie a bohatej výzdoby, symbolizujúcej hojnosť, dôstojnosť a pohodlie. Vhodné sú autentické dekorácie z kvalitných materiálov ako je krištáľ, striebro, perly, satén a zamat, ale aj lesklá meď či kráľovská modrá. Nezabudnite na efektné a štýlové kytice a originálne doplnky na svadbu, ktoré podčiarknu luxusnú atmosféru.

Naturálna výzdoba

Súčasné trendy jednoznačne podporujú ekológiu. Ak by ste tento trend radi vyzdvihli aj počas svojho výnimočného dňa, nemajte obavy. Nemusí to byť zrovna svadba v prírode, pretože aj ekologická svadobná výzdoba v kaštieli môže vyzerať dôstojne a štýlovo. Stačí pre doplnky na svadbu použiť prírodné materiály, ako napríklad recyklovaný papier, kartón, sisal, drevo, ratan či ľan. V kombinácii so živými kvetmi v kvetináčoch alebo aj v originálnych vázach bude celá výzdoba pôsobiť prirodzene a jemne.

Špeciálna výzdoba

Máte túžbu ukázať svoju jedinečnosť a životný štýl? Vyberte si tému a priliehavý motív a použite ho aj pre doplnky na svadbu. Dekorácie poukazujúce na vašu vášeň pre bylinky, zvieratá, cestovanie či šport hostí určite zaujmú aj potešia. Rovnaký motív viete použiť aj pre svadobné torty, ktoré môžu byť vo viacerých veľkostiach či farbách. Nemáte žiadnu vášeň, ktorú chcete ukázať? Vyberte si farbu topánok a využite ju pre všetky dekorácie či kvety na svadbu.

Tipy a inšpirácie pre doplnky na svadbu

Doplnky na svadbu vyzerajú jednoducho, no ich príprava a dekorovanie zaberie dosť času. Každopádne vedia vytvoriť tú správnu atmosféru, tak s nimi určite rátajte už pri rozpočte a časovom pláne. Bez ohľadu na to, či to bude svadba v kostole, na zámku, v prírode alebo svadba na úrade, tieto doplnky sa vám môžu hodiť: 

  1. Smerovky a tabuľky: papierové, drevené či kovové, vždy ukážu to, čo je dôležité
  2. Poďakovaniamenovky na svadbu: oslovia každého hosťa zvlášť – vyniknú hlavne v jednotnom štýle
  3. Svietniky, reťaze a lampáše: romantické alebo originálne – svetielok nikdy nebude dosť!
  4. Kvetinové dekorácie: kvety na svadbu vo vázičkách, zaváracích pohároch, kvetináčoch či priamo na stole – rozvoňajú a oživia všetko
  5. Ozdobné reťaze: perlové, papierové, veselé, balónové, kvetinové, trblietavé aj farebné – predelia a oživia každý priestor
  6. Fotografie: momentky z partnerského alebo rodinného života pripomenú dôležité chvíle a vzťahy
  7. Srdiečka na 1000 spôsobov: v jednotnom štýle, z rôznych materiálov, na rôznych miestach aj v rozdielnych veľkostiach – dodajú svadbe hravosť a podporia tému

A to nie je všetko! Možností, ako si vytvoriť najkrajší deň v živote je neskutočne veľa. Dočítate sa aj v našich ďalších článkoch o tom, ako si uľahčiť plánovanie svadby. Nenechajte sa však zneistiť širokým výberom a rozhodujte sa hlavne podľa toho, po čom túži vaše srdce. Svadobný deň je predovšetkým o vás a ľuďoch, ktorí k sebe patria.

Zaregistrujte sa bezplatne na Westwing a získajte najnovšie inšpirácie a exkluzívne ponuky pre domov vašich snov.